Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 2669 komentarzy

Pamiętajmy kim jesteśmy...

mnich zarazy - Jestem tym który pamięta dawną chwałę Rzeczpospolitej i wierzy że jeszcze powróci.

Czy JKM jest... złodziejem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyżej wspomniany słynie z wyrazistych poglądów, zresztą wyrazistych na wszystkie tematy.

 

Wyżej wspomniany słynie z wyrazistych poglądów, zresztą wyrazistych na wszystkie tematy. Przypomnę choćby jego słynne „ świnie przy korycie”. Cóż... skoro on może mieć tak wyraziste, to czemu ja nie miałbym ich mieć. Zresztą wielokrotnie powtarzał rzymskie powiedzenie: „ten co może więcej, może również mniej”, więc skoro on może więcej (czyli epitetować innych), to ja mogę mniej (czyli epitetować jego).

Wróćmy jednak do tematu. Osobnik ów w tekście //jkm.nowyekran.net/post/45077,platne-studia napisał: „Co prawda: ja też chodziłem na bezpłatne studia...” . Gdybym był złośliwy porównałbym go do psa ogrodnika. Jednak nie zniżę się do takiej małostkowości, ostatecznie tylko krowa nie zmienia poglądów. Och, nie! Naszego tytułowego bohatera nie śmiem nawet w myślach tak porównywać! Oczywiście porównywać do krowy! O zmianę poglądów też nie śmiem oskarżać!

               I WTYM WŁAŚNIE JEST PROBLEM!

Bo nasz bohater jest bardzo konsekwentny! Twierdzi, że jak coś zostało bezprawnie wzięte, to należy to oddać! Inaczej jest to łajdactwo! Po prostu zwyczajne złodziejstwo!

              WIĘC JA ZAPYTUJĘ NASZEGO KONSEKWENTNEGO BOHATERA...

Dlaczego jeszcze nie oddał należnej (a przez niego do tej pory nie uiszczonej) zapłaty za studia. Oczywiście wraz z odsetkami!

              CZYŻBY JKM BYŁ ZLODZIEJEM?!

A jego wstręt do bezpłatnych studiów wynika z zasady... NIE KRADNIJ JKM NIE ZNOSI KONKURENCJI?

KOMENTARZE

 • Zastanawiam się dlaczego...
  ...Palikot pomimo wzięcia państwowej kasy nie jest nazywany świnią?

  A może ukryte dno???
 • Korwin mówi od zawsze prawdę.
  Szanowny Panie Korwin kupując bardzo drogie towary opodatkowane bardziej niż za Hitlera, już dawno spłacił studia. Przypominam, że państwowe są dużo droższe od prywatnych. Korwin gardzi tym systemem, no cóż w demokracji wyborcy wybierają swego pana, Korwina nie wybrali to mają drogo i głupio. Pocieszę tylko, że ten debilny systemik się kończy, czerwonej hołocie brakuje pieniędzy, a o receptach 4 lata gadać się nie da. Naród głodny a tu k... kasy nie ma.
 • @autor
  Art. 212. KK
 • michal43
  Naprawdę spłacił? A czy czasami nie spłacił gdyż korzystał z tego darmowego szkolnictwa? Czyli owszem wziąłem ale już spłaciłem?

  A co do tego końca, to nie licz że władze przejmie Korwin - raczej jeszcze więksi czerwoni! A wiesz dlaczego? Ośmieszył i zraził do prawicy większość Polaków! Zresztą skoro tak gardzi, to czemu jest tak zachwycony Największym "Polskim" Czerwonym czyli jenerałem Jaruzelskim?
 • @mnich zarazy
  Pan Palikot jest nowoczesnym socjalistom. Nie wiem na czym ta nowoczesność różni się od normalnego lewaka. Może zdejmowaniem krzyży, może tzw. gejemi w sejmie, a może p. Ania w sejmie jest nowoczesna, a może kolorowymi marszami, a może władzą niemiecką, a może budowaniem lodówek rolnikom. Po owocach Palikota poznamy, wydaje mi się, że żadnych owoców nie będzie i poparcie spadnie do zera no ale cóż mogę się mylić w PO zajmował się przyjaznym państwem i tak pozmieniał ustawy, że żyć nie umierać. Korwin natomiast jest za rozwaleniem koryta na pewno wtedy świnie pójdą, świnić gdzie indziej.
 • tomdzier
  Orany!!!

  :))))

  Czyli jak on obraża to jest Ok? A jak jego to be? Mentalność Kalego! Zresztą ja tylko pytam.
 • michal43
  Trochę nie rozumiem. Oczywiście ocenę Palikota. Bo nowoczesna czy nie, to jest po prostu lewica. Dlaczego ją promował? Że niby rozwali koryto? Rozwali się jedno, zbuduje się drugie. Albo to świadczy, ze całkiem odleciał od rzeczywistości. Albo, że ten jego wstręt do lewicy jest tylko na pokaz. I, że jest jakieś drugie dno w jego życiorysie.
 • @mnich zarazy
  Szkolnictwo utrzymywane jest z podatków, więc nie jest darmowe. Pieniędzy nie widać i oto chodzi, można kraść, ludzie się niedoliczą, wszystko to jest utajnione. Gen Jaruzelski przejął władzę pozamykał Gierków i innych socjalistów. Mógł zrobić to co chciał, a że wybrał socjalizm i oddał władzę czerwonym to zrobił błąd. Kisielewski uważał, że należy wziąć za mordę i wprowadzić kapitalizm. Jaruzelski wolał solidarność.
 • rerak
  Czy ocenienie jest zablokowane? Ja nic nie blokowałem.

  A co do średniej? To proszę zapytać oceniających, czym się kierowali.
 • @mnich zarazy
  Jeżeli Korwin nazywa socjalistów socjalistami to jakie to obrażanie?
 • michal43
  O to nikt się nie obraża. O inne jego wyskoki chodzi.
 • ??????
  Szanowny panie komentatorze ,stracil pan poczucie zeczywistosci.
  Proponuje zalozyc okulary i doczytacw madrych pismach kto tu kogo okrada. Bo drogi panie aby komus dac,wpierwtrzeba komus zabrac.
  Jesli tego Pan nie rozumie to .............
 • mnich głupoty
  ja również jestem za płatnym szkolnictwem wyższym lecz wtedy musiał by być zmieniony cały system płatności za szkolnictwo oraz dostęp do kredytów studenckich i głównie obniżkę podatków. Chciałbym znać opinię JKM na ten temat czy On myśli podobnie, jeśli tak to popieram go z całego serca
 • zibiuk
  Sorry ale to tłumaczenie w stylu "a Jasio to też to i tamto".

  Chodzi mi o niezgodność jego słów z jego czynami. Bo skoro mówi, że wszystko co ukradzione należy oddać, to... no właśnie, to co powinien zrobić?
 • @mnich zarazy
  Korwin od zawsze domaga się niskich podatków, czy to jest wyskok. Wyskokiem to może być to, że ludzie chcą wysokich podatków bo zawsze wybierają tych samych. Lud widocznie kocha bezpieczną biedę. Należy jednak pamiętać, ludzie głodni zaczynają mysleć i to jest szansa dla Polski.
 • Bania
  dzięki za kreatywność, wnosi świeży powiew w epitetowaniu:)

  No właśnie, czy JKM poza hasełkami przedstawił kiedyś konkretny plan na zmianę tego co jest obecnie w Polsce?
 • @mnich zarazy
  Właśnie kiedy państwo Korwinowi i nie tylko Korwinowi zacznie oddawać pieniądze, no chyba nigdy bo jak Pan słyszał mamy już tylko długi czyli nadprodukcję obligacji spłacanych prze produkcję nowych obligacji i te nowe będą spłacane nowymi obligacjami aż sznur zaciśnie się na szyi i nie będzie trzeba spłacać.
 • michal43
  A dlaczego trzeba będzie? Obecny świat upada, i kto wie co na jego gruzach zostanie zbudowane. I które narody przetrwają. Wątpię by przetrwały te, które jak postuluje Korwin odrzucą solidaryzm społeczny.
 • @mnich zarazy
  Plan zmiany tego co jest w Polsce jest dokładnie opisany w programie Nowej Prawicy Korwina. Niskie podatki, 90% biurokracji do likwidacji, mało prawa ale egzekwowalne, chcącemu nie dzieje się krzywda, likwidacja podatku dochodowego, aby opłacało się pracować na ziemi, likwidacja podatku od kupna i sprzedaży, likwidacja przymusu ubezpieczeń, prywatyzacja prawie wszystkiego, żeby była konkurencja i ceny spadały, zniesienie koncesji licencji, założenie firmy bez wymogu zgody urzędnika i najważniejsze zapis w Konstytucji zabraniający wtrącania się państwa w gospodarkę, nie będzie wtedy socjalizmu i korupcji.
 • michal43
  Problem w tym, że to tylko hasła. Ładne ale tylko hasła.

  Z jednej prostej przyczyny. Tak to można by budować po wojnie, gdy wszystko leży w gruzach. A teraz to trzeba by robić etapami, bo doszłoby do buntu. Bo od razu gospodarka nie ruszy i nie wchłonie całej tej masy ludzi. Jego program to, program wywołania chaosu.
 • @mnich zarazy
  Prywatnie jak Panu państwo nie zabierze, to może Pan jako prawy człowiek pomagać komu Pan sobie życzy, ale solidaryzm i pomoc generowana przez państwo to jest zabrać Nowakowi dać Kowalskiemu, jest to złodziejstwo. Na pewno nie życzy sobie Pan , żebym Panu pod przymusem zabierał i dawał mojej biednej kochance. Taka dobroć to nie dobroć. Zresztą jak się zlikwiduje dochodowy to każdy z nas będzie miał 20% wolności więcej.
 • zenada
  jak masz pisac takie wpisy to lepiej juz nic nie pisz
 • @mnich zarazy
  Mnich, a widziałeś w PRL-u prywatne szkolnictwo wyższe?
  JKM też płaci podatki, więc "oddał" za te studia. No i pewnie jego rodzice również podatków się napłacili...
 • @mnich zarazy
  Teraz jest wszystko zmieniane i budowane etapami, efekt taki tego będzie, że ludzie się zbuntują. Z socjalizmu albo sie wychodzi od razu albo nigdy.
 • Widzicie kochani.
  Każdy tekst JKMa, każdy tekst o Nim i jakie od razu mamy multum reakcji, komentarzy, skrajnych uczuć. Koło tego człowieka nie przechodzi się obojętnie - dla publicysty nie ma nic lepszego.
 • @GieeN
  Słusznie Korwin bije rekordy zainteresowania. Nawet w całej Europie nie znajdzie się większego blogiera, już prawie 50 mln wejść u Korwina.
 • michal43
  No dobra, ja bym to kupił ale Korwin jest za państwowa policją. A czy to aby nie zabranie mi, by jego chroniła policja? A to nie jest czasami solidaryzm?

  Czyli jest dobry i zły solidaryzm?
 • cezar
  Oczywiście, że ma pan prawo do takiej oceny.

  Pozdrawiam
 • wrobel
  To prawda, nie było innych. To po prostu nie powinien być konsekwentny i skończyć naukę w zawodówce w 18 roku życia.

  Ewentualnie naprawić błąd i zapłacić za nie.
 • GieeN
  Ja bym trochę to rozszerzył. Proszę spojrzeć na ocenę.

  JKM nas skonfliktował! Ja się pytam dlaczego?
 • @mnich zarazy
  Prywatna policja i wojsko, to jest wyzwanie. Przypominam co to za prywatne byłyby firmy, jeżeli i tak państwo musiałoby płacić na utzrzymywanie tych instytucji.
 • W TAKIM RAZIE JA TEŻ
  W TAKIM RAZIE JA TEŻ jestem złodziejem, gdyż kończyłem "darmowe" studia, technikum i szkołe podstawową. Ja i moi rodzice nie wpłacili do kasy tych szkół ani złotówki, na poczet kosztów mojej nauki.

  A propo...

  Powodem wprowadzenia darmowych szkół było przygotowanie przyszłych żołnierzy, CZY AUTOR TEGO FELIETONU ODBYŁ ZASADNICZĄ SŁUŻBE WOJSKOWĄ, bo ja tak.
 • Autor
  Czy autor jest zwykłą kurwą a może autor jest kurwą wyrafinowaną?

  ja nikogo tez nie obrażam ja tylko zadaję podobnie jak autor pytanie....
 • Daro
  Tak, w nieistniejących już WOPK jako telefonista na SD w samodzielnej kompani radiotechnicznej.

  Ja nie czuję się złodziejem, bo chętnie przeznaczę część swoich dochodów na naukę dla osób których na to nie jest stać. A tak na marginesie, czy jest jakiś kraj gdzie nauka jest w 100% płatna?
 • hublan
  A czy szanowny pan był tak oburzony gdy wspomniany prze zemnie nazywał bandytą Piłsudskiego?

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy
  Piłsudski był bandytą i złodziejem o czym wiedzą wszyscy którzy dowiedzieć się chcą a przy okazji mordercą oraz socjalistą i jak każdy socjalista zwalczał dzielnie swoją konkurencję na wschodzie stosując takie same metody jak oni.
 • Poziom artykułu świadczy o autorze.
  Ale beznadzieja!
 • @hublan
  Hublan, czy komentarz z g.21.30 jest ciosem poniżej pasa , czy to zwykle kurestwo? Ja się Pana pytam.
 • @hublan
  Czy pod avatarem hulan nie kryje się sam JKM?
  Ja sie tylko pytam.
 • @Porschakowiec
  Komentarz Pana też BEZNADZIEJA!!!
 • @mnich zarazy ****** jako dodatek
  Mój własny szlak gwiezdny dla Ciebie / oczywiście średnią też podnioslam!/ - za dowcipny, inteligentny tekścik.
  Hej!
 • @Bania
  Bania! glupotą jest popierać z całego serca, bo teoria JKM jest do bani.
 • @Alligator
  "Warto poszukac materialow z czasow studiow tych dwoch scoundrels".
  - Trafiliście w dziesiątkę.
 • @Polonia
  Ja się tylko pytam?
  A moja intuicja babska mówi mi, że ma kilka nicków do komentowania. Tylko jak to zalatwić?
 • @mnich zarazy
  Dzięki Supermnichu!

  http://www.youtube.com/watch?v=IP_R0IsRqm0


  P.S. Kiedyś już spotkaliśmy się w przestrzeni informatycznej.

  Pozdrawiam serdecznie.
 • On jeszcze coś publikuje ? ...
  ... myślałem że umarł po wyborach bp nic o nim nie słychać było :]
 • @michal43
  "Korwin kupując bardzo drogie towary opodatkowane bardziej niż za Hitlera, już dawno spłacił studia. "

  Parafrazując:
  Każdy z rodziców dzieci na studiach, kupując przez całe swoje życie towary opodatkowane bardziej niż za Hitlera - już dawno spłacił studia swojej pociechy.

  hehe
 • @mnich zarazy
  Mnichu ! Kto to jest ten JKM ?
  Czy to ten pseudo-polityk i rusofil, który ma taki talent, że czego się nie dotknie to miast w złoto zamienia się w g...o ?

  Pozdrawiam.
 • sowa13
  Komentarze Porschakowiec są typowe dla wyznaców Korwina.

  Serdecznie pozdrawiam
 • Dariusz A. Jarębski
  Tak, pamiętam:)

  A filmik jest pierwsza klasa:)

  Serdecznie pozdrawiam
 • Ewidentny Oszust
  Owszem i co ciekawe przyłączył się do ataku na Orbana. Polecam zajrzeć do Nathanela.

  Pozdrawiam
 • raven59
  Dokładnie.

  Ale chce zwrócić uwagę na coś innego. Zobacz jak nas podzielił!
 • @mnich zarazy
  Przecież dokładnie o to mu chodzi aby dzielić - od lat, zadaniowy facet.
 • raven59
  Tylko, że nie do wszystkich to dotarło:(

  Szczególnie teraz powinniśmy Wszyscy szukać porozumienia, bo poza naszymi swarami jest kawał świata który bynajmniej dobrze o nas nie myśli. Mam w nosie, czy ktoś nazwie mnie socjalistą dlatego, że uważam iż liberalizm to w nie jest najlepsze rozwiązanie na najbliższą przyszłość. Nie da się stworzyć liberalnej zielonej wyspy na morzu scentralizowanych państw.

  Ciekawe czy jego wyznawcy są gotowi na jakiekolwiek ustępstwa?
 • @sowa13
  Jeśli autor rozpoczyna przepychankę od kopa w jaja to czego powinien się spodziewać w odpowiedzi ?

  Tak to jest cios poniżej pasa ale całkowicie i celowo sprowokowany dokładnie takim samym.
 • @sowa13
  sprawdź sam wpisując hub_lan w google
 • hublan
  A może to ja odpowiadam na kopa?

  Czy nie mam prawa do obrony? Do obrony moich poglądów? Do obrony osób których szanuje, a które już same nie mogą się bronić?

  Kto wprowadził taki sposób rozmowy? Kto nas tak podzielił, że obrzucamy się wzajemnie epitetami?

  Może w końcu pomyślmy nad naszą wspólną przyszłością? Bo płyniemy na tym samym statku, o nazwie Polska! Może w końcu pomyślmy nad wzajemnymi ustępstwami?

  Czy to co robi JKM, pozwoli nam przezwyciężyć wzajemne animozje? Jakoś w to wątpię!

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy
  //Ciekawe czy jego wyznawcy są gotowi na jakiekolwiek ustępstwa?//

  Moim zdaniem: nie - byli wyznawcy: tak.
 • raven59
  Niestety:(
 • @mnich zarazy
  99% ludzi popierających wolny rynek poprze każde rozwiązanie idące w dobrym kierunku nawet jeśli ktoś nie uważa pełnego wolnego rynku za coś sensownego tyle że raczej mało kto poprze jakąś partię czy inne ugrupowanie/ stowarzyszenie jako całość jeśli ta będzie miała oprócz tego jednego zgodnego z naszym ideałem pomysłu inne idące w dokładnie przeciwną stronę.
 • @mnich zarazy
  cóż Orban zrobił dwa ruchy słuszne ( oraz 3 do d.) ale publicznie ogłoszone pobudki są żałosne więc nie ma się co dziwić że trudno się z nimi zgodzić choć delegalizację komuchów jest ciekawie obserwować ale nie wiem czy tym sposobem, nie popełnił samobójstwa.

  Jedynym zyskiem jaki może uzyskać w dłuższym terminie jest wyrzucenie z UE ale na to bym nie liczył.
 • hublan
  Przepraszam ale odpowiem już, chciałem napisać jutro. Dzisiaj:) ale już po wschodzie słońca.
 • @mnich zarazy
  Nie wiem co robi JKM bo mnie to średnio interesuje jedyny mój związek z nim jest taki że zgadzam się z głoszonymi przez niego twierdzeniami (poza na prawdę nielicznymi wyjątkami) i lubię czytać/ słuchać jego wypowiedzi w w 99,8% przypadków mówi prawdę oraz używa wiarygodnych argumentów. To czy jego pojedyncze działania doprowadzą do wprowadzenia głoszonych idei to inna kwestia i tu jest pole do dyskusji jednak na kopanie go NO BO TAK ja zawsze zareaguję butem w kopiącego choćby z tego powodu że osób starszych się nie kopie.

  Kwestia dzielenia czy nie to inna sprawa ale czy Ty tym tekstem zamierzałeś kogoś połączyć? jeśli tak to kogo z kim? bo jakoś żadna możliwość nie przychodzi mi do głowy a podzielić ten "artykuł" może ludzi skutecznie tylko po co ?
 • @Bania
  Oprócz kredytów studenckich - GWARANTOWANYCH przez państwo!!! Reszta oczywiście tak, czyli maksymalna obniżka podatków, zmiana systemowa, czyt.PRYWATYZACJA szkolnictwa - czyli przede wszystkim - obniżenia czesnego tak by był dostępny dla średniego robotnika, który miałby mądre Dzieci!!!
 • @hublan
  Łudzisz się że "autor" ma dobrą wolę - niestety nie! Ale to jego problem!!! Mnie się zdaje, że ich
  najbardziej boli te 50mln wejść - myślę - że gdzieś tam w gabinetach, wielu OP zastanawia się co tu zrobić. Jestem pewny, że oni już wiedzą - to widać po wzmożonej aktywności trolli - koniec bliziutko, chapać ile się da - a do zamącenia użyć pożytecznych idiotów!
 • @Andrzej22
  Ale dzięki wpisom Andrzeja - opluwającego Korwina_ Europa zrzuci jarzmo parchów!!! Chłopie - lecz się! To właśnie tacy jak Ty czy też twoi tu koledzy, którzy jesteście agentami - lub durniami (wybór zostawiam Wam!) rozbijacie Przyszłość NASZEGO KRAJU, tylko nie wiem czy Waszego???\
 • oto ODPOWIEDŹ dla autora tej BREDNI:
  JKM nie musi niczego oddawać, gdyż NICZEGO NIE UKRADŁ !!!!!

  To tak, jakby domagać się od więźniów KL Auschwitz zapłaty za korzystanie z pól należących do lokalnych chłopów. Chłopi mogą przecież powiedzieć:

  "a ...uj mnie to obchodzi, że jacyś Niemcy cię tu przywieźli i siłą przetrzymywali ! Ja swoją kasę muszę mieć !"

  Otóż żyjąc w tym chorym systemie, gdzie państwo uczestniczy w regularnym bandyckim rabunku i jest wykorzystywane przez pewne grupy społeczne do okradania innych ludzi pod przymusem - z definicji nie bierzemy odpowiedzialności a skutki działania takiego systemu !!!

  Natomiast możemy z nim walczyć poprzez włączanie się w działalność społeczno-polityczną ...

  Ja nie widzę nawet sprzeczności w tym, że ktoś walczy z uprzywilejowaniem w KRUSie sam będąc w nim zarejestrowanym !!!

  Czy będąc zwolennikiem ruchu lewostronnego powinienem jeździć lewą stroną, czy raczej powinienem działać społecznie dla zmiany tego stanu rzeczy, ale do czasu zmiany stosować się do aktualnych zasad ???
 • @Autor
  Pan JKM nie jest złodziejem. Jest inteligentnym facetem, uczniem mądrym, który przewyższył samego mistrza Machiavelego i korzysta z tych nauk z pełną świadomością i cynizmem, wprowadzając swoich zwolenników i wielbicieli w błąd. Polityczny oszukaniec ale ciągle znajduje chętnych do słuchania i czytania tego co mu z głowy wyszło. Pozdr.

  Faber
 • hublan
  Uważasz za naganne, KOPANIE DO? BO STARSZY CZŁOWIEK itp. itd.?

  A nie jest to przypadkiem dwulicowość?

  Bo kopanie innych starszych jakoś nie przeszkadza?

  Tym tekstem nie zamierzałem łączyć. Pokazuje tylko, że kto sieje wiatr, ten burze zbiera. Nie tylko ja mam dosyć tego co robicie wraz z JKM. Chcemy dyskusji na argumenty, a nie manipulowanie w celu obrażania innych! Co świetnie wam wychodzi!
 • FJS
  Zazdroszczę 50 mln wejść?

  Kiedyś były cyrki osobliwości, zwane również cyrkami dziwolągów. I też miały lepszą oglądalność niż np. muzea:)

  Nie interesuje mnie taka popularność:) ale gratuluje gustu:)))
 • Ultima Thule
  Ten argument miałby sens, gdyby... JKM został przymuszony do studiowania pistoletem przyłożonym do głowy.

  Ale podałeś ciekawy argument, warty odniesienia się:
  "Czy będąc zwolennikiem ruchu lewostronnego powinienem jeździć lewą stroną, czy raczej powinienem działać społecznie dla zmiany tego stanu rzeczy, ale do czasu zmiany stosować się do aktualnych zasad ???" .

  To dlaczego osoby chcące zmienić zastaną rzeczywistość, jednocześnie nie wywołując chaosu np. Orban jest przez niego atakowany? Jednocześnie dziwnie promuje osoby które po dorwaniu się do władzy niszczą. Chodzi mi o Tuska któremu pomógł dojść do władzy wychwalając go jako świetnego organizatora, jednocześnie jego wad nie widząc?

  Dziwne, że jego poglądy są często zbieżne z międzynarodówką finansową?
 • Faber
  Całkiem możliwe:)

  Pozdrawiam:)
 • @mnich zarazy
  Ile fikcyjnych kont jesteś w stanie założyć? Ile pieniędzy ukradłeś korzystając z państwowej edukacji i służby zdrowia?
 • tomdzier
  Nie założyłem ani jednego fikcyjnego konta.

  Korzystałem z państwowego szkolnictwa i płacę, i chcę płacić na państwowe szkolnictwo. Tak by inni też mogli z niego korzystać.

  Ja w przeciwieństwie do JKM nie ubieram się w piórka jedynego sprawiedliwego.
 • efo2
  Jak to mawiał pewien wykładowca - Paranoja postępowa.
  Idąc tym tokiem myślenia JKM jest wielokrotnym złodziejem bo w dzieciństwie będąc jeszcze małym-średnim JKMem:
  - wielokrotnie bezpłatnie korzystał z opieki zdrowotnej
  - posiadał ulgę na dojazdy do szkół oraz bilety PKP
  - pewnikiem stołował się w dotowanych stołówkach szkolnych
  - wypoczywał na dotowanych wycieczkach z zakładów pracy rodziców
  można by takich przykładów wskazać wiele. A że stawiasz JKM na równi z innymi złodziejami świadczy o tym, że brak ci dystansu do całości problemu. Bo nie chodzi o to kto co zrobił (każdy ma te chwalebne czyny i te mniej chwalebne) ale o to czy mówi prawdę i przyznaje się do faktów. W tym przypadku JKM jest wręcz przykładem odwagi osobistej. No ale oczywiście ty nie stwierdzasz, że tak jest, o nie, no ty tylko niezobowiązująco się zapytujesz. No normalnie jakbym czytał Palikota albo Lisa i im podobnych.
 • efo2
  Szczyt odwagi??? A to dobre:)

  Wychwalanie Tuska i promowanie Palikota (dlaczego masz nie najlepsze zdanie o Palikocie, skoro sam JKM go popiera?) szczytem odwagi cywilnej?

  Szczytem odwagi jest też przyłączanie się do medialnej nagonki na Orbana?

  Nie, no przedni dowcip:)

  A dlaczego JKM ni jest przeciwko odebraniu emerytur zdrajcom, wysługującym się Moskwie? Dlaczego tu widzi prawa nabyte, a gdzie indziej już nie?
 • @mnich zarazy
  „płacę, i chcę płacić na państwowe szkolnictwo ”
  Jest to nieprawda, nie Ty płacisz za państwowe szkolnictwo. Jak wiesz robi to za ciebie „państwo” czyli wszyscy podatnicy.
  (inaczej nie nazwał byś JKMa „złodziejem”)

  Pomyślałeś może chodziarz przez chwilę, że Twoje „chcę płacić na państwowe szkolnictwo” z założenia pozbawia wolego wyboru pozostałych obywateli?

  Państwowe szkolnictwo to nie jest kwestia Twojego, ani niczyjego wolego wyboru na wydanie swoich zarobionych pieniędzy. To nie jest wybór między zapłaceniem na szkołę A lub B, tylko na przymuszaniu wszystkich do płacenia i korzystania z tego co łaskawie „da” im w zamian państwo.
  A jeśli ta edukacja komuś nie będzie odpowiadać? Co wtedy?
 • czy mnich zarazy jest debilem ?
  kradzież to zabór mienia czy innej wartości wbrew woli właściciela
 • @mnich zarazy
  No fajnie jest się śmiać. Ale najfajniej się śmieje z tego czego się nie rozumie.
  Więc wyjaśnię.
  Chodziło mi o to, że nie ważne jest kto kogo popiera. Ważne jest to, że nawet jeśli teraz ktoś coś mówi, a potem wyjdzie z tej sprawy wielkie G i potem ten ktoś zmieni zdanie, to potrafi przyznać się do tego i powie - tak, rzeczywiście tak zrobiłem, mea culpa. To jest odwaga osobista - branie odpowiedzialności za swoje czyny.
  No ale tobie skupianie się na detalikach (kto, kiedy, z kim) przesłania obraz całości i nie widzisz, że 99% polityków nie ma kręgosłupa moralnego.
 • Marqus
  Dla ciebie mogę być.

  Mimo wszystko pozdrawiam
 • tomdzier
  Jest tylko jeden problem.

  Mamy pewien stan zastany, ileś tam zobowiązań wobec całkiem sporej ilości osób. Więc zamiast wyzywać ludzi od złodziei jak to robi JKM, zaproponujcie realny sposób na zmianę systemu.

  Wtedy będzie z wami możliwość rozmowy.
 • @hublan - odpowiedź na kopa
  Autor zastosował mechanizm działania JKM.
  To było takie zapożyczenie formy od JKM .
  Jeśli dostaje się wlasną kulą, cholernie rozsierdza, do białej gorączki. Już widzę JKM z pianą tak gdzie trzeba i nie trzeba.
  Hej!
 • @mnich zarazy - Vivat za komentarz z godz. 9,13.17
  Celna riposta TAK!!! odebrać emerytury esbekom!
 • Tatarka
  Dokładnie:) po prostu nawet taki debila (jak zostałem przez jego zwolenników nazwanym) się uczy:)))

  Dziwi mnie ta wybiórczość praw nabytych. Dlaczego TYLKO ZDRAJCY MAJĄ prawa nabyte?
 • Autorze moje uznanie!!!
  JKM jest moim zdaniem wielkim bufonem i mitomanem!!!
  Przy czym, jego przeszłość wskazuje, że był wyznaczony w czasach PRL za dużurnego (fikcyjnego) prawicowego opozycjonistę.
  Naprawdę jego zadaniem "operacyjnym" jest od póżnego gierka, aż do dziś, rozbijać i zniechęcać młodych ludzi (dopiero co kształcujących swoje poglądy polityczne) do prawicy!!!
  Robi to (trzeba przyznać) dość skutecznie i cały problem w tym, że tak niewielu zauważa tę jego nieby prawicowość i opozycyjność.
  Należy jak najczęściej zwracać uwagę na niekonsekwencję i dwuznaczość jego wypowiedzi.
 • Eneasz
  Mam jeszcze jedną ciekawa uwagę, ale to dopiero po niedzieli.

  Pozdrawiam
 • @raven59
  A czy przez ten czas rządów socjalistów, którzy obrócili nasze pieniądze w g...o (800 miliardów >~) nie uważasz, że więcej szkody narobili jak Naród zyskał przykład emerytów, którym się proponuje wyższą rentę za ich własnościowe mieszkania - to jest nowy sposób na okradanie spadkobierców i ich samych na dodatek tego zmniejszenie refundacji leków to gwóźdź do trumny i jeżeli porównujesz JKM do tego g..wna to wybacz...
 • t-rex
  A czy takiego samego prawa nie ma wielu, bardzo wielu obywateli Polski? Czy zmiana systemu nie wymaga wykupienia tych praw? To dlaczego proponuje on politykę siekiery, ale taką jakoś wybiórczą co pokazuje jego nastawienie do niektórych emerytur?

  Tak jak zauważyła Tatarka, zastosowałem jego broń. Wychwytuję jego zdania i interpretuje je tak jak uważam. Niech to będzie ostrzeżenie dla jego zwolenników, że tacy jak ja nie będziemy bez końca znosić jego chamstwa!
 • runias
  Obecny kryzys na świecie jest ostrzeżeniem, by ostrożnie podchodzić do niewidzialne ręki rynku. A on twierdzi, że jest głosicielem systemu wiecznej szczęśliwości i opluwa wszystkich co widzą świat nieco inaczej.
 • @mnich zarazy
  „Wychwytuję jego zdania i interpretuje je tak jak uważam.”
  JKM odpowiada jedynie za to co powiedział, a nie za to, jak Ty to zinterpretowałeś.

  „tacy jak ja nie będziemy bez końca znosić jego chamstwa!”
  Powinieneś odpowiedzieć sobie na pytania typu:
  Czy chamstwem jest okradanie obywatela z połowy jego zarobków, czy może chamskie jest samo nazywanie tego kradzieżą?
  Czy chamstwem jest okradanie naszych następców przez zadłużanie państwa, czy może chamskie jest samo mówienie, że to jest kradzież?
  Czy twierdzenie, że można zadłużać państwo w nieskończoność jest głupotą, czy też samo nazywanie tego głupota jest przejawem chamstwa?
 • tomdzier
  Ale już chamstwem nie jest okradanie mnie by wynagradzać zdrajców mojej ojczyzny?

  A czy wy będzie w końcu konsekwentni?!
 • @mnich zarazy
  "Obecny kryzys na świecie jest ostrzeżeniem, by ostrożnie podchodzić do niewidzialne ręki rynku”
  Obecny kryzys ma inne podłoże niż wadliwe działanie „niewidzialnej ręki rynku”
  Proponuje żebyś obejrzał załączony filmik. Powinien Ci się spodobać (bez ironii)

  http://www.youtube.com/watch?v=ubQ--53ydSU
 • tomdzier
  Na pewno obejrzę ale na razie muszę zająć się czymś innym.
 • @mnich zarazy
  „Ale już chamstwem nie jest okradanie mnie by wynagradzać zdrajców mojej ojczyzny?”
  Z tym poglądem JKM sam się nie zgadzam, ale rozumiem motywy.
  Jeśli raz zabierzemy komuś emeryturę to da to niebezpieczny precedens, który może umożliwić (chodziarz nie musi) zabierania kolejnych emerytur już nie tylko zdrajcom.
 • Bezprawnie?
  Ależ on nie skorzystał z nich bezprawnie, lecz w majestacie prawa.
  Myślę, że wyciąga Pan zbyt daleko idące wniski.
 • @mnich zarazy
  Błąd istnieje właśnie w założeniu. On tego nie ukradł.
  Po drugie komu miałby oddać? Podatnikom czy Tuskowi. Jeśli podatnikom to przecież jego rodzice też płacili podatki na szkolnictwo w momencie kiedy on się uczył, więc chyba rachunek wyrównany? A Tuskowi chyba się nie należy, jak myślisz?
 • odpowiedzmy sobie na proste pytanie
  kogo to obchodzi? kazdy ma cos za skora
 • tomdzier
  Nie da pretekstu. Z jednej prostej przyczyny. Nie można bezprawnie nabyć praw nabytych. Sowiecki okupant mógł im nadać takie prawa w ZSRR a nie w Polsce!

  Natomiast wiele osób nabyło prawo do choćby opieki w państwowej służbie zdrowia, i jeśli chcemy to zmienić, to należy im to zrekompensować.
 • Moherowy Berecik
  Błąd??? Ja wzoruję się tylko na jego stylu.

  Tuskowi? O nie (chociaż przypomnę, że pomógł dojść mu do władzy!)! Jestem za stworzeniem IV RP. I za proporcjonalnym (w zależności od naszych możliwości) pokryciem kosztów tej przemiany.
 • xtc
  Nie oto chodzi, co, kto ma za skórą. Ale by ci co ubierają się w pióra Jedynych Sprawiedliwych trochę mieli samokrytycyzmu:)
 • Dla wszystkich
  usilnie starających się nie zrozumieć sposobu myślenia pana Janusza (szczególnie po 4 minucie):
  http://tv.rp.pl/video/Wydarzenia,Kraj,Rozmowy/Co-Cie-czeka-na-emeryturze
  Ciekawe ile jeszcze lat trzeba będzie to tłumaczyć.
 • @runias - 05.01.2012 11:08:00
  piszesz: //A czy przez ten czas rządów socjalistów, którzy obrócili nasze pieniądze w g...o (800 miliardów >~) nie uważasz, że więcej szkody narobili jak Naród zyskał przykład emerytów, którym się proponuje wyższą rentę za ich własnościowe mieszkania - to jest nowy sposób na okradanie spadkobierców i ich samych na dodatek tego zmniejszenie refundacji leków to gwóźdź do trumny i jeżeli porównujesz JKM do tego g..wna to wybacz...//

  A co jest tematem tej notki ?
  Socjaliści czy JKM ?
  Ach, jak napiszesz o socjalistach to pozwolę sobie zamieścić komentarz na ich temat, jak na razie Szanowny Autor napisał na temat JKM a ja pozwoliłem sobie napisać moją subiektywną opinię - fakt popartą przez wielu innych subiektywnych opinii.

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy
  Kraj w kturym nauka jest płatna. Od czasu gdy Prusacy w wojnach pokonali Cesarstwo Austryjackie, Cesarstwo Francuskie i Danie, dokonując zjednoczenia Niemiec, to może jakiś krajik o slabej władzy centralnej typu Somalia. Gdyż jak wcześniej napisałem, celem szkolnictwa powszechnego było przysposobienie przyszłych roczników rekrutów do szybszego szkolenia wojskowego, przydatność dla przemysłu była "produktem ubocznym".
  P.S.
  Pluton radiowy, kompania łączności w batalionie dowodzenia, brygady pancernej w Braniewie. Jeszcze istnieje tylko już z żołnierzami zawodowymi.
 • Tak jak się mnich zarazy bieże za pisanie to cóż wychodzi?
  Skoro studia za komuny były bezpłatnie dawane przez państwo (opłacona przez podatki rodziców JKM) to jak można twierdzić że "jeszcze nie oddał należnej (a przez niego do tej pory nie uiszczonej) zapłaty za studia. "???

  Czy głupota jest zaraźliwa ? Tak Mnich zarazy jest świetnym przykładem.
 • Daro
  A to jesteśmy po tej samej specjalności:)

  Ja bym się z tym zgodził, gdyby nie to, że nawet w USA studia są dotowane. Nawet na prestiżowych uczelniach student nie pokrywa w 100% kosztów nauki. I jakoś Stany na tym źle nie wychodzą. To JKM jest współtwórcą szkodliwego mitu, że wszelka interwencja państwa jest zła. Owszem potrafi być zła i destruktywna, tak jak osoby prywatne potrafią dla swych korzyści niszczyć społeczeństwa w których funkcjonują. Jedną z takich osób jest bohater tej notki. Potrafi tylko mącić i skłócać. I świetnie z tego żyje. W zasadzie pasożytuje bo jego "twórczość" jakoś nikogo poza naszymi granicami nie inspiruje.

  Pozdrawiam

  Ps.
  Jesteś jednym z nielicznych, z którymi można pogadać, pomimo przeciwstawnych poglądów.
 • NUS
  Może i tak. To twoja ocena, do której masz prawo. Bo skoro ja oceniam, daje tym prawo innym do oceny.
 • @mnich zarazy
  „To JKM jest współtwórcą szkodliwego mitu, że wszelka interwencja państwa jest zła”
  „W zasadzie pasożytuje bo jego "twórczość" jakoś nikogo poza naszymi granicami nie inspiruje.”

  Widzę, że traktujesz JKMa jako chłopca do bicia:
  Jak jakaś teza Ci nie odpowiada to mówisz, że to wymysł JKMa, (w domyśle- więc ma niewielką wartość).
  Jednak większość tego co mówi nie została wymyślona przez niego i była znana długo przed nim.

  http://coin.wne.uw.edu.pl/lhardt/BastiatCoWidac.pdf

  http://mises.pl/wp-content/uploads/2008/10/Frederic_Bastiat_Maly_wybor_pism.pdf
 • tomdzier
  Nie, nie jako chłopiec do bicia. JKM ośmieszył prawicę i jest jednym z tych co uniemożliwiają współdziałanie ugrupowań prawicowych w Polsce. Dam tego przykład: w dzień po marszu 11-tego listopada gdzie wspólnie maszerowali zwolennicy Dmowskiego i piłsudczycy, zaczął obrażać piłsudczyków!

  Czy naprawdę myślisz, że będziemy z wami współpracować, jeśli ciągle będziemy obrażani? Czy w końcu nie odpowiemy wam tym samym (czego ja teraz jestem przykładem)? Czy nie dajemy tym sygnału dla Polaków, że na Prawicę nie warto głosować, bo ciągle tylko się kłócą? Czy nie uważasz, że powinniście inaczej traktować tych co nie chcą socjalizmu ale uważają, że we współczesnym świecie państwo nie może się wycofać ze wszystkich dziedzin życia?

  Ja tym tekstem nie chcę łączyć. Pokazuję tylko, że kto sieje wiatr, ten burze zbiera. A lewica będzie rządzić po wsze czasy!
 • @mnich zarazy
  „JKM ośmieszył prawicę”

  Zdaje sobie sprawę, że zdarza mu się (nawet częściej niż rzadziej) powiedzieć coś, co brzmi niestosownie, wręcz chamsko. Np: często wytykane mu porównywanie podatków teraz i za okupacji. Pierwsza reakcja jest oczywista: jak on może robić takie porównanie?
  Dla mnie jednak ma znaczenie czy tezy które głosi są prawdziwe czy fałszywe a nie jak one brzmią.
  Twierdzenie, że „ za Hitlera podatki były prawie trzy razy niższe niż obecnie” jest oczywiście prawdziwe niezależnie od tego jak ono brzmi.
  Dla mnie priorytetem jest poznawanie prawdy o świecie, a nie słuchanie ładnych i w większości nieprawdziwych słów. (Inną kwestią jest, że większość ludzi woli jak się im mówi ładne i nie koniecznie prawdziwe twierdzenia.)
 • tomdzier
  Bardzo dobry przykład z podatkami.

  Jest to z jego strony celowa manipulacja, polegająca na powierzchownym przedstawieniu zagadnienia.

  Przede wszystkim wielkość podatku o niczym nie mówi, a wręcz uniemożliwia dokładne zbadanie problemu opodatkowania. Prawidłowym przedstawieniem problemu jest: odczuwalność podatków.

  Przykład 1.
  Zarabiamy 100 tys.zł. a płacimy 50 tys. zł. przy czym na dostatnie nasze życie wystarczy nam 30 tys. Taki więc 50% podatek nie będzie dla nas uciążliwy. Ba! Jeśli będziemy widzieli, że te pieniądze są dobrze wydatkowane (nie koniecznie na nas) np. na cel ogólnonarodowy z którego będziemy dumni... to gwarantuje ci, że większość ludzi będzie zadowolonych z takiego państwa.

  Przykład 2.
  Zarabiamy 100 zł. a płacimy 5 zł., przy czym na nasze utrzymanie musimy wydać 98 zł.. Taki więc dużo niższy 5% podatek będziemy bardzo odczuwali. Nawet tak niskie podatki będziemy uważali za krzywdzące.

  Tak samo z jego porównaniem podatków. Po prostu celowo (bo mam go za inteligentnego gościa) pomija wydajność pracy i poziom technologiczny, świadczy to o jego zlej woli. Uważam, że tym porównaniem świadomie ośmiesza prawicę.
 • @mnich zarazy
  "Taki więc 50% podatek nie będzie dla nas uciążliwy."
  "to gwarantuje ci, że większość ludzi będzie zadowolonych z takiego państwa."

  Celem pracy nie jest oddawanie 50% swoich zarobków na rzecz państwa- chyba że ktoś chce być niewolnikiem we własnym kraju.

  http://www.youtube.com/watch?v=NWzdgHYPiIw

  "pieniądze są dobrze wydatkowane (nie koniecznie na nas)"
  Zakładasz, że pieniądze są lepiej wydatkowane przez urzędnika niż tego kto ciężko na nie zapracował. Jest, to oczywisty nonsens.

  http://www.prokapitalizm.pl/frederic-bastiat-podatki.html

  "na cel ogólnonarodowy z którego będziemy dumni..."
  Nie miał bym nic przeciwko płaceniu np 10% swoich dochodów mając pewność, że zostaną właściwie spożytkowane, wiem jednak, że praktyka jest zupełnie inna. (Patrz: drogi, służba zdrowia, bankrutujący ZUS, "wymiar sprawiedliwości", wojsko a w zasadzie jego brak )
 • Stek bredni.
  W zasadzie nie ma czego komentować.
  Typowa, obrzydliwa, komunistyczna "wolność wyboru". Płać wysokie podatki, składki na biurestwo - a jak się nie podoba to nie korzystaj z "darmowych" dobrodziejstw kołchozu. Łaskawca się znalazł...
 • @mnich zarazy 21:37:35
  JKM mówiąc o 'bandycie' cytowal Sapiehę
 • do autor
  ten tekst to jak zawracanie kijem Wisły , po prostu głupi

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej