Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 2669 komentarzy

Pamiętajmy kim jesteśmy...

mnich zarazy - Jestem tym który pamięta dawną chwałę Rzeczpospolitej i wierzy że jeszcze powróci.

Schyłek Nowego Ekranu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jednak te dwa miliony to nie ponad cztery które były...

 

Oczywiście Redaktor Naczelny p. Tomasz Parol twierdzi, że jest inaczej, że jest dwa miliony. czytelników.  Jednak te dwa miliony to nie ponad cztery które były, prawda Tomku? Dlaczego nie publikujesz wyników NE, tak jak wcześniej robiłeś?

          Pan Opara w swojej krytyce odchodzących z URze  powołał się na etykę biznesu. Dlatego Ja zapytam się co z etyką wobec osób które pomogły w powstaniu NE? Chcę zwrócić panu uwagę, że zaoszczędził pan, co najmniej setki tysięcy złotych na reklamie. Pośród robiących reklamę szeptaną osób było wielu (łącznie ze mną) sympatyków PiSu. Dlaczego więc szkaluje nas pan nazywając fanatykami? Skoro tak jesteśmy panu niemili to dlaczego tacy nie byliśmy, gdy robiliśmy panu reklamę?

         Nowy Ekran zaangażował się ostatnio w obronę p. Pińskiego i decyzji p. Hajdarowicza. Zapoznajmy się więc z drugą stroną. Z opiniami osób mającymi inne na to zdanie.

„Dr Fedyszak-Radziejowska dodaje, że decyzje o kluczowym znaczeniu dla gospodarki podejmowane są równolegle z zaledwie trzyminutowymi ustaleniami koalicyjnymi Donalda Tuska z Januszem Piechocińskim i ograniczaniem dostępu obywateli do wiarygodnej i rzetelnej informacji. Tu przykłady - dziennik „Rzeczpospolita” stracił wiarygodność wraz z ostatnią zmianą redaktora naczelnego i wyrzuceniem 4 dziennikarzy „za trotyl”, a tygodnik „Uważam Rze” został spacyfikowany.”

//wpolityce.pl/wydarzenia/42518-dr-barbara-fedyszak-radziejowska-rzad-zamierza-ratowac-sie-przed-upadkiem-wyprzedaza-wszystkiego-co-da-sie-jeszcze-sprzedac

Oraz:

//naszeblogi.pl/34808-c-gmyz-o-nowym-i-starym-tygodniku

 

          Nowy Ekran nie jest tym, o czym rozmawialiśmy w Harendzie!

KOMENTARZE

 • @
  ...swego czasu gdzieś w sieci znalazłem taki koment..."kto czyta NE sam jest sobie winien.."...he he ...pozdrawiam niepoprawnie
 • Szkoda,że mi umknęły rozważania o "prawicy" w poprzednich wpisach
  Myślę, że jeżeli ktoś nie dojrzał do oceny samego siebie to z oceną "innych" także nie jest najlepiej.Przepychamy się we własnym gronie zamiast zjednoczyć NIE POLITYCZNIE , lecz chociażby w kilku podstawowych celach i opracować strategię ich osiągnięcia np. "Narodowcy" powinni umieć jednoczyć się z PiSem w działaniach na rzecz Polski.
  Po restytucji państwa polskiego można się nadal spierać - o co tak naprawdę...? Co jest meritum tego sporu?
 • trybeus 12.12.2012 09:58:52
  Takich opinii jest coraz więcej :(

  Również niepoprawnie pozdrawiam
 • CzarnaLimuzyna 12.12.2012 10:02:16
  Jedyne co jest na prawicy, to... wyrywanie sobie elektoratu.

  I... udowadnianie innym, że jest się najprawdziwszą prawicą.
 • lju 12.12.2012 10:08:29
  Szkoda, że nie zauważasz, że decyzja była polityczna, protuskowa i nic z biznesem nie maiła wspólnego. Możesz nie lubić Gmyza ale jeśli komuś zależy na Polsce to powinien nie tańczyc jak mu kapela Tuska przygrywa.
 • lju 12.12.2012 10:21:54
  Nie zarzucaj tak wszystkim których nie lubisz nieuczciwości. Takimi zarzutami tylko zaostrzasz konflikt. Gmyz też nie jest moim idolem ale czy nie przesadzasz w jego krytyce? TU na Prawej stronie rozpętuje się wojna i jeśli ktoś z niej skorzysta, to na pewno nie My.
 • Skanderbeg 12.12.2012 10:27:14
  Na jakiej podstawie twierdzisz, że było nierentowne?

  I teraz nie rozmawiamy o Sakiewiczu, zresztą, czy nawoływałem do obrony Sakiewicza?
 • Skanderbeg 12.12.2012 10:32:44
  Może nie rozmawiajmy o p. Szymowskim puki nie wyjaśnią się sprawy jakie ma z byłymi swoimi współpracownikami. Dopiero wtedy ocenimy czy jest wiarygodną osobą.
 • V
  Czolem!
  "Oczywiście Redaktor Naczelny p. Tomasz Parol twierdzi, że jest inaczej, że jest dwa miliony. czytelników. Jednak te dwa miliony to nie ponad cztery które były, prawda Tomku? Dlaczego nie publikujesz wyników NE, tak jak wcześniej robiłeś?"- nie wiem o czym rozmawialiscie na Harendzie i czy linia NE jest z tym zgoda czy nie / nie wiem czy byc musi, bo przeciez dwa lata temu to nie to samo co dzis//przyklad?- w 2007 mozna bylo pochwalac pewne decyzje, dzis- dzis juz wiemy- ze przez Polske w latach 2007-2012, po rozbiorach , wojnach i komunie, przeszedl ostatni walec z tirem- taki pojazd megatonowy- jednym slowem zniszczenia sa wieksze niz wojenne- i dzisiaj widac, ze ta/te decyzje mogly byc bledne, bo teraz na tej ruinie mozna oczekiwac juz tylko na cud- ale! Nie lekajmy sie... ./ Do czego zmierzam. Mnichu- dziesiatkuje nas zaraza. Czy nie widzisz zawieruchy na zewnatrz okopow? Mezczyzni, kobiety a nawet dzieci za orez chwycily- by walczyc z kryzysem- a my tu gadu/gadu i jeszcze sie zastanaiamy: ach gdziez to oni sie podziali? A moze juz polegli... skoro nie "czytaja", nie pisza, nie pokazuja sie.
  Pozdrawiam
  PS. No to jak sie juz nagadacie, uzgodnicie linie i szlaki to podejdzcie na okopy... bo zima i odsniezac trza bo tramsport konserw i drenwa nie dojdzie. My obiecujemy, ze zmobilizujemy jeszcze nedzne resztki z baraku "umieralni", zeby sie bardziej gardlowo udzielaly. Wojna Mnichu, co poradzic. Przyznasz, ze tyle setek lat okrazenia... to cud, ze jeszcze zyjemy.
 • @mnich zarazy
  Skoro schyłek "Nowego Ekranu", to gdzie ma miejsce rozwój? Które portale rozwijają się? Które mają lepsze zasady funkcjonowania?

  Tak na marginesie, to niszczyć jest o wiele łatwiej niż tworzyć.
 • nie wiem, o czym rozmawiano w Harendzie
  ale z pewnością nE nie jest ani witryną moich marzeń,
  ani taką witryną, jaka jawiła mi się z zapowiedzi Łażącego Łazarza.
 • lju 12.12.2012 10:46:34
  Nie widziałem tej wypowiedzi, więc nie będę jej komentował.
 • Anderson 12.12.2012 10:46:52
  Tylko jak mamy walczyć?

  Jeśli osoby mające inne niż liberalne pomysły są wyzywane od komuchów i złodziei?
 • Rebeliantka 12.12.2012 10:50:00
  Niestety ale zaczyna panować nieufność.

  Masę osób zraziło się, że poprzez prawicowe portale da się cokolwiek zmienić.
 • Skanderbeg 12.12.2012 10:52:25
  Sorki.

  I zgodzę się z jednym. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.
 • interesariusz z PL 12.12.2012 11:01:09
  Miała być naszą wspólną blogerską witryną. O tym była mowa.

  "ale z pewnością nE nie jest ani witryną moich marzeń,
  ani taką witryną, jaka jawiła mi się z zapowiedzi Łażącego Łazarza."

  Mam takie samo zdanie.
 • Skanderbeg 12.12.2012 11:05:44
  A jaki ma być en krok do przodu?
 • Skanderbeg 12.12.2012 11:19:00
  " Ale uważam, że należałoby na jakiś czas zakopać topór wojenny, a spory trochę ucywilizować. Aby nie dochodziło do takich wojenek, które uniemożliwią ewentualną przyszłą współpracę. Wymaga tego solidaryzm narodowy. To dotyczy polityków, ale też dziennikarzy. "

  Ja też. Czy tylko polityków i dziennikarzy?
 • Skanderbeg 12.12.2012 11:22:49
  Zdaje się, że obecne kierownictwo NE nie jest do tego zdolne.
 • Skanderbeg 12.12.2012 11:29:54
  I taki powinien być NE. Taki jednak nie jest. Pamiętasz jaki na początku były dyskusje pod tekstami? Teraz w większości to są nawalanki.
 • Skanderbeg 12.12.2012 11:32:13
  A dlaczego p. Opara nie doceni pracy PiSowców? Dlaczego nas wyzywa od fanatyków? Jeśli o wszystkim mają decydować jego pieniądze to powinien o tym powiedzieć wprost.
 • @mnich zarazy 11:09:02
  Nie odpowiedziałeś mi na pytanie, które portale prawicowe rozwijają się.

  I jeśli piszesz o nieufności, to pamiętam, kto ją zaczął zasiewać.

  I jeszcze jedno. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego uzasadniona krytyka swoich (za konkretne posunięcia) lub zasadne wątpliwości mają być powodem do rozdzierania szat.

  Wewnątrz rodzin też się często zdarzają konflikty mniejsze i większe, a najczęściej nie prowadzą one do do rozpadu.

  Czy naprawdę nie jesteśmy w stanie zrozumieć, że możemy się jednocześnie różnić w konkretnych sprawach i jednocześnie walczyć o odzyskanie suwerenności, usunięcie szkodliwych rządów i zmiany ustrojowe? Że różniąc się, możemy jednak zawierać koalicje?
 • Skanderbeg 12.12.2012 11:40:19
  Przeczytam później, zaraz wychodzę z domu.

  Sam zauważyłeś, że bycie zwolennikiem PiSu traktowane jest jako obelga. Miałem nadziej, że przynajmniej TU tak nie będzie.
 • WOLNY RYNEK ...
  Zgadzam się, że Nowy Ekran nie jest tym, czy powinien być !

  Zaledwie 99% piszących na Nowym Ekranie to zagorzali zwolennicy Wolnego Rynku, a powinno być ich 110 % !!!
 • @mnich zarazy 11:40:09
  przepraszam, ale z mojej perspektywy Pan Opara spoczął na laurach, wykreował witrynę, jakich wiele, może tylko różniącą się nieobecnością brutalnej cenzury, prznajmniej na razie.

  Ale nie jest to witryna pisarczyków, i nie jest to witryna społecznej dyskusji.

  W mojej ocenie to jest działalność celowa. Widać to po oszczędnościach na rozbudowę funkcjonalną witryny, podczas gdy znacznie większa kasa leci na inne cele, chociażby na Pińskich.

  Ja co prawda nie rozumiem ludzi, którzy kupują "w sieci", sam papieru od dawna nie kupuję. Jednakże ostrzegam poziom pisarski tamtych autorów, którego na nE brak.

  No ale nE powinien górować "kawą na ławę" nad erudycyjną miałką krytyką systemu.

  No i można przecież zamawiać artykuły.

  Można zrobić mnósto rzeczy. Można podzielić pensję Pińskiego pomiędzy parę tuzinów zwykłych pisarczyków, takich siedzących po domach emerytów, rencistów, bezrobotnych, którzy za taką miskę zupy przyłożą się do publikacji i będzie naprawdę ciekawie.

  Można zamiast prymitywnej reklamy, na której mało się zarabia, zrobić reklamę z polecenia, czyli reklamę produktów wartościowych w odróżnieniu od badziewia, i za taką reklamę, która będzie działać, brać całkiem inne stawki.

  itp, itd, ....
 • Skanderbeg 12.12.2012 11:47:38
  Więc NE ie jest miejscem do wymiany poglądów. A co do p. Opary to gdy NE był zakładany nie poinformowano nas kto jest właścicielem. O tym dowiedzieliśmy się już po powstaniu.

  Skanderbeg 12.12.2012 11:50:05
  To ta wojna o której mówiłem. Tylko dlaczego ma być tutaj?
 • interesariusz z PL 12.12.2012 11:58:17
  Zgadzam się. Tylko dlaczego nie podejmuje się takich działań?
 • Przepraszam wszystkich ale muszę wyjść z domu.
  Odpowiem późnym wieczorem.
 • @Rebeliantka 11:42:37
  możemy, i nie możemy, jeśli różnice są bardziej fundamentalne, niż to co jednoczy.

  Np. umierający z głodu emeryt nie może zjednoczyć się z kimś, kto nawołuje do odzyskania suwerenności w tym celu, aby nie płacić na ZUS.

  Zrozum, że na "prawicy", tj. w środowisku, które wyzywa wszystkich oponentów od lewaków, różnice są głębsze, niż pomiędzy poszczególnymi ludźmi a reżimem.

  To trochę tak jak z prądem trójfazowym - napięcia do zera są mniejsze, niż pomiędzy fazami.

  I tak zwani prawicowcy, tak zwani, bo ja i tak nie wiem, kto to, różnią się pomiędzy sobą tak diametralnie odnośnie podziału tortu, że jedni nie mogą się absolutnie zgodzić na to, aby inni przejęli władzę. To już i złodzieje, i lewacy, są mniej groźni.

  A więc nie może być żadnego zjednoczenia. Trzeba rozpozać, kto do jakiej "fazy" należy, i budować "fazy" oddzielnie. Jak urosną, to pytanie z którą zjednoczą się rządzący złodzieje.
 • @Ultima Thule 11:56:08
  Dlaczego mam Ci pozwolić, abyś mnie zamordował ?

  W dawnych czasach zwolennikiem "wolnego rynku" był osiłek z największą pałą. Teraz największy cwaniak, któremu się wydaje, że w ten sposób oszwabi resztę.
 • PO-Trwam
  aż szambo wybije.

  "oglądalność" spada wszystkim :(

  Niepoprawnie -robi się miałkie :(

  Inni nie wyrabiają, kto pochwali się sukcesem .

  Albo.
  Czy "gówniana' to biznes? jeśli tak to już dawno do likwidacji albo zarząd w zgodzie z Kodeksem Handlowym pod Sąd a księgi rachunkowe do UKS-u .

  Szanowni Państwo .
  Biznes jest biznes

  Nikogo nie bronię i nikomu nic nie zarzucam -
  Wk... mnie tylko
  układ:
  PO-Trwam i żerujące na nim szczepy .
 • Zgadzam się z treścią notki
  NE przygasa.
  Według mnie, portal, zanim naprawdę okrzepł, zaangażował się w tworzenie ruchu politycznego.
  I na dodatek początek tego tworzenia wyszedł od "góry" portalu, chociaż wśród piszących blogerów nie było widać potrzeby utworzenia takiej inicjatywy.
  Teraz NE płaci rachunek za to.
  Przypięta łatka WSI , czyli portalu sterowanego przez wiadome złe służby, odstręcza.
  A teraz, na dodatek, "naczalstwo" zaangażowało się w obronę co najmniej kontrowersyjnego zachowana jednego z redaktorów NE.
  Błąd za błędem.
  Szkoda.
  Bo chociaż zauważyłam promowanie notek autorów o określonych preferencjach politycznych (według mnie zbyt skrajnych, aby zdobyć większą liczbę zwolenników), to jednak ten brak cenzury, na tle innych portali, jest wartością jednak pozytywną.
  Chociaż czasem przydałoby się wywalenie komentarzy wybitnie obrażających.
 • @Skanderbeg 11:40:19
  jak oceniasz nE poznamy po tym, czy "przedrukujesz" tutaj ową notkę.
 • @Skanderbeg 12:32:36
  no cóż, sam oceniam nE negatywnie ze względu na rozdźwięk pomiędzy moimi dawnymi nadziejami, a tym czym jest.

  Wobec tego nie publikuję tu niczego, co zamierzałem.

  Gdym oceniał nE innaczej, to może podjąłbym trud napisania tego, czy tamtego, zamieściłbym też inne swoje teksty. Utożsamiałbym się z witryną.

  A więc, albo nE jest wart tego, abyś umieścił tutaj swój tekst, który uważasz za dobry, albo nie.
 • @CzarnaLimuzyna 10:02:16
  O, to, ot!
 • @Skanderbeg 13:11:22
  właśnie z tego powodu proponowałem w początkach Łazarzowi poszukiwanie formuły, środków technicznych, które z jednej strony zapewniłyby brak cenzury i blokowania, z drugiej pozwalały odsączać bluzgi od dyskusji.

  Mogłoby to zapewnić względne poczucie szacunku wrażliwym celebrytom, i tym samyms skłonić ich do zamieszczania tutaj tekstów.

  Niestety, ini ŁŁ, ani jego mocodawcy, nie byli zainsteresowani.

  Pan Opara najwyraźniej uważał, że porwie naród swoimi tekstami jak wieszcz, i witryna nE była dla niego tylko narzędziem. Szkoda, zostaliśmy z ręką w nocniku. Jak zawsze.
 • @Harcerz 12:18:46
  Czolem!
  "Inni nie wyrabiają, kto pochwali się sukcesem ." Ja :)... moze kiedys opowiem.
  "Szanowni Państwo .
  Biznes jest biznes "- ale zycie jest wazniejsze i ono nie musi sie wozic royce'm :)... ide dalej odsniezac, lopata :)
  Czuwaj!
 • Mnich Zarazy / @ all
  Szanowni Państwo,

  Nie zgadzam się z tytułem ani treścią artykułu z wielu powodów.

  Wydaje się, że wiele osób, związanych przynajmniej początkowo z NE, sądziło, że nasz portal będzie "tubą PiS". Nigdy, nie było żadnej deklaracji z mojej strony (jak również Redakcji), bezwarunkowego poparcie dla PiS.

  Wprost przeciwnie - zawsze podkreślałem, że NE ma być otwarty, neutralny politycznie i nie będzie związany z żadną istniejącą Partią polityczną. To był podstawowy warunek naszych działań.

  Nigdy nie byłem wielkim zwolennikiem PiS, (ani żadnej Partii "Układu OS") ale w sumie "najbliżej" było mi do przekonań Pana Kaczyńskiego.

  Ponieważ wiele lat byłem poza krajem, nie znałem wielu szczegółów. Teraz widzę, że PiS jest tak samo odpowiedzialny za wiele problemów Naszego Kraju jak PO/UW i cała reszta tej hołoty Układu OS.

  To mnie bardzo martwi. Szukamy więc innych rozwiązań. Mam nadzieję, że wokół i z inicjatywy NE powstanie, oddolny, masowy obywatelski Ruch Odrodzenia Narodowego. Będziemy to kontynuować.

  Teraz widzę, że dla PiS nie liczą się racje i prawda. Ludzie oraz wyborcy dzielą się na bezkrytycznych zwolenników (bałwochwalców Prezesa) albo na wrogów. Tych trzeba zniszczyć i zwalczać.

  Dlatego też, ja osobiście (oraz NE) było i jest zupełnie bezpodstawnie atakowanych i oskarżanych o absurdalne wprost sprawy. Agenturalność, powiązania ze służbami. Kwestionuje się moje wykształcenie, pochodzenie
  Jest to polityka nastawiona na obrzucanie kogoś zwyczajnie g.....m, na zasadzie, że coś się przyklei, smród pozostanie.

  Z takim podejściem, ja osobiście całkowicie się nie zgadzam i muszę przyznać, że coraz bardziej jestem rozczarowany działaniami PiS.
  To przecież PiS głosował za Traktatem Lizbońskim. To przecież PiS...itd

  Nowy Ekran pozostanie neutralny politycznie i wolny od cenzury.
  NE jest platformą niezależną, otwartą dla wszystkich. To wolne forum dla możliwie jak najszerszej publicznej dyskusji o stanie Rzeczpospolitej.

  Dlatego NE powstał i z tego powodu będzie funkcjonował.

  Myślę, jestem pewien, że pogłoski o naszej (NE) śmierci są przedwczesne, ale cóż - życie samo pokaże, co jest jego kresem.

  Uprzejmie dziękuje za wszystkie komentarze.
  Czekamy na dalszą współpracę i artykuły - bez cenzury.

  Ukłony dla Wszystkich

  Ryszard Opara
 • @mnich zarazy 10:14:52
  Mnichu.
  PIS to socjalizm.
  Oni chcą tylko kosmetyki, nie zmiany.

  Slepa wiara już nas nieraz zawiodła na manowce. Weź się za idee. Wtedy nie ma złudzeń, wszystko widać.
  Mamy być narodem świadomym czego chcemy, inaczej będą nam nieustannie obiecywać gruszki.
 • @Ryszard Opara 15:57:39
  Panie Ryszardzie, skąd Pan chce wziąć pieniądze na trwanie, a może i nawet rozwój NE. Inwestora brak, brak strategii marketingowej, brak konsekwentnego budowania społeczności NE... Ktoś słusznie ostatnio zapytał: Quo Vadis NE? I i odpowiedzi (tej realnej) brak.

  Jak Pan dobrze wie jestem całym sercem za NE od zarania zarania lecz zwyczajnie zaczynam się obawiać - tyleż o swoje akcje, co o możliwe zaprzepaszczenie dorobku, który NE niewątpliwie posiada, a który jest udziałem wielu piszących tu blogerów i komentatorów.

  Musimy przysiąść na poważnie wśród osób żywotnie zainteresowanych i zacząć rozwiązywać problemy - bez żadnych tematów tabu, nie bojąc się podejmować decyzji. Tylko wtedy raz coś ustaliwszy i działając zgodnie dla realizacji tego co zostanie ustalone możemy tworzyć jakość: dla dobra nas samych, społeczności NE, Polski.

  Pozdrawiam

  Carcajou I Prezydent RzBiK
 • @mnich zarazy 11:07:19
  "Tylko jak mamy walczyć?

  Jeśli osoby mające inne niż liberalne pomysły są wyzywane od komuchów i złodziei?"


  Jak?- Skutecznie! Trzeba byc lisem i lwem/niedzwiedziem- to jakies blizsze jednak wziawszy pod uwage geoklimat/ jednoczesnie.
  ..............
  Walczyc. Hm- wybacz, krotka refleksje. Zeby walczyc to wiadomo trezba miec z kim, i o co, i czym. Najpierw: o co? O dobrobyt? O pokoj na swiecie? Czy wreszcie o Prawde?
  o dobrobyt juz walczylismy... , o pokoj na swiecie tyz, a o prawde?- przyznam bez sensu, bo prawda jaka jest kazdy widzi- sam na wlasne oczy i nikt nikomu tutaj kitu nie wcisnie a jak tylko zaczyna to to sie normalnie nazywa klamstwo i mozna do tego podejsc dwojako. Im wiecej klamstw tym jasniejsza jest prawda i tym cenniejsza /.../, oraz, ze prawda istnieje niezaleznie czy sie o nia walczy czy nie /a tu jesli mowa o walce, zawsze nalezy przmyslec ewentualne straty- i czy stac nas na te straty/. Szukajcie az znajdziecie ;) a jesli nie znajdziecie to samo szukanie jest juz cenne :) no i kto szuka nie bladzi...
  Walczyc z kim, z czym? Z bandytami, zlodziejami, prostytutkami? Czyli z ludxmi ulomnymi?/do tego prawie zawsze uzbrojonymi/? Nie wiem- chyba milosierdzie i litosc sa skuteczniejsze/ przypomnij sobie rozmowe Ha Nocri z Poncjuszem Pilatem w M&M Bulhakowa/; no przypadki wyjatkowo uposledzone mozna izolowac- lub przede wszystkim IZOLOWAC SIE!- zeby sie nie zarazic :)- i to jest najskuteczniejsze. Walczyc z pomowieniem, z potwarza, z opinia? Czynem. Po owocach sie poznaje :) Milowac Boga i blixniego- to proste- a nie SLUPKI POPARCIA co miluja nasi wlatcy bardziej chyba niz zloto/?/ :)
  Walczyc czym? A chocby siekiera! jesli to walka o zycie /tu tez mozna niekiedy odpuscic- jesli poznalo sie prawde o zyciu wiecznem- skoro jest wieczne- to po co o nie walczyc?/ Wiec walczyc podstepem /;)/ i postawa- zwykla na codzien :) oraz Slowem! Czytac Pismo! Tam jest wszystko napisane. A jak tego malo to mozna jeszcze czytac Circ- ale tu trzeba uwazac, zeby nie popasc w ulude, ze dosadny jezyk to jest to o co chodzi, bo nie. Konkretny jezyk sluzy przekazaniu konkretnej tresci, ktora jest krotka: TAK-TAK, NIE-NIE. To tez jest proste ale niektorym wydaje sie, ze zbyt proste. :)
  ........................................

  Drogi Mnichu, nie jestem liberalem- nawet chyba nie wiem co to znaczy, kojarzy mi sie to /zawsze pisalem/ z libertynizmem De Sade'a. /.../
  Tez mam nadzieje, ze kiedys nasza planeta przestanie byc obozem koncentracyjnym dla ludzi i ze kiedys wampiry, ktore zywia sie nasza krwia zdechna- byc moze zdechna juz niedlugo wraz z nami :)- z gloduuu :)

  Zatem: nie martw sie, blogoslawieni cisi :)
  Pozdrawiam
 • @Anderson 14:22:41
  Czuwaj.
  Po co odśnieżać - wszystko stoi
  Chcesz być zieloną wyspą?
 • @Harcerz 18:58:01
  :) he- bo ruch to zdrowie :)))... Nie, no chcialem byc uprzejmy dla Apokalipsy coby brnac po nieodsniezonym nie musiala ;)
 • @Łażący Łazarz 19:31:02
  ...łazarzu ...ale tu ju z nie chodzi o jakieś tam interesiki ...prowadzenie portalików itp ...czy do ciebie nie dociera, że Polska jest w stanie otwartej wojny??? to samo robiła szlachta ...liczyła się tylko kasa i żeby napluć na innych ...no i gorzoła ...wróg się niesamowicie cieszy ,że wszyscy polacy plują na siebie ...trzeba się jednoczyć a nie dąsać na siebie ...ale nE się bardzo zmienił w ostatnich czasach ...niestety ..pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 20:52:48
  "trzeba się jednoczyć"

  Powiedz to Lisickiemu i Karnowskim.
 • Rebeliantka 12.12.2012 11:42:37
  Przepraszam za wcześniejszy brak odpowiedzi. Przeoczyłem twój wpis.

  Uważam, że na prawicowych portalach panuje marazm i większe lub mniejsze zniechęcenie. NE mogło dać impuls do działania...

  ...niestety nie dało.
 • Ryszard Opara 12.12.2012 15:57:39
  Z takimi tezami jakie pan tu zamieścił nie warto dyskutować.

  Przepraszam ale niczym nie poparte frazesy wymyślone przez JKMa.

  I proszę przestać zarzucać zwolennikom PiSu próbę stworzenia z NE tuby propagandowej.
 • interesariusz z PL 12.12.2012 12:13:38
  Niestety ŁŁ i p. Opara nie rozumieją, że dla wielu osób NE nie jest neutralne światopoglądowo. Jest coraz bardziej liberalne.
 • Prezydent RzBiK 12.12.2012 17:11:40
  Tu pełna zgoda.

  Niestety nie wiemy jakie są zamierzenia kierujących NE. I co gorsza nie zamierzają słuchać jakichkolwiek rad.

  Ale z tą wypowiedzią:
  Prezydent RzBiK 12.12.2012 21:46:45

  się nie zgadzam. Można się jednoczyć. Jest 50% Polaków nie biorących udział w wyborach.
 • Łażący Łazarz
  Widzę, że nic do ciebie nie dociera. Zbudowałeś wokół siebie swój własny Matrix.
 • Anderson 12.12.2012 17:26:43
  Dzięki i pozdrawiam.
 • grazss 12.12.2012 12:23:28
  Niestety jakiekolwiek uwagi krytyczne są traktowane jako atak i czepianie się nie wiadomo czego.
 • circ 12.12.2012 16:14:51
  Problem w tym, że jak patrzę na część prawicy, to... odechciewa mi się z nią zadawać.

  Dogmatyzm i obrażanie innych jest wyznacznikiem znacznej jej części.
 • trybeus 12.12.2012 20:52:48
  O to mi chodziło pisząc tę notkę. Polecam również moje "Prawicowe mity".

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy 22:49:42
  To czemu oni się nie "jednoczą"?
 • Prezydent RzBiK 12.12.2012 23:14:48
  Zjednoczenie wszystkich to mit, jak mit o Atlantydzie.

  Ale można zjednoczyć dostatecznie dużo Polaków. Niestety dla NE to coraz bardziej niewykonalne.
 • @mnich zarazy 23:24:03
  Do tańca trzeba dwojga...
 • Marek.Lipski 13.12.2012 07:04:00
  A dlaczego mam tak traktować :) ?

  Własny osąd, wyrażony otwarcie nie jest powodem do wstydu.

  Czy można założyć partię w oparciu o NE? Wątpię. Choćby dlatego, że p. Opara i ŁŁ swój i tylko swój osąd uważają za najtrafniejszy. Osoby mające wartościowe poglądy ale różniące się od ich nie będą mogły się przebić. Na NE brakuje przejrzystości. Blogerzy (a więc ci którzy współtworzą NE) nie mają też wpływu na jego kształt. Jak choćby na skład Areopagu.

  Może to tylko moje spostrzeżenie ale obecnie panuje duże zniechęcenie do działania i co gorsza duża nieufność do pojawiających się nowych inicjatyw.

  Nie wiem jak Obudzić Polaków :(
 • Marek.Lipski 13.12.2012 07:44:33
  Konkretny cel.

  Chcę tylko zwrócić uwagę, że na NE bardzo eksponowani są Liberałowie, a według nich takie poglądy są komuszymi i złodziejskimi.
 • @Ryszard Opara 15:57:39
  oczywiście, jak każdy popieram neutralność polityczną medium,
  również brak cenzury, chociaż na nE jej brak jest częściowo rekompensowany promocją,

  tylko dlaczego nie podnieść nE na wyższy poziom funkcjonalny ?

  ileż to ja się onegdaj nawalczyłem chociażby o to automatyczne dodawanie czasu do nagłówków komentarzy ?
 • @circ 16:14:51
  jak się domyślam, w twoim umyśle socjalizm jest przeciwieństwiem chrześcijaństwa,

  a dla mnie przeciwnie, diabeł przejawia się w liberaliźmie.
 • @Prezydent RzBiK 17:11:40
  he he,

  a dlaczego nie zajął się tym żbik ?

  trzeba było, nawet poufnie pocztą, coś uzgodnić, mieć tę grupę inicjatywną, która wie, czego chce.

  NIe na nE to gdzie indziej.
 • @Łażący Łazarz 19:31:02
  nie wiem, czemu ludzie tu wchodzą,

  z moich znajomych wchodzę tylko ja, siłą przyzwyczajenia i w pogoni za marzeniem, które ponoć mieliśmy wszyscy.

  A pospierać się, to tu nie można. Problemy techniczne. Każdy spór wymaga zbyt dużo wysiłku, ponadto jest rozmywany przez różne paszkwile.

  Wkurza mnie to coraz bardziej. Tyle ważą strony nE, a nie ma w nich żadnych skryptów ułatwiających czytlnikowi życie.
 • @mnich zarazy 22:37:43
  są jakółki, jak chociażby polskabieda.com, mało, a jakże treściwie.
 • @mnich zarazy 22:46:12
  tak, zagdzam się, jest coraz bardziej liberalne,

  no bo z jednej strony korwinowcy są tak krzykliwi jak ci od paligłupa,

  a z drugiej redakcyjna promocja robi swoje,

  a w tej miałeś swój udział, nieprawdaż ?
 • @mnich zarazy 22:49:42
  ci, nie biorący udziału w wyborach, to margines, tak, naprawdę, w Polsce 50% ludu to margines, ewenement na skalę światową,

  rozmawiałeś z nimi, przy nich kiepscy to ideały,
 • @mnich zarazy 22:57:15
  tzreba wreszcie skończyć z tym, że prawica sama definiuje, co to jest prawica,

  no to mamy prawicowych socjalistów, i liberalnych komuchów.
 • @mnich zarazy 07:33:17
  słusznie, ŁŁ i Pan Opara uważają się za nieomylnych, a nawej jeśli nie, to i tak cały czas stawiają na swoim. Tym samym odtworzyli na nE podział na my i oni.

  Ale nic nie stało na przeszkodzie, aby tworzyć własną witrynę, a jeśli na to brak było chęci i kasy, to na kółka wzajemnej adoracji na nE. Dzięki wzajemnym poleceniom być może można by się było przebić przez politykę redakcji.

  ALe prawda, przecież Ty jesteś, czy tam byłeś, po przeciwnej stronie.
 • @Marek.Lipski 07:44:33
  Tak, musisz założyć partię, swoją,

  a mam dość tego bleblenia o braku demokracji w takiej czy innej partii,

  partia to ideologia i program, da się realizować jedynie wtedy, gdy robi to twórca, lub zwarte ciało stanowiące jedność.

  Wszelka partyjna demokracja zniekształca obraną ideologię i program, sprawiając, że wyborcy - wyznawcy danej ideologii są oszukani.
 • @mnich zarazy 08:08:09
  Librałowie to zbóje, którzy postanowli przybrać owcze skóry i zbójować nie siłą, tylko sprytem i cwaniactwem.

  Dlatego są tak krzykliwi. Stado ma pozwolić na strzyżenie.
 • interesariusz z PL
  "są jakółki, jak chociażby polskabieda.com, mało, a jakże treściwie."

  Dzięki za polecenie, nie zaglądałem tam.

  "a z drugiej redakcyjna promocja robi swoje,

  a w tej miałeś swój udział, nieprawdaż ?"

  To prawda, była pewna polityka promocji tekstów. Choć admini mieli (za teraz się nie wypowiadam) sporo swobody, to jednak były też polecenia RedNacza na wyeksponowanie konkretnych tekstów. Jeśli chodzi o mnie, to w pewnym momencie przestałem dawać na czołówkę SG tekstów liberałów.

  Masz pełne prawo pisać, że brałem w tym udział.

  "ALe prawda, przecież Ty jesteś, czy tam byłeś, po przeciwnej stronie."

  Jak wyżej, masz prawo tak uważać. Broniłem NE, a i teraz choć może tak wyglądać go nie atakuję. Uważam tylko, że powinny nastąpić zmiany gdyż NE chyli się ku upadkowi.
 • interesariusz z PL 13.12.2012 10:29:56
  Zgadzam się.

  Niech o prawicowości wypowiadają się ci, których chcemy przekonać do własnych idei.
 • @interesariusz z PL 10:17:27 NE SA (nie mylić z NE) to NE SA - RzBiK to RzBiK (nikt nas nie zapraszał)
  Jak sam dobrze wiesz losy RzBiK-a i wyłonienia w miarę niesprzecznej Rady (wreszcie) były skomplikowane. RzBiK dopiero od paru tygodni może mówić (bo czymże jest Prezydent bez Rady). Prezydent i członkowie Rady zgodzili się co do pewnych działań (obecnie trwają przymiarki). Gdy będą konkrety to wyjdziemy z nimi do BiK-ów, a może i szerzej.
 • Łażący Łazarz 13.12.2012 11:39:58
  Ok.
 • Łażący Łazarz 13.12.2012 11:39:09
  A gdzie tu widzisz krytykowanie pracodawcy? Czy jako były pracownik krytykuje warunki pracy itp. ?
 • @interesariusz z PL 10:39:37
  Szanowny Intersariuszu.
  Czuję się owszem i jak najbardziej "apostołem" wolności.( w granicach. Najlepiej Dekalogu. Ostatecznie dekalogu (od 4do 10 Dekalogu))
  Nie czynię zamachu na żadne Pańskie dobro.
  Czy czyni taki zamach jakiś inny - jak go Pan pogardliwie piętnuje - "liberał"?

  Czy może raczej odwrotnie - To "antyliberałom" - solą w oku jest wolność innych.... "niezdyscyplinowanych"? .... Że wszyscy powinni grać, jak im mniejszościowa/ kanapowa elita - zagra?

  Próbujecie tu prać swoje założycielskie rozczarowania.
  Szukacie winnych Waszych rozczarowań.
  Czy to tradycją się kierujecie? ... Wszyscy inni winni...

  Nie zdefinowaliście sobie na początek "przestrzeni życia" NE.
  Jak wobec tego chcecie tym "innym" wykazać niekonsekwencje?
  Wobec czego?

  Nie umówili.ście się, co będziecie nazywać prawicą, co demokracją, co i po co liberalizmem.
  Nie wprowadziliści (nawet między sobą) zasad dyskusji. Nawet jedynej - WARUNKUJĄCEJ SENSOWNOŚĆ - ZASADY MERYTORYCZNOŚCI.
  Większość wpisów i polemik - to sądzenie "innych".

  Osądzacie bez kodeksu "polsko patriotycznego". Nie wysililiście się nawet na zarys Racji Stanu Polski.

  Wokół czego więc - oczekujecie "jednoczenia"?
  Wokół OSÓB?!?!?!?!

  Nie można wybrać właściwych ludzi.

  Bez sensu...
  Sens - to CEL.
  Jaki cel postawiliście sobie?

  Walkę?
  Chyba nie - bo słychać tu jedynie płacz i zgrzytanie zębów.

  Nie rozumiem tych lamentów bez programu pozytywnego.

  Nie ma, nie będzie prawdziwych elit bez demokracji.Narzucona, samozwańcza?... to nie elita, to oligarchia (z bagażem inwentarza...)
 • @Prezydent RzBiK 11:18:04
  czyli powielasz stare błędy,

  wtedy też było - czekajcie - my tu mamy jakąś grupkę, która wymodzi JAK MA WASZE ŻYCIE WYGLĄDAĆ.

  Czy my się utożsamimy z tym, co tam wypichcicie?

  Jedno jest pewne, nie raz pisałem, i Ty też o tym wiesz (co prawda wprowadzałeś jak cepem),

  bez smarowania chociażby namiastką kasy, nic nie ujedzie. Ujechałoby 20 lat temu, bo ludzie pod sowiecką okupacją byli zamożni i optymistyczni, nie to co pod obecnymi liberałami, czyli michniko-balcerko-kuczyńskim. Wtedy mogliby żyć z zapasów i działać. Teraz to się nie uda.

  Oprara tego nie chwyta. Uważa że zapłaci Pińskim i git. Tymczasem powinien, jeśli tylko pozostaniemy w temacie witryny, kapać szaraczkom. No i oczywiście, sama witryna informacyjna jest bez większego sensu. Trzeba było powołać organizacją gospodarczą, której krwiobiegiem byłaby owa witryna.
 • @BTadeusz 12:37:48
  nie bardzo chwytam sens wypowiedzi,

  wszystkie przytyki do "naszych" win biorę poważnie, chociaż nie do siebie.

  Jedynym znakiem mojego uczestnictwa w życiu nE są czasy automatycznie dodawane do tytułu komentarza,

  wszystko inne, co postulowałem, zostało kompletnie zlekceważone,
  a moim zdaniem dyskucje mogłyby wyglądać całkiem inaczej.

  w pełni zgadzam się z tym, że jednocząca może być idea, przynajmniej w obecnych czasach bez autorytetów.

  przytyk liberalny ignoruję - dla mnie liberał to bardziej obraźliwa inwektywa niż dla liberała lewak - nie wiadomo, co lewak znaczy, w zasadzie to to samo co kurwa - natomiast wiadomo, co oznacza słowo liberał - co najmniej kogoś, kto uważa, że może wykorzystywać innych ludzi - strzyc barany - bo jest lepszy, inteligentniejszy, i bardziej cwany, a jeśli już pierwszy milion ukradł, lub odziedziczył, to ten milion ma mu dawać taką przewagę nad innymi, aby ich zmusić co niewolniczej pracy. I tę możliwość wyboru, pomiędzy śmiercią a niewolniczą pracą, liberał nazywa wolnością.
 • @interesariusz z PL 13:51:25
  Pichcą wasi przedstawiciele - wybrani w 100% demokratycznie. Zostali wybrani, by pichcić, a Bik-i są od tego, by ocenić co wypichcą i odpowiednio na to zareagować.

  Kto ci każe z czymś się utożsamiać (zwłaszcza że dopiero zaczynamy pichcenie)?

  Tak, masz rację co do "kapania" - "witryny" - "organizacji gospodarczej". Postulowałem to ja, postulował też Łazarz (zarabianie blogerów na reklamach), a wyszło jak wyszło i nawet wiadomo dlaczego.

  Jest jak jest - naprawdę, nie przeskoczymy tego bez wizji, odpowiednich ludzi i konsekwencji w działaniu .... oraz pieniędzy.
 • NIEBEZPIECZNI bo PACYFICZNIE ZAGRAŻACIE SYSTEMOWI BEZPRAWIA i KORUPCJI
  NIEBEZPIECZNI bo PACYFICZNIE ZAGRAŻACIE SYSTEMOWI BEZPRAWIA i KORUPCJI

  Jestem tu od miesiąca, czytam tyle na ile mnie starcza czasu.
  STWIERDZAM, że nie tylko robicie DOSKONAŁĄ ROBOTĘ, ale wręcz dla tego co się dzieje w Polsce, na dzień dzisiejszy jesteście NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYM PACYFICZNYM ZAGROŻENIEM dla CAŁEGO SKORUMPOWANEGO i OSZUKAŃCZEGO SYSTEMU.

  "Cwaniacy" postanowili Was zniszczyć od Środka.

  Ja bym się jednak zastanowiła, czy pod pretekstem finansowym wewnętrznym, nie ma innego kontekstu.

  Uczyć Was nie będę bo jesteście mądrzejsi ode mnie.

  Ktoś tu napisał o "robieniu we własne gniazdo".
  Uważam jako nowicjusz, że zrobiliście, "Wszyscy FANTASTYCZNĄ , UNIKALNĄ ROBOTĘ" .

  Proszę nie dajcie się zniszczyć , bo wygląda na to że "zaraza polska" u Was zaczyna atakować.

  Ja NOWICJUSZ WIERZĘ w WAS.
 • PiS a Nowy Ekran
  Naprawdę nie domysla się pan dlaczego NE tak flekuje PiS?( nie jestem za PiS)To przecież za rządów Kaczyńskiego zlikwidowano WSI.Teraz pan zrozumiał.W polityce trzeba łączyć ze sobą pewne fakty.Dla mnie oni wszyscy sa gówno warci.Wszyscy won jak powiedział Cejrowski a Kukiz zaspiewał JAK JA WAS KURWA NIENAWIDZĘ.Pozdrawiam Stefan dembowski Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej