Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 2669 komentarzy

Pamiętajmy kim jesteśmy...

mnich zarazy - Jestem tym który pamięta dawną chwałę Rzeczpospolitej i wierzy że jeszcze powróci.

Psychicznie uwikłana prawica

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W tekście: http://niezalezna.pl/32673-psychicznie-uwiklani jest próba wyjaśnienia utrzymującego się poparcia dla PO. A czy podobne uwikłanie nie występuje wśród tych co nie głosują na PO ale jednocześnie są wojującymi przeciwnikami PiSu?

 

Mechanizm podświadomej obrony obywatelskiej reputacji jako wyjaśnienie motywów głosowania na PO? A dlaczego nie? Nikt nie lubi przyznać przed sobą, a jeszcze bardziej przed innymi, ze nie jest się takim mądrym za jakiego się do tej pory przedstawiało.

A czy podobny mechanizm nie zachodzi wśród osób które na PO nie głosowały ale też nie głosowały na PiS? Jeśli tak jak wyborcy PO uważało się tą partię za szkodzącą Polsce i niewiele różniącą się od partii Tuska, to czy nie będzie działał ten sam mechanizm podświadomej obrony obywatelskiej reputacji?

Według mnie TAK ale… z dużo większą siłą!

Ta grupa osób uważała się i nadal uważa się za lepszych i mądrzejszych od wyborców PO, nazywanych lemingami. A więc osobami bezkrytycznie podążającymi za mediami i medialnymi autorytetami. Lepszych bo potrafiących samodzielnie myśleć!

Tylko czy ta grupa rzeczywiście tak samodzielnie myśli?

Według mnie nie! Wprawdzie nie opiera swoich poglądów na głównych mediach ale… też ma swoich duchowych przewodników np. J. K. Mikke czy S. Michalkiewicz. Czy ci panowie którzy tylko krytykująPiS maja zawsze racje? Czy ich twierdzenia, że partia J. Kaczyńskiego nigdy nic dobrego dla Polski i Polaków nie zrobiła, a tak jak PO tylko szkodzi jest prawdziwe?

Jeśli przyjmie się takie poglądy za właściwą ocenę rzeczywistości?

To czy będą dla takich osób miały znaczenie jakiekolwiek argumenty które podważą ich ocenę… o sobie? Tak o sobie! Bo ich ocena otaczającej ich rzeczywistości jest tak naprawdę ich samooceną! Ich wiarą we własną przenikliwość i własna inteligencję!

Sadzę, że będą dłużej trwali przy „swoich” poglądach niż wyborcy PO! Będą dłużej niż oni wynajdowali „argumenty” je potwierdzające. Choćby zarzucanie rządowi J. Kaczyńskiego zadłużania Polski. Ciekawe, że wysuwający ten zarzut osoby nie biorą pod uwagę… iż zadłużenie zostało odziedziczone po poprzednikach i  zaczęto ograniczać jego przyrost. I robiono to przy skrępowaniu sztywnymi wydatkami zapisanymi w konstytucji czego zmienić nie mogli! Czy interpretowanie wszystkiego, zawsze na niekorzyść nielubianej opcji świadczy o bezstronności i przenikliwości myślenia?

Czy raczej o zacietrzewieniu i małostkowości?

Czy tak myślące osoby nie będą dużo silniej podświadomie broniły swojej obywatelskiej postawy?

Reprezentanci tej postawy też pomogli dojść do władzy PO! Tak, pomogli bo utwierdzali elektorat tej partii, że medialna krytyka PiSu jest prawdziwa. Jest, ponieważ sama prawica też podobnie ocenia J. Kaczyńskiego! Tyle tylko, ze robili to bo… nie ma innej alternatywy, bo wszyscy są tacy sami (ciekawe, że wszyscy tylko niektórzy nie – logiczne by było wszyscy to wszyscy, bez wyjątków!) , bo i tak nie będzie lepiej! A teraz będą dużo silniej bronić swojej wiary we własną mądrość! Będą dłużej wyszukiwać jakichkolwiek argumentów na potwierdzenie swoich wniosków. Będą dłużej wierzyć tym którzy potwierdzają ich sposób myślenia. I będą wzajemnie utwierdzać się we własnych poglądach! Będą tak robili ponieważ widzą szkodliwość obecnej ekipy rządzącej której pośrednio pomogli dojść do władzy!

A tak naprawdę będą poprzez swoja aktywność utwierdzać obecny układ, bo będą uwiarygadniać propagandę obecnego systemu.Tylko, że za skutki swojej działalności poszukają winnych…  

KOMENTARZE

 • Ciekawe :)
  Kto pierwszy napisze, że to... stek bzdur?
 • Autor
  +5, kapitalnie to ująłeś, ja nazywam to krócej :SOCJALISTYCZNY SYNDROM OBRONNY. Pzdr
 • lancelot
  Poczekajmy na reakcje.

  Również pozdrawiam
 • Witam.
  "Reprezentanci tej postawy też pomogli dojść do władzy PO! Tak, pomogli bo utwierdzali elektorat tej partii, że medialna krytyka PiSu jest prawdziwa. Jest, ponieważ sama prawica też podobnie ocenia J. Kaczyńskiego!"

  ostatnie zdanie "sama prawica też podobnie ocenia J. Kaczyńskiego!".
  O co chodzi? Nie można mówić o samej ocenie ( jak w szkole) bez podania przyczyn tej oceny. Prawica konserwatywna, kons-liberalna, czy narodowa różnie ocenia J Kaczynskiego, bo z różnych perspektyw. Tym bardziej różna będzie to ocena od oceny Platformersów.
  Krytyka PiS u będzie tutaj z przeciwnych pozycji.
 • prawi co wiec
  Proszę zwrócić uwagę, że napisałem:

  " bo utwierdzali elektorat tej partii, że medialna krytyka PiSu jest prawdziwa. Jest, ponieważ sama prawica też podobnie ocenia J. Kaczyńskiego!"

  Osoby głosujące na PO z reguły nie rozróżniają lub nie chcą rozróżniać co to za prawica. Do nich dociera tylko to, że tez z prawej strony jest atakowany... a właściwie również zwalczany.

  Dlaczego napisałem również zwalczany?

  Ponieważ jest tylko krytyka. Niezmiernie rzadko z szeroko pojmowanej prawej strony PiS i J. Kaczyński jest za coś oceniany pozytywnie?

  Powtórzę. Czy tylko krytykowanie nie będzie tak odbierane?
 • @autor Proszę pójść krok dalej
  Lemingi: wszyscy, co dają wiarę i wyrzekają się własnego rozumu. Rodzaj wiary: PO, Mikke ...PiS, w którą mamy uwierzyć nie ma tu żadnego znaczenia.

  PS Zadałem kiedyś pytanie na NE co musiałby by zrobić PiS - wymień 5 pkt. - byś przestał być jego wyborcą. Odpowiedzią była cisza, a gdy ponowiłem pytanie - agresja.
 • Prezydent RzBiK 15.09.2012 08:52:30
  Nie wiem czy przeczytałeś tekst, czy tak wziąłeś go do siebie, że tak emocjonalnie zareagowałeś?

  Może odwróć pytanie i zapytaj się siebie. Podam pięć warunków jakie musiałby spełnić PiS bym zaczął na niego głosować?

  Ps.
  Jestem pisowcem, czy z mojej strony spotkała cie agresja?
 • @mnich zarazy 08:58:53
  Od '89 roku głosowałem "jak trzeba" więc nie pytaj mnie o punkty. Nie przyniosło to (wyłączanie myślenia - jak kto woli: wybór mniejszego zła) żadnych rezultatów. Czy emocjonalnie? No nie wiem. Tak emocjonalnie jak człowiek, który dzięki 2 lat blogowania pożenionego z REALEM zrozumiał, że cały czas był robiony w wała lecz już mu to przeszło.

  Wiesz jak to dziś widzę? Podam rękę prawie każdemu z kim mogę zrobić coś dobrego, ale konkretnie.

  Czego mi brak ze strony waszej - normalnych PiS-owców jak ty, raven, dziadek wojtek, itp.? Np. na NE nie zauważyłem byście stopowali tych co wam sprzyjają publicznie (rzekomo "jastrzębi"), a tak naprawdę robiących wam krecią robotę.

  PS Środowisko niezalezna.pl i jej klony nie ma nic wspólnego z niezależnością myślenia - to zwyczajnie tuba partyjna utwierdzająca "wiernych", nadzorowane przez Strażników - adminów.
 • moher
  Na prawej stronie brakuje przede wszystkim... umiejętności docenienia zasług naszych konkurentów.

  Brakuje również spojrzenia na własne błędy. Polecam mój wcześniejszy tekst:

  http://16.nowyekran.pl/post/63712,za-kryzys-cywilizacji-odpowiada-prawica

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy 08:58:53
  Powiem tak: nieszczęściem polskiej prawicy jest to, że dała sobie narzucić mentalność sklepikarza. Powiem więcej, tą mentalnością sklepikarza systematycznie zabija "mentalność gospodarza". W PO tej mentalności gospodarza jest tyle co brudu za paznokciami a w PiS niewiele więcej. Nie ukrywam: jest to sukces tych żydowskich kosmopolitycznych pomiotów jak Korwin Mikke i Michalkiewicz. Wytłumaczyli gawiedzi, że ich kilka złotych w portfelu "rządzi światem". Że to oni decydują o rozwoju o postępie o alokacji środków i o wszystkim innym. Gawiedź to chwyciła i nie zastanawia się ile w tym "tanim" wyrobie jest kosztów finansowych marży handlowej.

  Korwina Mikke powinniśmy wypierdolić z NE na zbity pysk ze wszystkimi jego wolnorynkowymi pomiotami.
 • @nikander 09:24:30
  "Korwina Mikke powinniśmy wypierdolić z NE na zbity pysk ze wszystkimi jego wolnorynkowymi pomiotami"

  To część misji NE - wejść w dyskurs z wolnościowcami. Marzy mi się fuzja narodowców - wolnościowców - demokratów bezpośrednich i wykreowanie przez te środowiska koncepcji nowej szlachty oraz zaakceptowanie przez nie silnej władzy prezydenckiej, która by to spinała.
 • Prezydent RzBiK
  Ja nie głosuję bo coś jest mniejszym złem. Glosuje dlatego, ze chce zmian. I też myliłem się. I fakt, po obu stronach jest wielu zacietrzewionych. Jeśli jednak chcemy coś zrobić dla naszej Ojczyzny to powinniśmy zacząć inaczej na siebie patrzeć.
 • @mnich zarazy 09:24:26
  Świetne spostrzeżenie, Mnichu.

  Stara biblijna zasada: wyjmij drobinę z własnego oka nim komuś innemu belkę (czy też nawet Belkę).

  [Zacięci] korwiniści to tacy sami faryzeusze jak platfusy. Ja jestem hiperinteligentny, trendi, dżezi i kul a reszta to motłoch i barany.

  Tutaj się muszę zgodzić z Nikanderem. Korwinistyczna wiara w "bezgranicowość" pieniądza poczyniła straszne spustoszenia w głowach prawicowo nastawionych ludzi. Nieświadomie (czy aby u wszystkich?) postawiła ich po tej samej stronie barykady co Soros, Rotszyld i cała plejada zlewaczałych, internacjonalistycznych macherów od pieniądza z niczego i baniek spekulacyjnych na zamówienie.
 • nikander
  Masę osób dało sobie wmówić pozorne prawdy!

  Zwłaszcza, że na pierwszy rzut oka są one nie do podważenia!
 • @Prezydent RzBiK 09:35:45
  A od kiedy to "sklepikarze" coś spinali? Jeśli masz złudzenia, to wyzbyj się ich jak najszybciej. Oni są i będą przeciw jakiejkolwiek organizacji, jakiemukolwiek porządkowi. Im potrzebny jest złoty wolny runek, czyli totalna rozpierducha. Sklepik będzie bowiem istniał zawsze i lichwa też. Po cholerę jest im do tego jakaś dyskusja o prezydencie.

  Coś co rzeczywiście by nas spinało to podniesienie zwykłego obywatela z kolan. nE szedł w tym kierunki i kurs załamał się jak weszła tu ta żydowska gnida.
 • @mnich zarazy 09:44:22
  "...Zwłaszcza, że na pierwszy rzut oka są one nie do podważenia!..." - i to jest tragedia Nowego Ekranu. Żyd zawsze znajdzie sposób aby oszwabić goja.
  NE musi powrócić na kurs budowy "mentalności gospodarza". Tego co planuje, orze sieje a dopiero później na stół stawia.
 • @mnich zarazy 09:39:20 Lustrzane odbicie GW? Nie, dziękuję. Czas na coś nowego
  "Jeśli jednak chcemy coś zrobić dla naszej Ojczyzny to powinniśmy zacząć inaczej na siebie patrzeć."

  Póki co zwycięża i chyba będzie zwyciężać logika "naszej stajni". I wiesz co ci powiem: chyba lepsze są rządy PO i całej tej mafii pożenionej z międzynarodówką niż gdyby do władzy doszli ci, co niezależność odczytują jako zagrożenie i z pozycji "jedynie słusznych" chcieliby innych sekować i kneblować.
 • mustrum, nikander
  Albo zrozumiemy, że mamy wspólną własność np. pieniądz. Abo wszystko oddamy innym.

  I inni nam będą dyktować jak mamy żyć i co nam wolno robić.
 • Prezydent RzBiK 15.09.2012 09:53:12
  A tego nie rozumiem?
 • moher 15.09.2012 09:54:42
  Dlatego jest zwolennikiem solidaryzmu społecznego.

  Ta miejscowości to nie jest mój wymysł (choć trochę pozmieniałem i dodałem parę opinii z zewnątrz:

  http://16.nowyekran.pl/post/55935,czy-libertarianie-sa-lepsi-od-komunistow-cz-ii

  Wspólnota będzie lepiej radziła sobie choćby z przemianami technologicznymi.
 • moher 15.09.2012 10:23:39
  Chciałbym go przekonać, że nie tylko on może mieć racje.

  Może On mieć racje ale może mieć też PiSowiec:)
 • @nikander 09:46:15
  Nie patrz na JKM, patrz na ludzi, którzy wczoraj go wielbili - oni ewoluują. Organizacja - wolny rynek - to da się pogodzić. "Obywatelskość" mówisz ... ona też sama nie istnieje - potrzebuje liderów (hierarchiczność).
 • @mnich zarazy 10:11:18
  Czego nie rozumiesz? Cenzury w "prawicowych" mediach i wspierania jedynie własnej "stajni". Przykład LASU SMOLEŃSKIEGO (i inne) wiele mnie nauczył - robimy event o tematyce smoleńskiej, patriotyczny, bezpartyjny i pies z kulawą nogą z "obozu patriotycznego" nie zechciał choćby nawet nagłośnić naszej akcji (a wysyłaliśmy maile). Mamy do czynienia z walką sitw - jedna bardziej normalna, ale sitw, gdy tymczasem potrzebujemy niezależnych liderów, a nie partyjniactwa.
 • Skanderbeg 15.09.2012 10:37:42
  Z tym jakobinizmem to trochę przesadziłeś.

  Ale inaczej się rozmawia jak ktoś (tak jak teraz ty) nie widzi tylko negatywów.
 • Prezydent RzBiK 15.09.2012 10:40:44
  Cenzura a uczciwość w ocenie osób z którymi się nie zgadzamy to dwie różne sprawy.

  Co do lasu. A czy przypadkiem nie jest tak z powodu nieufności do osób w nim zaangażowanych? Jak myślisz czym to jest spowodowane?
 • moher 15.09.2012 10:51:51
  U nas w Polsce są jeszcze prywatne tereny (z reguły chłopskie) gdzie można wejść i odpocząć. Wystarczy nie robić szkód i powiedzieć dzień dobry gospodarzowi gdy zapyta się co robimy. I nie potrzeba tak jak piszesz żadnych prawniczych wykładni:)

  Ja wole taka Polskę nią bezmyślnie wzorowaną na obcych wzorach.
 • Skanderbeg 15.09.2012 10:59:47
  Sorry ale ty zarzucasz rewolucjonizm, inni zaś zbyt powolne zmiany.

  Więc które podejście do PiSu jest właściwe???
 • @mnich zarazy 10:48:35 Czy NE nie robi fantastycznej roboty dla Polski??
  Czym spowodowane? Przecież wyraźnie napisałem o logice "własnej stajni". LS jest starszy niż NE - maile wysyłaliśmy także w 2010 r. i na początku 2011 - zanim pojawił się NE. Zresztą co to ma do rzeczy. Na Oparę w IPN jest tylko to:

  http://lustratorpolski.salon24.pl/411994,ryszard-opara-i-obszerna-rekomendacja-wicekonsula

  I tylko dlatego jesteśmy nazywani WSI-owym portalikiem, a ci co tu piszą WSI-okami. Reszta to plewy - sciosobączki. Jeśli mają coś więcej to niech to pokażą - inaczej dozwalają tkwić w błędzie.

  Dziwnym trafem PZPR-owska przeszłość moralistów Targalskiego, Czabańskiego i wielu innych PiS-owi nie przeszkadza więc (pytanie retoryczne) skąd ta nagonka.

  W LS są osoby też blisko związane z PiS. Czym się różnią one od innych PiS-owców, z którymi miałem do czynienia: patrzą na czyny. 2 lata to nie w kij dmuchał więc nie mów mi o uzasadnionej nieufności - to raczej my mamy prawo do niej.

  Cenzura, a uczciwość? Nie ma uczciwości, gdy jest cenzura - portal, gazeta to nie sekta, która jest od objawiania jedynie słusznej prawdy. Media są od informowania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Prezydent RzBiK
  Chyba nasza rozmowa zeszła z tekstu na cenzurę.

  Ten tekst nie dotyczy np. NE ale nas wszystkich którzy uważają się za prawicę.
 • Skanderbeg 15.09.2012 11:21:01
  W jednym się z tobą zgodzę.

  Ja też nie wierzę w pokojowe i ewolucyjne zmiany.
 • @mnich zarazy 11:42:47
  Rozumiem, że NE to lewica, a PiS to prawica. Podobnie prawicową gazeta jest GP. Dziękuję za przypomnienie. Przykro mi, ale zupełnie inaczej to widzę. Prawica - choć bardzo nie lubię tego słowa i wolę pisać patrioci, to ci co nie chcą wszechwładzy państwa i cywilizacji lichwy.
 • ...............
  "Może odwróć pytanie i zapytaj się siebie. Podam pięć warunków jakie musiałby spełnić PiS bym zaczął na niego głosować?"

  Jeśli można, ja odpowiem na to pytanie z mojego punktu widzenia.
  1. Przestanie robienia wszystkiego pod dobro partii, zamiast dobro narodu. Zrozumienie, że samemu PiS nic nie jest w stanie zrobić. Należy szukać wszelkiego wsparcia na CAŁEJ scenie politycznej i co najważniejsze, poza nią dla dobra Polski. Zaprzestanie atakowania lub przywłaszczania sobie inicjatyw oddolnych mających na celu odbudowę Polski (przykład Marszu Niepodległości i próba zrobienia takiego samego marszu co było żenujące). Niestety nie widzę nic takiego, za to widzę próbę stworzenia z PiS jedynej właściwej dla Polski drogi.
  2. Prawdziwa polityka prorodzinna, a nie tylko jakieś nieśmiałe kroki w jej kierunku. Wymieranie narodu polskiego powinno być jednym z najważniejszych problemów obecnych partii.
  3. Całkowita lustracja i dekomunizacja.
  4. Nie spowalnianie wyprzedaży naszej gospodarki, lecz jej odbudowa (mowa o ciężkim przemyśle i oczywiście reszcie).
  5. Stworzenie doktryny politycznej, a nie jak patrzę na ich stronę co co rok czy dwa nowy program. No chyba, że w obecnych czasach doktryny polityczne są tworzone przez tajne służby.

  PiS traktuję jako mniejsze zło. Najbardziej znośna grupa interesów w układzie. Dlatego jeśli już idę na wybory głosuję na nich, ponieważ póki co nie mam swoich reprezentantów.
 • Prezydent RzBiK 15.09.2012 11:55:35
  Sorry ale nie wciskaj komuś słów które wypowiedział.
 • frasobliwy 15.09.2012 12:00:09
  Dzięki za opinię.

  Pozdrawiam
 • @Skanderbeg 12:07:58
  "Brakuje formacji narodowej. Może kiedyś coś Winnickiemu uda się stworzyć."
  Nie sposób się z tobą nie zgodzić. Jednak, żeby to nastąpiło potrzeba najpierw wyszkolić nowe kadry polityczne. Dodatkowo należy zjednać jak najwięcej środowisk naukowych (ekonomiści, historycy, filozofowie itp.).
  Osobiście zastanawiam się czy profesor Zybertowicz lub jemu podobni byli by tym zainteresowani i czy np. MW próbowała z takimi osobami nawiązać kontakty ze względu na pomysł coaching.
  Póki co nie ma żadnej konkretnej partii narodowej, a co za tym idzie nie ma stworzonej żadnej doktryny politycznej, która miała by być realizowana przez takie środowiska.

  Tutaj na NE widzę, że Klub IP próbuje w tym kierunku coś robić i za każdą taką inicjatywę należy trzymać kciuki bo tylko z różnorodności i konkurowania różnych doktryn, będzie można wyłonić coś wartościowego.
  Cieszy na pewno, że coraz szersze środowiska zaczynają się tym interesować. dobrze to wróży na przyszłość.
 • @mnich zarazy 12:04:41
  To nie wciskaj ciemnoty, że na "prawicy" może być OK, gdy jest przyzwolenie na cenzurę i kopanie po kościach. To jedna i ta sama sprawa.
 • Prezydent RzBiK 15.09.2012 12:24:19
  Nie wiem czy zauważyłeś ale ja jestem przeciwny kopaniu po kostkach.
 • @Skanderbeg 12:42:14
  Tak wiem, bo kupuję, szczególnie Politykę Narodową. Ale to jeszcze za mało. Nie ma zwykłej gazety jak GWno czy inne.
  Ludzie też są, co nawet pokazuje książka "Narodowa Demokracja XIX-XXI wiek. Dzieje ruchu politycznego. Tom 1 Koncepcje-Ludzie", która jest zbiorem prac wielu takich ludzi jak właśnie pan Grott i inni. Swoją drogą polecam tą książkę, jest naprawdę dobra i jest to dopiero Tom 1.

  Póki co chyba najbardziej brakuje polityków i przywódców, którzy porwali by za sobą więcej ludzi. Jeśli praca zostanie wykonana dobrze, to i oni się w końcu pokażą. Lepiej jednak jeśli powoli i systematycznie będą tworzone dobre kadry niż ktoś bez żadnego zaplecza stworzy partię i każe ludziom na nią głosować, bo jak pokazuje życie to się nie sprawdza.
 • ...
  Najpierw, to trzema mieć szkielet prawny państwa, dobre ustawy-poprawiane w miarę potrzeb a nie na polityczne zlecenia, a tu wszystko ni z gruchy ni z pietruchy, z władza ustawodawczą, sądowniczą i wykonawczą. Reakcja na pojawiające się potrzeby prawne społeczeństwa w postaci wprowadzania koniecznych zmian i aktualizacji prawa-której nie ma. Sprawny mechanizm operujący na żywej tkance..bo to tak jakby chirurg operował nas zardzewiałym skalpelem-tak właśnie ludzie u władzy, zardzewiałymi narzędziami starają się nas operować.

  A co ten monolog ma wspólnego z tematem? Tylko tyle, że nie do końca wierzę w demokartyczność wyborów parlamentarnych, szczególnie dwóch ostatnich. A skoro nie mogę uwierzyć że wybrano demokratycznie PO, nie widzę podstaw by prowadzić dialog o tym, czemu ludzie opowiedzieli się za PO. Jeśli faktycznie większośc tak wybrała, co jest możliwe, to warto to zanalizować, ale znów nie ideowo a strukturalnie i konkretnie. Np. w danym okręgu, ilu obywateli głosowało, jak wygląda sytuacja ekonomiczna regionu , jego potrzeby etc. Sztucznie wykreowana alternatywa, pluralizm zwykle kończy się wygraniem złudzeń.
 • Łażący Łazarz
  Jeśli chodzi o:

  "Jeżeli chcesz by ludzie zaczęli się przyznawać do swoich rozczarowań, to daj przykład."

  to ja nie jestem rozczarowany PiSem. Wręcz przeciwnie ostatnie 5 lat pozwoliły mi docenić politykę J. Kaczyńskiego.

  Jeśli chodzi o podpisanie TL to... nie było już wyjścia by go nie podpisać. Spójrz na to z perspektywy ostatnich lat. Jest już martwy i nie stanowił dla nas zagrożenia (zresztą przyjrzyj się do jak niekorzystnych traktatów był zmuszony Kazimierz Wielki i jak na tym wyszła Polska), zagrożeniem dla nas jest niemiecka dominacja i ich sojusz z Rosja. I kardynalnym błędem byłoby otwieranie wszystkich możliwych frontów.

  A może skoro dajesz rady... napiszesz coś o swoich błędach :)
 • Łażący Łazarz 15.09.2012 13:35:44
  Hola mości Łazarzu. Czy ja zniszczyłem Las Smoleński? Czy ja się z tego cieszyłem?

  Przeczytaj co napisałem.

  Napisałem o nieufności wobec niego. Nie napisałem, że ja nie mam zaufania. Jeśli pisanie, że coś jest negatywnie odbierane uważasz za atak... to czy warto będzie prowadzić jakakolwiek dyskusje?
 • @Łażący Łazarz 13:35:44
  Mam 2 nicki - jeden jest urzędowy i używam go by popularyzować ideę RzBiK - tak widzę jeden ze swoich prezydenckich obowiązków. Obecnie poważnie się zastanawiam "co dalej", bo coraz bardziej się staje dla mnie jasne, że BiK-i nie dorosły do stworzenia własnej organizacji. Stworzą im ją ci co zawsze:

  http://carcinka.nowyekran.pl/post/30101,nein-danke-blog-forum-gdansk-15-16-10-11

  I na zasadach tych co zawsze:

  http://coryllus.salon24.pl/447514,o-milosnikach-ksiazek-i-prawicowym-blogerze-wyrusie
  (treść ukryta, odblokowuje się przyciskiem u góry na stronie głównej S24)
 • Ps.
  " to TY wierny zwolennik PiS "

  A dlaczego mam potępiać PiS? A nie przyszło ci na myśl, że jestem jego zwolennikiem bo jestem... realistą?

  Uważam, że jest to jedyna siła mogaca coś zmienić w Polsce.
 • Łażący Łazarz 15.09.2012 13:49:54
  LS prawdopodobnie oberwał rykoszetem po oskarżeniach wobec NE.

  Co do oskarżeń, to NE je przetrwał i nadal jest miejscem gdzie mogą powstawać wartościowe inicjatywy.
 • Łażący Łazarz 15.09.2012 13:59:20
  Ale LS jeszcze nie umarł, jeszcze można go kontynuować.

  I nie piszę to ot tak sobie, piszę bo z takimi opiniami się spotkałem, TU na NE.
 • ---
  Naiwni jestescie wszyscy jak dzieci!Zadne pisowszczyzny, i tym podobna banda przebierancow okraglostolowych, nie zbawi, i nie uratuje Polski, z prostego powodu - sa z tego samego rozdania.Kto nie widzi genezy, powstania calej wierchuszki partyjnej, w srodowisku korowsko-solidarnosciowym, ten nie rozumie nic.Dopoki nie wyrosnie, calkowicie nowa kadra,calkowicie zwiazana z innymi wartosciami (narodowymi), wtedy bedzie mozna mowic, o jakiejkolwiek zmianie.Teraz , to sobie mozna tylko pobajdurzyc, i nic wiecej.Obalenie okraglostolowych ukladow, i zaleznosci na dzien dzisiejszy, za pomoca urny wyborczej jest NIEMOZLIWE.Jezeli w ogole, w najblizszym czasie,mialoby dojsc do podobnych zdarzen, to tylko na zasadzie "kryteriow ulicznych", i ogolnej rewolty...No ale nie ma do tego klimatu.Druga mozliwosc, wielkie swiatowe BOOM (wojna), a jak wiadomo Polska bedzie strona, w tym konflikcie...I wtedy wszystko jest mozliwe ( takze to , ze juz nas nie bedzie)...Reszta, to tylko gadanina, i pisanina po proznicy, drodzy naiwniacy.Podziekowac.
 • Łażący Łazarz 15.09.2012 13:57:22
  TL był, pomyślany jako zniszczenie suwerenności słabych europejskich krajów.

  Czy bronię TU konkretnie J. K.? To powiedz mi dlaczego w ten sam sposób osoby krytykujące J. K. za podpisanie TL nie krytykują Prezydenta Klausa? Również analogia do Niesiołowskiego jest na siłę trzymaniem się tezy.

  Powtórzę, z perspektywy 5 ostatnich lat, podpisanie TL nie miało dla Polski żadnego znaczenia. Natomiast miałoby i to negatywne jego blokowanie. Sposobów na okiełznanie Polski było sporo. I nie mówię już o tak drastycznym jak Libia której nagle przypomniano zamach.
 • @mnich zarazy 14:09:30
  Od początku żle ustawiłeś płaszczyznę dyskusji- nie chodzi o psychikę, ale rozum.

  Nikogo nie interesuje życiorys Komora, ani Kaczyńskiego, ani ich nieciekawe osoby.
  Interesuje nas Polska i jej ustrój. Nie chcemy socjalizmu, liberalizmu i socliberalizmu, bo to nadal materialistyczna ideologia, oparta na władzy i pieniądzach.

  Chcemy filozofii realizmu ze Szkoły Lubelskiej.

  Nie sprowadzaj rozmowy na poziom uczuć, bo to pójście w maliny.
 • @mnich zarazy 14:09:30
  Ponadto Korwin i Michalkiewicz, to nie prawica.
  Prawica jest katolicka i tylko to nas określa.
 • Łażący Łazarz 15.09.2012 14:26:13
  Sama myśl nie jest zła.

  Problemem jest to, że takie powstające dotychczas siły walczą o... elektorat PiSu, a przynajmniej tak to jest odbierane.

  I to jest główna przyczyną braku współpracy.

  Nigdy nie twierdziłem, że PiS jest bez wad ale powstające partie też je będą miały.

  Zauważ jaka panuje nieufność nawet już pomiędzy blogerami na NE. A co dopiero pomiędzy politykami. I to ta nieufność paraliżuje wiele cennych inicjatyw.
 • @circ 14:29:55
  Bzdura kolego....Takie stawianie sprawy, jest naiwne.W ogole jakies "prawice" czy "lewice", to jest bardzo nie dzisiejsze stawianie sprawy.Jezeli prawica, to katolik...To co poczac, z cala masa katolikow, a zarazem patentowanych zdrajcow i sprzedawczykow???Co zrobic, z jednostkami np. protestanckimi, lub ateuszami, a stojacymi twardo na gruncie polskich interesow narodowych???Kryterium powinno byc,stosunek do interesu narodowego, a nie nawet najbardziej bogobojne zachowanie!
 • Łażący Łazarz 15.09.2012 14:16:09
  Najpierw odpowiem co pomyślałem po podpisaniu przez L. K TL. Wtedy bylem rozczarowany.

  Jaka była geneza oskarżeń wobec NE? Nie wiem. Równie dobrze mogło być to działanie służb chcących skompromitować cenna inicjatywę. Bo do tej pory tak jest jeszcze przez sporo osób postrzegane NE.

  Tak tu ci przyznam racje:

  "Uciekasz Mnichu od trudnych tematów realizując dokładnie ten mechanizm który raczyłeś zidentyfikować."

  całkiem możliwe, że podlegam temu samemu mechanizmowi.
 • Łażący Łazarz 15.09.2012 14:39:05
  A ja patrzę tez co robią sąsiedzi, bo od ich działań będzie również zależała nasza przyszłość. Czy Klaus się ugiął. Tego nie wiem. Możliwe jednak, że również on nie wierzył w długą przyszłość TL.

  "Właśnie mi zacząłeś odpowiadać w stylu mojej teściowej"

  Bynajmniej. Podałem tylko przykład nierównego oceniania L. K. przez wielu jego krytyków.

  Jeśli chodzi o Rapallo i Targowice to były tylko dopełnieniem losu jaki był zgotowany Polsce. Nie byłoby ich, byłoby coś innego. My wtedy mogliśmy walczyć tylko o przetrwanie jako naród. Żeby być równym partnerem wobec silnych trzeba najpierw być silnym.

  Polska najpierw musi urosnąć. I zanim to zrobi przełknie nie jedno upokorzenie. Jeszcze raz powołam się na Kazimierza Wielkiego. Przed nami długa droga. I wiesz co? Wymaga wzajemnego zrozumienia, a nie tylko oskarżeń.
 • @mnich zarazy 14:40:16
  Szukasz służb w Gazecie Polskiej, którą wydaje Forum SA, którego udziałowcem głównym jest PiS? Zaiste, odważny z ciebie PiS-owiec i niecodziennie myślący!
 • @mnich zarazy 14:53:45
  Dobre sobie....My nie jestesmy, na etapie Kazia Wielkiego, tylko niestety etapie przedrozbiorowym...Aby bylo inaczej, trzeba miec elity polityczne, zdolne by udzwignac sytuacje, a przedewszystkim miec pomysl,i maniakalna chec oddania sie sprawie polskiej -TEGO NIE MA.Wiec opowiadanie, o Kazimierzu Wielkim, to jakies nieporozumienie.
 • @mnich zarazy 14:32:31
  Nie jestem niczyim elektoratem !! Co do reszty - zgoda. Nieufność, brak doświadczenia, różnice w postrzeganiu, różne pryncypia, ambicje ... Dlatego RzBiK jest\był "tylko" mechanizmem bez żadnych -zmów nakierowany na wykonywalność. Ale okazuje się, że nawet samo istnienie mechanizmu jest kwestionowane, a wykonywalność ma się brać z niczego. Dobrze ! Więc zrobią to za nas inni, a my po raz kolejny wyciągniemy rękę z nocnika.
 • @Skanderbeg 13:23:21
  I to jest najcięższe chyba zadanie jakie stoi przed narodowcami. Sposobu myślenia ludzi niestety nikt z dnia na dzień nie zmieni.
  W II RP i przed I WŚ była na bardzo dużą skalę rozwinięta samorządność. Ludzie z wsi np. zrzeszali się w różne organizacje, które dbały o rozwój wsi, z takich małych organizacji wybierani byli najzdolniejsi, którzy jako delegaci reprezentowali miejscowość lub ich kilka na zjazdach. Wymieniali się koncepcjami i innymi pomysłami.
  Teraz, kiedy mamy własne państwo można szkolić się w strukturach państwa. Zdolni ludzie też są w samorządach. Znam sam miasteczko gdzie pewna kobieta silną ręką rządzi (nie pierwszą kadencję, bo ludzie są za nią) i tam dba się o ludzi a nie o urzędników. Przed każdym gabinetem jest skrzyneczka na skargi i co tydzień pracownicy są rozliczani surowo z tego. Dodatkowo pracują tam niemal sami młodzi ludzi, którym się chce, a nie starzy "żyjący" nieraz w komunie.

  Długa droga jeszcze do sukcesu.
 • @Łażący Łazarz 15:07:41
  Alez ja to wiem...Dlatego,napisalem w ten sposob.
 • Łażący Łazarz 15.09.2012 14:46:20
  Tego nie możesz być pewny.

  Poszło? Etam też swoje oczy oglądam w lustrze.

  Ależ ja mam wymagania. Przede wszystkim realność działań. Głównie nakierowanych na wzmocnienie gospodarcze i zespolenie podzielonego społeczeństwa.
 • Prezydent RzBiK
  Nie wiem dlaczego mój tekst odbierasz jako atak na siebie i LS?

  To, ze napisałem o nieufności wobec tej Inicjatywy nie znaczy, że ją atakuje.
 • cziken1 15.09.2012 15:00:36
  Raczej stoimy na rozdrożu.

  Albo będzie następny rozbiór albo Łokietkowa walka o zachowanie tyle z naszego Państwa ile się da.
 • Muszę wszystkich przeprosić
  Ale na razie was opuszczę. Cóż muszę wziąć się za... sprzątanie.
 • @mnich zarazy 15:16:43
  Nie odebrałem tego jako atak. Widzisz - tak się właśnie rozumiemy.
 • Łażący Łazarz
  I jeszcze się pochwalę.

  zwróć uwagę, że pomimo dosyć trudnego tematu... nie doszło pod tekstem do pyskówek:)
 • @mnich zarazy 15:18:34
  Jestes zbytnim optymista....W tej chwili, nie ma elit zdolnych, do obrony Polski...Niestety.
 • Prezydent RzBiK 15.09.2012 15:20:47
  skoro My Tu mamy problem ze wzajemnym zrozumieniem. To nie dziwmy się, że tak trudno Nam Polakom się ze sobą dogadać.
 • Łażący Łazarz 15.09.2012 15:26:45
  Nie mniej złudzeń. W każdej partii, w każdym społecznym stowarzyszeniu znajdą się mistrzowie ciepłych posadek.

  Co do poparcia blogerów. To dopiero to zaczyna w Polsce być dostrzegane, choć jeszcze trochę czasu upłynie zanim będzie doceniane.

  Fakt, przykre jest gdy trzeba udowadniać, że nie jest się wielbłądem.

  Sorki na resztę odpowiem później.
 • @mnich zarazy 15:26:22
  Gdy pytam Anity Czerwińskiej, czy mogę skorzystać z agregatu, by zrobić wyświetlenia pary prezydenckiej, a ta mnie pyta czy to wasza czy nasza impreza i odpowiada negatywnie, to doskonale się rozumiemy.
 • W Moskwie "Marsz milionów", a u nas w mediach cisza.
  Ale tutaj dają na żywo transmisje. HM, co za czasy?

  http://polish.ruvr.ru/
 • --------- bardzo ciekawy --wtręt
  http://gwiazdy.com.pl/component/content/article/4161-tajna-historia-polskiego-chrzecijastwa-
 • "NIEGŁOSOWACZE" TO TEŻ LEMINGI I TO RÓWNIE SZKODLIWE !!!!:)))))))
  .
  mnich zarazy:
  "........A czy podobny mechanizm nie zachodzi wśród osób które na PO
  nie głosowały ale też nie głosowały na PiS? Jeśli tak jak wyborcy PO
  uważało się tą partię za szkodzącą Polsce i niewiele różniącą się od partii
  Tuska, to czy nie będzie działał ten sam mechanizm podświadomej obrony
  obywatelskiej reputacji?

  Według mnie TAK ale… z dużo większą siłą!

  Ta grupa osób uważała się i nadal uważa się za lepszych i mądrzejszych
  od wyborców PO, nazywanych lemingami. A więc osobami bezkrytycznie
  podążającymi za mediami i medialnymi autorytetami. Lepszych bo
  potrafiących samodzielnie myśleć!

  Tylko czy ta grupa rzeczywiście tak samodzielnie myśli?

  Według mnie nie! Wprawdzie nie opiera swoich poglądów na głównych
  mediach ale… też ma swoich duchowych przewodników np. J. K. Mikke czy
  S. Michalkiewicz. Czy ci panowie którzy tylko krytykująPiS maja zawsze
  racje? Czy ich twierdzenia, że partia J. Kaczyńskiego nigdy nic dobrego dla
  Polski i Polaków nie zrobiła, a tak jak PO tylko szkodzi jest prawdziwe?

  Jeśli przyjmie się takie poglądy za właściwą ocenę rzeczywistości?

  To czy będą dla takich osób miały znaczenie jakiekolwiek argumenty które
  podważą ich ocenę… o sobie? Tak o sobie! Bo ich ocena otaczającej ich
  rzeczywistości jest tak naprawdę ich samooceną! Ich wiarą we własną
  przenikliwość i własna inteligencję!

  Sadzę, że będą dłużej trwali przy „swoich” poglądach niż wyborcy PO! Będą
  dłużej niż oni wynajdowali „argumenty” je potwierdzające. Choćby zarzucanie
  rządowi J. Kaczyńskiego zadłużania Polski. ..............

  Czy tak myślące osoby nie będą dużo silniej podświadomie broniły swojej
  obywatelskiej postawy?

  Reprezentanci tej postawy też pomogli dojść do władzy PO! ........"
  ===================================================

  Autor ma rację !

  Z tym, że nie przeceniałbym "duchowych przewodników" tych

  LEMINGOWYCH NIEGŁOSOWACZY :)) tzn. Mikkego i Michalkiewicza.

  Faktem jest, że nie ma żadnych socjologicznych badań na temat

  "Lemingowych Niegłosowaczy" ale logicznym jest, że

  "wisielczo-humorowa" filozofia Michalkiwicza poparta jego elekwencją

  bazującą na wiedzy historycznej, przenikliwej analizie żydo-komunizmu,

  okraszona łacińskimi cytatami, politycznymi aluzjami - zrozumiała jest tylko

  dla "wybrańców" z wielkiego grona "Lemingowych Niegłosowaczy" :)))

  Łatwiej dostępna jest oczywiście populistyczna i cyrkowo-akrobatyczna

  filozofia "antysocjalisty" towarzysza Mikkego :)) - który służąc przez 20 lat

  w SD - siostrzanej przybudowce zbrodniczej PZPR - dobrze został

  wyedukowany jak robić wodę z mózgu "ciemnym masom" :)))

  Dlatego tak dobrze trafia on do nieuków i "wolno-myślicieli", którym

  procesy myślowego natura zastąpiła wielką pasją do głębokiego

  przeżywania występów kabaretowo-cyrkowych :)))

  Większość "Lemingowych Niegłosowaczy" to najprawdopodobniej

  statystyczne 40 % (każdej uprawnionej do wyborów populacji) - tępaków

  o ograniczonej zdolności myślenia i pojmowania rzeczywistości

  z inteligencją pierwotniaka, żyjącego we własnym świecie - kropli wody :((

  Oczywistym jest, że nie wróży to najlepiej dla Polski, gdyż wszelkie

  próby dotarcia do nich są skazane na niepowodzenie :(
 • all
  Widzę, że się NE zamienia w towarzystwa wzajemnej adoracji. Dla mnie ww tekst to marna prowokacja. Stety mam co robić w sobotę i w ogóle z wolnym czasem więc nie podejmę 'dyskusji'. ŁŁ- masz rację. W zarzadzaniu i nauce stawia sie problem i go rozwiązuje. W Polsce problemem jest już sama identyfikacja problemu i jego przyczyn, a co dopiero mówić o rozwiązaniu. Tutejsza dyskuska nie wyczerpuje żadnego z powyzszych elementów, wręcz przeciwnie 'rozwadnia' wszystko w większym bagienku. Miłego popołudnia życzę wszystkim i rachunku sumienia przed jutrzejszym Dniem Swiętym.
 • @Łażący Łazarz 17:01:34
  .
  "@Zbigniew-Grzymski 16:53:44
  Pogarda to nie jest właściwa ścieżka, zwłaszcza jeżeli ją stosujesz do ludzi
  o których nic nie wiesz. A nie wiesz nic o niegłosujących.
  Poza tym tak jak istnieje grupa głosująca na PiS jako mniejsze zło (myslę,
  że relatywnie niewielka) tak w mojej ocenie dużo większa popiera PO tylko
  dlatego, że nie chce głosowac na PiS."

  =========================================

  Cytat: "....stosujesz do ludzi o których nic nie wiesz...."

  WIEM ! - tak jak wszyscy ludzie myślący - jakie są SKUTKI

  PASYWNOŚCI TYCH LUDZI !! -

  Skutki pasywności tych NIEGŁOSOWACZY są tragiczne dla Polski

  i dla nich samych i to jest niezaprzeczalny fakt !!!!!!!

  PO OWOCACH ICH POZNACIE !!! - oto cała prawda !!!

  Nie muszę wszystkiego wiedzieć o 90 % populacji Niemiec w latach

  1933 - 1945 aby stwierdzić, że ich amoralna i skandaliczna postawa

  przczyniła się do hitlerowskiego ludobójstwa na Narodzie Polskim !!!!
 • @Łażący Łazarz 17:19:55
  .
  Łażący Łazarz:
  "@Zbigniew-Grzymski 17:16:23
  Zrozum, ludzie dla siebie nic nie znaleźli, chociazby dlatego,
  że muszą głosować na odgórne listy a nie konkretnych ludzi."
  ==============================================

  Cytat: "ludzie dla siebie nic nie znaleźli" - a skąd ta pewność :???????

  Dlaczego nie mając wiarygodnych danych z wiarygodnych badań

  socjologicznych operujesz stiwerdzeniami-pewnikami wyssanymi

  z palca ???????

  A może ci ludzie mają w d.... każde wybory bo wolą iść na spacer

  albo na ryby albo się dupcyć :)) - opanuj się i nie baw się w

  leninowskiego socjologa !:))))
 • Czarny Jacuś
  Prowokacja? Nie miałem takiego zamiaru.

  To prawda, że potworzyły się grupy. Może jest to jakimś odzwierciedleniem naszego społeczeństwa?

  W każdym bądź razie warto by rozruszać towarzystwo i zapraszam do dzieła.
 • Zgreed66 15.09.2012 16:59:56
  Czy zawsze polityka to bagno?

  Ostatnio mówi się o potrzebie... polityki prorodzinnej. Czy to tez jest bagno?

  Może takie uogólnienia zniechęcają Polaków przed wzięciem spraw we własne ręce? Ostatnio wiele się mówi o patologiach w spółdzielniach mieszkaniowych. Może jest to pokłosiem takich uogólnień?
 • Zbigniew-Grzymski
  Te nazwiska to tylko przykłady, chociaż... UPR wmówił ludziom, że politycy im jeśś nie dadzą, ze wszystko zależy od nich.

  Sadzę, że to bardzo szkodliwy pogląd który zraża ludzi przed aktywnością obywatelską i co gorsza atomizuje nas Polaków.
 • Potrzebna Nowa Republika.
  Po tym artykule, jeszcze bardziej jestem przekonany, że, jak pisałem wcześniej, politycy powinni być wybierani za pomocą uczciwego egzaminu transmitowanego przez TV pod hasłem typu: “KTO CHCE ZOSTAĆ PREZYDENTEM”. Kandydaci powinni być przede wszystkim od kilku pokoleń Polakami i powinni być ekspertami w Naukach Politycznych przynajmniej na poziomie Doktora.
  W końcu, politykiem, który chce nas reprezentować, powinien być najmądrzejszy wybranek społeczeństwa, a nie Syjonista ustawiany na stołku przez syjonistyczne ośrodki medialne, jak to się obecnie odbywa.
  Do tego jednak potrzebna jest nowa Konstytucja, która przy okazji rozwiazałaby problemy aparatu sądownictwa, który obecnie również reprezentuje interesy Syjonistów, a nie Polaków.
  Polecam w/w system wyborczy bez nakładów finansowych, bez reklamy, bez kłamstw, bez przynależności partyjnej, i bez kampanii wyborczej.

  Budujmy nową Konstytucyjną Republikę Polski!
 • Łażący Łazarz
  Czy główna przyczyna tak dużej absencji wyborczej jest to, że nie ma na kogo głosować?

  Może i tak.

  Nie wykluczył bym jednak, że duży wpływ ma fałszywe przekonanie, że nasz portfel nie zależy od polityków a tylko od naszej pracy. A przecież wystarczy przewartościowana złotówka i wielu ludzi nagle straci prace.
 • Zgreed66 15.09.2012 18:08:21
  A jaka pan mierzy jeśli można wiedzieć?

  Nie ma darmowych obiadów? Tak ale to tylko połowę prawdy, bo może nie być żadnego obiadu?

  Zgadzam się tylko z jednym. Z problem wymiany swoich poglądów bez narzucania ich innym.
 • Łażący Łazarz 15.09.2012 18:16:11
  Osobną sprawą jest ważność ostatnich wyborów.

  Co do rozliczenia polityków? Cóż niektórych rozliczymy, a niektórych nie.
 • @Łażący Łazarz 18:47:08 Wypielimy albo sami polegniemy - wcześneij czy później
  "Polityka będzie traktowana przez wiekszosc jak bagno jeśli ludzie będą widzieli kompletny brak odpowiedzialności polityków "

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74164,rzbik-wniosek-o-usuniecie-czlonkow-rady
 • @Skanderbeg 12:07:58
  To jedno zdanie wystarczy, żeby pokazać gdzie jest miejsce tej partii.
 • @radosław1 20:38:17
  Korekta - (nie wkleiło się)

  [A Kaczyński pilnuje, aby po prawej stronie nie powstała solidna partia.]

  To jedno zdanie wystarczy, żeby pokazać gdzie jest miejsce tej partii.
 • @Prezydent RzBiK 08:52:30
  nie trzeba dwóch punktów...
  miałem dużo sympatii dla PiS-u ale po poparciu przez nich działań w sprawie elektrowni jądrwej powieziałem uwaga !! po wycieczkach anty JOW powiedziałem Koniec !!
  co do JKM miałem troche wątpliwości do niego ale po wycieczkach w sprawie Smoleński i po jazdach przeciwko prof. Biniendzie powiedziałem...KONIEC !!! TO KAPUŚ SOWIECKI/ROSYJSKI.
 • @Pięćdziesiąt Patyków - stajnia Augiasza i jego gówna.
  "...Co innego, gdyby Nikander wnosił o "wypierdolenie na zbity pysk z nE Mnicha Zarazy wraz z całym pisiarskim pomiotem..."

  Na "wypierdalanie" to mam swoją licencję i wiem w stosunku do kogo ja zastosować. Mógłbym powiedzieć: nie moja stajnia nie moje gówna http://nikander.nowyekran.pl/post/74006,wolny-rynek-fetor-ze-stajni-augiasza jednak przy tej ciasnocie umysłowej żydowskiego sklepiku jaką nam tu przynoszą osobnicy od Korwina Mikke nikt poważny tu nie przyjdzie. Tu po prostu zaczyna śmierdzieć. Tu rządzi lichwa i marża handlowa przyprawiana sosem od Misesa i Friedmana.
  Jestem przekonany, że prawica dysponuje ludźmi skłonnymi promować filozofie gospodarza zamiast sklepikarza. Sklepikarza gówno obchodzi skąd klient będzie miał pieniądze, jak nie ma to niech pożyczy od Icka. On towar z Chin sprowadzi i będzie miał dobrą "przebitkę".
  Mówicie, że z ludźmi o mentalności sklepikarza da się dyskutować. Niby o czym? Oni przecież żyją z "tajemnicy handlowej"!!!!
  Największa marża jaka zdarzyła mi się w mojej karierze informatycznej to było 1400%. Po mojej interwencji u dostawcy oprogramowania komputerowego (firma Comarch) zwiększyli ilość pozycji na wpisanie marży do 4. Dla kórwinowców wszystko jest OK. Nie przymuszony krzywdy nie ma. W życiu tyle się liczy co kurwie ukradniesz.

  Jednak nie jest to towarzystwo dla ludzi przyzwoitych. Wielu odeszło, inni są zmęczeni i nie mają czasu na jałowe dyskusje z ekonomicznymi idiotami.
 • @autor
  Pomimo ich przekonania o wlasnej wielkosci to sa zwyczajni idioci.
  PiS nie jest moimi idealem, jednak w tym momencie na scenie politycznej nie ma innej, wiarygodnej partii na ktora moglbym oddac swoj glos.
  W PiSie zapewne wystepuja pospolici karierowicze (jak wszedzie), jednak mozna wyraznie dostrzec iz wiekszosc to zwyczajni urzednicy (w dobrym tego slowa znaczeniu) chcacy pracowac ku dobru Polski. Ich dobro to diety jakie otrzymuja co miesiac i najzwyczajniej im wystarczaja.
  O majetnosci osob dzialajcych w PiSie od lat, mozna sie latwo przekonac i nie sa to zadne fortuny.
  Nie ma co tracic wiary iz sa jeszcze ludzie dla ktorych jest cos wazniejszego niz dobro wlasne, a media i wielu manipulatorow chca wlasnie taki poglad wymazac z swiadomosci wielu osob i zrownac wszystkie partie jakoby kazda myslala wylacznie o wlasnych interesach.
 • @gorylisko 21:01:12
  No i na kogo oddasz teraz swoj glos ?
 • @Skanderbeg 19:04:56
  Ci ktorzy wiedza ze sa oszukiwani nie chodza na wybory. ok. Ale czy maja swiadomosc ze moga byc bardziej okradani niz mniej ?
  Widocznie chca oddawac jak najwiecej zlodziejom.
 • @Skanderbeg 10:37:42
  nie wiem czemu ale w to, ze był pan wyborca pisu nie wierzę...
  dlaczego ? bo pana twórczość na tutejszej stronie jest zbliżona do dzieł lenina... z ducha a nie z treści...
 • @moher 10:51:51
  oczywiście...przeca własciele prywatnych lasów nie moga się doczekać strzelania do ludzi którzy znalexli sie na ich terenie...
  troszkę umiaru w głoszeniu prawd jedynie słusznych...
  ludzie są różni...
 • @mnich zarazy 17:54:58
  mnich zarazy:
  "Zbigniew-Grzymski
  Te nazwiska to tylko przykłady, chociaż... UPR wmówił ludziom,
  że politycy im jeść nie dadzą, że wszystko zależy od nich.

  Sadzę, że to bardzo szkodliwy pogląd który zraża ludzi przed
  aktywnością obywatelską i co gorsza atomizuje nas Polaków."
  ===================================================

  Cytat: "Sadzę, że to bardzo szkodliwy pogląd który zraża ludzi
  przed aktywnością obywatelską i co gorsza atomizuje nas Polaków."

  Myślę, że nie można nazywać danego poglądu szkodliwym, tylko

  dlatego, że w formie przypuszczającej negatywnie ocenia część

  populacji nie biorącej udziału w wyborach.

  Pogląd jak pogląd może okazać się prawdziwy albo nie ! - Dopóki

  nie ma na ten temat rzetelnych, socjologicznych badań jest tylko

  hipotezą mogącą pomóc rozwiązać problem albo i nie.

  Jeżeli by ktoś w roku 1989 po przemówieniu świerzomianowanego

  przez Bolka premiera Mazowieckiego - wystąpił z hipotezą, że dzięki

  temu pro-komunistycznemu Żydowi w roku 2012 Polską będzie rządziła

  KOMUNA II - byłby z pewnością zakrzyczany, że głosi

  "bardzo szkodliwy pogląd który zraża ludzi przed aktywnością obywatelską

  i co gorsza atomizuje Polaków".

  Podobnie - w połowie XVIII wieku każda przepowiednia rozbiorów Polski

  okrzyczana by była jako szkodliwe czarnowidztwo próbujące ograniczyć

  złotą wolność szlachecką.

  Nie można więc odrzucać jako szkodliwej negatywnej opinii zakładającej,

  że "niegłosowacze" są politycznie martwi :)) - bo jeżeli by to

  miało okazać się prawdą to trzeba wymyślić coś innego niż polityczne

  bezowocne agitowanie ich !!
 • o czym rozmawiamy?
  Jeszcze długo możecie dyskutować nad rożnymi politycznymi problemami ale większość z nas tak naprawdę (znowu lub zawsze)
  nie wie co to jest prawica lub lewica, bo np. o patriotyzmie już chodzą
  po świecie rożnego rodzaju formuły i legendarne "przepisy". Może dla uściślenia i powrotu na dobry kierunek opisali byśmy co niektóre słowa
  tak naprawdę znaczą? Każda dyskusja przebiegać będzie o wiele łatwiej jeżeli wszystkim wiadomo bedzie o czym mówimy!!? Ludzie wykształceni zazwyczaj maja przyziemną wadę. Lubią mówić niezrozumiale na temat rzeczy prostych i oczywistych.
  Wiem, wiem... stara baba jestem!
 • @mnich zarazy
  "Ale na razie was opuszczę. Cóż muszę wziąć się za... sprzątanie."

  Nawet Rambo sam nie posprząta Polski. Jakiego kalibru miotły używasz? Nacinasz kule na większe brudy? Nie chce mi się wcinać w szczegółach w dyskusję, przypomnę że musimy się zjednoczyć i mimo że jak Nikander nie cierpię liberałów, JKM, to jednak musimy stworzyć wspólny ruch kłócąc się w nim zajadle - to się wie, plus bluzgi itp szczebiot. Rozdzieleni idziemy na kompromitację wyborczą.

  Taki ruch ma być zaczynem nowej sceny politycznej, ale nie damy rady z osobna, rozbici, wzajemnie się zwalczając. Ruch ma być nie tylko stałym komitetem wyborczym, ma być stały, uniwersalnym ruchem obywatelskim zajmującym się dosłownie wszystkim, bo i na przyjemności, hobby, rekreację musi być czas. Żadnej partii, musimy sobie poradzić jako ruch obywatelski, zwalczając partie, bo mają przywileje nienależne, wręcz szkodliwe.

  Niektórym łatwo przychodzi jednoczenie kanap, ale te kongresy itp są na małą skalę. Tu musi być coś nowego na skalę I Solidarności. Wtedy zaczniemy konkurować nie o 1-5%, ale w tej ordynacji nawet o wygraną. W JOW nie mielibyśmy żadnych szans, dziwię się naiwności zwolenników tej cudownej w snach ordynacji.
 • @Reign 77 23:03:55 - mylisz "socjalny" z "socjalistycznym"
  .
  Reign :
  "...Nie powinno się utożsamiać z partią, bo do niej nie należymy
  (a jak ktoś z blogerów należy automatycznie przestaje być niezależny).
  Obywatel patrzy, jaki program oraz ideologia jest mu najbliższa
  i idzie głosować..."

  ODP.:
  Jak najbardziej można utożsamiać się partią, nie należąc do niej !!!
  Przykład to USA !!! - tam nie ma czegoś takiego jak partyjne członkostwo !!
  Poza tym samo utożsamianie się z programem danej partii już jest
  utożsamianiem się z tą partią :))
  =============================================

  Reign :
  ".....Nie to, że ot tak krytykuje PiS. Po prostu to jest partia
  socjalistyczno-konserwatywna, a ja socjalizmu szczerze nie trawię. ....."

  ODP.:
  I znowu mylenie przymiotników "socjalny" z "socjalistycznym" :)))
  SOCJALNY znaczy społeczny !!! SOCJALISTYCZNY znaczy
  komunistyczny !!

  PIS nie jest partią "socjalistyczno-konserwatywną" ale prawicową
  chrześcijańsko-społeczną podobnie jak niemiecka CSU !!! - która

  jest partią chadecką kształtującą politykę w oparciu o zasady
  chrześcijańskie i społeczne !!! - obie te partie są wyraźnie
  antykomunistyczne czyli anty-socjalistyczne !!:))))
 • Ja protestuje...
  umiem sie przyznac do bledu,

  - w moim organizmie przyznaie sie do bledy wyzwala radosc i dobre samopoczucie...Dlatego textu nie dam rady przeczytac do konca - wlasnie ze wzgledu obawy utraty dobrego samooczucia...No

  moze jutro.


  PS. nie tak dawno zrozumialem na czym polega pic pis...Ale

  i na NP - JKW w zyciu nie oddam glosu...czekam raczej na 'ulice', ktora wyloni liderow...czyli opcje zerowa.
 • @Zgreed66 23:41:54
  Zgreed66:
  "@Zbigniew-Grzymski 23:30:28
  Chadecja anty-socjalistyzna? Przecież narodziła się jako "Kościelna
  odpowiedź" na rosnące wpływy socjalizmu... Więc nie jest anty, tylko się
  w pewnym sensie z niego wywodzi. Co np nie przeszkadza takiemu ekhm
  "chadekowi" Kurskiemu (i spółce) głosić poglądów ekhm
  socjaldemokratycznych."
  ==============================================

  Cytat: "Chadecja anty-socjalistyzna?" - absolutnie tak !!!!

  Chadecja była i jest antykomunistyczna !!!!

  Cały ten "mętlik przymiotnikowy" stworzyły celowo salonowe

  żydo-komunistyczne "elity" III-RP !!! - to one też przeforsowały

  i wpoiły Polakom równoznaczność "lewicy" czy "socjaldemokracji"

  z postkomunistycznymi partyjnoidalnymi organizacjami (SLD, PSL, UP)

  stworzonymi przez służby specjalne rodem z PRL !!!

  To nie jest LEWICA ale KOMUNA !!!!!!!! czyli bolszewia !!!!

  Lewicy w Polsce nie ma !!!!!!!:)))))

  Natomiast Kościół w Polsce miał i ma różne okresy ale zawsze był

  pro-społeczny czyli pro-socjalny oraz anty-komunistyczny czyli

  anty-socjalistyczny (nie mylić z pro-komunistycznymi skłonnościami

  pojedynczych kapłanów i chierarchów).
 • Wiersz socjalisty K.Marksa
  Szczególnie polecam "bogobojnej" i tym co uważają że trochę socjalizmu nie zaszkodzi, sympatykom i należących do pis. I innym czytającym.

  OULANEM , Oulanem - anagram świętego słowa "Emanuel" - "Bóg z nami"
  fragment

  On uderza pałeczką i daje mi znak

  a ja, z coraz większą pewnością

  tańczę taniec śmierci.

  I oto są także Oulanem! Oulanem!

  To słowo rozbrzmiewa jak śmierć,

  po czym przedłuża się aż do wygaśnięcia.

  Zatrzymaj się! Ja go trzymam!

  I oto wznosi się wtedy z mego umysłu,

  Jasne, jak powietrze, spojone, jak moje kości.

  Lecz ja mam siłę gnieść was moimi ramionami

  i miażdżyć was (ludzkość),

  z siłą huraganu, podczas gdy nam wspólnie

  otwiera się przepaść rozwarta w ciemnościach.

  Zatoniecie aż do głębin,

  A ja pójdę z wami śmiejąc się
 • @Zbigniew-Grzymski 00:07:40
  Na bazie Pana i moich argumentów, budowa nowej Konstytucyjnej Republiki Polski wydawałaby się naturalną konsekwencją. Niemniej jednak niepokoi mnie fakt, że nasze wypowiedzi zostały, prawdę mówiąc, zignorowane. Nawet przez ŁŁ. Jakby Pan to socjalnie wytłumaczył?
 • @Zbigniew-Grzymski 00:07:40
  Tylko, ze - to wlasnie hierachowie * - doprowadzili do okraglego stolu pospolu z tzw umiarkowanym skrzydlem S., co bolszelszewikom gralo...I

  dzis mamy, to co mamy czyli syf - dosc w zrecznym opakowaniu.


  PS. czyli bolszewizm z ludzka twarza do ktorego dazyl od zawsze zanany n nadredaktor...i cel ten osiagnal.

  * co swiadzczy, ze 'doly' nie maja na noszacych sie jak faraonowie...wplywu, bo jedyne co moga to ginac.
 • Do powyzszego komentarza
  uzupełnienie.
  Pisząc o "bogobojnej" miałem na myśli tą część popierających pis.
  Nie po to wkleiłem te wiersze aby pokazać jak się wydaję , bo ja jestem mądrzejszy , inteligentniejszy a wy to capy kochające socjalizm i sekta w ogóle. Tylko dlatego abyście mogli bardziej zobaczyć korzenie socjalistycznych rozwiązań i myśli.

  Nie złoszczę się na mnicha. Nie podoba mi się jednak tytuł o psychicznym uwikłaniu. Na zacietrzewionego Zbigniewa Grz... nie licze że cokolwiek z tego zrozumie. Jemu już nic nie pomoże. O ile nikt się za niego nie pomodli.

  W tym linku jest kolejny wiersz marksa dobitnie świadczący o jego satanizmie:

  http://krzysztofjaw.nowyekran.pl/post/74174,zwiazek-socjalistycznych-republik-europejskich-i-nwo
 • @mam to w ......
  Tak, czytam sobie ten artykuł i te mądre komentarze, rozpatruje te uczone analizy i smutno,mi prostakowi się robi.....Szanowni Panowie ( i pewnie Panie), rozłożyli(ły), na czynniki pierwsze moje głupie motywy wyborcze, baa moje całe dotychczasowe życie.... tylko nikt nie wziął pod uwagę faktu, że mam głęboko w dupie, Waszą opinię. Zamieńcie sobie PO- PISem, PPS-PZPRem, PZPR-SLDem, UD-AWSem...tylko ręce precz od mojej rodziny!!! Bo odrąbie !
 • Hehe.
  Zabawne te wasze kłótnie, PiS=PO=SLD=PSL=RP=SP - bękarty związku okrągłostolówomagdalenkowego. Marionetki synagogi szatana i oświeconych budowniczych otoczone karierowiczami. Ot, tyle w temacie.
 • @DJT 01:53:36
  Przepraszam za literówki.
 • @cziken1 14:36:55
  //Kryterium powinno byc,stosunek do interesu narodowego, a nie nawet najbardziej bogobojne zachowanie!//

  Tak mówił Stalin- patriotyzm bez Boga.
 • Marek Kajdas 15.09.2012 23:18:30
  Zwykła szczotka, zwykły mop i zwykły odkurzacz :)

  Też nie wierzę w zjednoczenie wszystkich partii i partyjek. Zresztą chyba zbyt długo takie zjednoczenie by nie potrwało.

  Proszę zwrócić uwagę, że chorobą naszej "demokracji" jest nie realizowanie nadrzędnego celu dla Polski a udowadnianie swoim wyborcom, że dotrzymuje się zobowiązania wyborcze. Zresztą czy nie jest to działanie wymuszone oddolnie? Czy jest przyzwolenie na rezygnację z zobowiązań wyborczych ponieważ pojawił się ważniejszy cel? Czy taka rezygnacja nie będzie potem wykorzystywana do zwalczania partii która z nimi prowadziła swoją kampanię?

  I to przy idealistycznym założeniu!
 • Stara Baba
  A podział na prawicę i lewice ma sens?

  Czy partia która skłoni większość Polaków do wspólnych działań będzie socjalistyczna? Czy taka stygmatyzacja nie ogranicza nas?

  Takie podejście jest wynikiem UPR-oskiego dziewiętnastowiecznego podejścia do polityki. Świat się zmienił i wielu tego nie dostrzega.

  Atomizacja Polaków skończy się utrata przez nas nawet tej resztki niepodległości.
 • prawi co wiec 15.09.2012 08:14:20
  Z różnych pozycji?

  Sorki ale np. na NE konserwatysta z reguły jest liberałem, nie konserwatysta zresztą też. Ogólnie jeśli ktoś nie jest liberałem to jest oceniany jako socjalista.

  Co do krytyki PiSu to najczęściej jest krytykowany za wszystko co się da. Za zadłużenie które odziedziczył, za nie zrealizowanie wszystkich swoich wyborczych obietnic itp. itd. . Ani widu zaś wśród jego krytyków jakiegokolwiek docenienia jego poczynań?

  Naprawdę jest tylko zły i nieudolny?
 • seedam 16.09.2012 01:39:36
  Fajne hasełko.

  A czy według szanownego pana Państwo Polskie jest potrzebne? Bo każde państwo będzie wynikiem kompromisu poszczególnych grup społecznych. I jeśli tylko to ma pan do powiedzenia. to radzę poszukać sobie swojego wymarzonego miejsca gdzie indziej.
 • DJT 16.09.2012 01:53:36
  Jasne, wszystko do jednego worka.

  Wygodna pozycja do krytykowania wszystkich poza sobą. A co szanowny pan zrobił by było inaczej?
 • circ 16.09.2012 05:08:38
  Według F. Konecznego państwo musi być oparte na konkretnej etyce. Tylko wtedy będzie można zbudować zdrowe państwo.
 • @mnich zarazy 09:22:32
  No dobrze ale jeżeli już się mówi o tej prawicy lub lewicy dobrze by było wiedzieć co to tak naprawdę za wydra. Większość prawdopodobnie z definicji zna kilka sloganów i na tym koniec. A dobrze wiedzieć o czym się dyskutuje. (nie sugeruje ze ja wiem).
 • @Stara Baba 09:47:37
  to właśnie podnoszę cały czas, podział lewica - prawica służy tylko jako inwektywa i nie wnosi żadnej informacji.

  Są oczywiście dawne definicje, ale nikt ich nie stosuje. Ale nie tylko w ich znaczeniu definicyjnym, też w różnicującym.

  Lemingi stanowiące elity mają pomieszane języki. np. słowo wirtualny jest stosowane do oznaczania cech przeciwstawnych swojemu właściwemu znaczeniu. Ktoś oskarża oszusta, że zapłacił mu wirtualnymi pieniędzmi. A przecież, pieniądz wirutalny jest na mocy przymiotnika "wirtulany" lepszy, niż rzeczywisty.
 • @mnich zarazy 09:32:11
  Krytyka PiS, ma wiele nurtów, i pomiędzy krytykantami PiSu są większe różnice ideologiczne, niż pomiędzy krytykantami a zwolennikami.

  Ja dla przykładu w ogóle nie reaguję i nie podzielam tej krytyki, która przelewa się w mediach.

  Ale mam za złe PiSowi, że poparł nowelizację ustawy o szczepionkach.

  A już za zbrodnię nie do wybaczenia uznaję wprowadzenie zwolnienia od zadady obrony koniecznej. To prawo wprowadzone przez PiS pozwala przedstawicielom elity bezkarnie mordować ludzi. I PiS to wykorzystuje - zamordować PiSowca, to wrzask podnoszą, ale gdy jakiś PiSowiec zabije, to dostępuje w nagrodę zaszczytów.
 • @mnich zarazy 09:22:32
  To prawica z samej swej istoty atomizuje Polaków, lansując konkurencję jako podstawowe prawo organizacji społeczeństwa.

  "Lewica" lansowała współpracę, ale ta nie jest ostatnio w modzie w związku z panującą dekadencją.
 • @mnich zarazy 09:14:45
  podstawową chorobą naszej demokracji jest niewiedza, nie mamy bladego pojęcia ani o tym, co nam służy, ani o politykach, ani o ich intencjach. Wszyscy głosujemy tak jak blondynki, na medialną urodziwość.

  I właśnie dlatego Tusk wygrywa - madialnie stoi nieporównanie wyżej niż Kaczyński, i nie ma przy obecnych postawach nadziei, że to się zmieni.
 • @seedam 01:39:36
  Natępny, co buduje sobie wyspę, rodzinną wyspę, a otoczenie, ci wszyscy ludzie, to tylko zwierzyna do eksploatowania.

  Uważa się zapewne za niezwyciężonego Samsona, ale przyjdzie kryska na matyska.
 • @Zbigniew-Grzymski 00:07:40
  lewicy w polsce nie ma, bo wszyscy mają alergię na to słowo,

  był jeden taki lewicowiec, co w sejmie mówił

  "dopóki w Polsce będzie się szło do więzienia z kradzież bochenka chleba, a za kradzież fabryki zostawało biznesmanem roku"....

  Ale przecież wszyscy się z niego śmiejecie,

  dlatego ja się śmieję z waszej intelektualnej hipokryzji,

  tak naprawdę, nikt z Was nie ma nic przeciwko kradzieży "majątku niczyjego" i tak naprawdę sami przyczyniliście się do obecnej kondycji państwa.
 • @Reign 77 10:14:55
  nie zdzierżę

  "socjalizm - przymus korzystania z nieefektywnych 'usług' państwa (czy raczej płacenia za takowe)"

  teraz już wiemy, dlaczego ludzie tak dziwacznie się zachowują, i tak nieracjonalnie głosują,

  skoro socjalista to ten, co chce marnować kasę. Przecież jest dokładnie odwrotnie.
 • @Reign 77 10:14:55
  ale podzielam pogląd, że w sprawie aborcji się wystraszyli i nie chcieli pójść na wojnę, jak obiecali wyborcom.
 • @Łażący Łazarz 18:47:08
  Polityka jest postrzegana jak bagno od wyczynów "pierwszgo niekomunistycznego 'he he' premiera". To wtedy większość odwróciła się od Solidarności. Większość była przeciw, ale potem niektórzy zaczęli pływać w mętnej wodzie, zauważyli, że mają lepiej niż sąsiedzi - i narodziła się klasa, tak, klasa, która głosuje teraz na PO.
 • @Łażący Łazarz 17:08:15
  źle, że nie protestowały przeciwko łamaniu prawa wyborczego,
  dobrze, że nie poparły JOW,

  w mojej ocenie zachowujecie się jak oszołomy, popieracie JOW, a równocześnie bolejecie nad wyborem Komorowskiego, czy Klicha.
 • @Michaello 21:16:02
  nie wiem...ale chyba na PiS choć nie wiem czy warto...popatrzę, moze sie opamietają...jak nie to nie zagłosuję...proste jak konstrukcja cepa
 • @All
  Zainspirowany notka dodałem to: http://nikander.nowyekran.pl/post/74203,wolny-rynek-stechlizna-zydowskiego-sklepiku
 • @circ 05:08:38
  Czyli rozumiem wybierasz "katolikow", i stawiasz to przed interesem narodowym...Przeciez to glupota, i zaprzanstwo...Pelno takich wszedzie , popatrz tylko...O co Ty walczysz czlowieku???
 • Stara Baba 16.09.2012 09:47:37
  Tak, powinniśmy zacząć czym jest prawica.

  Pozdrawiam
 • Skanderbeg 16.09.2012 11:33:33
  Może to jest reakcja na wyzywanie wszystkich od złodziei i socjalistów? Może wolnorynkowcy też uderzą się we własna pierś?

  Czy jest możliwa dyskusja bez ciągłego epitetowania?
 • interesariusz z PL 16.09.2012 10:12:43
  "I PiS to wykorzystuje - zamordować PiSowca, to wrzask podnoszą, ale gdy jakiś PiSowiec zabije, to dostępuje w nagrodę zaszczytów."

  A mogę prosić o przykład PiSowca mordercy który dostąpił zaszczytów?
 • @Skanderbeg 11:15:30
  no cóż, jeśli jesteś, jak się wydaje, prawicowcem, to można posłuchać jak definiujesz prawicowca, ale definiowanie, co to znaczy lewicowiec, pozostaw lewicowcom.

  (nie mogę jednak pominąć twojej zaapostrofanej terminologii - czy prawicowiec daje swoim dzieciom darmowy obiad, czy też nalicza im dług do spłacenia ?)

  "prawicowiec jest zwolennikiem zmian ewolucyjnych" - czy bez względu na tempo owej ewolucji. Jak prawicowcy skończyli z niewolnictwem ? czy może wojnę secesyjną w stanach wywołała lewica ?

  "porządek naturalny" ? a cóż to za zwierzę ? czy to prawo dżungli ?

  "hierarchia" ? rozumiem tą w kościele, ale w życiu ? czy to jest nawiązanie do "co wolno wojewodzie, to .." ?

  "tradycja" ? co to jest ? niekrórzy tradycjnie uważają, że jak się baby nie bije, to jej wątroba gnije.

  "silne państwo" i to wyróżnia prawicowców, bo socjaliści i komuniści chcieli słabego państwa ?

  "ograniczonego państwa" - czyli państwa, które w kaszę prawicowca nie dmucha, jeśli prawicowiec prowadzi naganną działalność, to wszystkim od tego wara.

  "człowiek powinien być odpowiedzialny sam, za swoje czyny" tu jest zbyt duże pole interpretacji, aby krytykować, ale jak się domyślam, chodzi o przeciwstawną postawę, w której odpowiedzialni za czyny człowieka są również ci, którzy go do tych czynów przymusili, i to jest zdaniem prawicowca nie na miejscu

  "własność prywatna" pochodzi zazwyczaj z rozboju (np. własność ziemi jest wynikiem rozboju) i służy do zniewalania innych, a co najmniej do tego, aby inni opłacali się z tytułu korzystania z tej cudzej "własności",

  to koresponduje z popieraniem tradycji, tradycjnie miała być hierarchia i każdy powinien posiadać swoich niewolników, no może z wyjątkiem owych niewolników, na dole owej prawicowej hierarchi


  Być może lewicowcy uważają nie tylko, że wszystko można, ale i że wszystko trzeba zadekretować. Ale nie należy tego mylić ze szczegółowością dekretacji. Złośliwy może np. stwierdzić, że 10 przykazań dekretowało wszystko.

  Być może lewicowiec uważa, że niektórzy ludzie są nieodpowidzialni, i trzeba ich przymusić do pewnych działań uznawanych powszechnie za korzystne. Ale chyba nie różni się zbytnio od prawicowców, bo chyba nie lewicowcy wprowadzili onegdaj prohibicję, czy może był to wynik działania bolszewickiej agentury ?

  No i ja, chociaż nie uważam się za lewicowca, bronię własności publicznej. Np. publicznej własności lasów.
 • @Skanderbeg 11:18:49
  "PO zaś, która miała być formacją konserwatywno-liberalną jest dziś socjalistyczną partią władzy."

  ach, więc socjaliści popierają likwidację majątku państwowego (społecznego) i indywidualistów - mafiozów łupiących naiwnych ?
 • Reign 77 16.09.2012 12:04:02
  Prawdą jest, że nie wszyscy tak robią.

  Jesli odebrałeś tą uwagę do siebie, to przepraszam.

  Pozdrawiam
 • @Reign 77 11:44:48
  a znasz powiedzenie "zgoda buduje, wojna rujnuje" ?

  a więc rozważ organizację społeczeństwa proponowaną przez socjalistów i liberałów w tych kategoriach.

  Jeśli natomiast chodzi o pasożytniczą adminstację, to można ją rozwijać w każdym systemie, w monarchi też, chociaż przyznaję, że Ludwik XVI nie dorastał Tuskowi do pięt.
 • @mnich zarazy 11:59:38
  powszechnie wiadomo, jednakże nazwisko tylko kanałem poufnym.
 • Skanderbeg 16.09.2012 12:32:19
  Tym razem to prawda:

  "@Mnich zarazy. Tylko to ze storny PiS zaczęły się pod twoim wpisem obelgii. Nikander, czy gorylisko zarzucający mi leninizm'

  Przepraszam więc cie jako mojego gościa.
 • @Skanderbeg 12:32:19
  nie mówimy o etykietce dla czynów, tylko dla poglądów. A więc przykład z pedałem jest nie na miejscu.

  Posłużyłem się w argumentacji mitem o wojnie secesyjnej. Nie oznacza to, że uważam, że jest prawdziwy.

  Cały twój opis nie sięga do źródeł wojny, które były czysto ekonomiczne - właściciele powstającego na północy przemysłu chcieli sobie zapewnić "monopol" wprowadzając taryfę celną, która miała odciąć południe od tańszych towarów ze starej anglii.

  Konflikt narastał, a pazerni "prawicowcy", właściciele prywatnych środków produkcji, musieli zdobyć szersze poparcie dla wojny. Dlatego przez lata kwitła ich skirowana do farmerów propaganda, że są biedni dlatego, iż nie są w stanie konkurować z niewolnikami z południa, którzy nic nie zarabiają.

  ps

  ach, niewolniczą pracę w łagrach wprowadziła lewica, włącznie z niewolnictwem "afroamerykanów", i obozami Chińczyków, a wcześniej piramidy wybudowali wolontariusze.

  Darmowy obiad oznacza, że zjadający za niego nie zapłaci, a nie, że nic nikogo nie kosztował.

  Prawicowcy dają obiady tylko własnym dzieciom. A mnie możesz uważać na lewicowca, bo wolę opłacić obiad dziecku sąsiada niż abonament telewizyjny.

  Dzisiaj większość ludzi jest ekonomicznymi niewolnikami, ale głównie rabują ich prawicowcy z tytułu posiadania własności prywatnej, a państwu zostają jedynie ochłapy.

  Z podstawowych zasad można wywieść wszystko, zupełnie jak w budowaniu algebry na podstawie kilku aksjomatów.

  Związek idiotycznej europejskiej biurokratycznej klasyfikacji rzeczy z lewicą jest nieuprawniony, no chyba że utożsamiasz debilizm z lewicowością.

  Czy to znaczy, że posądzasz mnie o debilizm ?
 • @Skanderbeg 12:36:59
  ciekawy argument, przytoczenie zwyczajów na antypodach od razu oznacza, że przytaczający z tamtąd pochodzi.

  Czy kupno od złodzieja legalizuje własność ? A może kupno od pasera ? No to może kupno od tego, co kupił u pasera ?

  Nie chcesz płacić składek na ZUS, bo nie chcesz dotrzymać umowy społecznej, niby prawicowiec, a chce obrabować emerytów. To jest właśnie ta cała prawicowa hipokryzja = moralność kalego.
 • @gorylisko 11:08:20
  Mysle ze w tym momencie nie ma innej mozliwosci niz pozwolic PiS dojsc do wladzy, pomimo wszystkiemu.
  Jesli rzadzac, nie zaczna sprzatac ukladow postkomunistycznych a jedynie beda rzadzic dla samego rzadzenia, wtedy juz na nich nie bedzie co liczyc.

  Trzeba tez miec swiadomosc zeby mogli podejmowac takie drastyczne rozwiazania, musza miec wiekszosc w sejmie.
 • @interesariusz z PL 12:14:55
  @Reign 77 11:44:48
  a znasz powiedzenie "zgoda buduje, wojna rujnuje" ?

  Dlatego zeby byla zgoda trzeba miec silna armie a nie liczyc na jakies umowy, w mysl powiedzenia "chcesz pokoju szykuj sie do wojny".
 • @Reign 77 12:28:36
  nie będę każdego kota ponownie odwracał ogonem, pierwszy akapit starczy,

  "porządek naturalny" to jest "naturalny stan", tak samo, jak każde masło jest maślane.

  "naturalne jest prawo właności", tyle, że Boskiej własności
  a potem ludzie rozkradli tę własność jako prywatną, dokładnie tak jak społeczną własność odziedziczoną po PRLu.

  "wolność w dyponowaniu własnym majątkiem" tym zrabowanym, a niech inni płacą myto, bo ja ma kawałek ziemi, wykupię źródła wody i wszystkie zatruję, z wyjątkiem tego, co bije w moim domu.

  "szacunek do innych osób", no z wyjątkiem socjalistów, lewaków, itp...

  "wolność słowa i przekonań" - jw

  "szanowanie życia" - no chyba, że jakiś nieudacznik nie potrafi zarobić na siebie

  "prawo do życia od poczęcia"... z tym akurat zgadzają się tacy "lewacy" jak ja, może więc nie jest to pogląd lewicowy

  nie, nie mówić dalej, chyba że o tym, jaki sens ma "Interpretacja na poziomie kwejka" ? może określisz swój poziom argumentacji.
 • @Skanderbeg 12:32:19
  "...@Mnich zarazy. Tylko to ze storny PiS zaczęły się pod twoim wpisem obelgii. Nikander, czy gorylisko zarzucający mi leninizm..." - no już się pogubiłem. Myślałem, że obelgi adresowałem precyzyjnie.
 • @Skanderbeg 13:22:55
  Zacznę od końca, nie jestem socjalistą. Jeśli już, to szowinistycznym socjalistą, czyli po mojemu chrześcijaninem.

  Ja wyrażam sprzeczności, a twoj wywód jest logiczny. Może po prostu Bóg dał Ci więcej rozumku, i Ty ten dar chcesz wykorzystać przeciwko innym, i uważasz, że to jest w porządku, w przeciwieństwie do daru siły fizycznej, której nie należy wykorzystywać do rabowania słabszych.

  Punkt siedzenia wyznacza punkt widzenia, jeśli ktoś posiada własność prywatną, to z tej racji ciąży do "prawicowości", czyli utrzymania swojej własności za wszelką cenę.

  Celem kapitalizmu nie jest zysk, tylko wolność.

  No to jesteśmy u celu, wiemy już, co oznacza termin kapitalizm, zupełnie nie to, co podejrzewaliśmy.
 • @Reign 77 13:33:58
  w pewne umowy wchodzi się urodzeniem, bądź przystaniem do wron. A Ty nie chcesz krakać, tylko miałczeć, nic dziwnego, że wrony od Ciebie uciekają.

  Dwa pokolenia pod jarzmem sowietów wypracowały jakiś majątek, w trosce o przyszłe pokolenia podjęły próbę wyzwolenia się od tego jarzma, nie udało się, agenci uniemożliwili, ale udało im się to dzięki poparciu owych młodych pokoleń, które wyparły się "ojcowstwa pokoleniowego", po prawicowemu stwierdziły, że lepszy bierze wszystko, a staruszkowie mają skończyć w rynsztoku, bo to przecież słabe i zdiociałe komuchy, i można im tę całą wypracowaną własność odebrać, podstępem, przy współudziale miedzynarodowych geszefciarzy.

  Ja pochodzę z czasów, gdy pojęcie "skrobania swojej rzepki" było obrazą, podstawą do banicji. Tworzyliśmy wspólnotę, co prawda narzuconą batem, ale jednak było to lepsze, niż obecne niedotrzymywanie domniemanych umów.
 • @Reign 77 13:44:01
  nie będę tutaj polemizował z Ojcem Świętym, to wymagałoby stosownej powagi.

  Natomiast wspomnę, że dawniej odróżniano własność osobistą, służącą zaspokajaniu własnych potrzeb, od własności prywatnej, rozumianej jak prywatną własność środków produkcji, oraz oraz inne formy prywatnej własności, które służyły wykorzystywaniu innych ludzi.

  Jestem więc w takim samym stopniu przeciwnikiem własności prywatnej, jak niewolnictwa, czy też handlu ludzkimi organami.

  Jeśli coś nie powinno być możliwe, to tym samym również uważasz, że własność prywatna powinna być ograniczona.

  A będziesz się użalał np. nad setkami bezrobotnych architektów, którym wielkie firmy odebrały chleb, i na dodatek do obowiązku ZUSowego nałożyły obowiązek opłacania daniny dla korporacji ?

  Przecież to nieudacznicy, najpierw poszli na studia w PRLu nie przewidując, że kraj znajdzie się pod okupacją zachodnich firm, potem ja ci durnie wyrabiali uprawnienia zawodowe, a teraz, i tak nie mają szans przy wpółczesnym postępie technicznym i kosztach licencji na oprogramowanie, a jakby się który wychylił, to i tak zniszczymy go wysokością łapówki.

  A jak który dureń nie zapisał się do partii, i nie dostał na własność mieszkania, to obłożymy go 3% czynszem, od wartości odtworzeniowej. Jak mieszka w ruderze, to spłaci jej wartość w 10 lat, to jest interes.

  Tak, tylko że te partie, które walczą o "prawo do aborcji" i "prawa kobiet" są lewicowe tylko z nazwy. Mają mniej wspólnego z ideą lewicową niż taki PiS.
 • @Reign 77 13:59:01
  Niestety, każde prawo, w tym i nowy testament, musi być interpretowany zgodnie z duchem czasów, w jakich jest to robione.
 • @Reign 77 14:03:47
  no dobrze, może się trochę przejęzyczyłem,

  jestem ortodoksyjnym socjalistą, a więc zwykłym chrześcijaninem.

  Chyba mówisz o innej III RP, bo ta którą znam jest oparta na zasadzie "lepszy bierze wszystko", inni mogą sobie zdychać.

  Każdy pracuje na siebie, wykorzystując mniej zaradnych i innych frajerów, chyba to chciałeś powiedzieć.
 • @interesariusz z PL 14:23:35
  "Każdy pracuje na siebie, wykorzystując mniej zaradnych i innych frajerów, chyba to chciałeś powiedzieć"

  Dlaczego od razu kazdy i dlaczego wykorzystuje.
  Wiekszosc pewnie tak czyni ale to wcale nie oznacza iz wszyscy. Sa tacy ktorzy daja innym prace placac uczciwie wynegocjonowana zaplate. Czy to jest wykorzystywanie ?

  Sa ludzie ktorzy starajac sie bogacic robia to w sposob uczciwy, nie ogladajac sie na prlowska rzeczywistosc tylko kierujac sie wlasnym sumieniem i oparciem na religii. Bo tak samo pracownik potrzebuje pracy (oby zaplata byla godna) jak i pracodawca pracownika.

  Kluska prowadzil biznes w otoczeniu "dzikich przedsiebiorcow" jednak ludzie chcieli u niego pracowac. Bo nie kazdy musi robic jak pozostali i to wlasnie zapewnia wolnosc decydowania w oparciu o jakie zasady ktos chce funkcjonowac.

  Krotka pilka.
  Jestes egoista , wykorzystujesz ludzi skrajnie, myslisz tylko o sobie totez ludzie cie nie szanuja, okradaja i oklamuja na kazdym kroku.
  Placisz uczciwie i dbasz o pracownika ludzie dbaja o firme i cie szanuja bo chca pracowac w tej firmie i zalezy im na jej rozwoju.
 • @Skanderbeg 13:22:55
  panie Skanderberg zwracam honor z tym leninizmem... dawno juz nie czytałem tak pro rynkowych dywagacji i trzymajacych sie kupy czyli spójnych...choć gdzie niegdzie bym sie nie zgodził...kapitalizm to zysk...
  ale kapitalizm bez dekalogo to zysk bolsze wsiech...czyli putinowski/ruski kapitalizm...
  ergo, kapitalizm i Dekalog tworzą parę która daje możliwość zwyczajnego życia...
 • @Reign 77 19:08:29
  jeśli uważasz, że wielkie firmy powinny być obłożone dodatkowymi kosztami, to akurat jesteś ze mną zgodny, no i bliżej socjalizmu, niż siebie podejrzewasz.

  Nietety, większość Polaków w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że kradni, i jak kradnie.

  Dla przykładu, mój wieloletni znajomy wynajmuje pomieszczenie zbudowane na części wspólnej. Odprowadza do wspólnoty czynsz i uważa, że nie tylko wszystko w porządku, ale i załuguje na wdzięczność, bo daje wspólnocie zarobić. Tymczasem owa zabudowa tak utrudnia mi wyjazd z mojego miejsca postojowego, że nawet przez pewien czas nie mogłem z niego w ogóle korzystać. Tak więc zostałem okradziony przy ogólnym zadowoleniu, znajomego, oraz całej wspólnoty. Wszyscy popukaliby się po czołach, gdyby zarzucić im, że kradną.
 • @Michaello 14:48:00
  przedstawiciel Optimusa groził mi nasłaniem ukraińców, bo reklamowałem sprzęt.

  Tyle o tym interesie.

  No może jeszcze proponuję przeczytać prospekt emisyjny. Jak dla mnie, postanowienia dotyczące uprzywilejowanych akcji powinny być prawnie zakazane.
 • @Zbigniew-Grzymski
  Nie zdawałem sobie sprawy, że mam do czynienia z niedouczonym „plitykierem” Zbigniewem-Grzymskim, który wciąż jest nieświadomy faktu, że Komunizm to żydowski wynalazek i organizowany w ZSRR od samego początku przez Żydow. To, że zamieszkiwali oni w Rosji nie znaczy, że byli Rosjanami. Żydzi nigdy się nie asymilują i jak wiadomo, ci tzw. „Rosjanie” urzędują obecnie w USA. Czy to znaczy ze są teraz „Amerykanami”? A Żydzi okupujący Palestynę to Palestyńczycy? A Żydzi w aparcie rządu sowieckiego to „stalinowcy”? Wg Ciebie, Josef Goldberg „Różański” to wybitny Polak!
  Carska Rosja to byli Biali, a nie Czerwoni. Doucz się dzieciaku.

  Jak Rosjanie, zadałeś mi „bandycki nóż w plecy” i za nazwanie mnie „ruskim agentem”, symbolicznie Ciebie policzkuję i wzywam na pojedynek.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej