Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 2669 komentarzy

Pamiętajmy kim jesteśmy...

mnich zarazy - Jestem tym który pamięta dawną chwałę Rzeczpospolitej i wierzy że jeszcze powróci.

Polska prawica staje się… zgorzkniałym skansenem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pod moim poprzednim tekstem pojawiło się kilka uwag warte dłuższej odpowiedzi.

 

Pod moim poprzednim tekstem pojawiło się kilka uwag warte dłuższej odpowiedzi.

         Pod moim poprzednim tekstem //16.nowyekran.net/post/75825,polska-prawica-jest-zalosna   pojawiło się kilka uwag warte dłuższej odpowiedzi.

         Tekst jest o prawicy bo Polacy chcą prawicowych rządów. Zwolenników lewicy jest mało i nie sądzę by w najbliższej przyszłości w Polsce rządzili. Szanowny panie seedam 05.10.2012 01:20:56, seedam 05.10.2012 01:43:50 samodzielne myślenie nie oznacza braku współpracy z innymi. Lansowanie skrajnego indywidualizmu jako wyznacznika prawicowości jest anachronizmem. Współpraca w formie spółdzielni (a czym np. są SKOKi?) czy zrzeszeń producenckich nie jest powrotem do socjalizmu tylko samoobroną przed silniejszymi podmiotami gospodarczymi. Również finansowanie partii z budżetu. Ma to swoje wady i obecnie w Polsce uprzywilejuje partie już zasiadające w parlamencie. Jednak nie cementuje to obecnej sceny politycznej w takim stopniu by nowe partie nie mogły się do niego dostać, czego przykładem jest Ruch Palikota. Jeśli prawicowe ugrupowania nie mogą wejść do Sejmu i Senatu to winą jest ich nieudolność a nie… Kaczyński.

          Hmm Łażący Łazarz 04.10.2012 23:07:46 mam kłopot z odpowiedzią. Jednak powtórzę na twój komentarz chyba rzutuje gniew np. za wyrzucenie ekipy NE z Marszu. A dlaczego mieli tego nie zrobić??? Skoro uważasz J.K za okrągłostołowego układowca to dlaczego oni nie maja prawa uważać cię za reżimowego dziennikarza? Uważasz wszystkich uczestników Okrągłego Stołu, że byli w zmowie i są jej beneficjentami. Przypomnij sobie co mówiłeś o członkach Pro Militia. Mówiłeś (z czym się zgodziłem i nadal tak uważam), ze wrzucanie wszystkich do jednego worka jest krzywdzące dla wielu z nich. Jednak w stosunku do zasiadających przy tamtym meblu już stosujesz inna miarę.

           „Polska nie ma prawicy. To co Pan nazywa prawicą czyli PIS to tylko oddelegowani do "robienia na prawicy". A ponieważ kompromitują nie tylko siebie ale przede wszystkim właśnie prawicę to należy im się infamia. konserwatystka 04.10.2012 22:24:54”

 Tylko, że to samo można powiedzieć o JKM i środowiskach UPR-owskich. Żądacie od środowisk propisowskich by widzieli błędy popełniane przez PiS a sami zawsze bronicie wszystkich wypowiedzi waszych liderów. Nigdy nie dostrzegacie własnych błędów. Pycha jaką reprezentujecie odpycha od was wyborców co widać na każdych wyborach.

            Uważam to gallux 04.10.2012 21:48:46 za bardzo trafną uwagę. Jest wielu idealistów, ludzi często bardzo prawych którzy nie dostrzegają, że nasza Polska jest inna niż to sobie wyobrażają. Jest też wielu utopistów których działania w zderzeniu z polską rzeczywistością spotykają się z obojętnością Polaków, czego nie potrafią zrozumieć! Co do nieudaczników to niestety są całkiem nieźli w wynajdowaniu winnych za swoje niepowodzenia! Nie potrafią zdobyć nawet jednego miejsca w JOWowym Senacie ale potrafią nieźle oskarżać innych. A ICH wszystkich łączy jedno… zawiść do J. Kaczyńskiego, który pomimo ataków z lewa i prawa potrafił stworzyć znaczną siłę polityczną.

             Prezydent RzBiK & Rebeliantka – Jeśli chodzi o aborcję to jestem za jej całkowitym zakazem. A co do Pana Panie Prezydencie to zdaje się, że nie rozumie potrzeby spójnej ideologii jaką powinna nas łączyć. A przynajmniej większość z nas, by można było stworzyć dobrze funkcjonujące państwo. Dotyczy to również pojęcia wolności bo dla jednych jest nią skrajny indywidualizm, a dla innych grupa która wspiera go gdy tego potrzebuje (rodzina, osoby z tej samej klasy, sąsiedzi czy mieszkańcy tej samej ulicy czy miejscowości). I znowu, czy słusznym jest oskarżanie o socjalizm osób chcących ściślejszej współpracy?

 

Rebeliantko, nie zarzucam ci, że jesteś zwolenniczką aborcji. Wspólna odpowiedź z carcaju jest spowodowana, iż wartości mają ogromne znaczenie w naszym życiu. Co jest widoczne w twoich wpisach.  Jeśli poczułaś się obrażona to przepraszam.

               P. Marek Kajdas. Ma pan wiele ciekawych uwag, jak choćby system prezydencki z którymi się identyfikuję. Jest pan jednym z nielicznych osób które tak jak ja zauważają, że finansowanie z prywatnych kieszeni partii politycznych jest rodzajem korupcji politycznej. To, że w dłuższym okresie się to nie sprawdza możemy zobaczyć w USA. Przecież tam od samego początku partie żyły z prywatnych datków. I czy rządzące elity sprawują władze we własnym, czy wyborców interesie? Zdaje się, że nasi idealiści widzą tylko jasne strony swoich propozycji.

              Problem w tym Zgreed66 04.10.2012 12:30:55, ze wiele osób głosuje na konkretne rozwiązania a nie na idee? Ja np. głosowałem na p. J. Kaczyńskiego bo pozytywnie oceniam jego rządy. Nie interesuje mnie już podział na prawice i lewicę. Widzę natomiast konkretne problemy jakie są w Polsce i chcę ich rozwiązania ale nie za wszelką cenę. Nie zgadzam się na robienie eksperymentów na moich rodakach.

              Przepraszam jeśli nie do wszystkich uwag się odniosłem, te wybrałem bo nawiązują do motywów jakimi się kierowałem przy pisaniu poprzedniego tekstu.

KOMENTARZE

 • @Mnich
  Dlatego dajmy Polsce gospodarkę dobrosąsiedzką http://nikander.nowyekran.pl/post/75932,damy-polsce-gospodarke-dobrosasiedzka
 • nikander 05.10.2012 10:43:39
  Dlatego w sprawach gospodarczych się z tobą zgadzam, mimo różnic w innych :)

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy 10:51:32
  Różnice wynikają z faktu, że ja już muszę dobierać metody właściwe tym, którzy muszą się śpieszyć...
 • @Skanderbeg 11:28:24
  Damy radę!
 • Autor
  A ja nareszcie wiem kto jest kto i jakie to konstruktywne konstrukcję budują dwaj panowie. ;) i choć miałem wątpliwości to się ich wyzbyłem. Pzdr
 • Zgreed66 05.10.2012 13:20:06
  Według definicji podręcznikowej? Jakiej? Liberalnej? Bo ja jakoś watpie w prawicowość liberalizmu.

  Dzięki, że chociaż w jednym się pan ze mną zgodził. Większość Polaków interesuje konkretne rozwiązanie, a nie etykietka.

  Jakoś PiS swój program podczas swoich rządów realizował. I nie sądzę by nie miał realizować po ewentualnym dojściu do władzy.

  Pozdrawiam
 • lancelot 05.10.2012 13:40:14
  Dzięki za komentarz :)

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy
  Dzięki za zauważenie moich pomysłów i poglądów raczej zdecydowanie pod prąd WSZYSTKIM. Nie jest łatwo takie lansować.
 • @mnich zarazy
  Prawicowość można wywodzić bardziej od monarchizmu i konserwatyzmu, niż od liberalizmu który zawsze niósł za sobą lewicowość rewolucyjną pod zasłoną "wolnego rynku & wolności". Demokracja szlachecka w I RP nie miała korzeni znanych nam z Francji, mamy zdrowsze, chrześcijańskie, a przed reformacją katolickie w pełni fundamenty, byle nie sięgać tak chętnie do XVIII wieku, sięgnijmy głębiej aż po wiece plemienne.

  Niemniej czas biegnie do przodu i konieczna jest co jakiś czas synteza programowa, byle to było zgodne z nauczaniem Kościoła Rzymskokatolickiego, bo bez tego gdzie zajdziemy?

  Typowy wyborca da w mordę za zachwalanie liberalizmu i słusznie!
 • Marek Kajdas 05.10.2012 13:58:32
  Lansowanie konkretnych rozwiązań nie jest działaniem pod prąd. Bo dzięki temu wiemy jakie kto ma poglądy i w jakich sprawach możemy działać wspólnie.
 • Marek Kajdas 05.10.2012 14:03:28
  Też tak uważam.

  A co do zmian? Świat się zmienia, choćby przemiany technologiczne które wpływają na inne aspekty naszego życia. Oczywiście zmiany nie mogą prowadzić do zagłady ale nieraz jest potrzeba dostosowania się.
 • Zgreed66 05.10.2012 14:05:04
  ooo nie :)))

  Tylko są różne definicje prawicowości.
 • @autor
  Jeśli "wspólną ideologią" jednoczącą państwo polskie nazywasz doktrynę Kościoła Katolickiego to mówisz o państwie wyznaniowym nie zaś o państwie demokratycznym. Zapewniam cię, że gdybyś zrobił referendum w sprawie aborcji to nie ostałyby się (lub z trudem) zapisy obecne (3 przypadki dozwalające aborcję). To jest maks. do obronienia.

  Oczywiście można by spróbować definiować prawnie płód w łonie kobiety i z tego wywieść prawo o całkowitym zakazie aborcji. Na to jednak, jak napisałem wyżej, się nie zanosi. Przeciwnie - może być jeszcze gorzej co bardzo dobrze rozumieją duchowni i wielu było takich co w akcji Marszałka Jurka widziało typowe rozbijactwo motywowane politycznie.

  Pisałem u ciebie: "Osobiście uważam, że aborcja jest złem lecz wybór należy zostawić ludziom."

  http://16.nowyekran.pl/post/75825,polska-prawica-jest-zalosna#comment_627950

  więc proszę mi nie wmawiać czego nie powiedziałem.

  Czytam też co piszesz o tym co tam napisał Łazarz i widzę przeinaczanie jego myśli, nie będę tego tego analizował. Tak jakby był jakiś dziwny filtr, który uniemożliwia czytanie ze zrozumieniem, że o intencjach nie wspomnę. Przykre to bardzo, bo ktoś mniej w stosunku do ciebie życzliwy mógłby uznać to co piszesz za klasyczną manipulację. Ja wolę widzieć ów "filtr".
 • @mnich zarazy
  Nie rozumiem, dlaczego wrzucasz mnie do jednego worka z Carcajou jesli chodzi o aborcję. Z moich komentarzy jednoznacznie wynika, że nie widzę żadnych podstaw do legalizowania aborcji.

  Byłabym wdzięczna za poprawienie Twojej notki, gdyż wprowadzasz w błąd czytelników co do moich poglądów.

  To bardzo nieładnie.

  Właściwie, to oczekuję od Ciebie w notce nie tylko sprostowania, ale i przeprosin.
 • Prezydent RzBiK 05.10.2012 14:18:55
  Doktryna KK opiera się na Określonej Etyce przy czym w pewne sfery życia się nie miesza np. oddajcie Cezarowi co Cezara. Zakaz aborcji to jeszcze nie państwo wyznaniowe. Nie wmówiłem ci niczego napisałem, że każde Państwo musi mieć zdrowe etyczne podstawy.

  Co do p. Marszałka Jurka to jest tak odbierany bo jego wystąpienie zbiegło się z atakami na tamten rząd ze wszystkich niemal środowisk i bylo jedną z przyczyn jego upadku.

  Tego trzeciego akapitu nie rozumiem:)
 • @mnich zarazy
  "Jeśli prawicowe ugrupowania nie mogą wejść do Sejmu i Senatu to winą jest ich nieudolność"

  A to już w ogóle kuriozum.

  PS Ja też, tamże, pisałem o rozwiązaniach ustrojowych, temat aborcji pojawił się suflowany przez Skanderbega, który przytoczył słowa "Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości." Jan Paweł II i tymi słowami deprecjonuje innych, gdyż stawia się w roli jedynego sprawiedliwego. Dokładnie tego typu domorosłych mądrali jak Skanderbeg zachowujących się niczym M. Jurek i z pozycji JPII deprecjonującego innych polska prawica musi się wystrzegać. Właśnie dlatego RzBiK, struktura zorientowana na działanie, nie jest WPROST (!!)* religijny (patroni, reguły, zaśpiewy ...), by nie było okładania się po łbach kto bardziej bogobojny przy wspomaganiu się cytatami czy omówieniami KK, a robota w polu. Przecież nie wyznajemy wartości marsjańskich - urodziliśmy się tu, w Polsce !!

  *http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74909,30-dni-do-planowanej-rezygnacji-prezydenta-rzbik
 • @mnich zarazy 14:31:25
  X Przykazań dał Bóg - są one w różny sposób interpretowane na przestrzeni dziejów. Z nich to właśnie i ze słów Chrystusa wypływa doktryna KK. Sposób postrzegania rzeczywistości przez KK jest obecny w polskim prawodawstwie - póki co mamy "rodzinę", "męża", "żonę" i wiele innych.

  Tym niemniej są sfery funkcjonowania państwa wyłączone de facto spod wpływów KK - no bo jak uzasadnić szpiegostwo, mordy poszczególnych osób w imię większego dobra - to się nie da uzasadnić, że "Bóg tak chciał". Czemu jednak zarówno szpiegostwo, jak i inne tego typu zachowania (np. dozwolenie by jedno miasto spłonęło, by wróg się nie zorientował, że przejrzeliśmy jego plany) są w ogóle możliwe? Są możliwe bynajmniej nie dlatego, że ci co podejmują takie decyzje są niemoralni lecz mają oni inne zadania wobec społeczności niż KK.

  Pisałem: "Celem PAŃSTWA jest głównie dobrobyt obywateli i spokój społeczny - celem KK jest dbanie, by ludzie nie grzeszyli, kochali Boga, zbawienie duszy. To zupełnie różne perspektywy - co nie znaczy, że obie rzeczywistości się nie przenikają."

  http://16.nowyekran.pl/post/75825,polska-prawica-jest-zalosna#comment_628295

  Rzeczywistości się przenikają, a demokracja w państwie, która też nie jest celem samym w sobie służy jedynie wyważeniu "porządku ludzkiego z porządkiem boskim". Oba porządki są realne - nie żyjemy w Nowym Jeruzalem i żyć na tej ziemi nie będziemy.

  Dlatego też deprecjonowanie innych, którzy rozważają na temat urządzania państwa, biorąc pod uwagę tylko "porządek boży" jest zwyczajnie nieuczciwe. Zdrowe etyczne podstawy mają państwa o wiele zasobniejsze i z większą liczbą szczęśliwych obywateli niż Polska, która przewiduje aborcję jedynie w 3 przypadkach.

  Zadałem pytanie Rebeliantce: "
  Czy państwo może żądać, by kobiety rodziły dzieci z gwałtów czy dzieci kalekie, których ciężar wychowywania ponosi głownie matka, nie państwo, czy gdy mamy do czynienia z prawdopodobieństwem zejścia matki przy porodzie???"

  Odpowiedziała: "Tak, gdy kobieta bierze pigułkę wczesnoporonną (brak lekarza), to jest już ukarana dostatecznie rozstrojem zdrowia i zespołem post-aborcyjnym.

  Nie ma moralnych powodów, aby zabijać dzieci pochodzące z gwałtów lub kalekie. Jedne i drugie można oddać na wychowanie innym, jeśli matka nie jest w stanie unieść takiego ciężaru. Pod tym względem cywilizacja wypracowała odpowiednie rozwiązania.

  Co to znaczy "prawdopodobieństwo zejścia matki przy porodzie"? Rozmawiałeś ty kiedyś z jakimś położnikiem? Czy którykolwiek z nich potrafi wiarygodnie szacować "prawdopodobieństwo"?"

  Czyli wynika z tego, że jest, po wyczerpaniu się argumentów perswazji, za stosowaniem przymusu przez Państwo w tej sprawie. Ja bym jednak wolał żeby jednak nie wywoływać wilka z lasu - może być i to zdecydowanie gorzej.
 • Prezydent RzBiK 05.10.2012 14:36:32
  Kuriozum?

  To dlaczego do Sejmu dostał się Ruch Palikota stworzony tuż przed wyborami?
 • @mnich zarazy 15:04:56
  Weź mnie tak nadmuchaj w mediach to zostanę Prezydentem - nie tylko Prezydentem RzBiK.
 • Prezydent RzBiK 05.10.2012 15:04:19
  A to temat na osobną dyskusję.
 • @Zgreed66 15:18:30
  To będzie II wojna nowoekranowa. Poprzednia była o SOWĘ. II będzie bardziej krwawa.
 • @mnich zarazy
  Czy doczekam się sprostowania i przeprosin?
 • @mnich zarazy
  DOMAGAM SIĘ SPROSTOWANIA I PRZEPROSIN!!!
 • @mnich zarazy 10:51:32
  Ciekawy jestem dlaczego zbiór postulatów całej naszej śmietanki prawicowej jest notorycznie ignorowany. Powtarzam więc i proszę o dyskysję.

  Jesteśmy narodem chorym, chorym na fatalną mutację raka, która nazywa się żydo-komunizm i przerzuca się za pomocą syjonistów na wszystkie organy. Należy ich zidentyfikować, wyciąć i wyrzucić! Innego lekarstwa nie ma.
  A potem:
  Zdzich: „Potrzebna jest nowa prawdziwie-konserwatywna (anty-syjonistyczna) partia polityczna, która zawalczyłaby o Konstytucyjną Republikę Polski.”
  Bolesław Prus: “Odżydzić polski postęp, polski socjalizm, polską myśl narodową! Jest nam coraz ciaśniej; dotychczas my ustępowaliśmy miejsca Żydom, musi więc nadejść czas, że Żydzi nam miejsca ustąpią”;
  Analityk: “Społeczny protest oraz zmiana ideologi i procedur celem przywrócenia ładu moralnego, społecznego, i prawnego”;
  ATMAN: "W dzisiejszych realiach (zakładając, że nikt nie zamierza robić rewolucji): potrzebna jest nowa partia. Całkowicie nowa."
  Zdzich: “Zlikwidować wszystkie podatki, czyli koryto dla chciwców i bandytów”;
  Wieslaw P: “Zbrodniarzy rozliczyć łącznie z pomiotem”;
  S. Michałkiewicz: “Publiczna obecność etyki chrześcijańskiej, jako podstawy systemu prawnego”;
  Zbigniew1108: “Skupienie jednostkowych energii i podatek dochodowy na wstępie”.
  KrisJora: "Zbrodniarzy rozliczyć z pomiotem";
  Space: „Zczynamy więc wspólnie nawoływać do ZJEDNOCZENIA: BÓG HONOR OJCZYZNA”.
  Krzysztof J. Wojtas: “Katolicyzm jako idea ponadnarodowa. Katolicyści stają się wrogami wartości , których rzekomo bronią.”
  jax: “Korporacje i podmioty prawa handlowego = podatki
  Polskie rodziny wielodzietne = brak podatków.
  Rezydenci lecz jednocześnie obywatele innych państw = podatki”
  Ścios: „Głos opozycji (czyli Chrześcijan) i głosy każdego z nas zabrzmią tylko wówczas, jeśli odrzucimy nierzeczywistość świata „onych” (czyli Syjonistów) i przestaniemy liczyć się z dyktatem medialnych terrorystów . Warunkiem ujawnienia prawdy jest zbudowanie własnych mediów i prostego, jednowymiarowego języka przekazu, w którym nie będzie miejsca na relatywistyczny bełkot. Nie da się jej pokazać próbując połączyć dwa nieprzystawalne światy ani ulegając pokusie politycznej schizofrenii. Ten ich (czyli syjonistyczny) fałsz i ich niby-świat muszą zniknąć.”
  Maciej Łodyga: „Jeśli ma dojść do przemiany duchowej Narodu Polskiego, Kościół musi obudzić się z letargu.”
  Marek Kajdas: „Polskę ma przejąć po raz pierwszy w dziejach prawowity Suweren - KATOLICKI NARÓD POLSKI. Zatem tworzymy nową scenę polityczną, światopoglądową, obywatelską z wykluczeniem, JAWNYM GŁOŚNYM BOJKOTEM całego bez wyjątku establishmentu. Nie można być też prawicą będąc za UE ”;  
  Jacek Rossakiewicz: „Potrzebna jest główna idea łącząca Naród - cywilizacja miłości jest jedyną rozsądna drogą dla Polaków i świata. Aktem potwierdzenia jej istnienia powinno być wybranie Jezusa Chrystusa na Króla Polski”;
  Maciej Piotr Synak: "Koniec z rządami pasożytów."
  dr Nowopolski: „Jedynym ratunkiem byłoby zerwanie ze skostniałymi stereotypami politycznymi polskich patriotów, które to umożliwiłoby prawdziwą sanację i wyłonienie autentycznie kompetentnych, niezaprzedanych narodowych przywódców.”
  Prezydent RzBiK: „Wolność mediów nie może oznaczać możliwości wpływu na społeczeństwo poprzez przekaz nie będący zgodny z Dobrem Polski”;
  Aleksander Ścios: „Nie zatrzymujcie tego marszu” - http://bezdekretu.blogspot.com/2012/10/nie-zatrzymujcie-tego-marszu.html;

  Odwagi!
 • Z uwagi na brak sprostowania
  Z niewiadomych powodów w notce mnich zarazy wrzucił mnie do jednego worka z carcajou i pouczył: "Jeśli chodzi o aborcję to jestem za jej całkowitym zakazem".

  Dziwne, że kieruje pod moim adresem takie uwagi. a zatem zacytuję siebie w dyskusji z carcajou pod poprzednią notką:

  @Rebeliantka 15:54:45
  OK, historycznie zdrada małżeńska chyba była karana nie tylko na wniosek zdradzanego. Zgadza się? A jak chcesz karać aborcję? 2 lata, 5 lat, dożywocie czy mają to osądzać sędziowie przysięgli.

  @Prezydent RzBiK 16:04:21
  Aborcja, to zabójstwo. Wymiar kary za zabójstwo jest określony w kk. Obecne przepisy dobrze też określają zabójcę - to ta osoba, która przeprowadza aborcję, a nie matka. Ta jest już ukarana dostatecznie rozstrojem zdrowia i zespołem post-aborcyjnym.

  @Rebeliantka 16:31:03
  A gdy kobieta bierze pigułkę wczesnoporonną (brak lekarza), to czy kobieta "jest już ukarana dostatecznie rozstrojem zdrowia i zespołem post-aborcyjnym."? Karałabyś za posiadanie pigułek jak za posiadanie narkotyków?

  Przypominam o 3 wyjątkach przegłosowanych przez Sejm odnośnie zakazu aborcji (wszak największe awantury na "prawicy" toczą się właśnie o nie). To też ma zostać zmienione (jak?) czy też obecny stan prawny cię zadowala?

  Czy państwo może żądać, by kobiety rodziły dzieci z gwałtów czy dzieci kalekie, których ciężar wychowywania ponosi głownie matka, nie państwo, czy gdy mamy do czynienia z prawdopodobieństwem zejścia matki przy porodzie???


  @Prezydent RzBiK 16:52:24
  Tak, gdy kobieta bierze pigułkę wczesnoporonną (brak lekarza), to jest już ukarana dostatecznie rozstrojem zdrowia i zespołem post-aborcyjnym.

  Nie ma moralnych powodów, aby zabijać dzieci pochodzące z gwałtów lub kalekie. Jedne i drugie można oddać na wychowanie innym, jeśli matka nie jest w stanie unieść takiego ciężaru. Pod tym względem cywilizacja wypracowała odpowiednie rozwiązania.

  Co to znaczy "prawdopodobieństwo zejścia matki przy porodzie"? Rozmawiałeś ty kiedyś z jakimś położnikiem? Czy którykolwiek z nich potrafi wiarygodnie szacować "prawdopodobieństwo"?

  ---------------------
  Mam nadzieję, że moje antyaborcyjne poglądy nie budzą wątpliwości, mimo niezręczności w tekście mnicha.
 • autor
  "..Ja np. głosowałem na p. J. Kaczyńskiego bo pozytywnie oceniam jego rządy. Nie interesuje mnie już podział na prawice i lewicę. Widzę natomiast konkretne problemy jakie są w Polsce i chcę ich rozwiązania ale nie za wszelką cenę. Nie zgadzam się na robienie eksperymentów na moich rodakach."
  Bene, no to może teraz rzucić raczy Pan przykładzik na poparcie swojego stanowiska. Choćby jeden. Problem w tym że nie znajdzie Pan takiego w wymiarze większym niż "wpływ na ceny jabłek" (choć i to jest problematyczne). Czy znalazł Pan może jednoznaczne deklaracje odnośnie powrotu do niepodległości ? A może ukrócenia Brukselki i golenia rodaków przez nią do gołej skóry ? A może choć słowo na temat zerwania z "globalnym ocipieniem" ? No dobra, ine będę się znęcał. Może więc słówko o powrocie do poczciwych żarówek ? O takich "drobnostkach" jak stricte własna gospodarka i bankowość, oraz istotnych zmianach w konstytucji nie wspomnę. Otóż nic Pan nie znajdzie co przekładałoby się na uzdrowienie systemu finansowego i gospodarki . Co najwyżej kolejny "sukces" w negocjacjach z UE i oddaniem jej kolejnych kompetencji. Też głosowałem na PiS, ale niczego pozytywnego o ich działaniach nie mogę napisać. I nie dlatego, że nie mogli tylko dlatego że nie było u nich woli do dokonania jakichkolwiek istotnych zmian. Najwyższa pora wyciągnąć wnioski.
  Alternatywa między PO PiS-em czy LSD lub paliknociarnią jest żadna. Kwestią jest jedynie szkodliwość.
 • @Skanderbeg 11:28:24
  Gratuluję "mecenasów" ;)

  ps
  pozwoliłem sobie nawet zapisać, bo dojrzeć taką wypowiedź to zaprawdę "Cymes"
 • w.red 05.10.2012 17:54:01
  Chciałbym zwrócić uwagę, że był przeciwnikiem wstąpienia do UE.

  Co do tego co zrobił. Rozwiązanie WSI czy podniesieni płacy minimalnej, wielu osobom dało to ulgę w ich codziennym życiu. Choć dobrze zarabiający nie mogą tego zrozumieć.

  Co do zarzutów? Tak w 2 lata miał dokonać wszystkiego.
 • Rebeliantka
  Oczywiście nie zarzucam ci, że jesteś zwolenniczką aborcji. Wspólna odpowiedź z carcaju jest spowodowana tym, że wspólnie z nim rozmawialiście o wartościach w naszym życiu.

  Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam
 • @mnich zarazy 18:08:48
  mnichu, nie ma o co się spierać dziś , bo historia jednoznacznie zapisała fakty ( a intencjami się nie zajmuje).
  To "przeciw"to było chyba w bardzo wąskim gronie. Bo ja pamiętam występy przed kamerami, gdzie tak bardzo było przeciw, że jak się okazało to nawet i "za". A "płaca minimalna" toż to abstrakt w najczystszej postaci by płace określać urzędowo w oderwaniu od realiów. Ale mniejsza o to.
  WSI zostało rozwiązane bo stanowiło zagrożenie. Jak przypuszczam nie wszyscy się tam okazali kundlami. A że "rozwiązano" nie znaczy że ich nie ma. Po prostu przeszli do "innego sektora" i teraz w dużej mierze kontrolują wszystko co może przynieść im "dochód", oraz dyktują warunki znanym nam marionetkom. Ale też mniejsza z tym.
  piszesz że nie zdążyli przez dwa lata. A ja powiem tak, że nigdy już chyba nie powtórzy się taka wymarzona sytuacja by mieli w prawie jednym czasie stanowisko premiera u urząd prezydenta. Wtedy mogli wszystko, bo i ludzie w dużej części ich popierali. Dziś już po tym nie zostało nawet wspomnienie. Ale i to mniejsza. Czy dostrzegasz jakieś konkrety o jakich pisałem ? Przemyśl to sobie i sam sobie odpowiedz.

  pozdrowienia
 • @mnich zarazy
  Dziękuję.
 • @Skanderbeg,nikander
  Oczywiście, że PO poprze klastry. Przecież to daje mnóstwo kasiory do skoszenia. Nie wykluczam nawet, że was przygarną - jeśli uznają, że to da im więcej wiarygodności. Oczywiście będziecie musieli przestać mówić o jakichś "spółkach dorazowych", a tym bardziej o jakichkolwiek zmianach w prawie zobowiązań.
  Rzygać się chce, gdy o tym pomyślę....
 • przy okazji
  Oczywiście szanowny Autor słusznie prawi. tylko nie wiem po co prawi.... Perły przed wieprze, czy coś.....
  Aby wyjść z impasu należałoby zacząć od jasnego zdefiniowania pojęć. A to możliwe nie jest, bo głupota liberałów jest zaraźliwa (wystarczy popatrzeć na promowanie na tym forum niejakiego GPS1965).
  Patrzę na to wszystko z rosnącym niesmakiem.
 • @mnich zarazy 18:13:50
  Proszę, potwierdz tylko czy przeczytałeś zebrane przeze mnie i w/w Postulaty.
 • do Wszystkich
  Podczas gdy nikt tutaj nie ustosunkował się do możliwości utworzenia prawdziwie prawicowej organizacji, Wasz wspólny przekaz stał się tak klarowny jak same tylko tytuły artykułów „mnicha zarazy”. Oto one: „Polska prawica jest żałosna!”, „Polska prawica staje się zgorzkniałym skansenem”. Nic dodać, nic ująć. Jest tak jak (podświadomie?) chcecie.
 • @Prezydent RzBiK @mnich zarazy @all/ Z RESPEKTEM
  .
  gdy jest cel i struktura, to szczegoly same z nich wynikna.

  prawda jest rozproszona, wiec zalowalbym energii na dysputy, ktore do niczego nie prowadza, poza utwierdzeniem sie we - w l a s n y c h - racjach.
  inicjowanie tego typu dyskusji i wlaczanie sie w nie, kieruje energie w pusta przestrzen.
 • @minich propagandy
  Szanowna Epidemio
  W mojej wypowiedzi, nie uzurpowałem sobie prawa, do definiowania PRAWICY i LEWICY. Posłużyłem się Twoją "definicjologią" :

  "Łażący Łazarz
  Nie rozumiem twojego gniewu?

  Ale postaram się jutro rozwinąć tekst.

  A jeśli chodzi o indywidualizm który jest wyznacznikiem prawicowości, to wiesz co? Indywidualistą takim w 100% to można być już... tylko na emeryturze. We współczesnym świecie nawet rolnicy muszą się zrzeszać w grupy producenckie bo inaczej znikną. Tak samo dzieje się z drobnym handlem który powoli znika bo nie jest wstanie rywalizować z wielkimi sieciami.

  Czas się obudzić Tomku. Albo będziemy współpracować jako społeczeństwo zrzekając się na jej rzecz z części swojej wolności albo staniemy się niewolnikami innych.

  Pozdrawiam i zajrzyj tu jutro:)
  nadużycie link skomentuj
  mnich zarazy 04.10.2012 23:47:12

  Zatem Ty, Kapłanie Czarnej Śmierci, zdefiniowałeś PRAWICĘ, jako opcję, propagującą "indywidualizm"- cokolwiek pod tym pojęciem miałeś na myśli (..tak prywatnie to domyślam się, że nie chodziło Ci o onanistów...).Nie wkładaj zatem w me usta, iż lansuję "skrajny indywidualizm", który według Ciebie , jest wyznacznikiem prawicowości. Jeśli już możemy się o coś spierac, to o zakres prywatnej wolności i odpowiedzialności za nią. Za moje błędy płacę ja i moja rodzina i nie mam ochoty dopłacac do głupoty innych....mnie może jeszcze byłoby na to stac , ale nie moją Rodzinę. Nie jestem, również anarchistą, mogącym obyc się bez PAŃSTWA. Chciałbym tylko, coby zakres wpływu, tego Organizmu, nie obejmował moich spraw osobistych.....
  PS
  Jeśli chodzi o SKOKI, to członkostwo w nich jest dobrowolne, zatem nie interesuje mnie czy, jak, gdzie, po co, (?) one działają. problem powstanie, jeśli Coś, ktoś zabroni ich funkcjonowania.
 • @seedam 02:06:45
  Z dedykacją dla wszystkich BiK-ów, a w szczególności dla członków Rady RzBiK, Łażącego Łazarza (oświecony absolut, bezstronnego orędownika ruchów blogerskich), szefa adminów (pozdrawiam małżonkę) i władz NE, które się temu przyglądają:

  "Dlaczego diagnoza, że jesteśmy nieudacznikami wydaje się trafna. Po pierwsze obóz niepodległościowy - czasami nazywany trochę za wąsko prawicą jest bardzo podzielony. Przez całe 20 lat są ... ciągle powstają partie, partyjki, ugrupowania, stowarzyszenia. Po tej stronie widać ogromną ilość hiperindywidualistów, ludzi którzy często mają gorące patriotyczne serca, niezłe kompetencje intelektualne, fajne pomysły, ale gdy przyjdzie do zbiorowego, grupowego działania okazuje się, że nie potrafią połknąć swojego ego, poddać go kontroli i działać drużynowo. Pod tym względem wyszliśmy z PRL-u w sytuacji takiej - środowiska postkomunistyczne, postPZPR-owskie miały wysokie zdolności gry drużynowej, a prawicowe czy postsolidarnościowe o wiele mniejsze. Byliśmy świetni w zrywie solidarnościowym, ale gdy przyjdzie do działania w warunkach demokratycznych i rynkowych okazuje się, że tu mamy deficyt zdolności organizacyjnych. Mamy deficyt przywódców, którzy nie chcą grać na siebie lecz budować szersze organizmy społeczne"  prof. Zybertowicz

  czyli jak wyrzucić nieudacznika z siebie

  www.radiomaryja.pl/multimedia/jak-wyrzucic-nieudacznika-z-siebie-czy-polsce-grozi-agresja-i-gniew-cz-i-tv-trwam/  Z dedykacją dla wszystkich BiK-ów, a w szczególności dla członków Rady RzBiK, Łażącego Łazarza (oświecony absolut, bezstronnego orędownika ruchów blogerskich), szefa adminów (pozdrawiam małżonkę) i władz NE, które się temu przyglądają:

  "Dlaczego dignoza, że jesteśmy nieudacznikami wydaje się trafna. Po pierwsze obóz niepodległościowy - czasami nazywany trochę za wąsko prawicą jest bardzo podzielony. Przez całe 20 lat są ... ciągle powstają partie, partyjki, ugrupowiania, stowarzyszenia. Po tej stronie widać ogromną ilość hiperindywidualistów, ludzi którzy często mają gorące patriotyczne serca, niezłe kompetencje intelektualne, fajne pomysły, ale gdy przyjdzie do zbiorowego, grupowego działania okazuje się, że nie potrafią połknąć swojego ego, poddać go kontroli i działać drużynowo. Pod tym względem wyszliśmy z PRL-u w sytuacji takiej - środowiska postkomunistyczne, postPZPR-owskie miały wysokie zdolności gry drużynowej, a prawicowe czy postsolidarnościowe o wiele mniejsze. Byliśmy świetni w zrywie solidarnościowym, ale gdy przyjdzie do działania w warunkach demokratycznych i rynkowych okazuje się, że tu mamy deficyt zdolności organizacyjnych. Mamy deficyt przywódców, którzy nie chcą grać na siebie lecz budować szersze organizmy społeczne"  prof. Zybertowicz

  czyli jak wyrzucić nieudacznika z siebie

  www.radiomaryja.pl/multimedia/jak-wyrzucic-nieudacznika-z-siebie-czy-polsce-grozi-agresja-i-gniew-cz-i-tv-trwam/
  Z dedykacją dla wszystkich BiK-ów, a w szczególności dla członków Rady RzBiK, Łażącego Łazarza (oświecony absolut, bezstronnego orędownika ruchów blogerskich), szefa adminów (pozdrawiam małżonkę) i władz NE, które się temu przyglądają:

  "Dlaczego dignoza, że jesteśmy nieudacznikami wydaje się trafna. Po pierwsze obóz niepodległościowy - czasami nazywany trochę za wąsko prawicą jest bardzo podzielony. Przez całe 20 lat są ... ciągle powstają partie, partyjki, ugrupowiania, stowarzyszenia. Po tej stronie widać ogromną ilość hiperindywidualistów, ludzi którzy często mają gorące patriotyczne serca, niezłe kompetencje intelektualne, fajne pomysły, ale gdy przyjdzie do zbiorowego, grupowego działania okazuje się, że nie potrafią połknąć swojego ego, poddać go kontroli i działać drużynowo. Pod tym względem wyszliśmy z PRL-u w sytuacji takiej - środowiska postkomunistyczne, postPZPR-owskie miały wysokie zdolności gry drużynowej, a prawicowe czy postsolidarnościowe o wiele mniejsze. Byliśmy świetni w zrywie solidarnościowym, ale gdy przyjdzie do działania w warunkach demokratycznych i rynkowych okazuje się, że tu mamy deficyt zdolności organizacyjnych. Mamy deficyt przywódców, którzy nie chcą grać na siebie lecz budować szersze organizmy społeczne"  prof. Zybertowicz

  czyli jak wyrzucić nieudacznika z siebie

  www.radiomaryja.pl/multimedia/jak-wyrzucic-nieudacznika-z-siebie-czy-polsce-grozi-agresja-i-gniew-cz-i-tv-trwam/


  http://prezydentrzbik.nowyekran.pl/post/74800,rzbik-zadamy-zmiany
 • Zdzich 06.10.2012 00:45:44
  Tak, od siebie dodam, ze jako zwolennik F. Konecznego jestem za łacińskim modelem naszego państwa.

  ...czyli etyka KK ma być dominująca.

  Pozdrawiam
 • w.red 05.10.2012 19:45:14
  Jeśli chodzi o twoje postulaty to się z nimi zgadzam. Nie zgadzam się ze zrównywaniem PiS do PO czy SLD.

  A co do postulatów, to po prostu uwazam, ze nie da się ich szybo osiągnąć :(

  Pozdrawiam
 • Jerzy Wawro 05.10.2012 21:42:20
  Chorobą prawej strony jest... strach przed kompromisami. Tak, wiem są kompromisy których wybierać NIE WOLNO ale są sprawy w których trzeba je zawierać. Wielu prawicowców obawia się, że jeśli na któryś pójdzie to... zdradzi swoje ideały.
 • Łażący Łazarz
  Hejka, hejka :)

  No pomiędzy cholerykiem a pod wpływem gniewu to jest spooora różnica:)

  Nie zawsze będą posłowie PiSu którzy NE wezmą w obronę (a tak na marginesie to chyba dobrze świadczy o PiSie, że pomimo tylu krytycznych a nawet napastliwych wobec nich jakie się ukazują na NE biorą go w obronę), jeżeli raz już ktoś nie chciał wpuścić to może się to zacząć częściej powtarzać :(

  To, że mogłem cię źle zrozumieć mogło się zdarzyć. Jeśli więc moja kontra stawia cię w złym świetle to wielkie sorki. Jeśli chodzi o cytaty, hola, hola Mości Panie :) bo to broń obosieczna i na ten argument bym się nie powoływał.

  Pozdrówko
 • seedan
  CZAS SIĘ OBUDZIć "MNICHU CZARNEJ OSPY", albo nauczymy się, myśleć samodzielnie, szanując poglądy innych, albo nigdy nie wyswobodzimy się z współczesnej niewoli....

  seedam 05.10.2012 01:43:50

  Ta twoja odpowiedź pojawiła się po moim wpisie o potrzebie ściślejszej współpracy w dzisiejszym świecie: spółdzielnie, zrzeszenia producenckie.

  Albo więc wspólnie się nie rozumiemy albo ja nie rozumiem co współpraca przeszkadza w samodzielnym myśleniu.

  Pozdrawiam
 • Prezydent RzBiK 06.10.2012 08:14:41
  Dzięki, tej wypowiedzi prof. Zybertowicza nie czytałem. Cieszę się, że nie tylko ja dostrzegam kryzys na prawicy, jakkolwiek ją pojmujemy.

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy 10:39:50/ smutno mi Boze
  .
  "...Cieszę się, że nie tylko ja dostrzegam kryzys na prawicy, jakkolwiek ją pojmujemy."

  - tym sposobem tworzycie wraz z profesorem swoj "kryzys na prawicy".

  - pomysl:"czerwony"... i za chwile wylowisz wszelkie plamy czerwieni z otoczenia. ten kolor zacznie narastac w twojej swiadomosci poprzez sprzezenie zwrotne, az zacznie dominowac i po jakims czasie nie bedziesz widzial juz nic poza czerwienia!
  swoim dzialaniem bedziesz niejako tworzyl i podsycal obecnosc czerwieni w swoim swiecie. pod twoim wplywem inni zobacza to samo...itd.
  - tak skrotowo wyglada proces tworzenia.
  badzmy swiadomi mocy swoich mysli i slow.
 • Czartoryski 06.10.2012 12:24:05
  To prawda, że nasze myślenie jest skażone naszymi wyobrażeniami - jeśli jednak nie będziemy mieć własnych przemyśleń i ich konsekwencji własnych zdań, to... co nam pozostaje?
 • @mnich zarazy 12:36:51/ najpierw trzeba uwierzyc, zanim sie zobaczy.
  .
  "...jeśli jednak nie będziemy mieć własnych przemyśleń i ich konsekwencji własnych zdań, to... co nam pozostaje?"

  przemyslenia opieraja sie na "faktach" podsuwanych nam przez nasz "system przetwarzania danych". a jak przetwarzamy?...
  zwyklismy mowic: "uwierze, jak zobacze", a jest wrecz na odwrot-
  najpierw trzeba uwierzyc, zanim sie zobaczy.

  wsrod tych, ktorzy zdolali nas poznac, jestesmy uwazani za bardzo tworczy narod, wyrozniajacy sie wysoka inteligencja i miejetnoscia przetrwania. umiemy zyc indywidualnie, ale gdy zachodzi potrzeba, potrafimy tez sie jednoczyc we wspolnym celu.
 • @mnich zarazy 10:33:29
  (a tak na marginesie to chyba dobrze świadczy o PiSie, że pomimo tylu krytycznych a nawet napastliwych wobec nich jakie się ukazują na NE biorą go w obronę)

  Tworzysz legendy. Tylko dzięki temu, że Carcinka znała posła osobiście - ten zareagował.
 • Prezydent RzBiK 06.10.2012 15:22:50
  Opierałem się na relacjach z trzeciej ręki:(

  Więc wycofuję pochwałę dla posłów PiSu ale wracam do wniosku, że NE zaczyna być źle postrzegane:(

  Szkoda:(
 • @mnich zarazy 23:07:05
  Teksty krytyczne wobec PiS, dobrze pozycjonowane, pisze z władz NE i Redakcji jedynie Opara. Inne teksty ludzie piszą - sami. Dawanie do zrozumienia, że NE (bo niby taka jest jego polityka) jest z definicji antyPiS-owski jest manipulacją. Tu piszą w dużej liczbie ci, których odrzucono na innych portalach (jawnie PiS-owskich czy żerujących na młócce PiS- PO). Stąd takie wrażenie.

  Tych ludzi trzeba umieć sobie kupić, a nie narzekać na NE, że ich nie stopuje czy nie ewangelizuje dla PiS.
 • Prezydent RzBiK 06.10.2012 23:39:17
  Hej ale nie do mnie te zarzuty:(

  Napisałem, że tak zaczyna być postrzegany.

  Pozdro
 • @mnich zarazy 05:13:50
  Zaczął być tak postrzegany od koncepcji trzeciej drogi (skoro jest, to musi być wroga) i scioosobączka.

  Kto ci robi zarzuty, że "zaczyna być postrzegany"? Owszem wyrzucam ci, ale nie to, a prawie doskonałą impregnację na czyjeś intencje zawarte w tekście i emanowanie nią.
 • LUDZIE CO WY JECIE ŻE TAK PIEPRZYCIE ?
  Specjalnie zacytowałem klasyka mowy polskiej Bolka aby was sprowokowac do dyskusji ale nie na temat partii na temat Polski,n atemat Narodu,na temat wolnosci jko najwyższego dobra po zdrowiu.Skąd wu was takie przywiązanie do partii? Partie na całym swiecie to mafie a w Polsce szczegulnie.W USA gdzie mieszkam jest podobnie ale tutaj społeczeństwo się zorganizowało i mają vat w granicach 6-8 % w zależnosci który Stan USA.Tutaj niewykwalifikowany robotnik za godzine pracy moż ekupić 3 galony benzyny(12 litrów ) a w polsce tylko 1,5 litra Dl;atego nie mamy innego wyjscia musimy się zorganizować w walce przeciwko tym partiom mafiom.prosze sobie przeczytac książke Krzysztofa Wojtasa pt.Cywilizacja Polska to porozmawiamy na temat a tak to skaczemy z tematu na temat.Stowarzyszenie demokracja USA z siedzibą w Nowym Jorku zaprasza wszystkich którzy rozumieją że chodzenie na wybory to kolaboracja z obecnym reżimem aby przyłączyli sie do apelu pani Anny walentynowicz i zbojkotowali najbliższe wybory do europarlamentu a potem do sejmu i senatu.Chodzenie na wybory powoduje że ta nieludzka władza smieje sie nam w twarz bo ma 48 % poparcia w GŁUPIM NARODZIE.Ale od kwietnia 2010 roku obserwuje zza Oceanu i podczas pobytów w Polsce że ten CIEMNY LUD juz przestał łykac ten kit. Ten ciemny lud juz przestał się bać władzy.To oni się zaczęli bać i tylko dlatego ta żydówa Kopacz zadeklarowała że przekaże premie jaka sobie przyznała w kwocie 45000 na cele społeczne a za nią poszli bo nie mieli wyjscia inni marszałkowie.Tylko ta menda Grzeszczak z PSL(dziwki co da dupy kazdemu)zastanawiał sie co zrobić.A ja Stefan Dembowski wolny obywatel (czy napewno wolny) pytam ich wszystkich to kurwa poco sobie te premie przyznaliscie ,poto żeby teraz oddawać na fundacje swoich kolesiów.oddajcie te pieniądze z powrotem do kasy sejmu.Ludzie zastanówcie się jaka kazdy z was ponosi odpowiedzialnosc za obecny stan rzeczy.Co zrobiliscie po wyborach,wiecie kto jest waszym posłem,radnym,sprawdziliscie jak głosowal w waszych sprawach ?Nie to nie macie moralnego prawa do narzekania.Władzy trzeba patrzeć na ręce i nawet w polsce gdzie nie ma instytucji kontroli społecznej nad władzą można cos dla siebie zrobic.Wy myslicie że partie zrobią cos abyscie żyli długo i szczesliwie.Partie zrobią wszystko aby dorwać sie do władzy(koryta) a was mają w dupieeeeeeeeeeee.Nie czujecie tego jeszcze?Co musiało by sie stać?naprawde nie widzicie że poziom zupy w misce drastycznie sie obniżą?Chcecie zdychac z głodu?To dyskutujcie sobie dalej .Stefan dembowski Stopwarzyszenie demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej