Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 2669 komentarzy

Pamiętajmy kim jesteśmy...

mnich zarazy - Jestem tym który pamięta dawną chwałę Rzeczpospolitej i wierzy że jeszcze powróci.

Czyżby wzór dla... poważnego polityka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj na NE Łażący Łazarz zamieścił tekst z którym się nie zgadzam http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/70855,politycy-do-gazu . Uważam, że nie rozumie jaka jest rola polityka w kraju takim jak Polska.

 

Szanowny Łazarzu piszesz:

„Poważny mężczyzna, dostojny, starający się czesto być stanowczy i z poważnym głosem ulega presji... Wdech z balonika. Tato, tato, coś powiedz - podskakują dzieciaki. Ojciec odzywa się i.... z miejsca traci autorytet. Zaczyna piszczeć jak po kastracji. Próbuje coś mówić, ważnego nawet, ale sens już nie ma znaczenia. Rodzina pokłada się ze śmiechu, przechodzący obcy ludzie prychają, ktoś się zatrzymuje by nacieszyć wzrok nietęgą mina kwiczącego olbrzyma. Cały efekt trwa trochę jakby zbyt długo (dla niego) ale wkońcu mija. Wydawałoby się bezpowrotnie.

 

A jednak gdy kiedykolwiek teraz będzie sie odzywał, córcia i synek będą sobie mogli przypomnieć jaki Stary był śmieszny i piszczący jak gumowy kaczorek donald. Już na zawsze coś pryśnie, coś przepadnie, za trzy lata malec (teraz już większy) powie do siostry "A pamiatasz jak kilka lat temu ojciec śmiesznie piszczał i mówił takim dziecinnym głosikiem? Ale były jaja co nie? Czasem go takiego widzę jak się czymś denerwuje lub stara sie być śmiertelnie poważny". "Hihihi", ja też" - wtóruje siostrzyczka.”

i... mylisz się. Tak, mylisz się bo ten stanowczy Ojciec tak naprawdę autorytetu nigdy nie miał.Tak naprawdę starał się, tak jak napisałeś być poważny. Tak naprawdę chodził w masce. Masce która nie pasowała do niego, i którą jego rodzina podświadomie wyczuwała. Czekała tylko na pretekst by tą maskę zerwać z jego twarzy. By wreszcie pokazać mu, że nie jest lepszy od nich. Nie byłoby balonika z gazem, byłoby coś innego. Nie da się przez całe życie chodzić w masce. Prędzej czy później nasi bliscy zobaczą jacy naprawdę jesteśmy.

Czy wiesz, że Hannibal Barkas przed bitwą pod Kannami żartował ze swoimi oficerami? Nie przybierał poważnych min. Nie odział się we wspaniały pancerz. Pokazał swojemu otoczeniu, że nie tylko jest doskonałym wodzem ale i człowiekiem który rozumie ich rozterki. Bo właśnie swoimi żartami pomógł przezwyciężyć im lęk przed przytłaczającą przewagą Rzymian.

Tak samo dzieci nie chcą widzieć w Ojcu tylko poważnego faceta do którego nie wiadomo jak podejść. Chcą widzieć kogoś kto ich zrozumie. Kogoś kto też ma swoje słabości i  potrafi je sam dostrzec i się z nich śmiać. Z takim Ojcem będą chcieli rozmawiać o swoich problemach. Nie będą mieli oporów przed zwierzeniem mu się. Bo chcą widzieć kogoś im bliskiego niż niedościgły wzór który mają naśladować.

Drwisz z polityków.

A jacy mają być? I nie piszę o kombinatorach chcących dorwać się do władzy. Piszę o tych którzy chcą coś zrobić dla Polski. Czy mogą być inni? Chcą być skuteczni. Chcą przekonać do swoich zamierzeń. I by to zrobić przybierają... maski.Maski do których ich sami zmuszamy. Bo chcemy ich widzieć takimi z naszych wyobrażeń. Nie chcemy w nich widzieć zwyczajnych ludzi chcących do czegoś nas przekonać. Chcemy w nich widzieć Wielkich Polityków!Polityków którzy mają w określony sposób wyglądać , i w określony sposób się wypowiadać. Chcemy by założyli maski! I w tych maskach przed nami występowali. I oni to robią! A, że co jakiś czas spadają? A dlaczego ma tak nie być? Przecież to tylko maski!

Zbyt długo My Polacy byliśmy pod okupacją obcych imperiów!

KOMENTARZE

 • Nawet tu na NE
  Ilu jest komentatorów, którzy nie tylko krytykują polityków z przeciwnej sobie opcji?

  Ilu zauważa w nich dobre cechy?

  Ilu zauważa ich dobre posunięcia?
 • Nathanel 11.08.2012 07:32:45
  Mój też nie był idealny ale potrafił mi pomóc jak tego potrzebowałem.
 • Nathanel 11.08.2012 07:58:47
  Taki polityk, jest politykiem naszej kultury. Powinniśmy zwalczać obce wzorce.
 • Łażący Łazarz 11.08.2012 09:49:51
  Nie... to bardzo zbieżne postacie tzn. zbieżna w naszym kręgu kulturowym. Tylko, że w naszym pojęciu państwo jest wspólnym domem a nie instytucją przymusu.

  Tak, Sidorius był władcą i do roli władców pretenduje cala masa polityków, nie tylko u nas. Tylko czy chcesz żyć rządzony przez takich władców?

  I niestety, MY wszyscy, i Ty i Ja mamy swoje cegiełki w tym co teraz mamy. Pamiętasz sejm pierwszej kadencji? Był tam Michnik którego wcześniej chodziłem słuchać w salkach katechetycznych. A potem przecierałem oczy ze zdumienia gdy przemawiał z mównicy. Politycy obserwują jak ich odbieramy i dostosowują się do nas... niestety :(
 • @mnich zarazy
  To ja dorzucę do tego tą moją notkę: http://gps65.nowyekran.pl/post/19147,skuteczni-politycy
 • GPS.1965 11.08.2012 13:19:26
  Często się nie zgadzamy... dzięki za wartościowe rozwinięcie.
 • @mnich zarazy 13:45:53
  Założę się, że na zdjęciu to Netan Jahu bez makijażu. :)
 • Zdzich
  Hmm... też mam takie skojarzenie.

  Pozdrawiam
 • @Nathanel 07:58:47
  Zwowu Pan moralizujesz, towarzyszu Nathanel?
  Jak z tą propozycją pracy dla sfora.pl? Przy takich stachanowskich ilościach artykułów, jakie Pan pisze, z pewnością możnaby sporo zarobić.
  Chyba, że towarzysz występuje w kilku osobach pod jednym nickiem - jeśli tak, to przepraszam za pomyłkę...
 • luiza 12.08.2012 13:47:57
  " Nieważne i tak przyjemnie popatrzeć jak personel się intelektualnie bierze za łby, aby pryncypałowi "przydziobać", który właśnie wrócił był i czeka na wyniki."

  Naprawdę?

  Fajnie chociaż, że docenia pani nasz intelekt:)

  Pozdrawiam i zapraszam zajrzeć jeszcze do mnie.
 • @strażnik nocy 07:27:39
  Powiem jedno, bo na jedno zasługujecie:

  Samolot z IWŚ.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej