Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
67 postów 2669 komentarzy

Pamiętajmy kim jesteśmy...

mnich zarazy - Jestem tym który pamięta dawną chwałę Rzeczpospolitej i wierzy że jeszcze powróci.

Jeśli RSPN źle oceni kto jest Jego i Polski wrogiem, a kto sojusznikiem to… poniesie klęskę.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nawet najszczytniejsze hasła i motywy na nic się zdadzą gdy będzie się zwalczać potencjalnych przyjaciół i otaczać wrogami ubranymi w piękne maski!

 

Pan Ryszard Opara //ryszard.opara.nowyekran.net/post/87305,ruch-spoleczny-porozumienia-narodowego-rspn powołał Ruch Społeczny Porozumienia Narodowego (RSPN), którego celem jest naprawa naszej Ojczyzny. O ile sama potrzeba takich działań jest jak najbardziej chwalebna, to nie oznacza to, że zakończy się sukcesem.

   Proszę zwrócić uwagę na ten tekst: //niezalezna.pl/38159-czym-skorupka-za-mlodu :

„Kamień młyński do szyi chciał przywiązywać Jezus tym, którzy gorszą najmniejszych. I metaforę tę spokojnie można zastosować wobec autorów i wydawców książeczki dla dzieci, w której propaguje się jako normę najróżniejsze formy patologii rodzinnej. Trzeba bowiem powiedzieć zupełnie jasno: z perspektywy dobra dziecka rozwód rodziców, posiadanie dwóch domów czy dwóch mamusi (i geja, który jest tylko dawcą spermy) jest szkodliwą patologią, cierpieniem zadawanym dziecku w imię wygody czy przyjemności rodziców. Opowieści o korzyściach z posiadania dwóch rowerków czy rodziców tej samej płci nie mogą tego przesłonić. Książka, która próbuje to zaciemnić, choć może poprawić samopoczucie rodzicom, to jednocześnie może zatruć kolejne pokolenia Polaków. I taki jest jej cel. Ukształtować dzieci na nieodpowiedzialnych i skupionych wyłącznie na sobie dorosłych.”

 Co ma wspólnego z RSPN?

 Tak jak obecnie prowadzony jest atak na zmianę Obyczajów,Tak od 1989 atakowano Polaków jako Wspólnotę i… w znacznym stopniu ten atak się powiódł!  Zaszczepiono Wielu Polakom, że tylko sami mogą zadbać o siebie! Zaszczepiono przekonanie, że Państwo nie da nam jeść! Zatomizowano Nas w imię… wolności!I sądzę, że robiono to celowo! Po to byśmy byli zbiorowością skaczących sobie do gardeł szczurów! Po to byśmy pracowali na innych!

 Wiele Osób, również Pan Opara głosi potrzebę zerwania z tzw. Układem Okrągłego Stołu. Tylko, czy dobrze go definiuje? Czy aby na pewno wszyscy rozmówcy byli/są jego częścią. I czy na pewno, ci co wtedy nie brali udziału w tamtych rozmowach, nie byli/są jego uczestnikami?

 Dla mnie JKM i UPR, oraz wiele  osób wyrosłych na tych fundamentach  częścią Układu Okrągłego Stołu!To właśnie ten sposób myślenia ukształtował wielu Polaków na skupionych wyłącznie na Sobie! To skupienie na moich pieniądzach i znieczulenie na potrzeby, a nawet często nie zawinione krzywdy innych, zatomizowało Polaków! Staliśmy się wobec siebie nieufni i podejrzliwi! A poprzez przekonanie, że każdy sam powinien o siebie zadbać, nie jesteśmy wstanie skutecznie konkurować z wyzyskującymi nas grupami. Nie jesteśmy ponieważ Oni są zorganizowani i wzajemnie się popierają.

 My natomiast często się wzajemnie zwalczamy. Oczywiście w imię szczytnych celów jak choćby zwalczanie złego socjalizmu! My to robimy, ponieważ nie potrafimy zdefiniować kto jest kim. Kto jest naszym potencjalnych sojusznikiem? A kto wrogiem?

KOMENTARZE

 • Skanderbeg 07.02.2013 09:32:15
  Czy naprawdę uważasz, że dobrali do rozmów samych agentów?

  A może by uwiarygodnić rozmowy, celowo dopuścili osoby niepowiązane?

  Poza tym piszesz, że JKM to pionek?

  Tylko czy ten pionek nie jest jednym z Ideologów Przemian? Czy takim jednym z Ideologów Rewolucji Francuskiej nie był czasem Wolter? Świetnie tego ostatniego podsumował: "T. Boy-Żeleński komentując zakończenie Kandyda, gdzie receptą na mądre i szczęśliwe życie jest "uprawiać swój ogródek", pisze: "Tylko że «ogródkiem» Woltera było - i może na szczęście dla nas - rzucać przez całe życie kamienie w ogródki cudze..." (Wolter Powiastki filozoficzne, opr. T. Boy-Żeleński)."
 • Brat Żorża 07.02.2013 09:56:52
  Albo ja nie zrozumiałem pana wpisu, albo Pan rozumie z wpisów innych to co Panu odpowiada. Zresztą była już osoba twierdząca, że jeśli fakty przeczą prawdzie... tym gorzej dla faktów.

  Jeśli chodzi o tekst cubee, to nie wiem czy przeczytał co pod nim napisałem. Bo ja nie oceniłem tekstu ale moje przemyślenie odnośnie jednego z jego fragmentów:

  "Z tym martwieniem się o przyszłość, coś jest na rzeczy
  Nie, nie usprawiedliwiam martwiących się o przyszłość tzn. martwiących się tylko o swoją przyszłość polityków.

  Ale czy nie jest to oznaką utraty zaufania do współrodaków, współmieszkańców? Czy atomizacja naszego społeczeństwa nie posunęła się za daleko?

  mnich zarazy 06.02.2013 17:31:33"

  Jeśli zaś chodzi o:

  "Może osoba zajęła by się czymś bardziej pozytecznym, a przy okazji chyba bardziej odpowiednim dla swoich naturalnych parametrów członka nowej ELITY intelektualnej.
  Może by wzięła np. centymetr, zmierzyła średnią szerokośc tyłków, pomnożyła przez ilość "ojców założycieli" i sprawdziła czy kanapa jest wystarczająco długa.
  Tak chociaż na dobry początek."

  To informuję Szanowne go Pana, że nie jestem żadnym członkiem założycielem, dlatego pana rada jest skierowana do niewłaściwej osoby.

  Nie pretenduje też do żadnej Elity, wystarczy mi moje własne środowisko. Nie oznacza to jednak, że nie będę się wypowiadał na temat tego co się dzieje w Mojej Ojczyźnie. Skoro to co piszę jest tak przez Pana krytycznie oceniane, to chętnie zapoznam się z pana opinią. Proszę napisać własny tekst. Same Pańskie komentarze, jak choćby spór z Pluszakiem nie dają możliwości odniesienia się i rzeczowej dyskusji z Szanownym Panem.

  Pozdrawiam
 • fan-wolności 07.02.2013 10:33:09
  Dokładnie.

  Jakoś tak dziwnie się składa, że dla wielu aktywnych osobistości krytykowanego przez siebie Układu ma JKM wiele wyrozumiałości.

  A przecież skoro jest tak bezkrytyczny wobec choćby oceny Piłsudskiego czy pp. Kaczyńskich...
 • Skanderbeg 07.02.2013 10:48:44
  Myli się Pan.

  Mityczny TL jest martwym dokumentem, i niczego nie zmienia. Rząd Tuska faktycznie zhołdował Polskę Niemcom - przypomnę, że to JKM dopomógł w jego wybraniu, zachwalając go jako doskonałego organizatora.

  Co do twoich wyzwisk od kurdupli... to taki Grodzki/a jest chyba dla ciebie Idolem.
 • Nie ma informacji ???
  Nie ma informacji czy RSPN jest zwolennikiem JOWów czy obecnej ordynacji proporcjonalnej .Może ktoś z ruchu odniósł by się do tej fundamentalnej kwestii.
 • @mnich zarazy 09:45:15
  "Czy naprawdę uważasz, że dobrali do rozmów samych agentów?"

  Jakich znowu samych agentów. Jeden na pewno niebył agentem bo był nim Człowiek Niezłomny, Wieki Polak, mec. Siła-Nowicki. Co do reszty to - poza kilkoma wyjątkami - jest to prawda,

  Szczęść Boże Wszystkim
 • kaczlow 07.02.2013 11:16:01
  Fakt brak szczegółów.

  Jednak te szczegóły poróżnią zwolenników. Nie wszyscy uważają JOWy za lekarstwo naszego parlamentaryzmu.
 • fan-wolności, Skanderbeg
  Niczego poza skłócaniem nie wnosicie.

  Zresztą czy według was JKM ma jakieś wady? Popełnił jakieś błędy?
 • Skanderbeg 07.02.2013 11:23:18
  Nazywanie kogoś kurduplem jest kpieniem z jego niskiego wzrostu. A ocenianie kogoś tylko po wyglądzie nie świadczy dobrze o oceniającym.

  A poco miał mieć konto? Korzystał z konta mamy. Czy osoba kpiąca z wartości Rodziny może twierdzić, że jest konserwatystą? Czy nie tak w zwolennicy JKMa się nazywacie?
 • I znowu ta konspiracyjna romantyka.
  Trzeba zadbać o plebs. Bo wyjedzie na znywak i zdechniecie z głodu okrywając sie sztandarami.

  Nie boi się Pan, że jak Pan wystrzela wszystkich wrogów - to zostanie Pan sam, na tym bozym świecie?
  No może z panem F. Krzysiakiem...

  Ma to jakiś sens?
 • panMarek 07.02.2013 11:23:58
  Tak jak uczestnictwo w rozmowach z automatu nie jest dowodem zdrady Narodu - tak nieobecność w Magdalence nie daje certyfikatu nieuwikłania w Układ.

  Pozdrawiam
 • BTadeusz 07.02.2013 11:41:01
  Wystrzelać? Nie tylko uważać z kim się przystaje.

  Do Solidarności dołączyli doradcy. Dzisiaj wiemy w jaki m celu i jak to się skończyło.

  Mamy ciągle powtarzać ten sam scenariusz?
 • Pisze Pan - "bij wroga!"
  Pan RN Lipinski pisze - bądźmy razem. (zapewne solidarnie... zapominajac, że solidarność może być - w nieszczęściu)

  Obie startegie - są złe.
  Jaka jest dobra?

  Wszyscy troszczący sie o nas - Polaków:
  POZWÓLCIE KAZDEMU BYĆ POLAKIEM!!!
  Jeśli postawicie filtry zakazy - to Wasza samotność - będzie jedynie kwestią czasu.
 • BTadeusz 07.02.2013 11:53:25
  Ciekawa uwaga.

  Czyżby trzeba zaczynać jak Piłsudski... przy zamkniętych okiennicach?

  Z drugiej strony dlaczego Pan uważa, że Polacy nie chcą mieć sprawnego rządu który będzie dbał o Polskie Interesy?

  Co się kryje pod pana hasłem? Dalsza atomizacja naszego społeczeństwa? Postulat by nie podejmować wspólnych działań, bo każdy sam powinien...
 • @kaczlow 11:16:01
  Siedzą cicho i patrzą co się stanie. Dołączą do silniejszych.
  Popierać trzeba zawsze, a nie koniunkturalnie.
 • to zdjęcie nie ma związku z treścią - w końcu JKM nie uczestniczył
  w żadnym stopniu w "okrągłym stole" . Każdy mógłby mieć pecha i zostać uwiecznionym z Kuroniem czy Mazowieckim co nie oznacza podzielania ich poglądów.
 • Żeby się czepiać JKM to trzeba być Moskalem-zrusyfikiowanym Polakim
  Jest to jedyny Polityk w Polsce,który wie co to jest KULTURA POLSKA OPARTA NA WOLNOŚĆi Obywatelskiej.Dlatego jest tak zwalczaniu przez Moskali umiejący tylko po Polsku pisać i mówić .

  Pozdrawiam Polaków
 • @mnich zarazy 12:06:37
  W tym sensie - Polaków nie ma.
  Są - grupy Polaków (od cholery grup) - skłócone na tyle, że najbliższe 100 lat - nie wystarczy do powstania choćby bipolarnej sceny politycznej.
  Podział Na PiS i antyPis - jest powierzchowny.

  Próbuję dlatego zasugerować dokładnie i tylko jeden punkt - programowy, dla wykreowania większościowego poparcia dla jakiejkolwiek, ale pro polskiej idei.
  I to tez idzie, jak z kamienia.
 • Marqus 07.02.2013 12:10:51
  Jasne i każdy mógł mieć pecha chwaląc Tuska jako sprawnego organizatora.
 • @mnich zarazy 12:06:37
  ... atomizacja...
  Chyba nie to.
  Ale ktoś niedawno sprowolkował; mnie na PN - uzyciem sloganu - "zbiorowe działania" propolskie.
  Zapytałem go, o to - jakie to działania?
  Jakich działań zbiorowych spodziewa się dla Polski, czy dla siębie.
  Zamilkł.
  Pan spróbuje odpowiedzieć?
  (rozumiem, że nie marsze poparcia, czy protestu)(bo skuteczność tego - to zero)
 • liberalkonserwatywny 07.02.2013 12:12:30
  Naprawdę?

  Ja zauważyłem, że wszędzie gdzie się pojawia JKM i jego zwolennicy dochodzi do podziałów i kłótni:

  http://1616.nowyekran.pl/post/37800,policyjnej-prowokacji-ciag-dalszy

  A może jest na odwrót? To on dba by Polacy nie wyzwolili się spod Moskali a tylko skakali sobie do oczu?
 • BTadeusz 07.02.2013 12:14:16
  Niestety diabeł tkwi w szczegółach:(
 • Niestety
  Ale muszę opuścić dom. Odpowiem po powrocie ok 23.

  Pozdrawiam wszystkich
 • @mnich zarazy 12:22:55
  Widzisz kolego my się bijemy o powrót do Kultury Polskiej ,a inni myślą o dojściu. Do koryta i to nas różni .


  Pozdrawiam Polaków
 • @liberalkonserwatywny 12:12:30
  Pn to pisze, bo Mu Pan wierzy?
  Czy po to, byśmy my - uwierzyli?

  KIm Pan jest - jakim autorytetem, aby śmy Pańskiemu poręczeniu - mieli zaufać.
  Są - w ogóle ludzie, któym można zaufać bez kontroli?

  Nie? no to rzecz - nie w ludziach, a w systemach kontroli.
  Proszę sobie to przemyśleć.

  A żeby się czepiać JKM - to trzeba mieć po pierwsze - osobisty uraz do niego, lub jakąś obsesje, a po drugie - wierzyć - że czepiajac się -realizuje się jakiś rzczywisty cel. Np. podniesienie swego prestiżu w środowisku...
 • @mnich zarazy 12:24:16
  Nie będzie przykładów ZBIOROWYCH propolskich działań???
  -:)))))))))))))))))))))))))
 • @liberalkonserwatywny 12:12:30
  ... i jeden z nielicznych który wie co to jest gospodarka,
  Szczęść Ci Boże
 • Korwin ma za zadanie rozbijać młodzieżówki prawicowe w Polsce
  Korwin Mikke ma za zadanie rozbijanie ruchów prawicowych w olsce.Ostatnio już nawet przestał się z tym kryć nawołując do organizacji własnego maszu niepodległosci.Nurtuje mnie kwestia udziału Korwina w odwołaniu rządu Olszewskiego.To od jego wniosku do ministra Macierewicza wszystko się zaczęło.Może ktos ma na ten temat podobne zdanie.Zgłosił się do mnie były członek UPR który twierdzi że to własnie jemu JKM powierzył zadanie rozbijania prawicowych ruchów młodzieżowych w Polsce.Po wypowiedzi Korwina w sprawie użycia po protescie górników w Warszawie gumowych kul nie mam wątpliwosci że to zwykła Menda.JKM powiedział że gdyby to od niego zależało to należało użyć kul prawdziwych,ostrej amunicji.Czy ta Menda wyobraża sobie co by było podczas otatniego marszu niepodległosci gdyby do niewinnych ludzi strzelano z ostrej amunicji.?Nie mam słów i jak mi się napatoczy to napluję mu w pysk.Dlaczego my Polacy pozwalamy się takim mendom jak Michnik,Blumsztajn,Magdalena Sroda ,Urban ,Niesiołowski ,Wojewódzki, Majewski Miecugow,Olejnik ,Żakowski Lis, i wielu innych opluwać.Podniesmy głowy do góry.Brońmy naszego honoru.Nie stujmy bezczynnie .To co zabrakło nam sliny w gębie?Ja zacznę pierwszy kto się przyłączy?Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @panMarek 12:34:03
  My za mały nacisk kładziemy na to ,że jesteśmy jedynym ruchem w Polsce który bije się o Kulturę Polską tzn. o wolność osobistą Polaków z którą w czasie 1000 letniej historii Polska była utożsamiana,do nas zjeżdżali z całego świata ówczesnego, wszyscy co szukali wolności. Np.żydzi ,arianie itd.

  POLSKA BYŁA DLA EUROPY ENKLAWĄ WOLNOŚCI PRZEZ CAŁA HISTORIĘ,dlatego państwa ościenne tak zwalczają naszą historie , bo ani Niemcy ani Rosjanie nigdy nie byli tak wolni jak my Polacy.

  DLATEGO WYMORDOWALI NAM ELITY, A HOŁOTĘ WYPROMOWALI I MAMY TO CO MAMY.

  Pozdrawiam Polaków
 • @mnich zarazy 09:45:15 JKM ideologiem przemian?
  Jakie przemiany masz na mysli? Korwin w sprawie rewolucji wypowiada się jednoznacznie kara smierci dla tych którzy rewolucję rozpętają.W podobnym tonie skomentował powstanie styczniowe.To żydowska menda która się żywi na łonie Narodu Polskiego .Stefan Dembowski Stowarzyszenie demokracja USA nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com zastanawia mnie dlaczego NE oraz radio WNET tak cholubia tą gnidę?
 • *****
  Zgadzam się z autorem tekstu.
 • @fan-wolności 10:33:09
  Chwalenie balcerowicza ma na celu obronę jego głowy.nastroje w polsce radykalizują się,duża liczba uczestników w marszu niepodległosci jest tego dowodem ale nie tylko.W całej Polsce wrze,na szczeblach lokalnych podejmowane są działania o jakich nigdy wczesniej nikt nie słyszał.szykuje się kolejne referendum w sprawie odwołania straży miejskiej w Nowej Dębie.To oznacza że ludzie mądrzeją i rządają demokracji bezposredniej.trzeba wspierac tego typu działania dlatego wszyscy którzy sa zainteresowani normalnoscią winni skontaktowac się z radnym Nowej Dęby Markiem Ostapko i udzielic mu wsparcia.Straże gminne,miejskie to przydupasy władzy .To dodatkowe głosy w wyborach za pieniądze podatniów.Porządek w polsce ma pilnować Policja i to Policji powinno się dobrze za to płacić.Stefan Dembowski StowarzyszenieDemokracjausa@yahoo.com
 • @kaczlow 11:16:01 Och wy naiwni
  Jakie to ma znaczenie co JKM powie o JOWach?Tusk przed wyborami był za a co zrobił po wyborach?Zniszczył 750000 podpisów w sejmowej niszczarce w sprawie referendum o zmianę ordynacji wyborczej do sejmu na jow.nauczcie sie wreszcie mysleć.ja nie pamiętam żeby Korwin brał kiedykolwiek udział w marszu na Warszawę organizowanym przez ruch na rzecz jow .To można sprawdzić. Stefan Dembowski Stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @amadeusz2006 13:08:53
  Czy ty myślisz ,że sposób wybierania cośkolwiek zmieni ,zobacz skład senatu.

  Pozdrawiam Polaków
 • @mnich zarazy 11:27:34 JOW nie jest lekarstwem na demokrację
  Jow nie jest lekarstwem na demokrację ,mieszkam w USA od 20 lat i widzę jak ten system działa ale to może byc dobry początek do wprowadzenia demokracji bezposredniej.Musi zostać spełniony podstawowy warunek nie można głosować na kandydatów z jakiejkolwiek partii.Sejm powinien byc bezpartyjny i kontrolować rząd.dzisiaj to rządy kontroluja sejm w polsce.To jest podstawowe nadużycie władzy.To od nas zależy co z nami będzie.Chodzenie na wybory według obecnej ordynacji to kolaboracja z tym reżimem .kto tego nie rozumie jest zwykłym głupcem a kto to robi swiadomie w imie własnych interesów jest zdrajcą Narodu.Polacy nie łudzcie się Oni Wam tej ordynacji dobrowolnie nie zmienią.Musicie przycisnąć ich do muru a jak i to nie pomoże trzeba będzie chwycić ich za gardło. Zbojkotujmy wybory do europarlamentu a potem do sejmu i senatu.Tędy droga do wolnosci tylko kto chce w Polsce czuć sie wolnym ?W Polsce Być przegrywa z mieć.Dlatego według sondaży 20% studentek uprawia prostytucje pt sponsoring.One wolą mieć niż być.Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @amadeusz2006 13:24:16
  Żeby taki apel pisać, to trzeba być chorym , głupim( o bojkocie wyborów) lub jednym z nich.ONI SAMI SIĘ WYBIORĄ DZIŚ GŁOSUJE 49% ,NIECH ZAGŁOSUJE 5% TO POWIEDZĄ ,ŻE 100% GŁOSUJĄCYCH ICH WYBRAŁO.
  TAK ,ŻE TAKIE RADY TO ZOSTAW DLA SIEBIE.

  Pozdrawiam Polaków
 • @BTadeusz 11:41:01Frazesy Erazesy
  Panie B tadeuszu nie trzeba strzelać z broni palnej.Głos wyborcy to wystarczający nabój żeby zabić tych którzy stoja na straży tego reżimu.Od lat prowadzimy akcje uswiadamiające w Polsce w tym temacie.mamy w swoim posiadaniu apel pani Ani walentynowicz o bojkot wyborów ale co można zrobić jak barany zaganiane przez księdza i TVN same pchaja sie pod nóż.Na wszystko potrzeba czasu a na zmiane swiadomosći społeczeństwa potrzeba go najwięcej dlatego niech każdy robi swoje.Efekty działańia już widać i nie tylko chodzi tu o marsz niepodległosci dla mnie który nie mieszka w polsce wazniejsze sa te małe inicjatywy lokalne .Ludzie zaczynają rozumieć że ich biernosć powoduje że poziom ich życia sie drastycznie obniża.Podam to na przykładzie USA.Tu społeczeństwo się zorganizowało dlatego np za godzine pracy niewykwalifikowany robotnik może kupic 3 galony benzyny (około 12 litrów)aw polsce tylko 1,5 litra.To samo z Vat .W USA płacę VAT 6,25% a w Polsce 23 .ta róznica wynika własnie z róznicy poziomu swiadomosci społeczeństwa w polsce i USA.Im społeczeństwo jest mniej zorganizowane tym władza głębiej sięga do kieszeni tego społeczeństwa.Tak jest .było ale nie zawsze tak musi być.Trzeba mieć marzenia i wierzyć że sie spełnią ,jak nie za naszego życia to w następnym pokoleniu.Mnie sie marzy demokracja bezposrednia .Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com Ps .proszę do mnie napisać,porozmawiamy .
 • @mnich zarazy 12:19:50
  Każdy chyba spostrzegł że Tusk po dojściu do władzy albo zmienił poglądy albo gdy doszedł do władzy robi to co każą mu ci którzy go tam posadzili więc twierdzenie że popieranie Tuska przed jego dojściem do władzy było złe jest śmieszne. Tusk miałby nadal poparcie JKM gdyby zrealizował choć 20% z tego co obiecywał.
 • @BTadeusz 11:53:25 Jaka Ordynacja
  Niech pan Lipiński zadeklaruje sie jaka ordynacja ma byc do sejmu i senatu.pamiętam jak zapytałem oto samo Oparę .odpowiedział mi pytaniem a jakiej by pan chciał?I w tym momencie zorientowałem się że mam do czynienia z nieuczciwym człowiekiem bo nie można Opary nazwać głupcem.uczciwosc nakazuje szacunek dla rozmówcy dlatego ju.z nigdy więcej goszcząc w redakcji NE nie podałem Oparze ręki.Gdyby w Polsce obowiązywał kodeks honorowy Bodziewicza za taka odpowiedz mozna by było dostac w gębę i zostac wyzwanym na pojedynek.Opara ma tylko jedno wyjscie przeprosić mnie za to co zrobił ale i tak mu już nie wierzę.I mogą mnie zbanować,usunąć ,mam zasadę jak chcesz cos zrobic to nie oglądaj sie na innych rób to sam.Może inni cos zrozumieją i przyłączą sie do ciebieKto zrozumiał że chodzenie na wybory powoduje przedłużanie istnienia tego reżimu?Stefan dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @Marqus 12:10:51 Naiwnych nie brakuje
  Przy okrągłym stole nie było tyle miejsca żeby wszystkich zdrajców narodu Polskiego posadzić a pozatym zawsze jest duża grupa wspierająca tzw zaplecze.Twierdze że JKM tak samo jak i Moczulski Leszek należy do tej grupy.Kto z poza reżimu ma dostęp do TV? Korwin ma a to daje do myslenia.
 • @liberalkonserwatywny 12:12:30 przestań pieprzyc masz gorączkę?
  jaką wolnosc ma na mysli Korwin wypowiadając sie w sprawie powstania warszawskiego,styczniowego?Jaką ma na mysli wolnosć JKM twierdząc że on do protestujących robotników strzelałby z broni ostrej.To jest zwykła gnida a ty albo z niewiedzy albo innych przyczyn bronisz tej Gnigy.Stefan Dembowski Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com PS .jak w Polsce reżim doprowadzi do wojny domowej to przylece do Polski i korwin będzie jednym z pierwszych którego odwiedzę
 • @BTadeusz 12:14:16 Pan nie tłumaczy Pan mąci
  A jak to pan policzył że 100 lat nie wystarczy?jaka metoda sie pan posłużył w swoich obliczeniach?Napisze nam pan?ja rozumiem że panu brak wiary,to normaln eiludzkie ale nienormalnym i nieludzkim jest zaszczepianie tego braku wiary w innych.mam nadzieję że to nie jest pana zadaniem zleconym przez ten reżim aby na forum NE odbierać narodowi Polskiemu nadzieje na wolnosć i niepodległosć.Niech sie pan nie obraża panie B tadeuszu niech pan do nas napisze ,porozmawiamy i napewno dojdziemy do porozumienia chyba że pan ?pozdrawiam Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @mnich zarazy 12:22:55
  Ja jestem tego pewien że Korwinowi przypadła w udziale rola dzielenia i skłucania Polaków Stefan Dembowski Nowy Jork Stowarzyszenie demokracja USA stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com PS.mam na to dowody że rozbija młodzieżowe ruchy prawicowe w Polsce. chętnych prosze o kontakt mailowy .
 • @amadeusz2006 13:50:57
  do myślenia to daje Twoje pi..dolenie w bambus.
  Siedź w tym NiuJorku i oglądaj se CNN to może zobaczysz Korwina , bo w polskiej TV nie ma szans.

  Do Autora:
  W jakich okolicznościach zostało zrobione załączone zdjęcie, co z niego wynika, i co ma symbolizować w związku z tym tekstem?
  Pytam, bo często widzę tą fotkę dołączoną do jakichś propagandowych tekstów . Prym wiedzie niejaki ORKS. On to chyba ma to zdjęcie powieszone nad łóżkiem oprawione w ramkę.
 • Towarzystwo wzajemnej adoracji
  Cześć Mikuś
  Kto Ci wbił nóż w brzuch i o co wtedy poszło ?
  Czy mocno krwawiło ?
 • @amadeusz2006 12:49:54
  No podzielam Pańskie zdanie o demokracji. Ale jaki związek z nią ma mieć znajomość charakterów, czy rzeszłości osób wrzucających głos do urny?
  Trzeba dać im szansę na bycie Polakiem, a nie eiliminowć nie widomo ilu - dla uspokojenia własnego sumienia.
  Bo przecież tak naprawdę, to nawet sobie czasem nie ufamy...-:)
 • @BTadeusz 12:29:28 System Kontroli Władzy
  W Polsce nie ma żadnego systemu kontroli władzy.Władza wybrana w niedemokratyczny sposób według niedemokratycznej ordynacji może wszystko.Ta władza poprzez koalicyjna większosć kontroluje sejm i senat.Ludzie czy wy tego naprawdę nie widzicie.czy ja z za Oceanu mam Was uswiadamiać.?Art 4 Konstytucji o referendum jest tylko martwym zapisem bo to Sejm decyduje czy referendum się odbędzie a nie naród w imieniu którego grupa inicjatywna zbierze 500000 podpisów w jakiejs ważnej dla tego narodu sprawie.Skoro w sejmowej niszczarce zmielili 750000 podpisów w sprawie referendum o zmiane ordynacji wyborczej na JOW to znaczy że mają nas wszystkich w dupie i to od nas samych zależy czy z tej dupy sie wydostaniemy.Możemy i mamy do tego pełne prawo.Trzeba zbojkotowac wybory sami sie nie wybiorą.Juzdzisiaj na wybory chodzi mniejszosc .I to jest paradoksem polskiej demokracji że mniejszosć żądzi większoscią.Pan to rozumie panie @ B tadeuszu? Nie wystarczy udzielac sie na NE trzebazrobić cos więcej ale czy WA SIE CHCE? ja Stefan michal dembowski sam tego w pojedynke nie zrobię.Mam apel pani Ani Walentynowicz O BOJKOT WYBORÓW kto się do mnie przyłączy? Chodzenie na wybory legitimizuje ten reżim i jest kolaboracja z tym nieludzkim systemem władzy.wszystkie partie w sejmie są przeciwne JOW a PO_ PiS najbardziej.Do dzieła mosci Panowie.Stefan dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @amadeusz2006 13:47:32
  Jestem don kichotem demokracji bezpośredniej,
  Więc nie będę komentował.
  Pozwolę sobie zwrócić Panu uwagę, że cechy charakterologiczne nie wpływają na prawo obywatelskie do głosowania w referendum.
  Po co więc Pan urządza te testy?
 • @amadeusz2006 14:00:49
  -:))) No zapowietrzył mnie Pan...
  Pan uważa, że scena dwubiegunowa pojawi się w Polsce wcześniej?
  To teraz ja poproszę o wyliczenia...
 • @amadeusz2006 14:26:14
  Nie rozumiem, do czego chce mnie Pan przekonać.
  Jeśli znajdzie Pan na NE - większego zwolennika DB - to stawiam Panu 20-to letnią whisky.

  Zanim Pan to napisał, może znaleźć mój wpis, że można tak.
  Nie idziemy do wyborów i korzystamy (WÓWCZAS) Z opcji konstytucyjnej - naród polski sprawuje władzę zwierzchnią zapośrednicztwem przedstawicieli - LUB BEZPOŚREDNIO.
  I w referendum zmieniamy konstytucję w art. 104 wykreślamy p. 1. (posłaów nie wiążą instrukcje wyborców) - wpisując -
  "Poseł głosuje w sejmie zgodnie z wolą wyborców swojego okręgu".
  I mamy demokrację.

  Ale na to nie pójdzie 90% blogerów z NE - bo pracownicy i przesiębiorcy - okroiliby budżet z wynagrodzeń dla darmozjadów.
 • @amadeusz2006 13:55:13
  Wiesz co Ty przestań pieprzyć.JKM nigdy i nigdzie nie wypowiadał się źle o Powstańcach Polskich.Jesteś za bardzo zrusyfikowany ,żebyś mógł się wypowiadać .Nie będę tego tłumaczył powtórnie bo i tak nie zrozumiesz.Zacznij czytać Polskie książki historyczne ,albo np."Wojnę światów". Wtedy będziesz mógł zabierać głos w takich dyskusjach.

  Pozdrawiam Polaków
 • @amadeusz2006 14:06:55
  Czegoś nie rozumiem.
  Jak Pan - jako demokrata - rozpoznaje indywidualne cechy równych w głosowaniu - obywateli.
  Co Pana obchodzą, jakieś "prawicowe ruchy"?
  Przecież w demokracji bezpośredniej - będą rewolucyjnym zagrożeniem.

  Co się Pan tak podpala na JKM?
  Przecież w referendum - BĘDZIE MIAŁ JEDEN GŁOS.
  Pańscy członkowie Prawicowych ruchów - TEZ BEĄ MIELI - KAZDY PO
  JEDNYM GŁOSIE. Po cholerę im te "prawicowe rychy".?
 • Wydaje mi się przejrzystym kryterium byłoby:
  kryterium przyjęcia do realizcji programu odbudowy Polski, czyli:
  1. Przywrócenia państwowej misji powszechnej edukacji. Myślę że nie trzeba daleko szukac. Należałoby po prostu przywrócic model który wywindował Polske na 12-te miejsce w sensie potencjału gospodarczego na świecie
  2. Przywrócenia powszechnego dosptepu do bezpłatnej, na wysokim poziomie słuzby zdrowia
  3. Przywrócenia statusu narodowego majatkowi gospodarczemu Kraju, jako bazy do realizacji misji państwa w stosunku do obywateli.
  Przede wszystkim strategicznym gałęziom gospodarki narodowej, takim jak bankowośc, energetyka, zbrojeniówka, cały przemysł wydobywczy, przemysł cięzki i maszynowy, farmacutyka itd. Ale także gałąziom dochodowym niezależnie od koniunktury np przemysł spirytusowy
  4. Zablokowanie sprzedaży polskiej ziemi rolnej podmiotom zagranicznym (należałoby także przymyślec zablokowanie innych gruntów z uwagi na powszechną pauperyzacje Polaków i związanym z tym zgrożeniem wykupu polskich gruntów przez podmioty zagraniczne)
  5. Przywrócenie misji państwowej powszechnej emerytury, jako dywidendy od w/w majątku narodowego (zresztą, nie jest to nic nowego bo działanie tego było sprawdzone przez całe lata powojenne, do tej nieszczęsnej transformacji 89/90)
  6. Odtworzenie silnej polskiej armii Wojska Polskiego na wzór szwajcarski
  7. Społeczna Gospodarka Rynkowa w pozostałych gałeziach gospodarki (poza, gałęziami państwowej gospodarki narodowej), czyli wolny rynek chroniony przed przejeciem jego przestrzeni gospodarczej, przez Siłę Kapitalizmu Globalistycznego
  8. Uznanie prymatu polskiej Racji Stanu przed innymi racjami np unijnymi

  Oczywiście poza wszelka klasyfikacją: POSZANOWANIE POLSKIEJ NARODOWEJ TRADYCJI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

  Myślę, że są to podstawowe założenia przywrócenia normalności naszemu Krajowi i Państwu Polskiemu.
  przyjecie/nie przyjecie tak jasno sformułowanych puntów powinno byc kryterium przyjęcia/nie przyjęcia do Ruchu, ale też brak takich jasno sformułowanych puktów DYSKWALIFIKUJE SZCZEROŚC RUCHU
 • @Skanderbeg 09:32:15
  No tak kremlowski logiku...WSI24, GW i pozostałe bolszewickie szczekaczki nienawidzą Kaczyńskich właśnie za ten ich udział przy okragłym stole! Nikt nie jest tak w Polsce atakowany i oczerniany , osmieszany przez bolszewickich funkcjonariuszy tak tych koszernych jak i potomków złodziei kur przytulonych przez Bermana po 1945 jak własnie Bracia Kaczyńscy! Do tego stopnia, iz WSIowcy dpuscili się zbrodni smolenskiej która do dziś dnia pochłania kolejne ofiary skrytobójczych mordów!
 • @Jan Paweł 15:10:36
  Jak by Pana wpuścili do TV z tym manifestem, to natępnego dnia jedynymi płatnikami podatku na Pana - byliby emeryci i rencisci.
  Reszta zwiałaby na pomocników tych na zmywaku.
 • @Skanderbeg 10:48:44
  O jakiej niepodległosci mówisz? O tej PRLowskiej? czy tej po 1989? Jesli chcesz gamoniu wiedzieć kto zrezkł sie niepodległosci Polski to zobacz kto rządził i rżadzi Polska w przeważajacej mierzeod 1989 do dziś!Zobacz kto jest beneficjentem obecnej rzeczywistości! A kto jest? trepy LWP, SBecy, UBecy, sekretarze POP, funkcjonariusze sądów i prokuratury resortowego pocodzenia wprost od Bermana, Szechtera, Wolińskiej, Luny Bistgerowej i spólki!! Ale tego juz trepku bolszewicki nie widzisz! Ty za to wiesz że polske ci ukradł Lech Kaczyński którego zamordowali trepy WSI z pomocą Putina! A co powiesz o obecnym prezydencie Komorowskim? Czy jestes wśród tych 70% którzy są nim ponoć zachwyceni?
 • @BTadeusz 15:27:35
  Jakoś za Gierka, ten 12-ty na swiecie niby niewydolny potencjał (jak nam chcą wmówic teraz rózni ekonomiczni wieszcze) potencjał potrafił zarobic na (z całą pewnością nie mały) haracz dla CCCP i na solidny pakiet socjalny dla wszystkich obywateli (jak to sie wtedy mówiło). I gdyby nie ten solidny pakiet socjalny to pewnie Pana Rodzice nie pokonczyli by żadnych szkół, nie awansowali by społecznie a Pan nie dzidziczył by tego awansu (mówiąc w skrócie)
 • @BTadeusz 15:27:35
  Wam po prostu wmówili, że państwo nie może miec żadnego majątku, że wszystko musi byc kapitalistyczne (najlepiej w rękach obcego inwetsora). A co to jest państwo? To nie jest jakis enigmatyczny twór, tylko są to ludzie wydelegowni przez naród do pełnienia róznych misji w stosunku do tego narodu. I to naród umówił się że skoro mamy dobra narodowe to należą sie one wszystkim obywatelom tego narodu, więc należy nimi zarządzac... SPRAWIEDLIWIE... tak by każdy obywatel tego narodu miał z tego korzyśc a nie jakiś tam nie wiadomo kto, gdzies w jakims obcym kraju. I wy teraz, tak zindoktrynowani już sami będziecie nakładac na siebie OKUPACJĘ tych obcych którzy przyszli po te NASZE DOBRA NARODOWE. Oni nie muszą tu wjeżdżac wojskiem, WY SAMI IM ODDACIE TEN NASZ MAJĄTEK NARODOWY
 • @BTadeusz 15:27:35
  Wam wmówili że wasze jest tylko to co sobie sami łokciami wywalczycie i efektem takiej filozofii wyścigu szczórów są... tylko i wyłacznie PATOLOGIE. Chyba nie muszę wyliczac tutaj wszystkich szczególnie szkodliwych skutków tej filozofii (a raczej własnie patologii) Wyścigu Szczurów.
 • zapach siarki...
  Nie wiem co PT Autor ma do JKM? Wszak to JKM był i jest przeciwnikiem okrągłego stołu, do którego gen. Kiszczak zaprosił tych, na których miał haki i nazwał ich "konstruktywną opozyją" w odróżnieniu od tej konstruktywnej. To właśnie sichta okradłostołowa zdegenerowała Polska i oszukała miliony Polaków. A komuna nadal ma sie dobrze i nadal rządzi w kraju. Jeśli nie zadbam sam o siebie, to kto ma o mnie zadbać? Kto za to zapłaci? Dobre państwo, które zabierze w tym celu pieniądze tym, którym się chce pracować o dbac o siebie? Strasznie bolszewizmem zaleciało w tym któtkim tekście a smród siarki z tego bolszewickiego piekła jest nie do wytrzymanie.
 • @zły 16:25:27
  A Jaruzelskiego a Urbana tam widziałeś? A Tuska.Schetyne, Komorowskiego, Grasia? Zapamiętaj sobie słaba istoto...kreml Kiszczakowym rozpisał rózne role aby oszukać polski motłoch..JKM otrzymał role opozycjinisty w opozycji..Kaczyńscy sa tak znienawidzeni przez bolszewie, bo dość wczesnie połapali sie na tej kremlowskiej maskarzdaie która kontynuuje TVN24 z GW i Komorowskim..Nawet ten głupek Tusk reprezentując Berlin zapętlił sie i nie wie jak z tego goowna wybrnąć..Tak to jest jak piłkarzyk bierze się za gierki polityczne z KGBistami i koszerUBeckimi przekrętasami..
 • @antysowiet 16:49:08
  antysowiet:-) a czy to Kreml porozkradał nasz majątek? czy to ruskie media i ludzie deprawują młodzież? jesteśmy niewolniczo zadłuzeni u Ruskich?
 • @amadeusz2006 13:08:53
  I są jeszcze wśród nas Polaków ludzie, którzy chcą mieć cokolwiek wspólnego z tym żydem JKM. Czy mało złego ta nacja nam wyrządziła i ile zła jeszcze wyrządzi? Nie rozumiem moich ziomków, dla pejsatych powinien być całkowity zakaz obejmowania stanowisk kierowniczych w każdej dziedzinie życia. Jeżeli ktokolwiek z Polaków ma do czynienia z ludźmi tej narodowości, jest dla mnie skreślony na zawsze. I nic i nikt mnie nie przekona, że razem będą tworzyć jakiś ruch narodowy. Śmiechu warte.
 • @antysowiet 15:32:45
  I co tak się podniecasz? Uspokój się, bo ci żyłka pęknie! Nie broń tak Kaczyńskiego, bo nic dobrego dla Polski nie zrobił. A tak swoją drogą, miał on już swoje "pięć minut" i co? Rządzili obaj i czym się zasłużyli? Lech tym, że podpisał cyrograf do unii pejsatej, a potem zgodził się traktat? O tym, że pojechał do Izraela i obiecał jarmułkom 65mld dolców? Miał też decydujący wpływ na wydanie decyzji o wstrzymaniu ekshumacji w Jedwabnem. Kaczyński taki biedny, bez konta bankowego, bez mamusi, bez brata, bez prawa jazdy, bez samochodu. Niech odejdzie z polityki to w Polsce coś wtedy się zmieni.Czy on jest niezastąpiony? Wszyscy won, jak powiedział Wojciech Cejrowski. I miał 100% racji.
 • Nowy filozof NE?
  Wchodzę na NE w zasadzie po to, by się pośmiać z tego co piszą tu ludzie. Korwin częścią bękarta magdalenkowego! Dobre sobie. Jego już KOR-owcy i Solidarność przeganiała ze strajków, a od czasu ustawy lustracyjnej nikt mu nawet ręki nie podaje z tej bandy.
  "poprzez przekonanie, że każdy sam powinien o siebie zadbać, nie jesteśmy wstanie skutecznie konkurować z wyzyskującymi nas grupami" - przecież od momentu wprowadzenia przepisów zobowiązujących do zapinania pasów cały czas wtłacza nam się konieczność ingerowania państwa. Właśnie dlatego jest źle, bo rząd wpier...a się do wszystkiego i nie jesteśmy w stanie konkurować, przez ograniczenia biurokratyczne, bezsensowne normy prawa stanowionego i podatki, rabujące dorobek ludzi.
  "zwalczanie złego socjalizmu!" - po co pisać zły - każdy dorosły poczuł jego skutki na własnej skórze.
  To tylko wisienki na torcie tych wypocin. Autor jest kompletnie nieprzygotowany do takich analiz, nie przymierzając jak przeciętny gimnazjalista do lekcji.
 • @panMarek 11:23:58
  Panie Marku, mecenas Siła-Nowicki a i owszem był człowiekiem niezłomnym ale jak to człowiek nie ustrzegał się błędów: vide wypadek pod Kazimierzem Dolnym.
 • @amadeusz2006 13:24:16
  A czy tacy ludzie jak Pan? Mieszkający za granicą a wypowiadający się o losie Polski i Polaków, wrócą do ojczyzny po zmianie ordynacji wyborczej? Czy tylko będziecie komentowali zza miedzy?
 • @amadeusz2006 13:50:57
  No tak Leszek Moczulski od wielu lat lansuje się w mediach i jest na "offowym" świeczniku....
 • Korwin dla obecnego reżimu
  jest tym kim trockiści byli dla bolszewizmu - chce tego samego tylko bez wypaczeń, inaczej mówiąc to groźny psychicznie sekciarz, mącący co słabszym umysłom w głowach, w dodatku ogląd rzeczywistości i zachowania ma typowe dla paranoików i powinien się leczyć.
 • @Autor
  No i cale zastepy poprawiaczy Zwiazku Socjalustycznych Republik Europejskich. Owszem, krytykuja, ale konstruktywnie, aby "nasza" wspolne europejska "ojczyzna" lepiej dzialala. Dla tego wznioslego celu, chetni sa poswiecic istnienie polskiego narodu.
 • @mnich zarazy 09:45:15
  Kiedyś ty głupku widział JKM-a przy okrągłym stole?
 • @Skad my to znamy 19:35:14
  wspólna eurpoejska ojczyzna? jest coś takiego? to chyba jakieś kuriozum. Bo dla mnie ojczyzną jest miejsce w którym się urodziłem wychowałem i to zarówno w sensie terytorialnym jak i kultury, jezyka, tradycji, historii itd. Powiedz to bauerowi w Bawarii, to ze śmiechu pęknie. Jego ojczyzną jest tak samo jego heimat i nie obchodzi żadna ojropa dopuki ta ojropa nie zaciska mu pasa a tak się własnie dzieje. Z tym że ta "wpólna ojropa" nie zaciska już pasa a petlę na szyji!
 • Szanowny Autorze
  W 90 % bardzo trafny tekst, a w 10% dyskusyjny,a szczególności:

  " Tak jak obecnie prowadzony jest atak na zmianę Obyczajów,Tak od 1989 atakowano Polaków jako Wspólnotę i… w znacznym stopniu ten atak się powiódł! Zaszczepiono Wielu Polakom, że tylko sami mogą zadbać o siebie! Zaszczepiono przekonanie, że Państwo nie da nam jeść! Zatomizowano Nas w imię… wolności!I sądzę, że robiono to celowo! Po to byśmy byli zbiorowością skaczących sobie do gardeł szczurów! Po to byśmy pracowali na innych!"

  Bardzo trafne spostrzeżenie, najpierw skłócenie, rozwalenie wspólnoty, wyzwolenie rywalizacji jak w sporcie ( medale dla najlepszych, a dla nieudaczników bezrobocie, wyjazd za granice lub bezdomność) na tzw. "wolnym rynku", które nigdzie w świecie nie było, a jedynie w wielu umysłach, także na NE.

  "Dla mnie JKM i UPR, oraz wiele osób wyrosłych na tych fundamentach są częścią Układu Okrągłego Stołu!To właśnie ten sposób myślenia ukształtował wielu Polaków na skupionych wyłącznie na Sobie! To skupienie na moich pieniądzach i znieczulenie na potrzeby, a nawet często nie zawinione krzywdy innych, zatomizowało Polaków! Staliśmy się wobec siebie nieufni i podejrzliwi! A poprzez przekonanie, że każdy sam powinien o siebie zadbać, nie jesteśmy wstanie skutecznie konkurować z wyzyskującymi nas grupami. Nie jesteśmy ponieważ Oni są zorganizowani i wzajemnie się popierają."

  Także bardzo trafna uwaga. JKM najbardziej zatruł umysły Polaków w ciągu kilkudziesięciu lat w sferze ekonomicznej bajeczkami o "wolnym rynku" i zamknięciem Państwa w budce stróża nocnego ( że nie powiem w "Sławojce"), zatomizował społeczeństwo i umożliwił tym wielkim korporacjom by weszły w gospodarkę jak "w masło" wykupiły za bezcen większość majątku, część doprowadzając do bankructwa, a Polacy stali się najemnymi niewolnikami lub bezrobotnymi we własnym kraju.

  Spustoszenie w umysłach Polaków przez JKM jest podobne jak w sferze światopoglądowej zrobił AMich... i obaj nie byli formalnie u władzy, ale to oni faktycznie rządzili wytyczając fałszywe koleiny myślowe dla podkomendnych figurantów na szczytach władzy. Panowie - szefowie są w półcieniu, których wprawne oko widzi, a oni mają swoich szefów w głębokim cieniu, których do niedawna nie było widać, choć obecnie mrok rzednie.
  Do części komentujących - pomyślcie uczciwe i bezstronnie czy tak nie jest ?

  Pozdrawiam i Witam Szanownych Państwa wraz inaugurującym postem.
 • Czemu rząd nie działa? (Harry Browne)
  http://www.youtube.com/watch?v=yN1L2Nfyg6M&list=UUNeyNrLBxWxlI2mcpXxHpmQ
 • Korwin Mikke oświadczył, że...
  rozbije Ruch Narodowy:
  http://naszeblogi.pl/36185-korwin-mikke-oswiadczyl-ze-rozbije-ruch-narodowy?utm_source=niezalezna&utm_medium=glowna&utm_campaign=blogi
 • @nielubiący JKM:))
  Skoro już o JKM pisać i do tego krytycznie i z sensem i do tego nie jest się jakimś kretyńskim trolem lub … ech brak słów. Czy ja kiedyś przeczytam jakąś odważną logiczną mądrą polemikę z poglądami JKM. Teksty w stylu że jest łysy i ma wszy są nudne i więcej mówią o tym co pisze niż cokolwiek o panu Januszu. No niech ktoś odważnie napisze że VAT jest za niski dochodowy jest fajny bo państwo może inwigilować katastrat na poziomie 1% jak wprowadzą to będzie lux.
  Jeszcze nigdy na NE nie przeczytałem krytyki jakieś tezy Korwina, tak po prostu, nie wiem dlaczego, czy to za trudne??? No wziął by taki jeden z drugim jakiś cytat jakiś pomysł i go obśmiał że np. „dzieci są rodziców” ha ha ha co za bzdura dzieci są nasze itd. przynajmniej bym wiedział kto pisze a tak ciągle ot personam. To nic nie wnosi i jest powtórzę nudne, ciągle to jedno zdięcie, dobrze że nie z pochodu 1 majowego z Gierkiem. I to ma być dowód że wolność gospodarcza jest zła bua ha ha ha. Czy znajdzie się jakiś uczciwy narodowy socjalista i powie że być klawiszem jest fajnie i dlatego Polacy nie będą nigdy wolni.
 • @Jan Paweł 21:37:43
  Po co pośrednicy tu jest autor
  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/czy_korwinmikke_chce_rozbic_ruch_narodowy_/1633
  http://nczas.com/publicystyka/korwin-mikke-tak-chce-rozbic-ruch-narodowy-dlaczego/
 • Dziękuję za komentarze
  Pozwolicie, że odpowiem jutro rano.

  Jest kilka ciekawych uwag, nad którymi muszę się zastanowić.

  Pozdrawiam wszystkich
 • @Skanderbeg 11:23:18
  Coś o "kurduplach" polecam

  http://naszeblogi.pl/35503-czym-sie-rozni-kurdupel-komuszek-od-innego-kurdupla

  http://surrealizm.wordpress.com/2009/08/10/wzrost-politykow-prezydent-lech-kaczynski-nicolas-sarkozy-dmitrij-miedwiediew-wladimir-putin-silvio-berlusconi-cm/

  To zaczynamy się śmiać ze wszystkich "kurdupli"????
 • @liberalkonserwatywny jesli ja jestem chory to ty jestes agentem
  O bojkocie wyborów mówi sam prof Ryszard Bugaj jak można być takim głupim żeby tego nie zrozumieć co im może zaszkodzić.Chory chyba jestes na głowę skoro twierdzisz że wystarczy im 5% frekwencja.Gdyby tak miało być to by was baranów w Polsce nie zaganiali wraz z Episkopatem do urn wyborczych.Każdy może jak narazie pisać co uważa za słuszne dla samego siebie więc dobre rady zachowaj dla siebie.Idz i głosuj na kogo chcesz na SLD,Palikota, PSL PO-PiS to będą cię strzygli na krutko
 • @BTadeusz 14:49:51 po taką holerę
  jak lubią to im wolno ,nie słyszałem żeby ktos rozbijał działania Korwina i za to co mówi juz dawno powinien dostac po ryju ,pan chyba też .Nie podpalam si.e tylko nie lubię mend ot poprostu.Do demokracji bezposredniej jeszcze nam daleko więc te p[rawicowe młodzieżówki są potrzebne dla obrony tożsamosci narodowej i to Korwinowi nie pasi ,panu widze te..........ż.Nie jestemczłonkiem żadnego ugrupowania żeby było jasne.
 • @Shymoons 18:13:49 Powrót do Polski
  Pan nawet sobie nie zdaje sprawy z tego ilu Polaków i Polek pragnie wrócić do kraju.Tylko do czego wracać.Do państwa zamordyzmu i wysokich podatków . Do państwa chorej służby zdrowia i totalitarnego systemu niesprawiedliwosci?Do państwa arogancji władzy?Wyjeżdżał pan z Polski na dłużej,poznał pan gorycz tęsknoty za krajem?Mieszkam w USA ale często przyjeżdżam do Polski ,niech pan wpisze w wyszukiwarke moje nazwisko to przekona się pan że nie tylko piszę ale i działam .Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com PS.Pozdrawiam gorąco.
 • @amadeusz2006 13:50:57
  Kto z poza reżimu ma dostęp do TV? Korwin ma a to daje do myslenia.

  JKM ma dostęp do TV ? nie wiem jaki kanał oglądasz ale nie zauważyłem
 • liberalkonserwatywny 07.02.2013 12:28:47
  To prawda, jest wielu takich co to pod szczytnymi hasłami chcą się nachapać.

  A my często stajemy się ich żołnierzami.
 • @amadeusz2006 04:34:58
  aż Bugaj ? ale masz autorytety ,przecież na lewo od niego to już tylko Korea Północna !
 • @prolet 21:38:17
  JKM używają blogerzy, aby podbić ilość wejść na stronę. Przecież zdjęcie i streść nie mają związku, bo nie słyszałem, aby JKM podzielał poglądy Kuronia czy Mazowieckiego. Zdjęcie Kwacha jak pije wódę z Kiszczakiem jakoś mu nie szkodzi....
 • BTadeusz 07.02.2013 12:29:28
  "A żeby się czepiać JKM - to trzeba mieć po pierwsze - osobisty uraz do niego, lub jakąś obsesje, a po drugie - wierzyć - że czepiajac się -realizuje się jakiś rzczywisty cel. Np. podniesienie swego prestiżu w środowisku..."

  He???

  Tam gdzie mieszkam, pracuje mało kto wie że piszę pod tym nickiem. A ci co wiedzą... polityką się nie interesują.

  Na popularności Tu na NE też mi nie zależy, co widać po częstotliwości zamieszczanych prze zemnie tekstów. Napisałem ten ponieważ powstaje nowy ruch i co myślę jeśli tacy ludzie jak JKM będą na niego wpływać. Oczywiście to moje przemyślenia i nie musi się pan z nimi zgadzać.
 • BTadeusz 07.02.2013 12:30:41
  Mnie jakoś z tego nie do śmiechu.

  Wczoraj w pracy rozmawialiśmy o śniegu który zasypał u mnie drogi. Nikt z nas prostych Polaków nie miał wątpliwości, że każdy mieszkaniec powinien pomagać w odśnieżaniu, oczywiście kolo swojej posesji. Jedynie tylko czego Nam Prostym Polakom brakuje to... szacunku i ze strony władz, szacunku i zrozumienia Naszych Potrzeb.

  Są pola na których Warto i Powinno się wspólnie pracować.
 • amadeusz2006 07.02.2013 12:49:54
  Szkoda, że nie dostrzegają to jego zwolennicy.

  amadeusz2006 07.02.2013 12:55:11

  Tak ale... ale rewolucja liberalna jest już bardzo zaawansowana! I tą wspiera.
 • Jan Paweł 07.02.2013 15:10:36
  Ale ile osób zaakceptuje te kryteria?

  Liberałowie na pewno nie! Bo zaraz będą krzyczeć, że to socjalizm!
 • duszabar 07.02.2013 13:38:13
  Skoro JKM potrafi na nie mieć wątpliwości kto jest zdrajcą, to chyba powinien to przewidzieć?

  I On ma czelność twierdzić, że zawsze ma rację?
 • Mnichu tu jesteś dobrą zarą i dałem Ci 5
  Przyznaję, że jak na zdjęciu zobaczyłem GEREMKA "SUPER" DORADCĘ "S" Z DRUGIM TAKIM SAMYM MAZOWIECKIM - szwendającym się przy kościele, bo w głowie nie miał za wiele, ale już "POSŁOWAŁ" za komuny no i speca KURONIA, to nie miałem ochoty czytać tego wpisu (resztą Ty do moich 3 ostatnich też nie wchodziłeś).

  Ale jak przeczytałem podpis pod fotkę no i skojarzyłem wspaniały nowy skrót RSPN - ZAPOWIADAJĄCY ZMIANY W KRAJU "ZA 30 PARĘ LAT - JAK DOBRZE PÓJDZIE ?!" To natychmiast postanowiłem dać Ci 5 i uwiecznić moje poparcie tym skromnym tekstem.
  Pozdrawiam!
  PS Zapraszam, może też zainteresuje coś Ciebie z tego co wczoraj zamieściłem z okazji przyzwolenia - uniesienia rąbka od cenzury!
 • zły 07.02.2013 16:25:27
  Czy ma pan Kiszczaka za idiotę?

  Że wszystkich swoich zaprosił do stołu by ich ujawnić?

  Proszę jeszcze raz przeczytać tekst.
 • kontras2012 07.02.2013 18:31:22
  Ja też mam takie podejrzenia wobec niego.

  Pozdrawiam
 • Brodzisław 07.02.2013 17:54:05
  To, że rząd potrafi i niestety w Polsce najczęściej szkodzi to jest oczywiste.

  Rząd jednak ma do wypełnienia określoną, pozytywną rolę. Jeśli jednak pan tego nie dostrzega... to czy mamy pole do dyskusji?
 • prolet 07.02.2013 21:38:17
  Podobno JKM twierdzi, że jeśli ktoś ma rację, to najpierw jest przemilczany. Potem wyśmiewany. Następnie też obrażany:)

  Dzięki.
 • fan-wolności 08.02.2013 08:57:54
  Jedyną osobą która jest konsekwentnie zwalczana przez JKM jest właśnie J. Kaczyński. Mało tego najczęściej dochodzi do tego gdy zachodzi potrzeba wygranej PO lub innej tego typu Formacji.

  Przypadek?

  Sam kiedyś na niego głosowałem:(
 • drhumor - F.Krzysiak 08.02.2013 09:06:08
  Zajrzałem do twoich. Nie komentowałem z... lenistwa. Za co przepraszam bo masz teksty które warto czytać.
 • fan-wolności 08.02.2013 09:26:28
  W 2006 nie był w stanie załatwić wszystkie sprawy. Nie mógł ze wszystkimi walczyć.

  Wy też gdybyście objęli władzę nie bylibyście wstanie w 2 lata wszystko w Polsce naprawić.
 • Kiedyś straszyło się
  dzieci i głupków Czarnym Ludem, dziś straszy się ciemniactwo JKMem :D:D:D

  Dziwne, że nikt nie chce wyjaśnić kontekstu tego "kompromitującego" zdjęcia. Nie jest to przypadkiem zdjęcie po którymś kabarecie polityków w Bagateli??? Albo bardzo sprytny fotomontaż bo nigdzie w sieci to zdjęcie nie występuje poza jakimś blogiem i oczywiście wypocinami PORKSa.
 • @mnich zarazy 09:02:49
  Chyba juz wyraźnie, niemal jak na dłonii widac że Liberałowie, ci z samej góry (ale to własnie oni robią pozostałym tą populistyczną wodę z mózgu) są na usługach (i liście wypłat) światowego Globalizmu (bardzo groźnego dla światowego porządku i pokoju). Natomiast całą tą dywersyjną robotę robią te ogłupione niczego nie świadome liberalne pionki na samym dole (ale bardzo groźne w swej masie). Łudząc wszystkich pseudowolnoscią nieuchronnie wpychają cały ten świat w niewolę Światowej Globalnej Finansjery.
  Więc może neleżałoby im otworzyc brutalnie oczy: Otwórz swoją lodówkę liberalny sługusie (o ile jeszcze jej nie zaniosłeś do lombardu) a zobaczysz, że tam nic nie nadaje się do spożycia, wszystko jest w jakis sposób zatrute. Otwórz swoja apteczkę i zobaczysz "lekarstwa" które cię trują i zniewalają (programowanym krzemem, którzy odbiera fale el-mag niskiej częstotliowści). Spójrz na niebo i zobacz liberalny sługusie jak jesteś truty z powietrza itd, itd. Kogo stac na takie miliardowe wydatki na depopulację tej planety?! Z całą pewnością nie jest to niemiecki bauer, czy polski indywidulany przedsiębiorca. Nie jest to klasa średnia poszczególnych narodów którą to ten Liberalizm w tych poszczególnych krajach sukcesywnie wykańcza, przejmując ich przestrzeń gospodarczą. Liberalizm stworzył nieludzkie Globalne Monstra którym wydaje się że ten świat neleży do nich i swoim Globalnym Kapitałem przy waszej sługusów Liberalizmu pomocy, realizuje te swoje szaleńcze pomysły niszczenia tego świata. Jesteście niczym innym jak tylko i wyłacznie pachołkami Szatańskiego planu zniszczenia tego świata
 • fan-wolności 08.02.2013 10:22:50
  On walczył?

  Czy opozycja z nim o jego elektorat? Tak jakby 50% niegłosujących nie mogło być jej celem?
 • korwinista 08.02.2013 10:40:11
  To dlaczego ciągle straszycie PiSem?

  Wyjaśnić zdjęcie?

  A czy wy słuchacie jakichkolwiek wyjaśnień?
 • Jan Paweł 08.02.2013 11:06:05
  Polecam zapoznać się z moimi tekstami:

  http://1616.nowyekran.pl/post/55935,czy-libertarianie-sa-lepsi-od-komunistow-cz-ii
  http://1616.nowyekran.pl/post/55354,czy-libertarianie-sa-lepsi-od-komunistow

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy 11:09:26
  Tak, słuchamy. Zawsze. Wyjaśnij i daj namiar na więcej materiałów na temat tego wydarzenia.
 • Bardzo serdecznie pozdrawiam Autora tego tekstu. Pańskie analizy na pewno powiodą ku dobru wspólnemu.
  Proszę o kontynuowanie pracy w kierunku analizy rzeczywistości i weryfikacji zagrożeń.
 • @mnich zarazy 08:57:52
  buahahahaha nie mogę sorki za skojarzenie ale samo się ciśnie

  NAJLEPIEJ RYŻOWE :):):)

  znaczy te pola, najlepiej ryżowe gdzie polacy powinni wspólnie pracować w czynie

  No więc rzeczywistość jest tak że wszystko mamy za darmo i szkołę i szpital i lekarzy ( że też oni nie chcą pracować za darmo) i dofinansowywane są tetry telewizja nawet ZUS wszystko super dzięki Leninowi i jego potomnym (niekoniecznie po krwi) W związku z tym wszyscy mini mikro i samozatrudnieni muszą na tą darmochę zap....lać :) tak aż się uszy trzęsą i brakuje dnia od 8 najlepiej do 20. Najbardziej podobają mi się emeryci ciszący się z dopłat do leków i dziwiący się że muszą się opiekować wnukami bo ich dzieci tak długo pracują ach ten kapitalizm :)) I oto idą zapięci szczelnie patrzą na prawo patrzą na lewo a patrząc - widzą wszystko oddzielnie: że dom.. że Stasiek..że koń że drzewo.
  I nie sklejają że jeszcze jedna darmocha to jeszcze jeden podatek i dzieci wracają już o 20. 15:)) a szanowny autor by z chęcią tym dzieciom zaproponował jeszcze odśnieżanie ulic :))) .O rety ale w tych biurach fajnie się pracuje:))
 • ozimina2 08.02.2013 11:25:27
  Jakoś nie zauważyłem waszego zasłuchania. Możliwe, że mam jakieś problemy ze wzrokiem i słuchem.
 • Eugeniusz Sendecki 08.02.2013 11:28:52
  Dziękuję.

  Również pozdrawiam.
 • prolet 08.02.2013 11:33:24
  Cóż, przynajmniej Szanownego Pana rozbawiłem.

  Jeśli napisałem niezrozumiale lub zbytnio skrótowo, to przepraszam.

  Pozdrawiam
 • @mnich zarazy 11:09:26
  My straszymy socyalizmem!!!

  Rozśmieszające jest kiedy w jednym miejscu piszecie z pogardą o JKMie, że ma śladowe poparcie a jak tylko napomknie, że chce rozbić (nie zniszczyć!) ruch narodowy to łolabogujecie pod niebiosa.

  Owszem słuchamy jak ktoś mówi z sensem. Większość waszych tłumaczeń to konserwacja socyalizmu - zmienić wszystko aby się nic nie zmieniło. Tacy to z was prawicowcy i konserwatyści -zakonserwować socyalizm.
 • @mnich zarazy 11:44:18
  Zamiast odnieść się do prostej kwestii wypisujesz jakieś bzdury. Dziecinada. Jak zwykle kręcisz i tyle.
 • @liberalkonserwatywny 13:19:51 JOW a Senat
  Widzę że mam do czynienia z kolejnym teoretykiem(nie powiem dyletantem)Panie szanowny ma pan pojęcie co to jest JOW,wie pan jakiej wielkosci są w Polsce okręgi wyborcze a jakiej powinny być.Zostałem delegowany przez Stowarzyszenie Demokracja USA do Polski w celu sprawdzenia procedur demokratycznych podczas ostatnich wyborów do Senatu .Wiem proszę pana jak to naprawdę wygląda.PKW już na wstępie odmawiała rejestracji komitetów wyborczych wyborców oraz kanddatów zagrażających bytowi partii mafii .Mam na to dowód w postaci wyroku Sądu najwyższego w sprawie odmowy rejestracji komitetu wyborczego Nowego Ekranu.Mnie PKW odmówiła rejestracji na kandydata na Senatora w okręgu nr 41.Oni dobrze wiedzieli że do mojego lokalu wyborczego stały kolejki chętnych do pracy w komisjach wyborczych.Czy pan ma wogule pojęcie że PKW jest sędzią w swojej sprawie.Na moje odwołanie otrzymałem odpowiedź że decyzja jest ostateczna i nie przysługuje mi prawo odwołania.A teraz kiedy wróciłem do USA znalazłem wykładnie Trybunału Konstytucyjnego który w podobnej sprawie dotyczącej PSL orzekł że brak możliwosci odwołania sie od decyzji PKW do sądu jest działaniem niezgodnym z Konstytucją RP.I co pan szanowny na to powie.Do senatu nie ma ordynacji JOW tak jak wPolsce nie ma demokracji.W państwie demokratycznym nie może być czegos takiego jak cisza wyborcza.Pan to wugule rozumie co ja piszę.Ktos panu zakazuje przez dwa dni swobody wypowiedzi na jakis temat i co pan to przyjmuje ze spokojem do wiadomosci.?Jako prawdopodobnie jedyny w Polsce w 2010roku zrywałem ciszę wyborcza w Krakowie(patrz film na youtube Stefan Dembowski zrywanie ciszy wyborczej Kraków).Wie pan gdybym nie mieszkał od 20 lat w USA prawdopoobnie nie wiedziałbym na czym polega wolnosć słowa.Art 212z czasów komunistycznych knebluje ludziom usta i powoduje takie sytuacje jak przetrzymywanie w pierdlu Staruchowicza,sądzenie Antykomora, więzienie wielokrotne Rafała Gawrońskiego za petycję do Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce,wielokrotne więzienie Bogdana Goszczyńskiego, nękanie Zbigniewa Kękusia, aresztowanie Adama Słomki po jego protescie na sali sądowej po ogłoszeniu werdyktu w sprawie Kiszczaka.Chce pan więcej przykładów?.Pan domyslam sie jest obserwatorem życia politycznego w Polsce z pozycji siedzącej.Ja przyjeżdżam do Polski i uswiadamiam ludzi w zakresie ich praw bo jakie mają obowiązki to sami dobrze o tym wiedzą.A wie pan że ludzie chodzą w Polsce na wybory a nie maja zielonego pojecia co to jest ordynacja wyboracz ,kto przeczytał konstytucje RP.?Kto wie że art 4 pkt 2 tej Konstytucji jest martwym zapisem.Kto wie że PO zbierała podpisy w sprawie referendum o zmianie ordynacji na JOW a po wygraniu wyborów zmieliła 750000 podpisów w sejmowej niszczarce ( patrz film marionetki).Przyleciałem do Polski żeby wtej sprawie zaprotestować (patr z film youtube Stefan Dembowski Kornel Morawiecki)Wiem nie każdy kieruje się w swoim życiu zasadami,nie każdy ceni sobie wolnosć osobistą.Dla mnie wolnosć osobista jest najważniejsza po zdrowiu i nie pozwolę jej sobie odebrać.Odpisze mi pan na maila? Może porozmawiamy. i znajdziemy porozumienie ?Może jak pokażę panu apel pani Ani Walentynowicz o bojkot wyborów to zmieni pan zdanie?pozdrawiam Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @liberalkonserwatywny 13:36:28 PATRIOTYZM TO CHOROBA
  Zgadzam sie z tobą,jestem chory,po wyjezdzie z Polski w 1993 roku zachorowałem na chorobe patriotyczną (nie ja jeden)Rozmawiałem na ten temat wiele razy z panią Ania Walentynowicz.Ona też na tę chorobe chorowała. i dlatego bolek ją tak opluwał.Ty wogule nie masz zielonego pojęcia gosciu o czym piszesz.Obniżenie frekewncji wyborczej poniżej 40% spowoduje że ta władza nie bę dzie miała legitymizacji do rządzenia większoscią która wyniesie 60%.Nie powiem ż ejestes głupi ale napewno jestes niedouczony.Powtarzasz za TVNem i Radiem Maryja ,czytasz Gównianą i gazete polską(polska jest tylko z nazwy)Doucz sie kolego i daj znać.Będe czekał a na razie ogranicz swoją obecnosć na NE do czytania co inni wiedzą a nie tylko jak myslą.Z pozdrowieniam z Nowego jorku Stefan Dembowski stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @prawi co wiec 14:08:30
  Ja nie siedzę w Niu Jorku ,częsciej bywam w Polsce i nie zajmuje sie tylko komentowanem na NE tak jak wielu z nas.działam na rzecz demokracji bezposredniej ale kto np słyszał o demokracji ateńskiej?Ty po pisowni widze że nawet nie przeczytałes Konstytucjii RP.Wiesz może kto jest posłem w twoim okręgu, wiesz gdzie ma biuro i jakie ma powinnosci wobec ciebie i kazdego wyb orcy.Wiesz jaka mamy ordynację i co ona powoduje?Odpisałes mi w stylu wiejskiego ćwoka .Nie mów mi gdzie mam siedzieć bo to nie twoja sprawa.jak protestowałem w czasie ostatnich wyborów w polsce do sejmu i Senatu pod PKW( wiesz wogule co ten skrót oznacza) to wokół Korwina BYŁO PEŁNO KAMER.Oglądałem go w Polsce w TV nie raz i wiem że tylko swoi maja w polsce dostęp do radia i TV.Korwin to zwykła menda,oddawna mam na to dowody że rozbijał prawicowe ugrupowania mlodzieży w Polsce ,teraz się do tego przyznał.ja rozumiem że debil który mówił że należało bystrzelac do demonstrantów z ostrej amunicjii urzekł cię ,ma dar wypowiadania sie to fakt ale sprawdzaj kto co robi w stosunku do tego co mówi to w przyszłosci nie narazisz sie na smiesznosć.Pozdrawiam Stefan dembowski Nowy Jork Stowarzyszenie Demokracja USA stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.co. ps. a to zdjęcie przedstawia żyda jak wita się z drugim żydem a inni żydzi stoją i piją szampana
 • @BTadeusz 14:24:39 czy ufamy samym sobie?
  przykro mi naprawde z tego powodu że pan sam sobie czasami nie ufa ale ja nie mam takiego problemu.Dlaczego nie ma pan odwagi napisać do mnie na maila,spotkać się i porozmawiać.Za tarczą NE pan się chowasz.?Dobrze się pan z tym czujesz?Jesli tak to obiecuje bęę pana omijał szerokim łukiem ,oto panu chodziło?Tak pan widzi rozmowy Polaków? Pozdrawiam Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy Jork stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @Marqus 08:42:55
  Bugaj ni jest dla mnie żadnym autorytetem ale on jak zobaczył w którą stronę to wszystko zmierza zrezygnował z polityki i wrócił na uniwersytet.Ale on już był tam w srodku i dobrze wie co mówi.Powiedz mi tak szczarze piszesz tak bo popierasz jakąs partie mafię w Polsce czy tylko tak z dobrego polskiego serca żeby mi dokopać/przyznaj się,bądż chociaż raz szczery co masz do stracenia?.Czytałes może Konstytucję RP albo kodeks wyborczy,wiesz kto jest posłem w twoim okręgu i jkie ma powinnosci poseł wobec każdego wyborczy?Nie ? To najpierw sie doucz kolego a potem zabieraj głos. Pozdrawiam Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @to all 14:08:44
  jeżeli ten nowy ruch, ma opierać się na socjaliźmie "dobrym" (cokolwiek to nie znaczy) i na "wspólnocie" obowiązkowej (bo Polskiej), to już była taka inicjatywa. NSDAP
 • @korwinista 12:20:06
  słusznie prawisz, znaleźli sobie chłopca do bicia i tyle. A kiedy powiesz, że Kaczyńscy to modelowi leninowcy, to palpitacji serca dostają, że jednak to prawda i szturmują, szturmują ;)
 • @mnich zarazy 11:09:26
  wyjaśnij, proszę to zdjęcie. Ja widzę na nim dwóch panów, którzy podają sobie ręce. Nie, nie widzę aby ręce mieli umarzane we krwi Matki naszej Ojczyzny...
 • @redrum 15:01:23
  Polak zawsze był człowiekiem Wolnym i odważnym.Tylko. JKM i Nowa Prawica hodłuje tym ideałom .Dlatego Ci zrusyfikiowani Polacy,tak Go ninawidzą i przy każdej okazji go pomawiają.

  Pozdrawiam Polaków
 • @mnich zarazy 11:11:40
  Dzięki, ciekawe teksty. Polecam innym
 • @mnich zarazy 08:48:07
  Korwin zgrywał hojraka w programie Młodzież Kontra(można to obejrzeć na Youtube)twierdząc że on sie nie bał w latach 80 i teraz nie da się zastraszyć.Powiedział że nie żyje sie po to tylko żeby jesć itd a on ma swoją misję.Teraz wyszło na jaw że podpisał Lojalkę kiedy inni za odmowę jej podpisania szli do więzienia.Taki z niego kozak.Nie mam do JKM urazu ale pomagam w Polsce młodej demokracji budować siły narodowe.JKM swoim działaniem te młodzieżówki narodowe rozbija i teraz po latach przycisnięty do muru się do tego przyznał.Co do podnoszenia prestiżu własnego to znam wiele lepszych sposobów niż ten o który mnie posądzasz.Napisałes że ludzie wokół ciebie polityką się nie interesują a to jest duży błąd .Meszkam w USA od 20 lat i zrozumiałem że tam gdzie ludzie zainteresowali się polityką tam jest łatwiej żyć.W USA płacę Vat 6% a w Polsce 23,% tu niewykwalifikowany robotnik na budowie za godzine pracy kupi 12 litrów benzyny a w Polsce 1,5 litra ,tu nie musze płacić ubezpieczenia samochodu za pół roku z góry tylko w ratach miesięcznych a jak zechcę to zadzwonię i zrezygnuję z ubezpieczyciela.Jak sprzedałem samochód w Polsce to w Hestii żądali ode mnie abym miesiąc wczesniej napisał podanie z prosbą o rozwiązanie umowy.Prawo jazdy w USA zrobiłem bez żadnego kursu w tydzień i kosztowało mnie to jedna dniówkę.Mógłbym jeszcze dużo przykładów wymieniać.Powiem tak tam gdzie społeczeństwo nie interesuje sie polityka tam politycy głeboko sięgają do kieszeni społeczeństwa.Uważam że za te różnicę 17% podatku VAT warto isć po wyborach na posiedzenie rady miasta lub gminy i posłuchać o czym tam decydują w naszym imieniu a także wejsć na stronę internetową Sejmu i sprawdzić jak głosuje poseł z mojego okręgu .A ponieważ ludziom w Polsce się nie chce to mają jak mają.Chodzą na wybory i głosują na tych co już nieraz zawiedli .Dla mnie to absurd.Pozdrawiam Stefan Dembowski Stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @amadeusz2006 15:34:08
  Korwin to, Korwin tamto. Wychodzi na to, że on jest już dyktatorem w tym kraju....
 • @prolet 11:33:24
  ty mawet nie wiesz, jaka jesteś ofiarą manipulacji. Na tą darmochę, jak nazwałes normalne życie ludzi pracujących w zakładach państwowch, nie musi nikt zapier....c, ani nikt ni emusi dokładac, tylko niech nikt nie zabiera tego co te zakłady państwowe wypracują. Już ci tłumaczę jeszcze bardziej prosto na prawdziwym przykładzie. Otóż jest taka elwektrownia Rybnik wybudowana za Gierka, która została sprzedana jakiejś prywatnej firmie niemiecko-francuskiej. Ta elektrownia rocznie daje ok 360mln zysku i kiedyś ten cały zysk szedł na tą nazwaną przez ciebie "darmochę", czyli szkoły, szpitale, sanatoria ośrodki wypoczynkowe itd. Obecnie- jeżeli nadażasz za tokiem myślenia- cały ten zysk jest transerowany za granicę a w Polsce skończyła się ta "darmocha". Likwiduje się szkoły, szpitale itd, itd... kumasz jak jesteś tragicznie dla siebie zindoktrynowany?
 • @redrum 15:41:44
  Wszyscy won! Korwin także!
 • @Jan Paweł 16:02:25
  W takim przypadku "darmocha" wliczona jest w cenę produktu. Uwolnienie rynku spowodowałoby upadek takiej firmy.
 • @Jan Paweł 16:06:15
  ? nie nadążam, ale to chyba z przejedzenia :)
 • za to Bierut
  nas scementował , przecież to stek bzdur , wystarczy dokładnie przeczytać Korwina by ten "artykuł" uznać za brednie
 • @liberalkonserwatywny 12:12:30 POLSKOSC i LIBERALIZM, to WODA i OGIEN, a dla glupich GRUSZKI na WIERZBIE
  "Żeby się czepiać JKM to trzeba być Moskalem-zrusyfikiowanym Polakim
  Jest to jedyny Polityk w Polsce,który wie co to jest KULTURA POLSKA OPARTA NA WOLNOŚĆi Obywatelskiej.Dlatego jest tak zwalczaniu przez Moskali umiejący tylko po Polsku pisać i mówić ."

  Taka krotka notakta i nic sie kupy nie trzyma. Gdzie nie dotkniesz falsz albo obca antypolska ideologia.

  Tym niemniej, w Twoim krotkim tekscie jest duzo wskazowek, na ktore wystarczy z uwaga spojrzec i widac, ze:

  Cos z orientacja rosyjska nie tak.
  Cos z polskoscia i liberalnoscia nie tak.
  Cos z jezykiem polskim nie tak.

  Pomijam jakosc Twojego polskiego, mniejsza o to.

  Nie mam 100% dowodow, ze JKM to Moskal - zrusyfikowany Polak i jedyny taki w polityce polskiej, jak z Twojego tekstu wynika. Na pewno takich jest wiecej.
  To nie unikatowy geniusz. Poznac go po owocach:
  W krytyce Rosji, JKM jest wzorcowy. Tak jak pies nigdy sie nie pomyli i nie obsika nogawki spodni swojego pana.

  Mozna pogodzic pod bardzo rygorystycznymi warunkami ogien i wode, tak jak POLSKOSC i LIBERALIZM. Sztuka slowa odgrywa tu duza role, zarowno jak naiwnosc odbiorcow.
  Jednakze, stojac na pozycji LIBERALIZMU, wczesniej czy pozniej, dostajemy odpowiedz, ze "POLSKOSC TO NIENORMALNOSC".
  Wiemy kto to powiedzial doslownie, ale JKM powtorzyl to swoimi slowami wielekroc, ostatnio nawet, bluzgajac na Polakow z okazji 150 rocznicy Powstania Styczniowego.

  Ten pan juz dawno przestal reprezentowac Polakow, choc wciaz ma na to ochote.
 • @Skad my to znamy 16:43:21
  Trudno jest dyskutować z umysłem zamkniętym ,ja rozumiem 60 lat płukania szarych komórek przez media robi swoje.

  Powtarzam kultura Polska tym się różniła od innych np. Niemców ,Rosjan itd.,że" Szlachcic na zagrodzie był równy Wojewodzie",do Polski zjeżdżali się
  wszyscy Ci co szukali wolności, nawet chłopi ,którzy uciekali na "dzikie pola" i tam żyli. Ale ideę wolności to trzeba mieć w krwi ,której zrusyfikowani Polacy narazie nie rozumią.

  Powiedz Pan, gdzie była obchodzona 150 rocznica Powstania Styczniowego,może jakieś tajne obchody zorganizował Kaczyński .
  JKM krytykował tych co zorganizowali tzw. czerwonych.Nie Powstańców.

  Pozdrawiam Polaków
 • @redrum 16:18:36
  nie przejmuj się. Znasz takie powiedzienie?: "Zanim gruby schudnie, to chudy zdechnie"... też schudniesz, Liberalizm nie oszczędzi nikogo a takich płotek jak ty to nawet nie zauważa
 • @fan-wolności 17:16:36
  Masz duzo racji, ale to oddzielny temat.
 • @Jan Paweł 18:52:20
  właśnie teraz schudłem robiąc przelew na ZUS - 1200zł
 • @Jan Paweł 18:52:20
  "liberalizm nie oszczędzi nikogo"

  zdaje się ,że hr. Aleksander Fredro mawiał w ten sposób o socjalizmie i ja bardziej byłbym skłonny Jemu przyznać rację.
 • @liberalkonserwatywny 17:17:58
  ZDJECIE JKM Z JEGO DIASPORA ZAMIESZCZONE PRZEZ AUTORA, WSZYSTKO TLUMACZY.

  "...do Polski zjeżdżali się wszyscy Ci co szukali wolności, "

  Polska byla jedynym miejscem w Europie gdzie azyl znajdowali zydzi i z calej Europy sie do Polski zciagneli.
  Niechze sobie zjezdzaja, ale niech nam nie robia Polski na swoja mode.
  Polska jest ojczyzna Polakow, a nie miejscem do manipulowania SOCJOTECHNIKA narodu polskiego przez miedzynarodowych spekulantow i inzynierow dusz, przy wtorze polskojezycznych JKMow.

  Dlaczego ja mialbym dowiadywac sie na Twoje zyczenie, gdzie byla obchodzona rocznica 150 rocznica Powstania Styczniowego? Czy Ty nie mozesz sie sam dowiedziec? Jestes taki bezczelny, czy taki niezaradny?
  Dowiedz sie lepiej sam jak dalece zmanipulowal ci rozum JKM, ze rzucasz sie bezmyslnie z atakami z kazdej strony, zamiast zainteresowac sie wlasnie tym jakie sa poglady JKM na powstania narodowe i dlaczego.
  Zapytaj go sam bezposrednio. Nie wolno ci tego? Guru sekty zakazal?

  Patrz, jak naiwnie dziecinne rozumowanie:
  "JKM krytykował tych co zorganizowali tzw. czerwonych.Nie Powstańców."

  Widac jeszcze malo wiesz, wiec zawczasu Ci podpowiem, ze tak samo krytykowal Powstanie Listopadowe i Styczniowe i Warszawskie. Z jednakowa niechecia do Polakow i zrywow niepodleglosciowych.

  A jesli cie sprawy polskie nie obchodza, albo obchodza mniej niz liberalizm, to juz wiesz kim jestes, gdzie masz mekke i ajatollacha.

  "Trudno jest dyskutować z umysłem zamkniętym ,ja rozumiem 60 lat płukania szarych komórek przez media robi swoje."

  Pieniadz to jest cos o czym warto z JKM rozmawiac. Jesli juz ma wyplukane szare komorki to nie te od euro i innych geszeftow. Moze nawet od wiecej niz 60 lat.
 • @amadeusz2006 15:34:08
  "Teraz wyszło na jaw że podpisał Lojalkę..."

  Żeby być wiarygodnym i nie walić baboli trzeba dużo i ze zrozumieniem czytać. O tej głupiej, nawet debilnej w sformułowaniach, "lojalce" wiadomo było już po 2000 roku a być może nawet wcześniej (prawdopodobnie pierwsza wzmianka pojawiła się w NCZ! pod koniec lat '90tych). Każdy średnio rozgarnięty opozycjonista mógł toto podpisać z zamkniętymi oczami - "nie będę PRZEMOCĄ obalał ustroju PRL". Opozycja w najlepszych nawet czasach nie miała nawet pancernego roweru - cała działalność opozycyjna opierała się na ulotkach i różnego rodzaju działaniach konspiracyjnych. Ktoś kto twierdzi, że solidurnie mogli zrobić rewolucję jest głupszy od nich. Reszta enuncjacji o JKMie w komentarzu to podobny zlepek ścieków z wypocin różnych niedouczonych i niedoinformowanych blogerów.
 • korwinista 08.02.2013 12:20:06
  Akurat ja nie łolaboguje.

  Może dlatego, że jestem nieco podejrzliwy wobec tego ruchu. A właściwie wobec niektórych osób które tam są. Tyle, że ja w przeciwieństwie do was uważam, że Polacy mają prawo do wyboru.

  I nikt nie ma prawa Polakom ograniczać Ich wyboru.
 • redrum 08.02.2013 15:04:18
  Na tej samej zasadzie mogę zapytać przeciwników śp. Lecha Kaczyńskiego czy mają jakieś jego zdjęcie na którym ma zakrwawione ręce?
 • amadeusz2006 08.02.2013 15:34:08
  W Polakach, w większość z Nas zagościł marazm, brak wiary we własne działania względem osób nas reprezentujących.
 • willi211111 08.02.2013 16:41:28
  To prawda, wystarczy uważnie czytać co ten człowiek przez lata mówił, by zobaczyć...

  A czy wy chcecie poza jego "świętością" cokolwiek innego w nim dostrzec?
 • fan-wolności 08.02.2013 17:09:46
  Gry operacyjne?

  A czy nie jest też tak, że osoby niby spoza systemu, ba obecny system krytykujący nie są w nie uwikłani?

  Najlepszym tego przykładem jest wmawianie Polakom, że jeśli ktoś nie był przy okrągłym stole to jest Człowiekiem Godnym Szacunku. Właściciel Złotego Bursztynu też nie był, czy zatem jest godny szacunku?
 • liberalkonserwatywny 08.02.2013 17:17:58
  Kultura Polaka to nie tylko "szlachcic na zagrodzie... ".

  Polecam zapoznać się z obradami Sejmu uchwalającego za Batorego podatki na wojnę z Moskwą.

  Kultura Polska to również Solidarność i Odpowiedzialność za Dobro Wspólne.
 • prawi co wiec 08.02.2013 21:31:48
  O ile p. Aleksander Fredro ma zasługi dla naszej literatury, to jego hrabiostwo nie przynosi mu chwały.

  Przypomnę, że w I Rzeczpospolitej nie było hrabiów - te tytuły zostały nadane przez... zaborców.
 • korwinista 08.02.2013 21:52:27
  Co do jego lojalki, to nikt by mu jej nie przypominał, gdyby sam nie był taki bezkompromisowy... ale tylko wobec innych!!!
 • @redrum 21:03:56
  to dalej głosuj na Liberałów i innych róznej maści piewców (nie)Wolnego Rynku.
 • fan-wolności 09.02.2013 09:12:10
  Nie no... to w ten sposób i o mnie napisz krwawy. Bo ja decyzji o wysłaniu wojska do Iraku nie krytykuje. Sojusz to również ich koszty. A to, że jak na razie niewiele z nich mamy to inna sprawa.

  Wszystko co się da interpretujecie jako na Nie wobec niego!
 • @prawi co wiec 21:31:48
  Z całym szcunkiem do Pana Hrabiego, ale on niestety nie miał tego doświdczenia które my mamy dzisiaj.
 • Dziękuję za dyskusję
  Muszę wyjechać, dlatego na następne komentarze odpowiem jutro późnym wieczorem.
 • @mnich zarazy 10:06:15
  Super, nie pomiń tych najistotniejszych.
 • @mnich zarazy 10:06:15
  można krytykować bez bluzgów? - widać można. I za to dziękuję oponentom. Cheers
 • @mnich zarazy 09:04:48
  Nie widziałem aby JKM gdzieś twierdził, że nie myli się co do ludzi, na pewno twierdzi że nie myli się co do zasad.
 • @fan-wolności 14:51:14
  Największym grzechem Tuska nie są długi czy jego lewicowość ale fakt że skutecznie, jak widać na tym portalu zniechęcił ludzi do liberalizmu gospodarczego, który gdy dochodził do władzy popierało 60% społeczeństwa, dziś to kilka procent.
 • duszabar 11.02.2013 10:24:36
  JKM nigdy nie przyznał się do żadnej pomyłki, do żadnego błędu!

  Ma się za męża stanu i to takiego nad mężami:)))
 • @amadeusz2006 15:34:08
  .W USA płacę Vat 6% .....

  Pochwal się w takim razie ile płacisz podatku od nieruchomości...
  I podaj ile tam płaci się podatków realnie, wraz z podatkami lokalnymi, medicerami podatkiem miejskim itd.
 • @mnich zarazy 10:51:58
  Nieprawda.
  3 minuty szukania i proszę:
  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/2007/11/07/przyznaje-sie/
 • duszabar 11.02.2013 11:41:00
  Przepraszam, to żart?

  Gdzie tu przyznanie się do własnych błędów. Zwykła gierka by pokazać jaki to on samokrytyczny.
 • @liberalkonserwatywny 13:19:51
  Nie tylko myslę ale jestem tego pewien.PKW to zbrojne ramię PO.Mam na to dowody że PKW odmawiała rejestracji kandydatów niezależnych łamiąc prawo Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.comPs kancelaria mecenasa Rogalskiego oraz Giertycha bała się pozwać w moim i mieniu PKW o łamanie prawa ,na dodatek Rogalski próbował wyłudzic ode mnie 750 zl.
 • @liberalkonserwatywny 13:36:28 to TY JESTES GŁUPI ALBO ICH WSPIERASZ
  PACANIE ONI SIĘ SAMI NIE WYBIORĄ JUZ OBNIŻENIE FREKWENCJI PONIŻEJ 40% SPOWODUJE ŻE NIE BĘDA MIELI LEGITYMIZACJI DO WŁADZYpOCZYTAJ I SIE DOKSZTAŁĆ ZANIM ZABIERZESZ GŁOS W DYSKUSJI
 • @liberalkonserwatywny 13:36:28 PACANIE
  PACANIE TY MI NIE MÓW CO JA MAM PRAWO KOMU RADZIĆ
 • @prawi co wiec 14:08:30 PACANIE
  jAK PROTESTOWAŁEM POD PKW W SPRAWIE ŁAMANIAPRAWA TO KORWIN MIKKE TA ZYDOWSKA MENDA MIAŁ KAMERY A DOMNIE PIES Z KULAWĄ NOGĄ NIE PODSZEDŁ TAK WIĘC ZAMKNIJ RYJA I SIEDZ CICHO TY KORWINISTO POJEBANY
 • @BTadeusz 14:24:39TO PAN SOBIE NIE UFA?
  PAN JESTES ŻYD MANIPULATOR JA SOBIE UFAM W 125%
 • @BTadeusz 14:49:51tU CIE BOLI GNIDO ZYDOWSKA
  PRAWICOWE RUCHY CI ZYDZIE SOLA W OKU?
 • @BTadeusz 14:49:51kORWIN TO ZYDOWSKA GNIDA MENDA
  WCALE SIE NIE PODPALAM TYLKO NIE LUBIE KURESTWA
 • @Shymoons 18:13:49 JA W POLSCE WALCZĘ O JOW
  PROSZE WPISAĆ W WYSZUKIWARKE STEFAN DEMBOWSKI WYBORY TARNÓW,STEFAN DEMBOWSKI KAPITAN WIERZBA ZRYWANIE CISZY WYBORCZEJ PROSZE WPISAC TV9 ZADYMA W 31 ROCZNICE SOLIDARNOSCI GDANSK PROSZĘ WPISAC STEFAN DEMBOWSKI KORNEL MORAWIECKI MOZE PAN COS ZROZUMIE
 • @Marqus 08:42:55PACANIE NIE WYCHYLAJ SIE
  DOUCZ SIE GŁUPKU ZANIM NASTEPNYM RAZEM COS NAPISZESZ
 • @mnich zarazy 09:13:41ALE SIĘ WYSILIŁES
  TO TY JESTES PRZEMILCZANY?
 • @redrum 15:41:44TAK KORWIN JEST DYKTATOREM
  A TY JESTES DYLETANTEM
 • @Shymoons 18:13:49 Bojkot wyborów
  Ja wrócę jak będę miał gwarancję na normalność jaką mam w USA.Bywam w Polsce wystarczająco często,żeby wiedzieć co się dzieje bez korzystania z mediów.W imieniu Stowarzyszenia Demokracja USA prowadzę akcje uświadamiające Polaków w temacie jak wygląda normalność.W rozmowach z ludźmi dowiaduję się że tej normalności bardzo pragną ,tylko nie bardzo w towierzą że ona u nas kiedykolwiek nastanie.Przekonuje ich że to w dużym stopniu zależy od nich samych na co się godzą.Można na youtube obejrzec filmy z akcji jakie w Polsce w tym temacie prowadzę wpisując moje nazwisko Stefan Dembowski lub nazwę stowarzyszenia tj Stowarzyszenie Demokracja USA. Pozdrawiam Stefan Michał Dembowski

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej