Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 2669 komentarzy

Pamiętajmy kim jesteśmy...

mnich zarazy - Jestem tym który pamięta dawną chwałę Rzeczpospolitej i wierzy że jeszcze powróci.

Polska prawica jest… żałosna!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sama nic nie potrafi… nie, przepraszam. Potrafi, potrafi zawsze znaleźć winnych swojej nieudolności!

 

Oczywiście za wszystko jest winien Kaczyński! A już najśmieszniejsze jest to, że nie chciał wszystkich w marszu który organizował! To już jest prawicowa schizofrenia do kwadratu!Większość z tych skarżących się na podobno wprowadzającego monopol na patriotyzm Kaczyńskiego wcześniej oskarżała go o zdradę i uczestnictwo w układzie. Skoro więc jest zdrajcą i układowcem to czemu chcieliście uczestniczyć w jego pochodzie? Gdybyście byli choć trochę konsekwentni, to nawet ciągnikiem Ursus nie pozwolilibyście się na niego zaciągnąć!

        Albo te wasze złote rady, jak choćby JOWy czy niefinansowanie partii z publicznych funduszy. Uskarżacie się, że obecna ordynacja cementuje układ polityczny i uniemożliwia wam wejście do parlamentu. I oczywiście winny jest temu PiS bo gdyby tylko chciał to już nie byłoby tych waszym zdaniem przeszkód ku naprawie Polski. Załóżmy, że mógłby te wasze postulaty spełnić, to czy… zasiadalibyście dziś w parlamentarnych ławach? Przecież macie już JOWy! Co prawda tylko do Senatu ale już od dawna mogliście mieć swoją reprezentacje w Parlamencie. Wystarczającą by móc się pokazać Polakom jako ci co potrafią coś zrobić dla naszej Ojczyzny. Dlaczego więc do tej pory jeszcze tego nie zrobiliście?

        Bo podobno finansowane z budżetu partie maja nad wami przewagę. Naprawdę?A co pokazała ostatnia afera z pewnym złotym bursztynem? Pokazał, że nie macie żadnych szans na finansowe zrównanie się aferzystami! Oni maja i zawsze będą mieli nad wami finansową przewagę! Chyba, że zostaną usunięci z życia. No nie dosłownie, nie trzeba ich fizycznie likwidować ale nieuczciwie zdobyte majątki należy odebrać ich „właścicielom”! Dopiero wtedy można będzie nie finansować z budżetu partii politycznych. Dzisiaj jest to ułomny system ale to co chcecie wprowadzić ad hoc będzie dla was jeszcze gorsze!

       Podsumowując, macie masę ”złotych rad” których Polacy nie chcąi dyżurnego chłopca do bicia w postaci PiS i p. Jarosław Kaczyńskiego, co ma usprawiedliwić waszą nieudolność!

KOMENTARZE

 • ?
  Gdzie pan widzi w Polsce tę polską prawdziwą prawicę?
 • Proszę nie ściemniać z JOW !
  Tu masz elegancko wyłożone:

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/25001,ordynacja-po-polsku-i-brytyjsku-appendix-do-notki-ll

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/26653,gdyby-posel-kozak-byl-anglikiem-o-polskich-absurdach-wyborczych-cd

  Prawicowość to przede wszystkim oddolny ruch obywatelski, a że większość Polaków to katolicy to ddolny ruch obywatelski i tegoż liderzy nie będący w oczywistej kontrze do KK (nie mylić z podległością wg KK - rozdział KK od państwa)

  BiK-ów prawdziwie prawicowych zapraszam do budowania zalążku oddolnego ruchu obywatelskiego BLOGERÓW I KOMENTATORÓW czyli RzBiK:

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74800,rzbik-zadamy-zmiany
 • Paweł Tonderski 04.10.2012 09:39:27
  A mało jet takich co za najprawdziwszą prawicę się uważa?
 • @mnich zarazy 09:53:43
  To prawda, sporo. :)
 • Skanderbeg 04.10.2012 09:44:00
  Co do finansowania?

  To każde finansowanie w jakiejś części będzie z... naszych kieszeni. Tacy przedsiębiorcy będą takie wydatki traktowali jako inwestycje i wliczą je w koszta prowadzonego biznesu.

  Trochę realności.

  Boi się, przecież są do Senatu! I co z kim przegrł p. Romuald Szeremietiew?
 • Prezydent RzBiK 04.10.2012 09:49:51
  W takim razie UPR nie jest prawicą! Są jeśli nie wprost to w sposób zakamuflowany w kontrze z KK. Choćby nigdy otwarcie nie wypowiedzieli się przeciwko aborcji!
 • Paweł Tonderski 04.10.2012 09:55:55
  Prędzej czy później musi dojść do powiedzmy społecznej debaty czym tak naprawdę jest prawica. I czy XIX wieczne wzorce mają jeszcze sens w jej określaniu.
 • @mnich zarazy 09:58:17
  W RzBiK ująłem to tak:

  "Preambuła mówi o ludziach wierzących i nie wierzących - są oni sobie równi i w sposób równy wezwani do budowy RzBiK i działania poprzez RzBiK dla Dobra Polski. Co jest ważne? Ważne są WARTOŚCI (nie są to wartości marsjańskie lecz te, które budują Dobro Polski). Wartości są przeżywane w nieśmiertelnej duszy i sumieniu (wierzący) lub w samym sumieniu (niewierzący). Być człowiekiem sumienia i nie być osobą wierzącą nie jest sofizmatem."
  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74909,30-dni-do-planowanej-rezygnacji-prezydenta-rzbik

  Partie nie powinny wypowiadać się w kwestii prawd bożych i nauczania KK - ich członkowie powinni postępować zgodnie ze swoim sumieniem (jw. nie wyrośli przecież na Marsie). Głosując w sprawie aborcji parlamentarzyści UPR czy inni powinni zastanowić się gdzie leży Dobro Polski.

  Osobiście uważam, że aborcja jest złem lecz wybór należy zostawić ludziom. Państwo powinno mieć natomiast psi obowiązek (Dobro Polski - uwzględnianie dominującej w Polsce religii i moralności Polaków), by stworzyć skuteczne rozwiązania prawne i instytucjonalne, by jak najmniej ludzi decydowało się na to rozwiązanie (nie poprzez system represji). Nie może to być zostawione wyłącznie wolnej woli jednostki - często pozostawionej z dramatycznym wyborem samej sobie.

  Oprócz tego tzw. rola mediów - wolność mediów nie może oznaczać możliwości wpływu na społeczeństwo poprzez przekaz nie będący zgodny z Dobrem Polski, czytaj: media nie mają prawa promować zachowań proaborcyjnych, mają za to obowiązek promować zachowania antyaborcyjne (promować rozwiązania prawne i instytucjonalne państwa).
 • @mnich zarazy
  Ale zmanipulowany tekst napisałeś ;) Propagandówa, że ho, ho.
 • Skanderbeg 04.10.2012 10:14:31
  Nie, nie boi się. JOWy na dzień dzisiejszy niczego nie zmienią. Bez gruntownej dekomunizacji i odebrania złodziejom tego co nakardli obrócą przeciwko nam.

  PiS w przeciwieństwie do takiego UPRu nie odmawia innym do samookreślenia.
 • @mnich zarazy
  Obecna prawdziwa prawica (pojęcie teoretyczne bardziej) to przede wszystkim program etyczny zgodny u nas z kanonem katolickim (protestanci i inni może z wyjątkiem prawosławnych idą coraz bardziej na lewo), mniej ważne są spory o to co jest "prawicowe" w gospodarce, ekonomii, zwłaszcza tzw wolny rynek wykazuje cechy ludobójcze, eugeniczne nie mniejsze od komunizmu, innych totalizmów. Świat bezlitosny znany zwierzętom mamy przenosić w relacje ludzi? Słabi mają zdechnąć, zostać pożarci, wegetować w nędzy przy bogactwie jak to jest w zamożnych krajach i już w III RP od jej zarania? Także z przyczyn od nich całkowicie niezależnych? W Ameryce kandydat na prezydenta rozpacza nad 3 mln bezrobotnych, a u nas??? Już nikt nie wierzy w jakieś recepty na biedę, bezrobocie, wykluczonych, miliony chorych, niepełnosprawnych naprawdę.

  Nie można być też prawicą będąc obecnie nadal za UE, dawniej można było się jeszcze łudzić, teraz już absolutnie nie! Zatem prounijny PiS czym jest? ŻydoCentrolewica NWO.

  Można się spierać kto jest najbliżej takiej definicji prawicy idealnej na miarę XXI wieku, bez opętania dzikim liberalizmem i wolnością zbliżającą się do idei... satanistycznych, bo przecież tam jest to kluczowe, chcącemu nie dzieje się krzywda, róbta co chceta, można się zabijać używkami, prostytucje dalej legalizować itd. To nie jest zgodne z kanonem katolickim, taka "prawica" jest antykatolicka choćby nie wiem jak czarowali.

  Ja też Mnichu Zarazy jestem rozczarowany taką prawicą, ale i alternatywą główną w postaci PiS. Trzeba nam całkiem nowych propozycji i od roku tu nad tym radzimy przecież. Nowy ruch wolnościowy gdzie się wszyscy zmieścimy mimo strasznych sprzeczności w światopoglądzie, mimo skłócenia. To będzie tygiel pod całkiem nową scenę polityczną bez obecnych partii, które powinny wygasnąć stopniowo naturalnie jak te dawniejsze. Nic nie trwa wiecznie, ale musimy to zrobić, III siła nie powstanie na ulicy, na marszu.

  Prawica powinna być też nieżydowska co nie znaczy że antysemicka, po prostu ma się kierować polskim interesem narodowym, polską racją stanu, ma być zdecydowanie antymasońska i walka z bytami typu UE, NWO całościowym ma być ważnym celem. Nie może być też proniemiecka, prorosyjska, czy jakieś pierdoły ze związkiem Słowian. Gdzie ci Słowianie? Na Kremlu? Tacy jak Trocki i reszta?

  Prawica u nas z definicji jest katolicka i prokatolicka, niekatolicy zaś nie mogą walczyć z religią i będzie ok, przynajmniej milczące, neutralne status quo niekatolików w łonie prawicy.
 • Autor
  Podsumowując, macie masę ”złotych rad” których Polacy nie chcąi dyżurnego chłopca do bicia w postaci PiS i p. Jarosław Kaczyńskiego, co ma usprawiedliwić waszą nieudolność!

  +5, żywa prawda, to jest taka jojcząca "prawiczka". Pzdr
 • Prezydent RzBiK 04.10.2012 10:22:29
  Wolność wyboru zła?

  Czy zbytnio nie otwierasz furtkę do uznania innych wyborów?

  I zgadzam się, że jednym z wykładników prawicowości winno być dobro całego społeczeństwa polskiego.
 • Rebeliantka 04.10.2012 10:23:21
  To prawda, że całkowicie moje jednostronne spojrzenie.
 • @Skanderbeg 09:44:00
  Mam kilka pomysłów na finansowanie ruchów politycznych, bo partie powinny być chyba zlikwidowane jako darmozjady bez sensu. Zamiast partii powinny być stowarzyszenia polityczne realnie też działające na rzecz Polski, Polaków i obywatelskie komitety wyborcze powoływane przed wyborami, ale raczej na długo przed nimi żeby miały czas na działania.

  Żadnej kasy z budżetu, tylko składki roczne na rzecz takiego stowarzyszenia politycznego i pod każde wybory. Niskie kwoty, np 100 zł rocznie ustawowo narzucane. Dla wszystkich jednakowe. Takiej samej wysokości wpłaty od sympatyków obywatelskich komitetów wyborczych. Partie będą załatwione na amen. Mają za mało członków i nie wiem czy takie masy wyborców będą ich wspierać kasą, głos w urnie jest teraz tańszy...

  Żadnych darowizn, to z samej definicji korupcja polityczna. Natomiast z budżetu państwa powinny iść kwoty na równą kampanię medialną. Taki sam czas dla każdego w każdym medium które w to wchodzi, tablice, banery, wszystko na koszt budżetu, równość. Nie będą miały partie przewagi nad nikim. Spoty płatne zakazane.

  Można za to chodzić po domach, zebrania i namawiać ludzi. Rozliczenie do złotówki, inaczej kary łącznie z anulowaniem wyniku w skrajnych przypadkach. Dopilnować uczciwości wyborów, głosy mają być liczone przez system państwa, obserwatorów zagranicznych i naszych obywatelskich. Słowem potrójne liczenie i ma się zgadzać.

  Aha i na koniec moja idea. Głosowania JAWNE, każdy może sprawdzić jak głosował także w internecie, albo na ksero listy gdzie będzie podpis, dodatkowe zabezpieczenie, poza tym wielu ludzi zastanowi się na kogo głosuje... np ci co na Palikota itd katolicy na SLD itd Frekwencja spadnie? I co z tego. Ja się nie będę wstydził głosować na III siłę, tak jak dawniej nie wstydziłem się mówić publicznie że głosuję na PiS.
 • Wybór przedstawicieli
  Kandydaci na przedstawicieli (nie partie) powinni mieć obowiązek publicznego przedstawienia - poza posiadanym majątkiem - swojego stosunku do konkretnych problemów i zagadnień dot. wartości. "koalicje interesu" powinny się tworzyć samoistnie w Sejmie, a nie że bez bycia członkiem partii nie masz praktycznie szans być przedstawicielem danej zbiorowości. Po to właśnie potrzebne są JOW-y.

  Do tego mandat musi być związany czyli za działanie niezgodne (ale też każde inne) z publicznym przedstawieniem przedstawiciele mogą być przez zbiorowość, która ich wybrała odwołani w referendum większościowym bez żadnych progów. Koszt takiego referendum (konieczność specjalnej ustawy, która by to regulowała, by nie dochodziło do przewag związanych z kapitałem) powinni ponosić sami zainteresowani, by ograniczyć pieniactwo.

  Zwornikiem takiego systemu, na wypadek paraliżu, musiałby być oczywiście Prezydent ze swoją administracją, który by zapewniał stabilność sprawowania władzy.
 • Marek Kajdas 04.10.2012 10:28:17
  Też nie uważam, że PiS jest bez skaz. Czy jednak może powstać alternatywa dla tej partii.

  Oczywiście, że może ale nie zrobią tego obecni krytycy J. Kaczyńskiego.
 • lancelot 04.10.2012 10:30:33
  Połowa wyborców nie idzie do urn!

  Mają czym się zająć. szkoda, że tego nie potrafią.
 • Przepraszam wszystkich
  muszę wyjść, odpowiem późnym wieczorem.

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy 10:36:46
  Tą wolność dał nam Pan Bóg - i nikt nam jej nie powinien odbierać.

  Państwu nic do tego co uważam w swoim sumieniu za dobre, a co za złe. Państwo widzi pewne rzeczy jako dobre - powinno więc zadbać, by decyzje były zgodne z tym jak samo definiuje Dobro Polski, które jak napisałem wcześniej, nie może być w oczywistej kontrze do dominującej moralności, która wypływa z nauk KK. KK nie jest bezbronny - ma gigantyczną sieć wpływu na wiernych - ważne jest to, by przekaz KK był wolny od manipulacji medialnych - surowe kary za stosowanie takich technik (konieczność ich opisania). Media są by informować, nie po to by kreować rzeczywistość !
 • @Skanderbeg 10:58:02
  Przestań pieprzyć. Tytoń jest niezdrowy, wódka, itd. Czy to znaczy, że państwo ma tego zakazać. Nie. Państwu do tego nic. Owszem, może nie sprzyjać (nadruki na opakowaniach, ograniczenie punktów sprzedaży wódki - te drugie to sprawa lokalna).

  Co do zabójstw i innych przestępstw to powinny być Sądy Przysięgłych z sędzią, który wybierany jest w okręgu, w którym ma sądzić. Podstawa osądzania: społeczne poczucie sprawiedliwości. Rola sędziego: ma pokazywać sztuczki adwokatów i prokuratorów, którymi ci chcą wpłynąć na owe poczucie. Sędzia też powinien przedstawiać własne zdanie w sprawie - czy przysięgli je zaakceptują czy nie to ich sprawa, bo to oni są sprawiedliwością.
 • @Prezydent RzBiK 11:14:39
  Polityka jest niezdrowa wiec powinna byc oblozona akcyza i do tego jest nieekologiczna i produkuje gazy, wiec jeszcze za Co2..
 • @Prezydent RzBiK 10:40:11
  Są możliwe różne systemy demokratycznej władzy, nie tylko ów zbytnio idealizowany prezydencki na wzór USA. Skłaniam się do demokracji bezpośredniej i rządów jednak parlamentarnych, rozważam kwestię drugiej izby. Czy naprawdę jest potrzebna? Senatorskie okręgi są zbyt duże. W praktyce ja z prowincji muszę głosować na jakiegoś ciula z Krakowa, który później spieprza do PE i ma nas w dupie, albo idzie w rozłam czym robi z nas frajerów wierzących KIEDYŚ w PiS.

  Druga izba mogłaby być zbiorem samorządowców, ale jako kongres, konwent samorządowców, włodarzy z wszystkich 2500 gmin, plus marszałkowie sejmików, starostowie powiatów. To by miało sens i są demokratycznie wybrani zwłaszcza włodarze gmin, mogą się zbierać co miesiąc, czy rzadziej. W międzyczasie przygotują tematy obrad, uchwały, propozycje ustaw, poprawek do ustaw posłów-rządu.

  Jak widzę rządy parlamentarne? Wybrani posłowie wyłaniają rząd z całości posłów głosowaniami od skutku (aż zdechną z głodu, pragnienia) większością przynajmniej 3/5, a może nawet 4/5 żeby nikt nie zdominował - takie zabezpieczenie, bądź na ich wniosek z fachowców zewnętrznych na stanowiska od wiceministra, sekretarza w dół. Nie ma podziału na opozycję i obóz rządzący, wszyscy rządzą, wszyscy ponoszą odpowiedzialność za taki rząd. Muszą się nauczyć konsensusu, albo wszyscy won i nowe wybory.

  Ewentualnie już w wyborach wyborcy wybierają rząd z kandydatów na posłów i ministrów jednocześnie. To nawet lepsze.

  Odbiło wam z tymi DYKTATORSKIMI rządami prezydenckimi, przecież to zawsze może być jakaś bolkowa łajza, mason, żyd, zdrajca, agent, pedał, czy baran typu Dyzma, bul, albo świr jak Hitler demokratycznie też wybrany. Jednostka u wielkiej władzy, to wielkie zagrożenie. Chcecie mieć taki syf jak USA gdzie całkiem władze mają obywateli w dupie z definicji?
 • @lju 12:11:03
  ".Patrząc na definicję nie widzę w Polsce takich partii."

  Czyli jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma, a wybór jest niewielki. Pzdr
 • @Skanderbeg 10:42:06
  Pomysły Marka Kajdasa wydają mi się czymś odpowiednim

  To jaki problem wprowadzić je w czyn?? Avanti popolo !!! Pzdr
 • @Marek Kajdas 10:28:17
  Wszystko jest piękne i ładne w tej materii też się z panem zgadzam, jest tylko jedno małe ale....jak w warunkach totalitaryzmu jak nas dusi wprowadzić to w czyn?? Ja widzę tylko jeden sposób, pomóc PiSowi wygrać wybory dla rozluźnienia atmosfery i wykorzystać to zwycięstwo w dalszej wallce politycznej inaczej zostaje to wszystko w wirtualnym świecie, ludzie nie chcą trudnych rozwiązań, chcą wszystko i od razu. Pzdr
 • @Skanderbeg 10:40:34
  Nie oddali uzyskanego wtedy majątku.

  A komu mieli oddać?? Platformie? Jak już coś walniesz to wal z sensem a nie z senesem. ;)
 • @Skanderbeg 13:24:31
  Nie popieram prawa precedensowego. Ot, w danej mieścinie coś osądzono na 2 lata, a w innej na 5 lat. Dana społeczność wyznacza ile: 2 czy 5 (widełki ustawowe) albo wcale. Nie widzę niestosowności.

  Chcesz załatwić sąsiada to go załatw - ludzie osądzą czy twoje zachowanie było zgodne ze społecznym poczuciem sprawiedliwości (lincz we Włodowie), a sędzia w tym procesie im pomoże.

  Czy chcesz, by państwo karało za wszystkie grzechy zawarte w nauce KK, np. za zdrady małżeńskie? I konsekwentnie: jeśli przedstawiciele określą, że płód jest człowiekiem i przysługują mu prawa jak człowiekowi, to spędzanie płodu będzie mordem W ŚWIETLE PRAWA.

  Jaka za to ma być kara? Jw., zgodnie ze społecznym poczuciem sprawiedliwości obowiązującym w danym okręgu sądowniczym.

  Przede wszystkim jednak rolą państwa jest nie sprzyjanie grzechowi, jak go rozumie ogół jego obywateli. Jeśli ktoś chce spędzać płód, mimo że nie jest to karalne, czy stosować techniki in vitro, to niech czyni to za swoją kasę.
 • @Marek Kajdas 12:33:50
  Spójrz na zwierzęta - jest tam samiec alfa, który jest zastępowany, gdy czas przychodzi, a którego podczas "rządów" wspierają w czynnościach pomocniczych (polowania, obrona terytorium, wychowywanie młodych, itp.) inne samce, samice. Czy to znaczy, że samiec alfa może wszystko? Wszystko zeżreć i nikomu nic nie zostawić czy zeżreć swoje potomstwo. Nie. Stado takich odrzuca - uważa ich, i słusznie, za szalonych i niezdolnych do przewodzenia.

  Myli ci się dyktatura z systemem prezydenckim i demokracja prawdziwa z demokracją liberalną. Sięgnij do Aten Peryklesa - wtedy demokracja kwitła, nawet jeśli jej ofiarą padali ludzie tacy ja Sokrates.

  Przeczytaj lepiej moje omówienia pierwszych art. KRzBiK - może coś ci się przejaśni i nie będziesz zapodawał za wzór rozwiązań prosto z kibuca.
 • @Skanderbeg 14:12:00
  Prawo samo nie sądzi. Owszem muszą być ogólne zapisy i przewidziane szykany za przestępstwa (widełki, itp.) lecz rzecz powinna być przede wszystkim osądzona zgodnie ze społecznym poczuciem sprawiedliwości. Zbiorowość, w której żyjesz - a właściwie jej reprezentanci wybrani do rozpatrzenia twojej sprawy - powinna ci wyznaczyć karę, nie jakiś sędzia (też człowiek i w dodatku podatny na korupcję).

  Patriota nie równa się katolik - to po pierwsze. Patriota to też nie członek żadnej partii. Najlepszy patriotyzm to dbanie o swoją rodzinę, jej majątek i dobro wspólne społeczności, do której się przynależy. Czasem jedno się z drugim kłóci - więc patrioci starają się sprawy rozumnie wyważyć.

  Nie jesteś Bogiem, a ziemia to nie Raj - żadnego Królestwa Niebieskiego na ziemi nie będzie, bo jesteśmy grzeszni. Porządek ludzki, to nie porządek boski - państwo to miejsce, gdzie dochodzi do wyważenia obu porządków. Jedną z ról państwa jest nie uczestniczyć w rzeczach sprzecznych z moralnością ogółu, np. nie brać kasy z nierządu (brać kasę oznacza uzależniać się od środków z nierządu), dbać, by "maluczcy" mieli możliwość swobodnego wyrobienia sobie stanowiska (srogie kary za manipulacje medialne), wspierać ich w moralnych zachowaniach (Dobro Polski).

  Jeśli głos KK będzie nie zakłócony, a państwo będzie w swoich decyzjach uwzględniać moralność swoich obywateli, manipulacje będą srodze karane, to nie jest wykluczone, że prawdziwie demokratycznie zostanie przegłosowane, że nie wolno zabijać płodów-dzieci w łonie matek.

  Kara za to powinna być jw.
 • @Skanderbeg 15:03:56
  Pisałem o najlepszym patriotyzmie - paradoksalnie jakże bliskim koszuli. Ojczyzna to ojcowizna - ziemia ojców, których jesteśmy następcami. Zrodziła każdego z nas kobieta i dała ciepło domu rodzinnego. I tego się trzymajmy.
 • Do kogo jest skierowany ten post,
  bo za cholerę nie mogę dociec?
 • @Skanderbeg 09:44:00
  a ja nie popierał żadnej formacji parlamentarnej

  **************

  Panu to już się nawet składnia zdania po rosyjsku układa:)))
 • @Skanderbeg 15:02:15
  Demokracja, by było jasne, też nie jest celem - jest narzędziem do wyważania porządków. Nie jesteś w stanie sprawić narzędziami państwa, by ludzie czynili tylko to co dobre - chyba że sięgniesz po represje (na dłuższą metę nieskuteczne i odbija w drugą stronę). Co więc zostaje - zostaje zaprzęgnięcie państwa do tworzenia warunków sprzyjających moralnym zachowaniom, promocja tychże zachowań (pisałem wyżej) oraz danie wolnej ręki KK i innym kościołom w głoszeniu wiary. Celem PAŃSTWA jest głównie dobrobyt obywateli i spokój społeczny - celem KK jest dbanie, by ludzie nie grzeszyli, kochali Boga, zbawienie duszy. To zupełnie różne perspektywy - co nie znaczy, że obie rzeczywistości się nie przenikają.

  Apropos. Zdrady małżeńskie też zamierzasz karać? (jeśli chcesz być konsekwentnym) Widzisz, nie ma dobrych odpowiedzi.

  Dlatego nie widzę nic dziwnego w tym, że jedna władza czegoś zakazuje, a druga po niej na coś przyzwala. Ważne z pkt. widzenia państwa, by obywatele mieli poczucie, że dokonują realnych wyborów. Wtedy się nie awanturują, a energię pożytkują na powiększanie dobrobytu swego, własnej rodziny oraz zbiorowości, w której żyją. Tak powiększa się to, co nazywamy Dobrem Polski.
 • @Prezydent RzBiK 15:43:40
  //Zdrady małżeńskie też zamierzasz karać?//

  Pytasz o prawo karne, czy cywilne?

  Bo karnie nie należałoby, ale cywilnie się karze. Choćby np. poprzez orzeczenie o winie w sprawach rozwodowych. I bardzo dobrze. Bo małżeństwo, szczególnie z dziećmi, powinno być trwałe. Nie tylko dla zbawienia wiecznego, ale także w interesie społeczności i poszczególnych ludzi.
 • @Rebeliantka 15:54:45
  OK, historycznie zdrada małżeńska chyba była karana nie tylko na wniosek zdradzanego. Zgadza się? A jak chcesz karać aborcję? 2 lata, 5 lat, dożywocie czy mają to osądzać sędziowie przysięgli.
 • @Prezydent RzBiK 16:04:21
  Aborcja, to zabójstwo. Wymiar kary za zabójstwo jest określony w kk. Obecne przepisy dobrze też określają zabójcę - to ta osoba, która przeprowadza aborcję, a nie matka. Ta jest już ukarana dostatecznie rozstrojem zdrowia i zespołem post-aborcyjnym.
 • @Rebeliantka 16:31:03
  A gdy kobieta bierze pigułkę wczesnoporonną (brak lekarza), to czy kobieta "jest już ukarana dostatecznie rozstrojem zdrowia i zespołem post-aborcyjnym."? Karałabyś za posiadanie pigułek jak za posiadanie narkotyków?

  Przypominam o 3 wyjątkach przegłosowanych przez Sejm odnośnie zakazu aborcji (wszak największe awantury na "prawicy" toczą się właśnie o nie). To też ma zostać zmienione (jak?) czy też obecny stan prawny cię zadowala?

  Czy państwo może żądać, by kobiety rodziły dzieci z gwałtów czy dzieci kalekie, których ciężar wychowywania ponosi głownie matka, nie państwo, czy gdy mamy do czynienia z prawdopodobieństwem zejścia matki przy porodzie???
 • @Skanderbeg 14:12:00
  "..Powinni oddać państwu polskiemu. Bo komu SLD miał oddać? PiSowi? Argument zakłamany. PiS zroobił taki sam wał jak SLD i okradł państwo polskie."

  A państwo to PO i jesteśmy w żopie, bo PO to sprzeda i gówno z tego będziemy mieli a tak jakby to powiedzieć leży w zapasie bo jak PiS dojdzie do władzy będzie służyło nam czyli narodowi. A co do SLD to myl ch**a z palcem, komuchy grabili naród 45 lat więc nie ma mowy o tym aby nie oddali, prędzej czy później będą musieli ONI albo ich spadkobiercy. I pojawia się ten sam problem na razie lepiej niech będzie u nich niż u PO a jak się zaostrzy to.....szablą odbierzeny. ;) Pzdr
 • Polska Opozycja to dopiero żałość
  ja ro nazywam " Chicken Shit "
 • No, tośmy sobie znowu pogadali …
  Ale do Konstytucyjnej Republiki Polski nikt się nie zapisał.
 • @lju 18:00:22
  Prawdę powiedziawszy, jeżeli mają to mikroskopijny, ale sami tego chcieliśmy trzeba było 1990 myśleć a nie zachłystywać się Solidarnością.......SBków i ich TW bolków zapalniczek czy innych zefirów. Pzdr
 • @Skanderbeg 18:21:47
  Jakie 10 lat Kaczyński grabił?? Coś ci się pozajączkowało. Pzdr
 • @Prezydent RzBiK 16:52:24
  Tak, gdy kobieta bierze pigułkę wczesnoporonną (brak lekarza), to jest już ukarana dostatecznie rozstrojem zdrowia i zespołem post-aborcyjnym.

  Nie ma moralnych powodów, aby zabijać dzieci pochodzące z gwałtów lub kalekie. Jedne i drugie można oddać na wychowanie innym, jeśli matka nie jest w stanie unieść takiego ciężaru. Pod tym względem cywilizacja wypracowała odpowiednie rozwiązania.

  Co to znaczy "prawdopodobieństwo zejścia matki przy porodzie"? Rozmawiałeś ty kiedyś z jakimś położnikiem? Czy którykolwiek z nich potrafi wiarygodnie szacować "prawdopodobieństwo"?
 • Tzw. Polska Prawica dzieli się na utopistów, marzycieli, nieudacznikó i Nowy Ekran:-)
  W Marszu udziału nie brałem, ale myślę, że wiem czemu "nie chcieli" nE. Pewnie chcieli wcisnąć się ze swoim logiem. Widziałem w tv, że wejść mógł każdy, nawet z ulicy.
  Jeżeli jest jak sądzę, to pytam się co jest ważniejsze: logo czy udział?
  Walicie w ten PiS, ale to PiS ma 30% poparcie, nie wy:-) To na Kaczora w ostatnich wyborach głos oddało blisko 8 milionów wyborców. Część z Was uwłaszczyła się "za złotówkę" dzięki Kaczorom, odpisywaliście sobie od podatku ulgę na dzieci też dzięki Nim. Zwolnienie od podatku darowizny nieruchomości również (pomiędzy krewnymi). W macie takie samo zamglenie umysłu jak lemingi.
  A co ja mam dzięki Wam? Połajanki, oskarżenia o zdradę i temu podobne "argumenty", z którymi nikt normalny nie ma ochoty polemizować.
 • @Rebeliantka 20:53:50
  Czyli rozumiem, że państwo ma stosować przymus. Dziękuję.
 • "Polska prawica jest… żałosna!"
  Polska nie ma prawicy.
  To co Pan nazywa prawicą czyli PIS to tylko oddelegowani do "robienia na prawicy".

  A ponieważ kompromitują nie tylko siebie ale przede wszystkim właśnie prawicę to należy im się infamia.
 • Dzięki za komentarze
  Ale wymagają osobnego tekstu, co też uczynię:)

  Pozdrawiam wszystkich
 • @Łażący Łazarz 23:07:46
  "wszycy oni (choć nie w równym stopniu) robią nas w trąbę."

  Swietne motto dzialu polityka.
 • @lancelot 13:53:55
  Ludzie głosowali na Samoobronę, LPR, zagłosują i na sensowną III siłę. Ulicą, wiecami walczą inni...
 • Łażący Łazarz
  Nie rozumiem twojego gniewu?

  Ale postaram się jutro rozwinąć tekst.

  A jeśli chodzi o indywidualizm który jest wyznacznikiem prawicowości, to wiesz co? Indywidualistą takim w 100% to można być już... tylko na emeryturze. We współczesnym świecie nawet rolnicy muszą się zrzeszać w grupy producenckie bo inaczej znikną. Tak samo dzieje się z drobnym handlem który powoli znika bo nie jest wstanie rywalizować z wielkimi sieciami.

  Czas się obudzić Tomku. Albo będziemy współpracować jako społeczeństwo zrzekając się na jej rzecz z części swojej wolności albo staniemy się niewolnikami innych.

  Pozdrawiam i zajrzyj tu jutro:)
 • Polska lewica jest .....żałosna
  W odniesieniu do tytułu artykułu, posłużę się cytatem, z wiekopomnego, wyżej wyświetlonego "dzieła" :".... Bo podobno finansowane z budżetu partie maja nad wami przewagę. Naprawdę?...." to pstryczek, w mniemaniu Autora, w partie prawicowe......hmmmm a zatem "finansowane z budżetu partie", to jakie partie, Żuczku Gnojarku ?! Tak niespójnej logicznie, ale za to jakże spójnej ideologicznie głupoty, nie wymyśliłby nawet Szmaciak......
  ...choc z drugiej strony, podwójny minus to plus, potrójny to minus, ale przy kolejnych wzajemnych zaprzeczeniach, publika robi to, co każą klakierzy.
 • @mnich zarazy 23:47:12
  ..."A jeśli chodzi o indywidualizm który jest wyznacznikiem prawicowości, to wiesz co? Indywidualistą takim w 100% to można być już... tylko na emeryturze."...
  A jeśli chodzi o kolektywizm, który jest wyznacznikiem lewicowości, to wiesz co? Kolektywistą takim w 100% to można być "tylko": tylko w grupach swingersów (http://pl.wikipedia.org/wiki/Swinging )

  "Czas się obudzić Tomku. Albo będziemy współpracować jako społeczeństwo zrzekając się na jej rzecz z części swojej wolności albo staniemy się niewolnikami innych."

  CZAS SIĘ OBUDZIć "MNICHU CZARNEJ OSPY", albo nauczymy się, myśleć samodzielnie, szanując poglądy innych, albo nigdy nie wyswobodzimy się z współczesnej niewoli....
 • @Marek Kajdas 12:33:50 Proste, poszerzyć prezydentowi uprawnienia, które de facto zwiększą merytoryczną odpowiedzialność.
  Poprawka do Konstytucji RP zobowiązywałaby Parlament RP do procedowania, w trybie natychmiastowym, każdą prezydencką inicjatywę ustawodawczą.

  I Poprawka, między innymi, nałożyłaby na ponadpartyjnego prezydenta obowiązek merytorycznego inspirowania prac Rządu i Parlamentu i merytorycznego współdziałania w rozwiązywaniu kontrowersyjnych i ważkich kwestii na drodze merytorycznego dialogu z Rządem. W szczególnie kontrowersyjnych sprawach nakładałaby obowiązek przeprowadzenia publicznej debaty Prezydenta z Premierem Rządu (zastępstwo wykluczone), transmitowanej w telewizji publicznej, na kanale ogólnopolskim.

  Odrzucenie przez Parlament lub/oraz zakwestionowanie przez Trybunał Konstytucyjny (z wyboru, a nie nominacji partyjnych) trzech prezydenckich inicjatyw ustawodawczych (w przypadku niekonstytucyjności inicjatywy i tzw. bubli legislacyjnych) zobowiązywałoby Parlament do wszczęcia procedury usunięcia Prezydenta z urzędu.

  W/w Poprawka do Konstytucji proponowana - od lat - przez Narodowo- Obywatelską Płaszczyznę Wyborczą Inicjatywę Ogólnopolską.
 • @Łażący Łazarz 23:14:08
  "..(a środowisko pisowskie stało się cholernie politpoprawne).."

  Spróbuj zrozumieć sytuację. Od samego początku istnienia od PC do PiS mają jakiś basebol medialny wokół siebie i jak coś nie tak powiedzą to zaczyna się napieprzanie tym basebalem za każde słówko i każdy gest. To jak byś ty się zachowywał? Wchodziłbyś w pyskówy będąc z góry przegranym /Ja osobiście bym na ch*j posłał i dlatego nie jestem politykiem ;)/ Też na pewno uważałbyś na każde słowo i gest.

  "a my mamy trzymać polityków za pysk, za uzdę, bo to my jesteśmy suwerenem nie oni. Kaczyńskiego też!"

  Żadnych absolutnie wyjątków, ba mało tego w konstytucji powinien być zapis o możliwości natychmiastowego odwołania każdego wybranego posła, senatora i prezydenta, jak nie będą zgodnie z obietnicami wyborczymi wypełniać swoich funkcji. Pełna zgoda z tym co piszesz. Pzdr
 • @lju 22:16:40
  Pełna zgoda! Pzdr
 • @skała 02:58:50
  Tak, bez wzmocnienia władzy prezydenckiej zawsze będzie bardak. Proszę zerknąć na rozwiązania w RzBiK:

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74800,rzbik-zadamy-zmiany
 • @lancelot 09:07:17
  Tak jest w RzBiK - brak kadencyjności, która skutkuje możliwością szybkiej zmiany na stanowiskach.

  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/60742,konstytucja-rzeczypospolitej-blogerow-i-komentatorow
 • lancelot
  Przepraszam, że za brak odniesienia się do twoich komentarzy ale zdaje się, że są zbieżne z moim tekstem.

  Do pozostałych odniosłem się w tym tekście:

  http://16.nowyekran.pl/post/75935,polska-prawica-staje-sie-zgorzknialym-skansenem

  Pozdrawiam i zapraszam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej