Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 2669 komentarzy

Pamiętajmy kim jesteśmy...

mnich zarazy - Jestem tym który pamięta dawną chwałę Rzeczpospolitej i wierzy że jeszcze powróci.

Jaka Polska i jaka prawica?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedawno na NE pojawił się tekst p. Ryszarda Opary: http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/67531,polska-droga z propozycją zmian jakie powinny dla Polski.

 

Mój tekst nie jest polemiką, choć do jednej kwestii się odniosę.

„„Zadania administracji kraju na bieżący rok to: Zbilansować Budżet - uzupełnić Skarb Państwa. Zredukować Dług Publiczny, ograniczyć pomoc zagraniczną. Zlikwidować niewydolną biurokrację Jeżeli nie zrobimy tego teraz, z logiką i jak najszybciej, Państwo zbankrutuje. Obywatele muszą nauczyć się żyć z pracy własnych rąk - a nie z pomocy społecznej”. – Cycero 55bc.

Czy nauczyliśmy się czegoś w ciągu ostatnich 2067 lat? Czy słowa Cycerona są nadal aktualne?”

A ja zadam pytanie p. Oparze. Jak to się stało, że mając takich mężów stanu Republika Rzymska przekształciła się w Cesarstwo, a to z kolei upadło?

A może dlatego, że obywatele republiki nie traktowali jej jako wspólnego domu?

Dlatego ja jestem przeciwny traktowania Polski jako spółki akcyjnej, a zwolennikiem Polski jako wspólnego domu.

Dlaczego?

Spółkę będziemy z czasem traktować jako miejsce naszego dochodu i sposób na karierę. Dom zaś to miejsce gdzie chcemy żyć. Dom to miejsce gdzie pomimo naszych wad i popełnianych błędów będziemy mieli swoje miejsce. Każdy z nas popełnia w życiu błędy ale świadomość, że mamy gdzieś oparcie, że możemy gdzieś wrócić sprawia... że to cenimy i będziemy w stanie tego bronić, nawet gdy trzeba będzie zapłacić własnym życiem.

I ten nasz wspólny dom, będzie dla nas domem jeśli będziemy mieli świadomość i możliwość go urządzać. Owszem, wspólnie z pozostałymi domownikami. To wspólnie oznacza jednak, że tak jak my będziemy musieli szanować prawa pozostałych domowników, tak inni będą szanować nasze.

I tu zaczyna się rola prawicy.

Prawicy która powinna przejąć rządy w Polsce. Tylko, że rządy rozumiane jako opieka nad wspólnym domem i odpowiedzialność za swoje decyzje. Bo nawet najlepsze rozwiązania mogą przynosić innym współdomownikom kłopoty i narażać ich na straty. Nawet najlepsze rozwiązania nie mogą naszych wspołdomowników stawiać w sytuacji „a teraz róbta co chceta”!Tak jak to zrobiono z pracownikami PGRów. Choć nie tylko z nimi tak postąpiono w „naszym nowym domu”.

Nie wiem jak wy ale ja w Polsce choć to moja ojczyzna nie czuję się jak w swoim domu. Nie czuję, że moje prawa są i będą szanowne. Nie czuję, że znajdę tu pomoc gdy będę jej potrzebował.

Wręcz przeciwnie mam poczucie zagrożenia przez... partie rewolucyjne. Tak rewolucyjne, bo nie ma jak nam się wmawia podziału na prawicę i lewicę. Jest natomiast podział na prawicę i partie rewolucyjne. Te ostatnie to partie chcące nagłych i bardzo głębokich zmian. I nie ma tu znaczenia jakie hasła mają na sztandarach. Obojętne czy to będzie tzw. lewicowa wrażliwość społeczna, czy liberalizm to jest to... rewolucjonizm!

Rewolucjonizm który kieruje się tylko i wyłącznie własnymi ideami, i nie dbający o pozostałych domowników. A pamiętajmy, że nasze ziemskie domy są postawione na... piasku. Tak na piasku, bo co pewien czas natura pokazuje ile warte są nasze budowle. Nie tylko jednak natura stanowi dla nas zagrożenie. Bo są też inne domy ze swoimi mieszkańcami. Niestety nie zawsze nam przyjaznymi. Ci inni mieszkańcy nie zawsze chcą sami na siebie pracować, wolą by robili to za nich inni. Jest jeszcze postęp technologiczny który traktujemy jako coś dobrego ale rzadko zdajemy sobie sprawę z zagrożeń jakie niesie dla wielu z naszych współdomowników. Bo choć wielu przynosi korzyści to potrafi równie wielu zniszczyć życie. Dlatego jeśli chcemy odnosić korzyści z przemian technologicznych musimy my wszyscy mieć poczucie bezpieczeństwa. Nie możemy doprowadzić by panowała pośród nas nieufność i poczucie wzajemnego zagrożenia. Nie jesteśmy szczurami w wiecznym wyścigu! Jesteśmy współdomownikami!I tylko jako współdomownicy będziemy wstanie przetrwać. Będziemy wstanie zapewnić przyszłość naszym dzieciom tak jak my będziemy chcieli, a nie tak jak nam inni to urządzą!

Urządzą? Przecież NIE MY od kilku pokoleń urządzamy nasz dom!

Jednak by samemu to robić musimy się zjednoczyć. A nie dojdzie do tego, gdy wielu z nas będzie czuło, że jeden ch... kto rządzi! Nic nie przetrwa zbyt długo jeśli nie będzie woli większości by to przetrwało. Jednak by do tego doszło musimy myśleć nie tylko o sobie ale i o naszych współdomownikach w naszym wspólnym domu.

KOMENTARZE

 • Zło To złoto dla Pana Opary
  http://www.youtube.com/watch?v=Y2yOsiLGavM&feature=relmfu

  Nie mogę się powstrzymać

  i jeszcze

  polak wyjątkowy też Hansik

  http://www.youtube.com/watch?v=iK0iFY3PvTM&feature=related
 • LosHelios
  Skąd ten wniosek?
 • Demokracja x3
  Demokracja
 • LosHelios
  Mnie osobiście bardzie j się podoba monarchia ale tak jak napisałem w tekście, nieraz trzeba samemu z czegoś zrezygnować.
 • @mnich zarazy 15:27:06
  nagiego przyodziać
  spragnionego napoić
  głodnego nakarmić

  jak to się ma do kapitalizmu wolnorynkowego?


  a monarchia niech sobie będzie, ale w Anglii albo w Norwegii może w Szwecji, u nas wybraliśmy już drogę demokracji tylko zaniedbaliśmy ją i zarosła, trzeba ją na nowo odkryć.

  Ja dumny człowiek nie będę poddanym jakiegoś fajansiarza z koroną na głowie, dzięki to nie dla mnie.
  Sam wiem najlepiej jak o siebie zadbać.
 • LosHelios
  "nagiego przyodziać
  spragnionego napoić
  głodnego nakarmić

  jak to się ma do kapitalizmu wolnorynkowego?"

  A jak ma się do wolności szantażowanie nas, że albo liberalizm albo...?
 • @mnich zarazy 15:43:00
  A jak ma się do wolności szantażowanie nas, że albo liberalizm albo...? państwo opresyjne.

  demokracja uczestnicząca, nie narzuca woli większości tylko wypracowuję kompromis.
 • LosHelios
  A dlaczego w zarzucasz coś czego nie proponuję.

  Gdzie napisałem państwo opresyjne?

  Państwo opresyjne, którego nie chcę (proszę wczytać się w tekst) mamy obecnie.

  A mamy takie, bo inni mam nasze państwo urządzili?

  Mamy nadal się na nie godzić? Mamy nadal ze sobą walczyć?
 • @mnich zarazy 16:00:48
  nie zarzucam Panu niczego, rozumiem Pana dlatego się tu udzielam,
  tylko zostawił Pan tam trzy kropeczki to sobie wstawiłem "państwo opresyjne" bo nie wiedziałem dokładnie co miał Pan na myśli.
 • Autor
  Dzięki mnichu! Bardzo mądry tekst, myślę że rozumni nie będą mieli wątpliwości a głupcy..... eeeeech. Pzdr;)
 • LosHelios
  Tym tekstem chciałem zwrócić uwagę, że MY Polacy powinniśmy wspólnie pomyśleć o naszej przyszłości. Bardzo często się nie rozumiemy i traktujemy co najmniej podejrzliwie.

  Tylko czy to nam przynosi korzyść?
 • Lancelot
  A morze "głupcy" są nimi bo stracili wiarę w Innych Polaków?

  Powinniśmy zacząć zastanawiać się co nas dzieli? I jak doszło do podziałów?
 • Do wszystkich ...
  Co nas dzieli ? Kłamstwo nas dzieli. Prawda nas łączy i tylko PRAWDA MOŻE NAS WYZWOLIĆ Z POD REŻIMU WERMACHTU. Jak wygrać z KŁAMSTWEM ? ZBUDOWAĆ POLSKĘ NA SKALE PRAWDY.W JAKI SPOSOB ? TYLKO JEDEN ! OFICJALNA INTRONIZACJA JEZUSA CHRYSTUSA NA KRÓLA POLSKI MOŻE NAS URATOWAĆ I WYSWOLIC Z POD JARZMA NASZYCH WROGÓW .NA BOG PRAGNIE NAM POGLOGOSLAWIC HOJNIE ALE TYLKO PRZYJMUJĄC CHRYSTUSA KRÓLA OFICJALNIE !!! KRÓLUJ NAM CHRYSTE !!!
 • POSTULATY są:
  Jesteśmy narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.
  A potem:
  Zdzich: „Potrzebna jest nowa prawdziwie-konserwatywna (anty-syjonistyczna) partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.”
  Bolesław Prus: “Odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową! Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią”;
  Analityk: “Społeczny protest oraz zmiana ideologi i procedur celem przywrócenia ładu moralnego, społecznego, i prawnego”;
  ATMAN: "W dzisiejszych realiach (zakładając, że nikt nie zamierza robić rewolucji): potrzebna jest nowa partia. Całkowicie nowa."
  Zdzich: “Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów”;
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  Zbigniew1108: “Skupienie jednostkowych energii i podatek dochodowy na wstępie”.
  KrisJora: "Zbrodniarzy rozliczyć z pomiotem";
  Space: „Zczynamy więc wspólnie nawoływać do ZJEDNOCZENIA: BÓG HONOR OJCZYZNA”.
  Krzysztof J. Wojtas: “Katolicyzm jako idea ponadnarodowa. Katolicyści stają się wrogami wartości , których rzekomo bronią.”
  jax: “Korporacje i podmioty prawa handlowego = podatki
  Polskie rodziny wielodzietne = brak podatków.
  Rezydenci lecz jednocześnie obywatele innych państw = podatki”
  Ścios: „Głos opozycji (czyli Chrześcijan) i głosy każdego z nas zabrzmią tylko wówczas, jeśli odrzucimy nierzeczywistość świata „onych” (czyli Syjonistów) i przestaniemy liczyć się z dyktatem medialnych terrorystów . Warunkiem ujawnienia prawdy jest zbudowanie własnych mediów i prostego, jednowymiarowego języka przekazu, w którym nie będzie miejsca na relatywistyczny bełkot. Nie da się jej pokazać próbując połączyć dwa nieprzystawalne światy ani ulegając pokusie politycznej schizofrenii. Ten ich (czyli syjonistyczny) fałsz i ich niby-świat muszą zniknąć.”
  Maciej Łodyga: „Jeśli ma dojść do przemiany duchowej Narodu Polskiego, Kościół musi obudzić się z letargu.”
  Marek Kajdas: „Polskę ma przejąć po raz pierwszy w dziejach prawowity Suweren - KATOLICKI NARÓD POLSKI.”

  Tylko nie ma entuzjastów do działania.
 • @Zdzich 16:52:06
  Jestem otwarty na wszelkie działania zmierzające do uwolnienia naszej Kochanej Polski spod jarzma zdrajców i judeopoloni ! Z Rozancem i Krzyżem w dłoni .Kto idzie ze mną ? Króluj nam Chryste !!!
 • @all
  Daliśmy sobie wmówić, że demokracja - to albo tłum na ulicach, albo władza banksterów.

  A w Atenach - to było stanowienie prawa przez większość uprawnionych.
  A uprawnionym był ten, który nosił miecz - ten, który stanowił o sile państwa.

  Kto stanowi o sile Polski?
  Ten niech stanowi prawo.
  Większościowo.

  Nie mamy zaufania do większości?
  Będzie rządziłą mniejszość.
  Prawem kaduka.
  Na pewno opresyjnie.
 • BTadeusz
  Tak wmówiono Polakom, że są tylko dwa bieguny :(
 • @mnich zarazy 16:18:54
  "..Powinniśmy zacząć zastanawiać się co nas dzieli? I jak doszło do podziałów?.."

  Mogę mówić tylko o prawicy i moim zdaniem są to abicje, ambicyjki, niemożność dogadania się między frakcjami , prywatne animozje, niepohamowane pragnienie władzy maleńkich "wodzusiów" i pomniejszych "watażków" to się ciągnie jeszcze z czasów odzyskania niepodległości i przewrotu majowego za polską prawicą jak jakie fatum nieznośne narodowcy, chadecy i inne frakcje sieją, hodują i pielęgnują między sobą złość i nienawiść zamiast się zjednoczyć w jeden wspólny front i skierować ją przeciw wspólnemu wrogowi, ale przypuszczam że wpierw między sobą się pozabijają niż to zrozumieją. A lewaki tylko się cieszą i podsycają ten ogień nienawiści, wygrywając na każdym froncie z rozbitą i zdemoralizowaną prawicą, która się miota jak zwierz w pułapce własnej niemocy zjednoczenia się. Pzdr
 • @Wolnyczlowiek 17:05:51
  świnia i trol.

  każdą poważną dyskusję sprowadzisz do krzyrzyka i paciorków?

  nie czas i miejsce na mydlenie oczu kościołem katolickim, trolu szanowny.

  wspólnota ludzka jest daleko po za kk i jego pseudo naukami.
 • lancelot 10.07.2012 17:27:03
  Bardzo dobrze to widać w sporze zwolenników Dmowskiego z piłsudczykami.

  NIESTETY
 • LosHelios 10.07.2012 17:29:20
  Proszę by pod tym tekstem Łagodzić swoje wypowiedzi.

  Jeśli czyjeś poglądy nam nie odpowiadają, to na nie nie odpisujemy.
 • @LosHelios 17:29:20
  jak będziecie wymachiwać krzyżem sękatym i mówić o miłości Chrystusowej waląc w łeb każdego kto ma w du... kościół katolicki, to się na pewno nie dogadamy.
 • --------SKOMPROMITOWANE do cna !!! słowo / prawica /
  -- czyje tak naprawdę interesy w dzisiejszej Polsce -ma ona bronić ??
  --słysząc / prawica / OD RAZU się GARBIĘ -jakby by miały spaść na mnie jakieś razy !!! Z.CH.N --AWS -- i inne PODSTĘPNE !! WROGIE Polsce -twory już tylko kryją się za tym określeniem --zwykłego Polaka ciężko pracującego -borykającego się z trudami dnia codziennego -słowo -PRAWICA ani grzeje ani ziębi -- PUSTOSŁOWIE skłócające Polaków
 • @lancelot 17:27:03
  Prawica brzydzi się demokracją.
  Tradycyjnie. Niejako - z definicji.

  Więc chcąc byc prawicą - aspirujemy do mniejszości.
  Która ucywilizuje plebs - większość.

  No większość może być jedna.
  A mniejszości?
  Tyle - ile obywateli.
  Tyle "prawic".

  No więc co może "prawica" - wykreować?

  Płacz i zgrzytanie zębów.
  Nie widać?... Tego na prawicach?

  A konstruktywnie? - ZERO.
  A samo się nie zrobi...
 • @mnich zarazy 17:34:13
  zbyt się uniosłem, przepraszam wolnego człowiek.

  Ale nie godzę się by katolicy uważali się za tych którzy mogą narzucać innym swoją wolę i imię Boże.
 • @ninanonimowa 17:39:10
  Słowo prawica zostało w Polsce tak skompromitowane, ze go zamiast kija mozna na psa użyć.
  Mój żołądek reaguje torsją, kiedy je słyszę.
 • @LosHelios 17:43:04
  umowa społeczna (konstytucja), jest czymś na co musimy zgodzić się wszyscy aby była ona przestrzegana.
 • LosHelios 10.07.2012 17:43:04
  Ja jestem Katolikiem

  Jednak rozumiem, że nie każdy nim jest. Owszem, powinniśmy "ścinać" skrajności jednak w naszym domu powinno być miejsce dla wszystkich.

  Dla wszystkich chcących GO budować i bronić.
 • BTadeusz 10.07.2012 17:46:07
  nie tylko pan tak reaguje.
 • @ninanonimowa 17:39:10
  właśnie ! kompromitacja dosięgła wszystkiego co związane z polityką, ludzie się od tego odwrócili.

  Potrzebne są nowe relację obywatel państwo.

  i tu pojawia się demokracja bezpośrednia.
 • LosHelios 10.07.2012 17:46:31
  Bądźmy realistami, wszyscy się nie zgodzą. Tą umowę może zawrzeć większość ale nawet ONA powinna respektować interesy tych co tego nie zrobili. Z drugiej strony miejszośc nie powinna działać na szkodę większości.
 • @mnich zarazy 17:30:26
  "Bardzo dobrze to widać w sporze zwolenników Dmowskiego z piłsudczykami."

  A przecie ONI się z sobą w końcu mimo różnic umieli porozumieć dla Polski, spadkobiercom to nawet przez myśl nie przechodzi, skąd taka nienawiść między patriotami??? Tego nie umiem wytłumaczyć ani sobie ani swoim dzieciom. Pzdr
 • @mnich zarazy 17:48:58
  trafiłeś w sedno.

  [nie dajmy sobie narzucić socjologicznej nowomowy]
 • O jakich Polakac mówisz?
  W instytucjach pracuje jakieś 500 tysięcy urzeędników jak nie więcej, z tego każdy ma rodzinę, rodziny mają firmy itd.

  Dużej części ludzi żyje się nieźle lub nawet bardzo dobrze inie narzekają.

  Dlaczego inni narzekają ciągle?
 • Antymedyczny
  Dlatego popierają to co jest - a gdyby wiedzieli, że nie zostaną na lodzie, że umożliwi im się adaptacje do nowych warunków?
 • @LosHelios 17:29:20
  Przeprosiny przyjmuje wiem ze to co glosze brzmi może bardzo radykalnie.Jednak trzeba uzmysłowić sobie 1 prawdę ze bez odwołania sie do Boga i jego woli zawartej w Intronizacji mamy nikłe szanse wygrania z wrogiem ktory jest bardzo silny.Tylko z mocą Pana Jezusa Chrystusa możemy wygrac ta nierówna bitwę z poplecznikami antychrysta. Acha i nie reprezentuje KK bo już dawno przestałem liczyć na nich tych wilków w OWCZYCH SKORACH ! Jest garstka obecnie prawdziwych Kaplanow którzy zgadzają sie i walczą o Intronizacje tak jak ks.dr hab.Piotr Natanek itp.Przepraszam ze może to wszystko brzmi trochę irracjonalne dla kogoś kto niewierzy lub jest ateista.Oczywiscie ja to bynajmniej szanuje Kazdego i cenie wolny wybor .Jednak aby wygrać ta wojnę musimy stanąć w armi Boga gdyż inaczej niemamy żadnych szans na ZWYCIECTWO.POZDRAWIAM SERDECZNE WSZYSTKICH KTOZY PRAGNĄ JEDNEGO DOBRA NASZEGO PIĘKNEGO NARODU W JEDNOŚCI I ZGODZIE DZIEKUJE ZA ZROZUMIENIE I NIKOMU NIE CHCE NIC NARZUCAĆ NA SILE : ) Króluj nam Chryste ...
 • @mnich zarazy 18:53:26
  O czym ty mówisz? Co się komu umożliwi?

  Czy wy tu macie równo pod sufitami?
 • @circ 18:08:33
  Nie! Nie! Nie! Nie dajmy!

  Nic niedamy z siebie. Nie dajmy nic. I nie będzie niczego.

  Idźmy razem z kokononowiczem naprzód.
 • Antymedyczny 10.07.2012 19:07:18
  A co chcesz zrobić z tymi ludźmi?

  Czy myślisz, ze ONI wszyscy są źli? Przeczytaj F. Konecznego "Państwo i prawo w cywilizacji łacińskiej" i jego sposób na rozwiązanie problemu nadmiernej biurokracji. A dopiero potem zastanawiaj się kto jak ma pod sufitem:)
 • @autor
  Świetny tekst
 • @mnich zarazy 19:12:42
  Ja? Ja właśnie nic nie chcę z nimi robić. Oni nie wiedzą w co się wpakowali, to są ludzie źli.

  Czy ty kiedykolwiek miałeś do czynienia z takimi służalcami? Oni nie służą tobie ale systemowi. Nie mają swojego rozumu i go nie używają.

  Co ja chcę z nimi zrobić? Nic. Ze sobą co chcę zrobić to jest pytanie.
 • Antymedyczny
  Jako, że dużo piszesz o religii to zadam ci pytanie.

  Czy pozwolić na powrót synów marnotrawnych?
 • @mnich zarazy 18:53:26
  A wystarczyłaby im - minimalna emerytura?
  Bo w tej chwili na ich wysokie pensje zapracowują ludzie zarabiający od nich znacznie mniej.
  A ztych młodych - pożytek jest.
  A z urzędników - jedynie utrudnienia w gospodarowaniu.
 • BTadeusz 10.07.2012 20:09:00
  Tak. A i to do czasu jak staną na nogi.

  Bo jest coś takiego jak sprawiedliwość.
 • @mnich zarazy 20:02:20
  Nie rozumiem?

  Pozwolić? My nie jesteśmy Bogami, to Bóg pozwala, to nie nasza sprawa jest.

  Wiesz jaka jest sprawiedliwość Boga? Znasz jego ścieżki? Wiedziałeś jak się nimi przechadza?

  Bóg jest sprawiedliwym Bogiem, raz ustalił swoje prawa i są one wieczne, kto chodzi jego ścieżkami ten nie podlega sądowi, lecz kto wykracza poza nie tego czeka sąd.

  Tu nie ma żadnych odstępstw od prawa, jeżeli ktoś myśli że zło wygrywa na świecie i nie da się nic zrobić jest w błędzie, każdy sługa zła będzie sądzony. Nawet Dawid który miał wielką łaskę Boga, tak że ten ratował go od drapieżnych zwierząt, a Dawid wyrywał z ich paszczy owce swojego ojca które pasał nie uniknął sądu kiedy zgrzeszył.

  Co nam do tego co robi Bóg? Nic. My się mamy jego słuchać.
 • Antymedyczny
  Jako Katolik nie oceniam Bożej Sprawiedliwości. Mam Ufność w Jego Miłosierdzie.

  Ale tu na ziemi nie możemy pochopnie osądzać.
 • @mnich zarazy 20:21:44
  Nie rozumiem. Co osądzać?

  Przecież piszesz że to nie my urządzamy swój dom, chodzi ci o to że nas okupuje ktoś. Tak?
 • Wszystkich proszę o zapoznanie sie z inicjatywa Intronizacji...
  http://echochrystusakrola.info/ http://chrystusnadchodzi.blogspot.co.uk/2012/06/ja-syn-boga-zywego-prosze-o.html.
 • @mnich zarazy
  Nie raz, nie dwa, zastanawiałam się nad tym jak to jest?

  Kolejne ugrupowania partyjne nazywając się jakąś ‘stroną’ (prawo, lewo, centrum i inne średniaki) wkładają mnóstwo wysiłku w to, żeby przekonywać wyborców, że tylko ich opcja jest najlepsza do rządzenia krajem.
  Powołują się na wiele argumentów, że tylko oni zapewnią ‘coś tam, coś tam’ (oczywiście szybciej zapominają o obietnicach, niż je spisywali), jednak nie widziałam żadnej partii, która z troską pochylała się w swoich obietnicach również nad przeciwnikami.
  Trudno uznać za obietnicę slogan „żeby nam wszystkim żyło się lepiej”.

  Przecież nie jest tak, że jak wygra ‘prawica’, to ‘lewicę’ wymelduje z kraju, żeby spokojniej rządzić i odwrotnie.

  Dlatego też postuluję o zmianę myślenia partyjnego, które wszczepiło nam podziały na prawdziwych i prawdziwszych prawdziwków.

  Stąd opcja Spółka Akcyjna wydaje mi się lepszym określeniem, niż ‘prawica’.
  Spółka Akcyjna dba o dobro i interesy akcjonariuszy, bo to jest tak samo dobro Spółki, jak i jej akcjonariuszy.
  Nazwa ‘Spółka’ może zastąpić w umysłach Polaków ten dajmy na to ‘współcześnie’ pojmowany DOM, o którym piszesz. Dom z wartościami, tradycjami i z interesami dla dobra Spółki i naszego indywidualnego.
  Czyż nie?

  Pozdrawiam :-)
 • InaMina
  Ja jednak obstaję za domem:) ale zgadzam się z uwagą, że zwycięzcy powinni też dbać o zwyciężonych.

  Bo nie jesteśmy wrogami, tylko Polakami którzy opowiadają się za różnymi rozwiązaniami.
 • Prawica?
  Zastanawialiście czemu POpaprańcom tak łatwo przychodzi robić z prawicy durni? A może odpowiedź jest trywialnie prosta? Może po prostu prawica jest głupia?
  Jeśli prawica ma być dla nas ratunkiem, to nie ma nadziei....
 • @InaMina 20:36:29
  Divide et impera - dziel i rządź

  socjotechnika sztucznych podziałów, ktoś już o tym pisał.
 • @LosHelios 20:57:16
  Wznieśmy się nad podziały i poszukajmy rzeczy pospolitych, wspólnych.
 • Jerzy Wawro
  A może tak jak napisała InaMina kłucimy się kto z nas jest tym bardziej prawicowym, zamiast tym co nas łączy?
 • @mnich zarazy 20:43:47
  Dla mnie DOM też ma pojęcie i wspomnienie domu, który starałam się budować.
  Wzrusza mnie, kiedy dzieci wracając do swojego domu w odwiedzinach nie lubią zmian, które wprowadziłam podczas ich nieobecności.
  One tak go zapamiętały i chcą wracać do pamiątek tak samo ustawionych, kiedy wychodziły z niego.
  U siebie robią zmiany, które im pasują, a do swojego domu z dzieciństwa chcą wracać w takiej formie, jak zapamiętały.
  Qrcze, ja też mam problem nie raz i nie dwa, kiedy oni posługują się nowoczesną techniką i znaczeniami :-), jednak staram się rozumieć te zmiany, nawet nie zawsze pojmując.

  Dlatego dalej upieram się nad modyfikacją pojęcia "Dom', jako Spółka Akcyjna :-)
 • @LosHelios:"nagiego przyodziać spragnionego napoić głodnego nakarmić"
  Osobiście!

  Jakże chętnie komuniści posługują się słowem bożym dla swych szatańskich praktyk.
 • konserwatystka
  Sam o tym wspomniałem w tekście.

  Nie oznacza to jednak, że należy odrzucać etykę. Proszę pamiętać, że Państwo w którym oficjalnie odrzuca się współczucie wobec słabszych może przerodzić się w tyranię!
 • @LosHelios 20:57:16
  Nie wiem kto o tym pisał, mało się znam na teoriach i systemach, w których obracają się komentatorzy. Patrzę na życie już nie z poziomu teorii, a z poziomu człowieka, który żyje w tym kraju i kocha go tak samo, jak ja. I chce w nim żyć tak samo, jak ja, niezależnie, jak mu wmawiają, która to strona...
 • InaMina
  Tak jak napisałem jestem w stanie zrezygnować z części swoich oczekiwań. Zwłaszcza dla Polski która będzie dla NAS.
 • @InaMina 21:25:03
  DOM SA.

  miłość, wolność, braterstwo
 • @konserwatystka 21:29:36
  tak osobiście dzisiaj dwóch głodnych nakarmiłem.
  A Ty?
 • @LosHelios 21:40:50
  Całkiem nieźle, podoba mi się to połączenie :-)
  Co Ty na to mnichu? :-)
 • InaMina 10.07.2012 21:45:15
  A czemu nie:) nie jako hasło na sztandarach ale jako "dres kod" którym będziemy się kierować:)
 • @mnich zarazy 21:39:42
  to może poświęcimy tydzień żeby pojechać do Warszawy i upomnieć się o nasze suwerenne prawa do decydowania o kształcie państwa.

  Art. 4 konstytucji
  1. Władza w Polsce należy do narodu.
  2. Naród sprawuję władze przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

  Dla tego jesteśmy cały czas skłócani i dzieleni, abyśmy nie przemówili jednym głosem upominając się o swoje.

  Tak jak Meksykanie :

  http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1356:rewolucja-w-meksyku&catid=44:swoje&Itemid=125
 • @mnich zarazy 20:59:08
  A co nas łączy?
  Ponoć Polacy są katolikami. Ale czy można nazwać katolikiem człowieka udającego się do kościoła dwa razy w roku?
  W przypadku polskości - jak by jej nie zdefiniować - ta przepaść jest jeszcze większa. Tu żyje więcej niż dwa narody o których wspomina J.M. Rymkiewicz.
  Proszę sobie poczytać komentarze z GWna dotyczące kazania biskupa Ryczana. Co ja mogę mieć wspólnego z tym bydłem? A przecież to nie są jednostki! To jest większość. Co ja mogę mieć wspólnego z tymi oszołami, którzy dominują każde prawicowe forum? Tyle samo co z Michnikiem i jego uczniami.
 • LosHelios 10.07.2012 21:48:07
  Zgadzam się.
 • @LosHelios 21:48:07
  zna ktoś hiszpański, może by przetłumaczył co krzyczą.

  http://www.schodamidonieba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1356:rewolucja-w-meksyku&catid=44:swoje&Itemid=125
 • @LosHelios 21:48:07
  Jak chcesz sam dbać o siebie w demokracji, jak o Ciebie "dba" 25 milionów innych wyborców?... Poza tym, każda demokracja kiedyś upada i tak jak pisał Arystoteles, w jej miejsce wchodzi najczęściej totalitaryzm. Namiastki tego mamy z resztą już teraz. Poza tym, ską wiesz, jakby bylo za monarchii, przecież nigdy w takim systemie nie żyłeś...
 • @LosHelios 20:57:16
  Solve et coagula
 • Jerzy Wawro
  To prawda jest kryzys wiary w Polsce.

  To prawda z akolitami zdrady nie ma o czym rozmawiać.

  Ale z pewnością jest wielu zagubionych i warto im dać szansę powrotu.
 • @Jerzy Wawro 21:48:30
  ile osób ma komputery i komentuję jakieś wypowiedzi? milion? sto tyś? nie więcej.
  nie wiem o co chodzi ale uogólnia Pan i dzielić zaczyna.
  Dwa narody?
 • LosHelios 10.07.2012 21:54:24
  Tych aktywnych akolitów chyba nie będzie tak wielu jak nam się wydaje.
 • @mnich zarazy 21:47:15
  A wiesz? Kierować można się jednym słowem - człowiek PRAWY, a nie prawicowiec. Drobna różnica, a warta podkreślania :-)

  Warto wyciągnąć słowniki wszelkie, żeby opisać człowieka 'prawego' ..., oddzielając znaczenie polityczne. To naprawdę inne znaczenia.
  :-)
 • InaMina
  "A wiesz? Kierować można się jednym słowem - człowiek PRAWY, a nie prawicowiec. Drobna różnica, a warta podkreślania :-)"

  Trafna uwaga:)
 • :)
  Nie ma w Polsce ani prawicy ani lewicy, to jest sztuczny podział w Polsce wprowadzony pomiędzy Polakami z całą premedytacją. Ponieważ w Polsce żyją przede wszystkim Polacy i jest ich najwięcej.

  Jest nasza Polska Cywilizacja, i to jest droga ku Wielkiej Polsce, nie ma innej drogi dla Polaków, nie są nam potrzebne obce wzorce, ani komunizm, ani liberalizm, ani pisizm, ani syjonizm, ani socjalizm, my mamy swoją własną Polską Cywilizację opartą na prawdzie i naukach Jezusa Chrystusa, i to nam w zupełności wystarczy, a wszystko już w naszej historii nasi przodkowie opisali, teraz tylko to trzeba wdrożyć ponownie w życie. I tyle w tym temacie. :)))

  Proszę w wolnej chwili napisać swoimi własnymi zdaniami kilka zdań na temat.

  Czym dla Państwa jest Polskość?!

  Przekonają się Państwo sami, że Polskość to, ani lewicowość, ani prawicowość. :)
 • @LosHelios 21:54:24
  Ja zaczynam dzielić?
  Ja tylko stwierdzam fakty.
  Argument z wielkości próbki jest pozbawiony sensu. Gdyby czytacze GWna byli marginesem, to ten oszust intelektualny nie miałby takiego wpływu na Polskę. A gdyby na prawicy śrdnia IQ była powyżej 50, to w Polsce nie rządziliby POpaprańcy. Co z tego, że prawicowi politycy stanowią drobny ułamek całości? Jeden głupek może w Polsce zbałamucić cały naród. Taka podła karma....
 • @Jerzy Wawro 22:04:21
  Jego wpływy słabną z dnia na dzień.
 • @LosHelios 15:36:17
  "nagiego przyodziać
  spragnionego napoić
  głodnego nakarmić

  jak to się ma do kapitalizmu wolnorynkowego?"

  A istnieje jakiś inny kapitalizm poza wolnorynkowym?

  Ani kapitalizm, ani socjalizm, ani nawet komunizm nie zabrania "nagiego przyodziać, spragnionego napoić, głodnego nakarmić". Więc nijak się to ma do ustroju w danym kraju.
  Poza tym, czy gdzieś pod "nagiego przyodziać" napisano coś w rodzaju: "zabrać 2 suknie temu, co ma 3 i nie chce nagiego przyodziać, wziąć jedną dla siebie za fatygę, a drugą dać nagiemu"? Z tego co wiem,to nic takiego nie napisano.
  Napisano za to: "nie kradnij", "czyż nie mogę uczynić ze swoją własnością co chcę?", "kto nie pracuje niech też i nie je".


  Piszesz też: "Sam wiem najlepiej jak o siebie zadbać."
  I słusznie. Ale za chwilę czytam: "demokracja uczestnicząca, nie narzuca woli większości tylko wypracowuje kompromis".

  No to albo wiesz jak zadbać o siebie i dbasz, albo podporządkowujesz się wypracowanemu kompromisowi.
 • @MetalD22 22:09:56
  socjalizm nagiego prędzej przyodzieje niż kapitalizm.
  wiem wiem zaraz ktoś napiszę że kogoś do tego musi rozebrać ale to nieprawda.

  cóż potrzebna jest koagulacja, połączenie, kapitalizmu i socjalizmu.  Współtworzę ten kompromis, po za tym jest to kompromis a nie narzucanie rozwiązania.
 • Przepraszam wszystkich
  Ale muszę rano wstać, postaram się odpowiedzieć jutro późnym wieczorem.

  Pozdrawiam wszystkich
 • @LosHelios 22:19:38
  A skąd weźmie jeśli nie od innego? Ustrój sam ubrania nie wyprodukuje. Państwo może dać tylko tyle ile najpierw zabrało, pomniejszone o koszty własne. Nie ma innej możliwości.

  Nie da się połączyć kapitalizmu z socjalizmem, bo są to ustroje/ideologie całkowicie ze sobą sprzeczne.
  Tak jak nie można mieszać socjalizmu "z ludzką twarzą" z prawicowością.

  Kompromis z założenia oznacza rezygnację przynajmniej z części własnych zasad. Część ta jest tym większa im zasady tego drugiego, są bardziej odległe od Twoich. Współtworzenie kompromisu niczego tu nie zmienia.
 • @Paweł Tonderski 21:58:55
  Masz całkowita racje ale oni chyba nie chcą zaprosić Boga do swego ustroju opartego tylko na pustych słowach ... Takie odnosze wrażenie być może sie mylę lub za ostro walczę o Intronizacje...Jednak wszyscy na tym portalu są głusi na wole Pana Boga... http://echochrystusakrola.info/
 • ----PRZEGRACIE POLSKĘ !!!!!
  ---- co boskie Bogu - cesarskie Cesarzowi --ŻELAZNA ZASADA bez wdrożenia , której !!! ZAPOMNIJCIE !! o jakimś wspólnym froncie dla Polski
 • @MetalD22 22:36:06
  nie będę dyskutował z Korwinistami.

  Bo to wygląda tak:
  ludzie to idioci, motłoch.
  Demokracja to dno.
  nic się nie da, trzeba wszystko rozpie......

  ==========
  Państwo to MY.

  Jeżeli żyjemy we wspólnocie, jaką jest państwo, to zgadzamy się na obciążenia związane z jego funkcjonowaniem.

  Nie są problemem podatki tylko ich marnotrawienie i rozkradanie.
  Czemu sprzyja brak obywatelskiej kontroli nad państwem, spowodowany ogromnymi brakami w demokracji.
 • @Wolnyczlowiek 22:53:46
  Dajcie spokój biednemu Chrystusowi, był człowiekiem a nie Bogiem.
  I nie umarł za nasze grzechy tylko przez nasz grzech stagnacji i inercji, nie chęci i strachu przed zmianami, ze strachu przed pójściem za Nim.

  Jak możecie wyobrażać sobie człowieka jako Boga?

  Bóg jest Energią Życiową, Miłością, jest w każdym w nas i w każdym ziarenku piasku na pustyni, ba mogę wam w tajemnicy powiedzieć jak Go wydobyć z ziarnka piasku.

  W Jezusie było po prostu więcej Życia niż w reszcie ludzi, dlatego ich przerażał i dlatego musieli Go zabić.
 • @LosHelios 23:03:45
  Eee jednak dyskutujesz. :-)

  Coś nie do końca rozumiesz Korwina, jak widzę.
  Ludzie w swej masie to motłoch i idioci. Dopóki człowiek decyduje o sobie, to w większości podejmuje słuszne i rozsądne decyzje. Ale jak zaczyna decydować stadnie i niekoniecznie o sobie - lub nie widzi tego, że decyduje o sobie, o co w tłumie nie trudno - to głupieje.
  Dam przykład: Człowiek, który w życiu sam nie ukradłby drugiemu ubrania idzie na wybory i głosuje na partię, która mówi, że będzie zabierać jednemu, żeby "przyodziać" drugiego. I jeszcze twierdzi, że to w imię Pisma Świętego.
  Dlatego należy pozwolić człowiekowi decydować o sobie i uniemożliwić mu decydowanie o innych.

  Jak mieszkaniec "zachodu" nie widzi jeszcze, że demokracja to dno,to już chyba nigdy tego nie zauważy.

  Znowu sprzeczność: "państwo to my" i "brak obywatelskiej kontroli nad państwem" , pomijam już absurdalność tego drugiego stwierdzenia.
 • @LosHelios 23:28:51
  Człowieka jako Boga sobie nie wyobrażamy. Ale Boga jako człowieka? Dlaczego nie? Bóg jest wszechmocny - może przybrać postać człowieka.
 • @mnich zarazy 21:37:21
  Państwo powinno pomagać tylko w przypadku klęsk.
  Nie ma takiego Państwa, które "oficjalnie odrzucałoby współczucie".
  I nie ma takiego Państwa, które pozbawione byłoby nieszczęść.

  Państwo ma stwarzać możliwości do bogacenia się społeczeństwa.
  A to społeczeństwo.. ja , Pan.. mamy pomagać potrzebującym za pośrednictwem organizacji kościelnych i innych charytatywnych.
 • @LosHelios 21:42:03
  Nie chwal się.. już nie będziesz miał w Niebie nagrody.
 • @ninanonimowa 22:54:57
  Niezapominajcie jakie prawa mamy obecnie ustanawiane przez Babilon czyli Bruksele czytaj(Traktat Lizboński ) ,ktory jest podwalina do systemu prawnego czy wręcz reżimu Antychrysta ! Kazdy obiektywny obserwator widzi ze budowniczy wielkiego mistrza nieproznuja i ciagle przepychaja coraz to nowe ustawy i prawa NWO .Trzeba być slepcem by ślepo kroczyc tam gdzie podąża cała ludzkość .Na cały problem obecnej sytuacji trzeba spoglądać wielowymiarowo by uświadomić sobie powagę sytuacji ... POLSKA, LUDZKOSC stoi obecnie na rozdrożu .Ktora drogę wybierzemy od nas zależy ...Czy pójdziemy ślepo w paszcze Antychrysta ktora nam gotują masonscy budowniczowie? Czy może odpowiemy sie za życiem wiecznym w raju ,Krolestwie Pana Jezusa i już tu na ziemi damy fundament którym jest Chrystus Król ? A więc wybierajcie ... Stawiam przed wami ZYCIE albo SMIERĆ ... PAN JEZUS KRÓL czy może ATYCHRYST KRÓL ? Kogo wybieracie pytam już dziś nim przyjdzie noc? Kogo chcecie Intronizowac sobie za Boga? http://echochrystusakrola.info/ Jesli macie jakieś wątpliwości odsylam do Apokalipsy Św. Jana ktora rozgrywa sie na naszych oczach prawdopodobnie jesteśmy na etapie zrywania drugiej pieczęci ... Króluj nam Chryste !!!
 • @MetalD22 23:45:19
  ja jestem mieszkańcem wschodu i korwina nie chce zrozumieć wystarczy mi że słyszę co za głupoty wygaduję.

  ower and out.
 • @konserwatystka 23:53:21
  może i nie, ale na pewno nie za to co tu piszę.
 • @LosHelios 00:13:12
  Nie chcesz zrozumieć korwina. Chyba coś jednak dotarło.
  Dla komuchów ze wschodu to on rzeczywiście głupoty wygaduje.
  Ponieważ mentalnie są komunistami i innego świata nie widzą.

  Tak się zastanawiam czy jesteś osłem czy hieną ?
  Sam napisałeś że jesteś za demokracją.


  Zagadka dla wszystkich. Kto w starożytności powiedział:

  - Demokracja to rządy hien nad osłami .
 • Do Wszystkich:
  Mentalności nie są mi obce, jednak poświęciłem trochę swojego czasu na czytanie w/w wypowiedzi w nadziei, że znajde coś nowego lub przekonywującego. Charakterystycznie wybił się LosHelios swoją arogancją, bezczelnością, i głupotą. W swoim zamierzonym, lub naturalnym prymitywiźmie, dzieli się z nami nienawiścią i utopią żydowskich pomysłodawców. Ponieważ nie tracę czasu na dyskusje z perwertami, pozwólcie, że podziele się tylko paroma pewnikami:
  1)Prawdziwa PRAWICA to ludzie wierzący w Boga, którzy charakteryzują się checią do wytrwałej pracy z nadzieją, że zostaną za nią wynagrodzeni oraz są ekstrymalnie tolerancyjni. Są to ludzie, na których pracy żeruje Lewica (czyli głupole i półgłówki).
  2)Oszczercza, kłamliwa, głupia, i bezbożna Lewica istnieje tylko w takim zakresie, na jaki Prawica ich toleruje i tolerancja ta przekroczyła normy możliwego współżycia.
  3)Podatki oraz haracz Prawicy (jak pożyczki personalne, dzielenie się mieszkaniem, papu, wysokie pensje za nic, zapomogi, nieodpłatne usługi, itp.) już nie wystarczają. Zaczęli więc zaciągać długi, którymi obarczona jest Prawica do spłacania przez następne pokolenia!
  4)Z powodu rewolucyjnej i bezbożnej Lewicy, systemu chrześcijańskiego jeszcze nie udało się nikomu spróbować. (Najbliżej tego celu był tytan pracy Filip II, który wraz z małżonką Elżbietą doprowadził Hiszpanie do swojej świetności oraz odkrycia Ameryki. Do dzisiaj rewizjoniści żydowscy wypisują o nim szyderstwa, natomiast z żydo-wazeliniarza Kazimierza III-go zrobili „Wielkiego”).
  5)Jeśli rzeczywiście mamy schować poglądy polityczne do szuflady, należy przede wszystkim wyeliminować Syjonistów uprawiających „zakodowaną negatywną relację do drugiego człowieka" i uzurpujących sobie rasistowską pozycję "narodu wybranego"; po czym musimy zorganizować Konstytucyjną Republikę Polski z administracja, która reprezentuje wartości biblijne i lojalność do własnego narodu, a nie do Izraela. To by była prawdziwa nowość!
  6)KONSTYTUCYJA REPUBLIKA jest krajem prawa, takiego samego i równego dla wszystkich obywateli, bez wyjątku! Precz z Demokracją i jej wiecznymi „poprawkami” na korzyść leniwej, głupiej, i aroganckiej Lewicy!
  7)Wolnyczlowieku - do dzieła!
 • @LosHelios 00:13:12
  Sprobuj chociaz na tyle g ozrozumiec, zeby nie wypisywac klamstw na jego temat.

  Pozdrawiam
 • @Zdzich 07:16:16
  Ateista tez moze byc prawicowcem. Wiara w Boga badz jej brak nie maja nic wspolnego z prawicowoscia, czy lewicowoscia - to sa zupelnie rozne kategorie.
 • --spuszczono z łańcucha -in vitro ---zdzichów katolików -CEL !!
  ---- ZAWSZE TEN SAM !!!

  ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM / N.E Piński /

  Według nowych przepisów w razie podejrzenia o zakażeniu inspektor sanepidu może żądać udostępnienia wszelkich informacji o danym obywatelu, włącznie z sms-ami, czy listami elektronicznymi z jego skrzynki.

  Projekty o zmianie ustaw o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz o Państwowej Inspekcji Sanitarnej przeszły w Sejmie przy rzadko spotykanej zgodności posłów wszystkich klubów. Tymczasem w internecie wrze - informuje "Gazeta Wyborcza"

  Ludzi niepokoi, że ustawa nie przewiduje, że w szczepieniach obowiązkowych nie ma obowiązku stosowania tylko i wyłącznie szczepionek nie zawierających szkodliwych substancji, które mogą powodować poważne powikłania. I że państwo nie bierze na siebie odpowiedzialności za leczenie tychże powikłań. Wg internautów obywatele stają się królikami doświadczalnymi. Wielu widzi w nowej ustawie prezent dla lobby farmaceutycznego, skoro ma rozszerzyć się zakres obowiązkowych szczepień.

  - Boli nas fakt, że szczepieniem poddawane są np. noworodki i to w dodatku szczepionkami ze szkodliwymi substancjami, choć mają naturalną odporność. Szczepić powinniśmy grupy szczególnie zagrożone. Obowiązkowe szczepienie jest niewspółmierne do tego, co chcemy osiągnąć poprzez dane szczepienie ochronne - mówi w materiale internetowym Ewa Stefanowska, prawniczka fundacji Lex Nostra, która zwróciła się z apelem do senatorów, do których trafiła teraz ustawa, aby nie uchwalać jej w tym brzmieniu, bo jest także korupcjogenna i narusza konstytucyjne prawa obywateli.
 • @Zdzich 07:16:16
  Tylko demokracja!

  I polemika z populizmem kończy cię pod gilotyną.
 • @Zdzich 07:16:16
  Dzieło Odrodzenia sie Polski i Polaków nigdy nie zaistnieje bez woli narodowej ! Do tego trzeba zgody i jednomyślności w prawdzie ktora nam oferuje INTRONIZACJA Chrystusa Króla . Jednak my Polacy musimy sie zjednoczyć i przestać sie wymandrzac uznajac nasza bezsilność tym samym dać sie i powierzyć Woli naszego Boga Ojca ,ktory tylko czeka aby nam pomoc...Pozbadzie sie swojej pychy łącząc sie z Nim w pokornej modlitwie najlepiej Rozancowej oraz w Korace do Bożego Miłosierdzia.Pokuj i zgoda zawita w naszych sercach : ) Gdy przyjdzie czas wszystko samo naturalnie sie potoczy w kierunku naszego wspólnego ZWYCIĘSTWA .Pozdrawiam walczących o prawdziwe królestwo http://echochrystusakrola.info/ Podaje rownież oredzie dla Mari z Irlandii jednak wiele opini jest sprzecznych co do ich prawdziwości także niech kazdy rozważy według swojego sumienia podchodzac krytycznie gdyż wielu księży podważa ich prawdziwość. Moja opina i odczucia są takie ze może mogą one być prawdziwe gdyż zły duch nie zachecalby w nich do modlitwy, spowiedzi i postów... http://paruzja.info/lipiec-2012/219-09-07-2012-23-00-wszyscy-ludzie-ktory-zyja-na-swiecie-zobacza-swoja-dusze-i-dowiedza-sie-wielu-po-raz-pierwszy-ze-ja-maja
 • @LosHelios 11:35:05
  Gadasz językiem żydowskich rewolucjonistów francuzkich. Po 10-ciu latach terroru (zabijając kler i inteligencję), marnie skończyli.
 • @Wolnyczlowiek 15:59:26
  Jednomyślność jest niemozliwa, jednak REPUBLIKA = kraj prawa takiego samego dla wszystkich, zapewnia przynajmniej równość dla wszystkich i z nią związaną sprawiedliwość.
  Tradycyjnie, jedyną ksiegą prawa w Republice była Biblia, na bazie której powstały Stany Zjednoczone - kraj, który prześcignął swoim rozwojem ekonomicznym i dobrobytem wszystkie dotychczasowe wielo-tysięczne cywilizacje na ziemi w ciagu 100-tu lat. Sielanka trwała do czasu, kiedy Żydzi dorwali się do władzy i, krok po kroku, przemienili ten kraj w paraliżującą demokrację.
  Za same modlitwy (lenistwo!), Bóg niczym Ciebie nie obdaruje. Bóg jedynie błogosławi ludzi aktywnych i ich dzieła. Zatem najpierw budujmy Jego Królestwo, po czym podziękujemy za nie w modlitwie.
 • ----rechot historii
  Bracia polscy, arianie uznawali zasadę braterstwa wszystkich ludzi. Początkowo wywodzili z niej ich bezwarunkowy pacyfizm – nosili symboliczne drewniane miecze, nie przyjmowali urzędów związanych z przemocą – państwowych i wojskowych. Odrzucali ideę podziału społeczeństwa na stany jak i feudalne poddaństwo chłopów oraz obowiązek świadczenia dziesięcin. Sprzeciwiali się karom chłosty i śmierci. Dopuszczali jedynie walkę obronną. Inny był ich stosunek do praw własności – „nieliberalnie” optowali za własnością wspólną, przypominając socjalistów utopijnych.
  Ze spraw wyznaniowych odrzucali boskość Jezusa, przedmioty kultu (obrazy, relikwie) jak też i ceremonie, obrzędy. Odrzucali przymusowy chrzest uznając, że tylko świadomy wybór wyznania przez dorosłą osobę może być odpowiedzialny. Negowali możliwość zmartwychwstania ciała na Sądzie Ostatecznym, ale uznawali za możliwe zmartwychwstanie duchowe ludzi postępujących dobrze. W niewielkim Rakowie, na dobrach przekazanych im przez właściciela ziemskiego zbudowali akademię, która w ciągu trzydziestu sześciu lat istnienia wykształciła ponad tysiąc osób i była na ustach intelektualistów ówczesnej Europy, znana jako Ateny Sarmackie. Postulowali oni poprzez swoje oficyny wydawnicze racjonalizm i tolerancję. Literatura podaje iż ariański Katechizm Rakowski w kwestiach neutralności światopoglądowej państwa oraz rozdziału państwa od Kościoła był inspiracją twórców Konstytucji USA, m.in. Tomasza Jeffersona.
 • Do wszystkich przesłanie Chrystusa Króla !!!
  http://www.gloria.tv/?media=310026
 • @ninanonimowa 18:25:28
  Jak widać daleko nie trzeba szukać chlubnych wzorców.
 • @Zdzich 16:53:26
  Wiesz cały czas staram sie działać uswiadamiajac ludzi oraz oswajać ich z idea Intronizacji Chrystusa Króla . Codziennie sie o to modlę aby POBLOGOSLAWIL MI W JEGO DZIELE.Modle sie rownież poszczac w intencji Odrodzenia sie Polski w Krolestwie Chrystusa Króla i proszę Go o nawrócenia wszystkich ludzi zwlaczsza Polaków ale i wrogów Kościoła Chrystusowego oraz Masonow.Bog jest WIELKI I MOŻE WSZYSTO ALE POTRZEBUJE ON PODDANIA SIE CAŁKOWICIE JEGO ŚWIĘTEJ WOLI DO PRZEPROWADZENIA TAKIEJ INTERWENCJI W NASZYM BIEDNYM ŻYCIU BEZ NIEGO. TWIERDZISZ ZE SAMA MODLITWA NIC NIE DA I MASZ RACJE GDYZ BEZ WIARY I UCZYNKOW JEST MARTWA. ROBIĘ WSZYSTO CO JEST W MOJEJ MOCY NA DZIEŃ DZISIEJCZY BY PRZYCZYNIĆ SIE DO JAK NAJSZEJ INTRONIZACJI ZAPEWNIAM... A TY CO ROBISZ DLA TEGO DZIEŁA ? http://www.gloria.tv/?media=310026
 • @Zdzich 16:53:26
  sam jesteś żydem i takie masz pejsy że się pewnie o nie potykasz.
 • Ostatnie kazanie ks.dr hab.Piotra Natanka...Króluj nam Chryste !!!
  http://www.gloria.tv/?media=310085
 • Kraj jak i państwo zrzeszające kraje należy traktować jak dom ale
  Kierować nim trzeba jak przedsiębiorstwem (oczywiście do pewnego stopnia) a do tego potrzebny jest właściciel, ludzie natomiast potrzebują wolności (oczywiście ograniczonej wolnością) ale ktoś musi tego strzec.
 • Nie rewolucyjne tylko KONTRREWOLUCYJNE
  Prawica w części jest niemal zawsze kontrrewolucyjna bo zawsze zawiera jakieś ideały konserwatyzmu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej